Ranking 10 najlepszych parownic do ubrań w 2021

Ostatnio aktualizowane: 03.12.21

 

Parownica do ubrań – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Czy parownica do ubrań to przydatne urządzenie? Po zapoznaniu się z naszym rankingiem przekonasz się, że na rynku można znaleźć kilka bardzo praktycznych, wygodnych w użyciu i skutecznie działających modeli. Jednym z nich jest Philips Steam&Go GC362/80. To sprzęt o mocy 1300 W, który nie zostawia wilgotnych plam na ubraniach i może być używany w pionie, a także w poziomie. Parownica jest poręczna, w dodatku nie zajmuje dużo miejsca w torbie podróżnej. Często polecanym przez konsumentów urządzeniem jest też First Austria 5647-2. Jego moc wynosi 1400 W, a kontrolki LED na obudowie ułatwiają obsługę. Steamer ma wyjmowany zbiornik na wodę oraz funkcję automatycznego wyłączania.

10 najlepszych parownic do ubrań. Opinie w 2021 roku

 

Zastanawiasz się, jaką parownicę do ubrań wybrać? Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, przygotowaliśmy zestawienie prezentujące najbardziej popularne sprzęty. To nie tylko modele ręczne, ale i stojące, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Sprawdź ranking parownic do ubrań i przekonaj się, że tego typu urządzenie rzeczywiście może Ci się przydać.

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Parownica nie jest duża, dlatego możemy wygodnie nią manewrować. Rączka jest antypoślizgowa, takie rozwiązanie zapewnia pewny chwyt. Sprzęt wyposażono w technologię SmartFlow, która zapobiega powstawaniu wilgotnych plam na ubraniach. Działa on w pionie, jak i w poziomie.

Difetto

Pojemność zbiornika na wodę to 70 ml. Jeśli mamy do wyprasowania większą ilość ubrań, konieczne będzie jego częste uzupełnianie (co bywa uciążliwe).

Conclusione

Sprzęt nagrzewa się w 60 sekund i wytwarza strumień pary do 24 g/min. Zbiornik można napełniać wodą z kranu, gdyż funkcja Quick Calc Release umożliwia szybkie usunięcie kamienia zalegającego wewnątrz urządzenia.

Drugi wybór

Pregio

Sprzęt został wyposażony w kilka przydatnych funkcji, w tym: Automatyczne wyłączanie, blokadę kapania oraz system antywapienny. To model generujący mocny strumień pary, do 25 g/min, co umożliwia szybkie usuwanie zagnieceń.

Difetto

Obudowa jest wykonana z mało wytrzymałego tworzywa sztucznego, przez co szybko pojawiają się na niej nieestetyczne zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne.

Conclusione

Urządzenie ma moc 1400 W, a pojemność zbiornika na wodę wynosi 0,32 l. Element ten można odłączyć od obudowy, co ułatwia jego napełnianie. Parownica pozwala na prasowanie w pionie i poziomie, zależnie od potrzeb.

Rozważ też

Pregio

Steamer jest przystosowany do prasowania grubszych, jak również delikatnych tkanin, np. jedwabiu. Nagrzewa się on w ok. 40 sekund, a w dodatku jest lekki. Urządzenie ma wbudowany system antywapienny zapobiegający osadzaniu się kamienia.

Difetto

Nie jest to parownica pozwalająca na prasowanie w poziomie. Aby usunąć zagniecenia z ubrań, najpierw trzeba zawiesić je na wieszaku, nie mogą leżeć na łóżku.

Conclusione

Moc sprzętu wynosi 1600 W, a wyrzut pary to 26 g/min. Steamer ma długi przewód, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania, podobnie jak możliwość odłączenia zbiornika na wodę od obudowy. Ze względu na technologię podgrzewanej stopy nie ma ryzyka, że na ubraniu powstaną wilgotne plamy.

