Ranking 3 najlepszych stacji parowych Tefal w 2024

Ostatnio aktualizowane: 26.04.24

 

Stacja parowa Tefal – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Stacje parowe Tefal uznawane są za jedne z najlepszych urządzeń na rynku. W ofercie producenta można jednak znaleźć wiele atrakcyjnych modeli, dlatego wybór jednego z nich nie jest oczywisty. Jeśli nie chcesz poświęcać zbyt dużo czasu na porównywanie poszczególnych urządzeń, powinieneś przeczytać nasz ranking. Zamieściliśmy w nim opisy najbardziej funkcjonalnych stacji parowych Tefal. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do modelu Tefal GV8962. Ma on spory zbiornik na wodę, więc nie trzeba zbyt często przerywać pracy, aby go uzupełnić. Co istotne, urządzenie nie pobiera dużo prądu, a użytkownik ma możliwość ustawienia trybu Eco. Z uwagi na sporą moc i wydajny generator pary przy użyciu żelazka możemy wygładzić nawet najbardziej pogniecione ubrania. Drugie miejsce w rankingu zajęła stacja parowa Tefal Easy Pressing GV5245. Żelazko ma solidnie wykonaną i odporną na zarysowania stopę. Warto wspomnieć, że element ten jest odpowiednio wyprofilowany, co umożliwia łatwe wyprasowanie mankietów czy miejsc obok guzików.

3 najlepszych stacji parowych Tefal. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Stacja parowa ma system automatycznego wyłączania się po kilku minutach bezczynności. Jest to dobre zabezpieczenie przed przypadkowym przed zostawieniem urządzenia nie wyłączonego. Specjalna funkcja Eco pozwala na oszczędzanie energii.

Difetto

Niektórym użytkownikom przeszkadza fakt, że podczas prasowania przez cały czas trzeba trzymać palec na przycisku. Może to okazać się dość niekomfortowe.

Conclusione

Urządzenie ma 3 stopnie regulacji intensywności pary, które możemy dopasować do danej tkaniny. Zbiornik na wodę ma pojemność około 1,6 l. Maksymalne ciśnienie to 6,5 bara. Urządzenie ma system antywapienny. Długość przewodu wynosi 1,8 m.

Drugi wybór

Pregio

Urządzenie ma system oczyszczania z kamienia. Sprzęt wytwarza parę w sposób ciągły, więc praca przebiega szybko, a my nie musimy trzymać dłoni na przycisku. Specjalna blokada pozwala na łatwe przechowywanie i przenoszenie sprzętu.

Difetto

Podczas prasowania nie jesteśmy w stanie kontrolować poziomu wody, jaka wciąż znajduje się w zbiorniku. Pojemnik nie jest przezroczysty, a sprzęt nie został wyposażony w żaden wskaźnik. Poza tym urządzenie jest stosunkowo duże.

Conclusione

Moc produktu wynosi 2320 W, co gwarantuje szybką pracę. Jeżeli chodzi o długość przewodu, to jest to 1,7 m. Z kolei maksymalne ciśnienie wynosi 4,5 bara. Urządzenie ma kilka ciekawych funkcji, jak na przykład prasowanie w pionie.

Rozważ też

Pregio

Stacja parowa nie zabiera zbyt dużo miejsca, więc przechowywanie jej nie sprawia problemu. Urządzenie jest lekkie, nawet podczas długiego prasowania nie będziemy zmęczeni. Możliwość prasowania w pionie jest bardzo przydatna.

Difetto

Sprzęt nie został wyposażony w system antywapienny, więc w zbiorniku może pojawić się kamień, który musimy usunąć sami. Pojemnik jest stosunkowo mały, więc podczas dłuższego prasowania będziemy musieli go dość często uzupełniać.

Conclusione

Ciśnienie prezentowanego urządzenia wynosi 4,2 bara. Sprzęt dobrze rozprasowuje nawet grube tkaniny. Prasowanie nie trwa zbyt długo ze względu na dużą moc produktu. Czas nagrzewania modelu wynosi 4 minuty.

 

1. Generator pary Tefal Pro Express Total Plus GV8962

 

Jeśli zależy Ci na zakupie nowoczesnej stacji parowej, to polecamy model Tefal Pro Express Total Plus GV8962. Największą zaletą urządzenia jest to, że działa ono na korzyść ochrony środowiska, gdyż nie wymaga użycia zbyt dużej ilości prądu.

