Najlepsze żelazko Philips

Ostatnio aktualizowane: 15.07.24

 

Marka Philips od lat cieszy się uznaniem konsumentów. Postanowiliśmy więc bliżej przyjrzeć się oferowanym przez producenta żelazkom. Aby wybrać najlepsze modele dokładnie przeanalizowaliśmy wystawione przez Internautów opinie. Na pierwszym miejscu w przygotowanym przez nas rankingu znalazł się sprzęt Philips Azur Performer GC3802/20. Prezentowane żelazko ma kompaktowe wymiary i niewiele waży. Dobrej jakości stopa zapewnia gładki poślizg. Co więcej, nie jest podatna na zarysowania, a jej pielęgnacja nie zajmuje dużo czasu. Urządzenie ma stosunkowo dużą moc, co daje pewność, że poradzi sobie z prasowaniem nawet bardzo pogniecionych ubrań. Produkt można kupić w przystępnej cenie. Żelazko jest łatwe w obsłudze – model automatycznie dobiera ilość pary do ustawionej temperatury. Jeśli chcesz poznać nasze pozostałe propozycje, przeczytaj cały ranking. Na drugim miejscu w zestawieniu uplasowało się równie funkcjonalne żelazko – Philips Azur Performer Plus GC4526/20. Sprzęt automatyczne wyłącza się po upływie określonego czasu bezczynności, co podnosi bezpieczeństwo.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Urządzenie ma cienką, stożkową końcówkę, która ułatwia prasowanie koszul przy guzikach. Dystrybutor pary jest bardzo efektywny i znacznie skraca prasowanie. Stopa Steam Glide gwarantuje dobry poślizg, a do tego jest odporna na zarysowania. Urządzenie szybko się nagrzewa, więc jest gotowe do użycia po kilku minutach od podłączenia.

Difetto

Zbiornik na wodę ma niewielką pojemność, przez co w czasie prasowania trzeba go często napełniać. Czynność tę trzeba wykonać ostrożnie, gdyż łatwo jest oblać żelazko wodą.

Conclusione

Niewielki ciężar i długi przewód umożliwiają łatwą nawigację żelazkiem. Ruchy właściciela nie są krępowane przez długi kabel, co skraca czas prasowania. Moc urządzenia to 2400 W. Sprzęt wytwarza strumień pary o mocy 49 g/min, jednak model ma też opcję dodatkowego wyrzutu 140 g pary.

Drugi wybór

Pregio

Urządzenie ma opcję dodatkowego wybuchu pary (210 g), co służy do usuwania silnych zagnieceń. Model pracuje bardzo intensywnie, więc prasując cienkie ubrania, nie musisz ich przekładać na drugą stronę. Zbiornik na wodę jest pojemny, więc nie musisz często przerywać pracy, by go napełnić. Niewielka waga pozwala na łatwe manewrowanie produktem.

Difetto

Według Internautów funkcja blokady kapania nie sprawdza się w tym urządzeniu. Po mocniejszym przechylaniu produktu materiał zostaje pochlapany wodą. Kilku użytkowników poparzyło sobie również dłonie.

Conclusione

Urządzenie ma stację parową. W czasie prasowania żelazko tworzy 50 g/min. Gładka stopa zapewnia wygodny ślizg po tkaninie, dlatego sprzęt jest w pełni bezpieczny. Znajdująca się tam powłoka, jest odporna na zarysowania. Z kolei odpowiednio wyprofilowana końcówka umożliwia dotarcie w trudno dostępne miejsca.

Rozważ też

Pregio

Jest to lekkie żelazko, którego prowadzenie po materiale jest bardzo wygodne. Sprzęt ma długi przewód, który nie krępuje ruchu i zapewnia komfortową pracę. Funkcja pary pomaga w usunąć mocne zagniecenia i przyspiesza prasowanie. Urządzenie jest gotowe do użycia po kilku minutach od podłączenia, gdyż szybko się nagrzewa.