 

1. Ręczna parownica do ubrań Philips Steam&Go GC362/80

 

Sprzęt Philips Steam&Go GC362/80 umożliwia prasowanie ubrań zarówno w pionie, jak i poziomie, nie wymaga rozkładania deski. Ze względu na kompaktowe wymiary można zabrać go ze sobą w podróż. Ta ręczna parownica do ubrań ma moc 1300 W, a czas jej nagrzewania wynosi 60 sekund. Została ona wyposażona w zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Urządzenie ma 0,07 l zbiornik na wodę, który można odłączyć od obudowy i wygodnie napełnić. Maksymalny wyrzut pary to 24 g/min, co pozwala na usuwanie nawet uporczywych zagnieceń. Co ważne, sprzęt nie zostawia mokrych plam na tkaninach, na co wpływa zastosowanie technologii SmartFlow (podgrzewanie płyty parowej). Potwierdził to test parownic do ubrań.

Przedstawiony model spodobał się kupującym, ponieważ jest lekki i poręczny, w dodatku ma antypoślizgowy uchwyt. To parownica Philips bezpieczna dla wszystkich materiałów, również tych delikatnych. Pozwala ona na używanie wody z kranu, funkcja Quick Calc Release umożliwia szybkie oczyszczenie urządzenia z drobinek kamienia.

Philips Steam&Go GC362/80 to parownica do ubrań ważąca 0,9 kg. Ma ona przewód zasilający o długości 2,5 m.

 

Zalety

Technologia SmartFlow: Sprzęt wykorzystuje technologię SmartFlow, która zapobiega powstawaniu wilgotnych plam na ubraniach.

Pewny chwyt: Rączka steamera została pokryta antypoślizgową powłoką, a to gwarantuje pewny chwyt. Nie ma ryzyka, że urządzenie niespodziewanie wyślizgnie się z dłoni.

Niewielkie wymiary: Parownica nie jest duża, dlatego można wygodnie nią manewrować. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać sprzęt w podróż.

Działa w pionie i poziomie: Nie musimy wieszać ubrań na wieszaku, aby je wyprasować. Sprzęt działa efektywnie w pionie, jak i w poziomie.

Nie tylko do usuwania zagnieceń: Urządzenie można wykorzystać do usunięcia zagnieceń, jak również odświeżania odzieży i usuwania nieprzyjemnych zapachów.

 

Wady

Za mały zbiornik: Część kupujących przyznaje, że zbiornik mógłby być nieco większy (jego pojemność to 70 ml). Wówczas nie wymagałby tak częstego napełniania podczas prasowania czy odświeżania większej ilości ubrań.

 

 

 

 

2. Parownica do ubrań, żelazko parowe ceramiczna First Austria 5647-2

 

First Austria 5647-2 to popularna parownica do ubrań (inaczej steamer) o mocy 1400 W z wyrzutem pary do 25 g/min. Jest ona zasilana sieciowo, a w przypadku dłuższej bezczynności automatycznie się wyłącza. Urządzenie ma stopę ceramiczną z 7 otworami, jej wymiary to: 10 cm x 5 cm.

Nie ma ryzyka, że podczas prasowania poplamimy ubrania, gdyż zapobiega temu system przeciw kapaniu i osadowi. Parownica nie wymaga rozkładania deski i umożliwia usuwanie zagnieceń zarówno z odzieży wiszącej na wieszaku, jak i leżącej np. na łóżku. Ma ona zbiornik na wodę o pojemności 0,32 l, który można odłączyć od obudowy.

Wiele osób uważa, że model marki First Austria to najlepsza parownica do ubrań dla osób, które często podróżują. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca w walizce, a ze względu na kontrolki LED jego obsługa nie jest kłopotliwa. Ponadto w komplecie są końcówki do różnych tkanin.

Model First Austria 5647-2 ma wymiary: 27 cm x 11 cm x 13 cm. Długość przewodu zasilającego wynosi 2 m.