Innowacyjna technologia sprawia, że system antywapienny zapobiega osadzaniu się kamienia wewnątrz żelazka. Zdecydowanie zwiększa to żywotność urządzenia. Pełnię bezpieczeństwa zapewnia system Auto off, który wyłącza maszynę po 30 sekundach bezruchu w pozycji poziomej i 8 minutach w pionie. Każdy użytkownik może samodzielnie wybrać 1 z 3 poziomów temperatury, co pozwala na precyzyjne dostosowanie pracy sprzętu do rodzaju tkaniny. Warto dodać, że stacja pozwala na uzupełnianie wody w 1,6 – litrowym zbiorniku bez konieczności przerywania prasowania. Ciśnienie pary to 6,5 bar, co pozwala na usunięcie nawet dużych zagnieceń.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło elegancki design i dużą moc urządzenia. Sprzęt ten wytwarza do 120 g pary w ciągu minuty. Posiada również dodatkowe uderzenie wynoszące 430 g na minutę.

Tefal GV8962 to stacja parowa o mocy równej 2200 W. Urządzenie generuje 120 g pary w ciągu minuty. Zbiornik na wodę ma pojemność równą 1,6 l.

 

Zalety

System antywapienny: Sprzęt ma system antywapienny Anti-Calc, który skutecznie ogranicza osadzanie się kamienia wewnątrz żelazka. Wpływa to pozytywnie na jego efektywność i wydłuża czas użytkowania.

Bezpieczeństwo: Urządzenie jest bezpieczne w użytkowaniu, dzięki systemowi Auto off. To on powoduje, że żelazko wyłącza się automatycznie po upływie 30 sekund bezczynności w pozycji poziomej i po 8 minutach w bezruchu w pozycji pionowej.

Tryb Eco: Chcąc obniżyć rachunki za energię elektryczną możemy wybrać tryb pracy Eco. Pozwala on nie tylko zmniejszyć zużycie energii, ale także przyczynić się do ochrony środowiska.

Zbiornik na wodę: Model wyposażono w duży pojemnik na wodę. Zaletą zbiornika jest nie tylko spora pojemność, ale również fakt, że można go napełniać nie przerywając pracy żelazka.

Efektywność: Żelazko ma dużą moc i dobrze wyprofilowaną stopę, dzięki czemu jest efektywne.

 

Wady

Waga: Urządzenie jest stosunkowo ciężkie, dlatego po kilkudziesięciu minutach prasowania możemy odczuwać delikatny ból dłoni.

 

 

 

 

2. Tefal Easy Pressing GV5245 Easy Gliding

 

Urządzenie Tefal Easy Pressing GV5245 to bardzo elegancka i ekologiczna stacja parowa, która pomoże Ci usunąć zagniecenia na niemal każdym materiale. Warto dodać, że za sprawą innowacyjnych technologii, system Anti Calc Collector samodzielnie usuwa kamień, który odkłada się w zbiorniku. Dzięki temu żywotność maszyny jest znacznie większa.

Moc prezentowanego produktu to 2320 W, co gwarantuje szybkie i wydajne prasowanie. Zbiornik na wodę ma pojemność 1 l, co w pełni wystarczy, aby wyprasować kilkanaście koszul. Istnieje naturalnie opcja prostego uzupełnienia cieczy w pojemniku, bez konieczności zatrzymywania pracy sprzętu. Dużym udogodnieniem jest możliwość prasowania w pionie, co pozwala pozbyć się zagnieceń na eleganckich sukienkach, czy garniturach. Urządzenie posiada opcję ciągłego wytwarzania pary w ilości 90 g na minutę. Ciśnienie wytwarzane przez maszynę to 4,3 bar.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło gładki ślizg po tkaninie oraz kompaktowe wymiary, ułatwiające przechowywanie. Warto też zaznaczyć, że za sprawą funkcji Eco pobór prądu jest znacznie mniejszy, niż w przypadku innych urządzeń. Sprawia to, że stacja parowa nie ma negatywnego wpływu na środowisko.

Stacja parowa Tefal Easy Pressing GV5245 ma biało-niebieską obudowę. Moc urządzenia wynosi 2320 W, a pojemność zbiornika na wodę jest równa 1 l.

 

Zalety

Kabel zasilający: Uwagę wielu osób przykuł dobrze wykonany kabel zasilający. Został on zrobiony z mocnych tworzyw, co ogranicza ryzyko jego przerwania. Warto dodać, że przewód nie plącze się w trakcie prasowania.

Stopa: Żelazko ma stopę Ulatragliss, która gwarantuje bardzo dobry ślizg po tkaninie ułatwiając tym samym prasowanie. Dodatkowo stopa jest odporna na zarysowania i łatwo utrzymać ją w czystości.

Do każdego rodzaju tkanin: Urządzenie jest dostosowane do wygładzania różnego rodzaju tkanin. Dobrze radzi sobie nawet z grubymi i mocno pogniecionymi ubraniami.

Blokada: Stacja parowa ma blokadę, która gwarantuje, że żelazko nie wyślizgnie się z podstawy w trakcie przenoszenia. Zapewnia to bezpieczeństwo, jak również ogranicza ryzyko uszkodzenia sprzętu na skutek jego upadku na podłogę.