Difetto

Niestety, produkt jest nieszczelny. Z tego powodu w czasie prasowania możesz poplamić materiał wodą. Dlatego należy uważać, by nie przechylać zbyt mocno sprzętu.

Conclusione

Moc urządzenia to 2800 W, a wytwarza on 50 g/min pary. Dużym atutem jest jednorazowe uderzenie – 210 g, co pomoże usunąć nawet mocne zagniecenia. Stopa żelazka została pokryta warstwą tlenku tytanu, co gwarantuje dobry poślizg. Pojemność zbiornika na wodę to 350 ml.

 

 

Żelazka Philips – Ranking

 

 

Philips Azur Performer GC3802/20

 

Jeśli zależy Ci na zakupie możliwie najnowocześniejszego sprzętu, polecamy model Azur Performer GC3802/20, który został wprowadzony na rynek przez markę Philips. Urządzenie zostało wykonane z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia jego długowieczność. Warto dodać, że maszyna została wyposażona w dystrybutor pary, co ułatwi Ci usunięcie nieestetycznych zagnieceń na tkaninach.

Moc prezentowanego produktu to aż 2400 W, co gwarantuje krótki czas nagrzewania się stopy. Strumień generowanej pary wynosi 40 g/min, jednocześnie żelazko posiada opcję silnego uderzenia, w postaci 140 g. Z kolei stopa Steam Glide jest gwarantem dobrego poślizgu. Co więcej, jest ona wysoce odporna na zarysowania. Za sprawą wysokiej jakości materiałów, jej utrzymanie w czystości jest bardzo proste. Z kolei stożkowe, dobrze wyprofilowane zakończenie stopy, zapewnia dotarcie do trudnodostępnych miejsc. Dzięki temu będziesz w stanie wyprasować koszule w okolicach guzików.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło niewielką wagę sprzętu. Również ochrona antywapienna i zabezpieczenie przed kapaniem wody sprawiły, że dużo użytkowników jest bardzo zadowolonych z zakupu i twierdzi, że jest to godne polecenia żelazko Philips w dobrej cenie.

Azur Performer GC3802/20 to dobre żelazko Philips do 150 zł. Moc urządzenia jest równa 2400 W. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 300 ml. Produkt waży 1,4 kg.

 

Zalety

Stopa: Wielu konsumentów uważa, że stopa SteamGlide gwarantuje bardzo dobry poślizg. To sprawia, że prasowanie jest łatwiejsze. Dodatkowo stopa jest odporna na zarysowania i łatwa w czyszczeniu.

Automatyczny regulator pary: Urządzenie automatycznie dobiera ilość generowanej pary adekwatnie do wybranej temperatury żelazka. Nie trzeba więc robić tego samodzielnie.

System antywapienny: Model ma dobrze opracowany system antywapienny. Dzięki niemu we wnętrzu sprzętu nie osadza się trudny do usunięcia kamień. To pozwala mieć pewność, że żelazko będzie nam służyło przez długi czas.

Nie cieknie woda: W wielu recenzjach można przeczytać, że przez urządzenie nie przecieka woda. Nie ma więc obaw o to, że na ubraniach pojawią się nieestetyczne plamy z wody.

Końcówka: Dobrze wyprofilowana końcówka stopy grzejnej sprawia, że prasowanie trudno dostępnych miejsc nie stanowi żadnego problemu.

 

Wady

Długość kabla zasilającego: Choć przewód zasilający liczy 2 m, niektóre osoby twierdzą, że mógłby być on nieco dłuższy.

 

 

 

 

Philips Azur Performer Plus GC4526/20

 

Jeśli posiadasz wiele ubrań wykonanych z łatwo gniotących się materiałów, polecamy żelazko Azur Performer Plus GC4526/20 marki Philips. Jest to wysokiej klasy urządzenie, wyposażone w stację parową. Warto dodać, że sprzęt ten posiada moc 2500 W, co sprawia, że stopa nagrzewa się bardzo szybko. Dzięki temu produkt ten jest szybko gotowy do pracy.