 

Zalety

Ochrona przed kamieniem: Nie należy się obawiać, że wewnątrz urządzenia powstanie osad wapienny. Zostało ono wyposażone w system, który skutecznie temu zapobiega.

Duży wyrzut pary: Steamer generuje strumień pary do 25 g/min, co umożliwia szybkie wyprasowanie ubrań, a także odświeżenie różnych tkanin, przykładowo delikatnych firanek lub grubszego płaszcza.

Nakładki w zestawie: Do zestawu dołączono dwie przydatne nakładki, jedną do tekstyliów, a drugą do usuwania zmechaceń. Ich zakładanie i zdejmowanie nie stanowi problemu.

Wygodne napełnianie zbiornika: Aby wygodnie napełnić zbiornik na wodę, można odłączyć go od obudowy (nie wymaga to użycia dużej siły). Możemy też użyć dołączonego do kompletu kubka z miarką.

 

Wady

Mało wytrzymała obudowa: Wykonana z tworzywa sztucznego obudowa nie została dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniami. Na skutek częstego używania sprzętu pojawiają się na nim nieestetyczne zarysowania i przetarcia.

 

 

 

 

3. Parownica do ubrań Tefal DT8150

 

Parownica do ubrań Tefal DT8150 o mocy 1600 W umożliwia prasowanie ubrań w pionie. Maksymalny wyrzut strumienia pary to 26 g/min, dlatego jest to odpowiedni model do wygładzania grubszych tkanin. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 0,19 l, jest odłączany od obudowy.

Urządzenie wykorzystuje technologię podgrzewanej stopy, która zapobiega powstawaniu wilgotnych plam na materiale. Pozwala ono na szybkie wyprasowanie bawełny, poliestru, a nawet jedwabiu i innych, równie delikatnych tkanin. Czas nagrzewania sprzętu to ok. 40 sekund.

Na pytanie, jaka jest najlepsza parownica do ubrań, kupujący często wskazują opisywane urządzenie. Zostało ono docenione głównie za poręczność, wygodne napełnianie oraz system antywapienny. Dodatkową zaletą modelu jest możliwość włączenia funkcji ciągłego wytwarzania pary.

Steamer Tefal DT8150 został wyposażony w 3 m przewód zasilający. Sprzęt ma stopę wykonaną ze stali. Waży on ok. 0,9 kg.

 

Zalety

Bezpieczna dla delikatnych tkanin: Za pomocą parownicy można prasować ubrania uszyte z delikatnych tkanin, takich jak jedwab. Nie ma ryzyka ich przypalenia czy powstawania wilgotnych plam.

System antywapienny: Ponieważ urządzenie ma system antywapienny, jest dobrze zabezpieczone przed powstawaniem kamienia, który mógłby zmniejszyć efektywność jego działania.

Wyjmowany zbiornik na wodę: Zbiornik na wodę można odłączyć od obudowy, żeby wygodnie go napełnić (nie jest to trudne).

Komfortowe i skuteczne prasowanie: Za pomocą steamera możemy szybko pozbyć się zagnieceń, również tych uporczywych (zapewnia strumień pary do 26 g/min). Ponadto parownica ma długi kabel, jest poręczna i lekka.

 

Wady

Prasowanie tylko w pionie: Niektórym konsumentom przeszkadza, że sprzęt pozwala tylko na prasowanie w pionie (w zestawie jest wieszak na odzież). Nie możemy usuwać zagnieceń z ubrań leżących np. na łóżku.

 

 

 

 

4. Ręczna parownica do ubrań Philips Steam&Go GC299/40

 

Moc 1000 W i wyrzut pary do 20 g/min to cechy, jakimi wyróżnia się parownica do ubrań Philips Steam&Go GC299/40. Ma ona 0,06 l zbiornik, a ponieważ można odłączyć go od obudowy, jego napełnianie nie stanowi problemu. Do sprzętu dołączono specjalną nakładkę do prasowania grubszych tkanin, która dodatkowo ułatwia usuwanie zmechaceń.