 

Wady

Uzupełnianie zbiornika: Konsumenci twierdzą, że uzupełnianie zbiornika na wodę jest niewygodne.

 

 

 

 

3. Generator pary Tefal Optimo GV4630 Easy Gliding

 

Stacja parowa Tefal GV 4630 to bardzo nowoczesne i godne polecenia urządzenie, które cechuje się niewielkim zużyciem prądu. Dzięki temu, model ten nie wpływa negatywnie na nasze rachunki. Co więcej, nie przyczynia się do degradacji środowiska.

Ciekawym udogodnieniem jest możliwość silnego uderzenia parą, co pozwala na usunięcie bardzo mocnych zagnieceń. Wygenerowany para wnika głęboko w tkaninę, a następnie ją zmiękcza. Ciśnienie pary wynosi 4,2 bara, zaś ilość jej wytworzenia to 110 g na minutę. Warto jednak dodać, że każdy użytkownik może samodzielnie zmienić tę wartość, za pomocą wybrania innego programu. Ta godna polecenia stacja parowa Tefal w dobrej cenie ma zbiornik o pojemności 0,7 l. Wiedz jednak, że jest możliwość szybkiego uzupełnienia płynu, bez konieczności zatrzymywania maszyny. Gładka, ceramiczna stopa Easy Gliding zapewnia dobry poślizg na tkaninie.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło możliwość prasowania w pionie, gdyż pozwala to na usunięcie zagnieceń na sukienkach i garniturach.

Model GV 4630 to dobra stacja parowa Tefal do 350 zł. Generator pary ma moc równą 2200 W. Urządzenie wytwarza 110 g pary w ciągu minuty.

 

Zalety

Funkcjonalność: Prezentowany sprzęt jest funkcjonalny. Żelazko umożliwia nie tylko prasowanie w poziomie, ale także w pionie. Przy użyciu urządzenia możemy więc szybko wygładzić koszulę czy bluzkę bez konieczności wyjmowania z szafy deski do prasowania.

Schowek na kabel: Stacja parowa ma praktyczny schowek na kabel, który ogranicza plątanie się przewodu i okazuje się niezastąpiony w trakcie przechowywania modelu.

Generator pary: Wydajny generator pary pozwala uporać się nawet z najbardziej pogniecionymi tkaninami.

 

Wady

Brak wskaźnika poziomu wody w zbiorniku: Model nie ma wskaźnika poziomu wody w zbiorniku, dlatego też nie wiemy, ile cieczy znajduje się w środku. Może się więc okazać, że w trakcie prasowania ubrania sprzęt przestanie wytwarzać parę.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką stację parową Tefal wybrać?

 

Przebywając w sferze publicznej powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wygląd naszych ubrań. Jeśli będą one wyprasowane na pewno wydamy się bardziej profesjonalni. Takie rzeczy mają szczególne znaczenie podczas rozmów o pracę, czy prezentacji na forum firmy. Niestety nie każdy materiał można prasować przy użyciu żelazka. Z tego powodu dobrą inwestycją jest zakup stacji parowej, która ułatwi usunięcie zagnieceń. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz, co cechuje najlepsze stacje parowe Tefal. Dodatkowo, na końcu artykułu opisaliśmy trzy godne polecenia urządzenia.

Firma Tefal już od ponad 50 lat wprowadza na rynek swoje innowacyjne produkty. Swoim klientom dała się poznać jako jeden z czołowych producentów garnków i patelni, jednak jej oferta obejmuje również sprzęty gospodarstwa domowego. Powodem tak dużego zaufania konsumentów do marki jest wysoka jakość urządzeń oraz ich elegancki wygląd.

Decydując się na zakup stacji parowej koniecznie zwróć uwagę na moc urządzenia. Parametr ten jest ważny dla wydajności sprzętu, jak również dla naszego portfela. Dobrze zakupić szybko nagrzewający się sprzęt, który dodatkowo posiada możliwość regulacji temperatury. Pomoże Ci to dostosować sposób pracy maszyny do aktualnie prasowanego materiału. Jeśli interesuje Cię najlepsza stacja parowa Tefal w 2024 roku to polecamy zainwestowanie w model, którego moc mieści się w przedziale 2000 W – 2500 W.

Istotnym parametrem jest także pojemność zbiornika na wodę. Ważne jest, aby zbiornik był duży, gdyż zwiększy to wydajność interesującego Cię urządzenia. Takie modele pozwalają na dłuższą pracę, jednak ich czas nagrzewania jest dłuższy. W tym poradniku chcielibyśmy zachęcić do inwestycji w urządzenia, których zbiorniki mają od 1.2 l do 1,8 l. Dodatkowo, koniecznie sprawdź, jak wygląda uzupełnianie pojemnika w czasie pracy maszyny.