Dużym udogodnieniem ze strony producenta jest stały strumień pary w ilości 50 g/min. Ponadto, w razie konieczności można użyć jednorazowego uderzenia 210 g. Pomoże Ci to pozbyć się trudnych do wyprasowania zagnieceń. Warto dodać, że dobrze wyprofilowana, stożkowa końcówka pozwala na dotarcie do trudnodostępnych miejsc, między innymi przy guzikach. Sprawi to, że wszystkie miejsca na materiale będą pozbawione zagnieceń. Kolejną zaletą prezentowanego produktu jest jego stopa T-ionicGlide. Posiada ona zintegrowaną warstwę tlenku tytanu, co zapewnia dobry poślizg i łatwe prowadzenia. Co więcej, za sprawą użycia wysokiej jakości materiałów, powłoka odporna jest na zarysowania.

Model ten, jak wiele sprzętów Philips, wykonano z dobrej jakości surowców, co zostało docenione przez konsumentów. Dodatkowo wielu osobom do gustu przypadła niewielka waga maszyny i funkcja samooczyszczenia.

Żelazko Philips Azur Performer Plus GC4526/20 ma moc równą 2600 W. Sprzęt waży 1,5 kg. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 300 ml. Produkt ma niebieski kolor.

 

Zalety

Samoczyszczenie: Model ma funkcję samoczyszczenia stopy żelazka. To sprawia, że na zarówno wewnątrz, jak i na powierzchni nie pojawia się trudny do usunięcia osad z kamienia. To daje pewność, że urządzenie będzie tak efektywne, jak na początku.

Waga: Żelazko jest lekkie, dzięki czemu praca nie jest zbyt męcząca. Możemy więc wyprasować sporo ubrań, bez obaw o ból dłoni.

Zbiornik na wodę: Konsumenci pochlebnie wypowiadają się na temat wykonania zbiornika na wodę. Jest on odpowiednio duży, więc nie ma potrzeby co chwilę uzupełniać zbiornika. Dodatkowo odpowiednio duży otwór ułatwia nalewanie.

Bezpieczeństwo: Po pewnym czasie bezczynności urządzenie automatycznie się wyłącza. Zapewnia nam to odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie użytkowania żelazka.

 

Wady

Blokada kapania: Nieliczne osoby wskazują, że funkcja blokady kapania nie spełnia swojego zadania. Co jakiś czas podczas prasowania na ubraniach pojawiają się plamy z wody.

 

 

 

 

Philips Azur Pro GC4881/20

 

Model Azur Pro GC4881/20 to godne polecenia żelazko, które zostało wyprodukowane przez cenioną na rynku, międzynarodowym markę Philips. Popularność tego sprzętu wynika z dość dużej mocy, wynoszącej 2800 W. Dzięki temu stopa nagrzewa się bardzo szybko oraz efektywnie i w krótkim czasie usuwa zagniecenia. Ciekawym dodatkiem jest silny strumień pary, wnoszący 50 g/min. Jeśli jednak taka dawka nie poradzi sobie z materiałem, można użyć opcji jednorazowego uderzenia – 210 g.

Elementem, na który należy zwrócić uwagę jest wysokiej jakości stopa żelazka, T-ionicGlide Aut. Pokryto ją warstwą tlenku tytanu, co zapewnia dobry poślizg. Innym, ciekawym udogodnieniem jest duży zbiornik na wodę o pojemności 350 ml, który gwarantuje długi czas prasowania. Bez problemu możesz uzupełnić brakującą ciecz w czasie pracy, bez konieczności odłączania aparatury od prądu. Równocześnie urządzenie posiada specjalny pojemnik na kamień, który w czasie prasowania zbiera cząsteczki. Dzięki temu wydajność żelazka zostaje zachowana przez długi czas. Równocześnie funkcja Self Clean pozwala na samodzielne doprowadzenie przyrządu do czystości.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło długi, 2,5-metrowy przewód, który nie krępuje ruchów. Co więcej pełnię bezpieczeństwa gwarantuje system zabezpieczeń, który automatycznie wyłącza żelazko, gdy pozostaje w bezruchu.