Niewielkie wymiary sprawiają, że parownicę można zabrać ze sobą w podróż, nie zajmuje dużo miejsca w walizce. Płytę parową można bezpiecznie dociskać do prasowanego materiału, bez ryzyka jego przypalenia. Czas podgrzewania wody to ok. 1 minuta, a o gotowości sprzętu do użycia informuje lampka kontrolna.

Konsumenci uważają, że to dobra parownica do ubrań, ponieważ automatycznie wyłącza się po dłuższym czasie bezczynności, ma blokadę kapania i ochronę przed powstawaniem kamienia. Urządzenie nie jest ciężkie, więc można nim swobodnie manewrować i usuwać zagniecenia. Co ciekawe, przedstawiony model jest polecany osobom pytającym o parownice do ubrań w dobrych cenach.

Sprzęt Philips Steam&Go GC299/40 waży ok. 1,02 kg, a jego wymiary to: 12,8 cm x 38 cm x 24 cm. Długość przewodu zasilającego wynosi 2 m.

 

Zalety

Lampka kontrolna: Nie musimy zastanawiać się, czy parownica zdążyła osiągnąć odpowiednią temperaturę. Informuje nas o tym praktyczna lampka kontrolna umieszczona na obudowie.

Neutralizuje bakterie: Steamer można wykorzystać do odświeżania płaszczy, kurtek, a także zasłon i firanek. Skutecznie neutralizuje on nieprzyjemne zapachy, a także do 99,9% bakterii.

Komfort przechowywania: Parownica nie jest duża, dlatego komfortowo się ją przechowuje. Ponadto w razie potrzeby można spakować ją do walizki i zabrać ze sobą w podróż.

Brak ryzyka przypalenia ubrań: Urządzenie jest bezpieczne w użyciu. Umożliwia ono usunięcie zagnieceń, a jednocześnie pozwala na uniknięcie przypalenia ubrań (co może się zdarzyć podczas prasowania delikatnych tkanin).

 

Wady

Za krótki przewód: Według niektórych kupujących kabel zasilający jest nieco za krótki, co czasami utrudnia znalezienie odpowiedniego miejsca do prasowania.

 

 

 

 

5. Stacja parowa, steamer Tutumi 1700W

 

Steamer Tutumi 1700W wytwarza parę do 35 g/min, w efekcie czego usuwanie zagnieceń nawet z grubszych tkanin nie powinno być kłopotliwe. To stojąca parownica do ubrań, w komplecie otrzymujemy podwójny, teleskopowy stojak z wieszakiem na ubrania i uchwytem na parowy przewód. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 1 l.

Urządzenie ma 2-stopniowy przełącznik, a to pozwala na dostosowanie sposobu jego działania do własnych potrzeb. Obudowa została wykonana z materiałów minimalizujących straty ciepła. Do kompletu dołączono nakładkę na płytę parową, która usuwa nie tylko zagniecenia, ale i zmechacenia.

Czy warto kupić ten steamer do ubrań? Wielu konsumentów przekonuje, że tak. Ich zdaniem sprzęt jest łatwy w użyciu, można wygodnie przesuwać go po podłodze (w podstawie znajdują się małe kółka). To model, który nadaje się do użytku nie tylko w domu, ale i w hotelu czy sklepie odzieżowym.

Parownica do ubrań Tutumi 1700W ma teleskopowy stojak, jego wysokość jest regulowana w zakresie od 80 cm do 140 cm. Sprzęt waży 2 kg.

 

Zalety

Solidna konstrukcja: Cechą wyróżniającą urządzenie jest bardzo solidna konstrukcja. Obudowa została wykonana z materiałów minimalizujących straty ciepła, jest do niej podłączony gruby przewód doprowadzający parę wodną. Stojak można bez obaw rozkładać tak często, jak jest to konieczne, wykazuje on odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Nasadka w komplecie: Poza parownicą w komplecie znajdziemy także specjalną nasadkę. Ułatwia ona odświeżanie tkanin, a dodatkowo pozwala na usunięcie zmechaceń (z tego względu steamer może zastąpić zwykłą golarkę).