Następną kwestią, której musisz poświęcić uwagę jest czas podgrzewania wody. Parametr ten bezpośrednio odpowiada za komfort naszego użytkowania. Przecież nikt nie lubi zbyt długo czekać. Standardem w stacjach parowych są dwie minuty oczekiwania na nagrzanie i takie właśnie sprzęty chcielibyśmy Ci polecić.

Na wielu generatorach pary nie ma pokręteł, mamy za to wyświetlacz, na którym wybieramy odpowiednie funkcje. Z tego powodu polecamy zakup sprzętu, który bogaty jest w opcje prasowania, gdyż tylko takie urządzenie pomoże Ci dobrać odpowiedni program do tkaniny.

 

 

Jak odkamienić żelazko Tefal ze stacją parową?

 

Wiesz już, jaka stacja parowa Tefal jest polecana przez użytkowników i z pewnością podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej nie jest już tak dużym problemem jak na początku. Pora przejść do szczegółowych informacji na temat zasad korzystania ze sprzętu. W przypadku żelazka bardzo ważne jest to, aby skutecznie chronić go przed osadzaniem się kamienia. Jak to robić? Jakie kroki podjąć, kiedy w środku urządzenia pojawią się trudne do usunięcia zanieczyszczenia? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Dlaczego w żelazku osadza się kamień?

Jeśli chcemy zaradzić osadzaniu się kamienia wewnątrz naszego żelazka, warto poznać przyczyny tego procesu, aby móc mu przeciwdziałać. We wnętrzu urządzenia zaczyna pojawiać się kamień, kiedy w trakcie prasowania używamy twardej wody. Nie mamy dużego wpływu na to, jaka woda leci z naszego kranu, ale możemy odpowiednio ją przygotować przed wlaniem do zbiornika. Dobrym sposobem jest przefiltrowanie lub przegotowanie cieczy. Wybierając drugą metodę pamiętajmy, że musimy odczekać, aż woda ostygnie, aby móc ją wlać do żelazka. Możemy także zdecydować się na zakup gotowej wody destylowanej i to z niej korzystać do prasowania.

 

Co świadczy o tym, że w żelazku znajduje się kamień?

Po czym poznać, że w naszym żelazku pojawił się kamień? Można zaglądnąć do zbiornika, do którego wlewamy wodę. Czasami jest on lekko przezroczysty, co ułatwia zadanie. Niemniej jednak dostrzeżenie niewielkiego osadu może okazać się niemożliwe. Sygnałem stanowiącym o tym, że w naszym urządzeniu pojawił się kamień może być słabszy strumień wody, albo zbyt małe ciśnienie pary. Jeśli będziemy mieć problem z tym, aby wyprasować koszulę czy spodnie, mimo wybrania odpowiednich ustawień, to znak, że z naszym sprzętem dzieje się coś złego.

 

Jak czyścić stację parową z kamienia?

Aby skutecznie pozbyć się kamienia warto korzystać z domowych metod, które zazwyczaj okazują się tanie w realizacji. Do czyszczenia osadu wewnątrz żelazka możemy używać octu kuchennego. Należy namoczyć cienką szmatkę w płynie, a następnie przetrzeć nią otwory znajdujące się na stopie żelazka. Chcąc być dokładniejszym możemy nałożyć materiał na wykałaczkę i dopiero wtedy przystąpić do czyszczenia stopy. Osad możemy także usunąć poprzez wlanie do zbiorniczka stacji parowej mieszanki octu kuchennego z wodą. Następnie powinniśmy włączyć sprzęt, poczekać na jego nagrzanie się, a następnie przystąpić do prasowania. Wybierzmy tkaninę, na której nam nie zależy, ponieważ w trakcie pracy na jej powierzchni mogą pojawić się plamy. Kiedy roztwór się skończy powinniśmy dla pewności wlać do zbiornika czystą wodę i po raz kolejny przeprasować tkaninę. Dzięki temu pozbędziemy się ewentualnych pozostałości roztworu i nieprzyjemnego zapachu.

Jak często odkamieniać żelazko?

Częstotliwość odkamieniania żelazka zależy przede wszystkim od jakości wody, jaką używamy do prasowania. Jeśli dbamy o to, aby była ona czysta, będziemy musieli rzadziej czyścić sprzęt. Spore znaczenie ma również to, jak często prasujemy ubrania. Jeśli używamy żelazka regularnie, powinniśmy go odkamieniać w przybliżeniu co 2 miesiące. Podczas zakupów warto zwracać uwagę na to, czy wybrany przez nas model ma funkcję automatycznego usuwania kamienia. Dzięki niej zaoszczędzimy czas i nie będziemy musieli się martwić, że na skutek naszego zaniedbania urządzenie przestanie działać, jak należy.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