Philips Azur Pro GC4881/20 to żelazko o mocy równej 2800 W. Pojemność zbiornika na wodę jest równa 350 ml. Sprzęt waży 1,5 kg.

 

Zalety

Pielęgnacja: Z uwagi na to, że model ma wbudowany pojemnik na kamień nie musimy się martwić o pielęgnację urządzenia. Aby mieć pewność, że wszystko działa jak należy, wystarczy od czasu do czasu opróżnić i dokładnie umyć zbiornik.

Komfort: Żelazko ma dobrze wyprofilowany uchwyt, co ułatwia prasowanie. Dodatkowo stopa żelaza ma spiczastą końcówkę, która pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca, a tym samym idealnie wyprasować ubranie.

Czas nagrzewania: Urządzenie ma dużą moc i szybko się nagrzewa. Wystarczy odczekać dosłownie kilka chwil, aby móc przystąpić do prasowania.

 

Wady

Przycisk wyrzutu pary: Pewna grupa Internautów uważa, że przycisk wyrzutu pary nie jest ustawiony w odpowiednim miejscu.

 

 

 

 

Jakie żelazko Philips wybrać?

 

Wymieniając niezbędne sprzęty w gospodarstwie domowym, na liście z całą pewnością znajdzie się żelazko. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zapewnić nienaganny wygląd naszym ubraniom. Aby ułatwić Ci zakup tego typu sprzętu, przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia, oraz jakie cechy powinny mieć najlepsze żelazka Philips. Warto dodać, że na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie z trzema modelami, które są godne uwagi.

Philips jest znaną holenderską marką, która zajmuje się branżą AGD. W jej asortymencie znaleźć możemy sprzęty kosmetyczne czy oświetleniowe. Powodem tak dużej popularności tej firmy są innowacyjność sprzętów oraz wykorzystanie najnowszych technologii w celu ulepszenia modeli. Warto dodać, że wraz ze zmniejszeniem się gabarytów urządzeń, rośnie ich wydajność i funkcjonalność. Co więcej, w swoich projektach ten znany producent stawia na energooszczędność.

Decydując się na zakup żelazka w pierwszej kolejności musimy zastanowić się, jaki typ sprzętów nas ciekawi. Do wyboru mamy modele przewodowe oraz bezprzewodowe. Pierwszy rodzaj cechuje się ograniczeniem naszych ruchów, co sprawia, że niejednokrotnie musimy zmieniać pozycję prasowanych ubrań. Jednocześnie, takie urządzenia zapewniają nam nieprzerwaną pracę, nawet przez kilka godzin. Dlatego, jeśli interesuje Cię najlepsze żelazko w 2024 roku o dużej wydajności, to zdecyduj się na zakup właśnie takiego produktu. Równocześnie, takie modele zapewniają stałą temperaturę.

Drugim rodzajem sprzętów są produkty bezprzewodowe. Brak kabla oferuje nam brak ograniczenia naszych ruchów. Dzięki temu, przy pomocy jednego ruchu dłonią, jesteśmy w stanie dotrzeć do każdego miejsca na materiale. Takie produkty posiadają specjalną stację dokującą, która ładuje urządzenie. Gdy temperatura powierzchni zmaleje, wystarczy przerwać czynność i odstawić model na kilkadziesiąt minut.

Tym, co bezapelacyjnie wymaga Twojej uwagi jest moc sprzętu, gdyż to od niej zależy tempo nagrzewania się żelazka. Aby interesujący Cię model był szybko gotowy do pracy powinien posiadać minimalnie 2000 W. Pamiętaj jednak, że im większa jestem moc, tym większy jest pobór prądu. Dlatego zakup produktu o mocy 3000 W nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Niezbędnym udogodnieniem jest również możliwość manualnego regulowania temperatury. Dzięki temu bez problemu dostosujemy emitowane ciepło do materiału. Wynika to z tego, że tkaniny syntetyczne mogą być traktowane jedynie temperaturą do 110 st. C. Z kolei wełna i jedwab mogą wytrzymać maksymalnie 150 st. C.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