Praktyczność: Sprzęt znajduje zastosowanie w domach, hotelach, a także sklepach. Nie zajmuje on dużo miejsca, a ponieważ ma kółka w podstawie, można swobodnie przesuwać go z miejsca na miejsce.

 

Wady

Konieczność zawieszania ubrań na wieszaku: Jeśli musimy wyprasować większą ilość ubrań, wszystkie trzeba kolejno zawiesić na wieszaku, co może być nieco uciążliwe.

 

 

 

 

6. Parownica do ubrań MPM MZP-01

 

Model MPM MZP-01 to dobra i tania parownica do ubrań, która jest gotowa do pracy już po 30 sekundach od momentu podłączenia do prądu. Wyposażono ją w 0,25 l zbiornik na wodę, można odłączyć go od obudowy. Sprzęt ma stopę parową wykonaną ze stali nierdzewnej.

Za pomocą urządzenia możemy wygodnie prasować ubrania uszyte z różnych tkanin. Opisywana parownica do ubrań MPM ma w zestawie dwie nakładki: Z welurową szczotką, do usuwania zagnieceń z delikatnych materiałów, a także z włosiem. Ta druga jest odpowiednia do odświeżania płaszczy i marynarek.

Jakie są najważniejsze atuty steamera MPM? Opublikowane przez kupujących opinie o parownicach do ubrań wspomnianej marki świadczą o tym, że model MZP-01 jest jednym z najłatwiejszych w obsłudze. Jego moc to 1200 W, a strumień wytwarzanej pary 36 g/min, dlatego można szybko wyprasować odzież i to bez potrzeby rozkładania deski.

Urządzenie MPM MZP-01 jest wyposażone w stopę wykonaną ze stali nierdzewnej. Długość przewodu zasilającego wynosi 1,7 m.

 

Zalety

Nie wymaga rozkładania deski: Mając ten sprzęt, nie musimy rozkładać deski do prasowania. Wystarczy napełnić zbiornik i poczekać, aż urządzenie się nagrzeje, aby usunąć zagniecenia lub odświeżyć ubrania wiszące na wieszaku (możliwe jest też prasowanie zawieszonych w oknie firanek czy zasłon).

Wymienne nakładki: Razem z parownicą otrzymujemy dwie wymienne nakładki. Jedna ma welurową szczotkę i służy do pielęgnacji delikatnych materiałów, a druga ma szczotkę z włosia. Służy ona do prasowania grubszych tkanin.

Możliwość odłączenia zbiornika na wodę: Chcąc napełnić zbiornik wodą, możemy najpierw odłączyć go od obudowy (należy wcisnąć przyciski umieszczone w jego górnej części). Nie sprawia to żadnego problemu.

 

Wady

Brak systemu antywapiennego: Do prasowania powinniśmy używać przefiltrowanej lub demineralizowanej wody, ponieważ steamer nie ma systemu antywapiennego. To zwiększa ryzyko powstania kamienia i zmniejszenia efektywności działania urządzenia.

 

 

 

 

7. Parownica do ubrań Ariete 4167

 

Parownica do ubrań Ariete 4167 wytwarza strumień pary do 20 g/min, a jej moc wynosi 1200 W. Materiałem wykonania płyty parowej jest stal nierdzewna, co zapewnia jej trwałość. Urządzenie ma odłączany od obudowy zbiornik na wodę, jego pojemność to 0,26 l. W komplecie otrzymujemy miarkę, jak również dwie szczotki ułatwiające prasowanie.

Sprzęt jest niewielki i poręczny. Uchwyt Soft Touch zmniejsza do minimum ryzyko przypadkowego wyślizgnięcia się urządzenia z dłoni. Uważa się, że najlepsze parownice do ubrań umożliwiają prasowanie zarówno w pionie, jak i poziomie, w zależności od potrzeb. Na to pozwala również prezentowany model.

Jedną z najczęściej wymienianych zalet steamera jest krótki czas nagrzewania, trwa to ok. 30 sekund. Z tego względu dobrze sprawdza się on w sytuacjach awaryjnych, kiedy się spieszymy, ale musimy usunąć nieestetyczne zagniecenia z ubrań. Poza tym kupujący chwalą sprzęt za możliwość wywabiania z tkanin niewielkich plam, a nawet nieprzyjemnych zapachów.

Steamer Ariete 4167 waży ok. 0,9 kg. Ma on 2,5 m przewód zasilający, a materiałem wykonania stopy jest stal nierdzewna.

 

Zalety

Szybko się nagrzewa: Nie trzeba długo czekać, aby po podłączeniu do prądu urządzenie się nagrzało. Średnio trwa to ok. 30 sekund, dlatego możemy szybko wyprasować ubranie przed wyjściem.

Działa w pionie i poziomie: W zależności od własnych potrzeb możemy swobodnie prasować odzież zarówno w pionie, jak i poziomie.

Przydatne elementy w zestawie: Do parownicy dołączono przydatne elementy. Są to: Miarka do wody oraz wymienne nasadki, pozwalające m.in. na usuwanie zmechaceń.

 

Wady

Brakuje funkcji automatycznego wyłączania: Osoby zapominalskie narzekają, że urządzenie nie ma funkcji automatycznego wyłączania. Z tego powodu zawsze trzeba się upewnić, czy na pewno wyjęliśmy wtyczkę z gniazdka.

Nie ma ochrony przed kamieniem: Parownica nie została wyposażona w system zapobiegający powstawaniu kamienia, dlatego należy unikać wlewania do zbiornika wody bezpośrednio z kranu.

 

 

 

 

8. Parownica do ubrań Blaupunkt VSI601 steamer

 

Steamer Blaupunkt VSI601 ma 0,26 l zbiornik na wodę i nagrzewa się w ok. 60 sekund. To model o mocy 1600 W, który zapewnia wyrzut pary do 30 g/min. Po dłuższym czasie bezczynności wyłącza się on automatycznie, a to zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania. Parownica jest lekka, w razie potrzeby można spakować ją do torby podróżnej.

Obsługa urządzenia nie jest trudna, podobnie jak napełnianie zbiornika na wodę (można odłączyć go od obudowy). Jeśli pojawi się taka konieczność, możemy nieco zmniejszyć intensywność wyrzutu pary, aby bezpiecznie wyprasować np. firanki. Parownica ma funkcję anti-drip zapobiegającą powstawaniu mokrych plam na materiale.

Sprzęt jest godny uwagi, ponieważ wyróżnia się praktycznością oraz efektywnym działaniem. Osoby, które go kupiły, nie żałują dokonanego wyboru. Z ich komentarzy wynika, że parownica jest odporna na awarie, gdyż została wyposażona w żywiczny filtr zmiękczający wodę i technologię anti-calc.

Model Blaupunkt VSI601to parownica do ubrań o wymiarach: 20,4 cm x 11,8 cm x 21,1 cm. Urządzenie waży 0,9 kg i ma 2,5 m przewód zasilający.

 

Zalety

Komfort użycia: Steamer jest wygodny w użyciu, na co wpływa jego lekkość. W dodatku ma on specjalną blokadę zapobiegającą jego przypadkowemu wyłączeniu. Kupujący chwalą też możliwość regulacji siły strumienia pary.

Funkcja anti-calc: Parownica ma funkcję anti-calc, co oznacza, że jest dobrze zabezpieczona przed powstawaniem kamienia w kanalikach parowych. Wyposażono ją też w filtr żywiczny zmiękczający wodę.

Prasuje i czyści ubrania: Za pomocą sprzętu możemy wyprasować, jak również wyczyścić ubrania. W zestawie jest nasadka usuwająca kurz, pyłki i sierść.

 

Wady

Stosunkowo długi czas nagrzewania: Jak zauważyli konsumenci, w porównaniu do innych tego typu sprzętów model Blaupunkt stosunkowo długo się nagrzewa.

Nie działa w poziomie: Parownica została przystosowana tylko do prasowania w pionie, nie można jej przechylać.

 

 

 

 

9. Ręczna parownica do ubrań Xiaomi Deerma HS200

 

Urządzenie Xiaomi Deerma HS200 jest gotowe do pracy już po 25 sekundach od momentu podłączenia do prądu. Wyposażono je w inteligentny system podgrzewania, za sprawą którego para wodna jest uwalniana dopiero po podgrzaniu, dlatego na ubraniach nie powstają wilgotne plamy. Steamer ma moc 1000 W i wytwarza strumień do 19 g/min.

Sprzęt ma w zestawie nakładkę, w efekcie czego może być używany także jak tradycyjne żelazko. Tym samym zwiększamy obszar prasowania nawet o 150% i możemy bez trudu pozbyć się wszystkich zagnieceń. Parownica ma duży zbiornik na wodę, jego pojemność wynosi 1,1 l.

Kupujący, którzy zdecydowali się na steamer Xiaomi, uważają, że dokonali dobrego wyboru. Nawet w przypadku prasowania większej ilości ubrań nie trzeba za często napełniać zbiornika, ponadto urządzenie jest stosunkowo lekkie i można nim łatwo manewrować.

Xiaomi Deerma HS200 to sprzęt o wymiarach: 13,5 cm x 10 cm x 21 cm, waży 0,99 kg. Strumień pary można regulować w zakresie od 11 do 19 g/min.

 

Zalety

Brak ryzyka powstawania plam: Podczas prasowania na ubraniach nie pojawią się wilgotne plamy. Zapobiega temu nowoczesny, inteligentny system podgrzewania. To odpowiedni model do usuwania zagnieceń nawet z bardzo delikatnych tkanin.

Pudełko do przechowywania: W komplecie znajdziemy praktyczne pudełko. Pozwala ono na wygodne przechowywanie urządzenia, a także na jego bezpieczne przewożenie w walizce.

 

Wady

Niewygodne napełnianie: Napełnianie zbiornika na wodę według konsumentów bywa niewygodne, ponieważ nie można odłączyć go od obudowy.

Kłopotliwe zakładanie nakładki: Do parownicy dołączono nakładkę dającą możliwość zwiększenia obszaru prasowania (do 150%), ale jej zakładanie nie należy do łatwych czynności. Zdejmowanie tego elementu również bywa kłopotliwe ze względu na konieczność użycia dużej siły.

 

 

 

 

10. Parownica do ubrań Clatronic DB 3717

 

Parownica do ubrań DB 3717 umożliwia prasowanie w pionie i poziomie, jej moc wynosi 1100 W, a wyrzut pary to 20 g/min. Wyposażono ją w stopę ceramiczną, a także dwie nasadki: Do szczotki tekstylnej i szczotki puchowej. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 0,2 l.

Steamer jest odpowiedni do prasowania grubszych, jak i delikatnych tkanin. Ze względu na kompaktowe wymiary jego przechowywanie jest komfortowe, podobnie jak manewrowanie nim podczas używania.

Urządzenie zebrało wiele pozytywnych recenzji. Wynika z nich, że konsumenci chwalą parownicę za poręczność i wygodne napełnianie zbiornika (można odłączyć go od obudowy). Ponadto ceramiczna stopa jest pokryta powłoką, która zapewnia jej odporność na zarysowania.

Urządzenie Clatronic DB 3717 ma 1,8 m przewód. Wymiary parownicy to: 27 cm x 10 cm x 11 cm, waży ona ok. 0,8 kg.

 

Zalety

Odporna na zarysowania stopa: Stopa steamera jest ceramiczna i wykazuje odporność na zarysowania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, zapewnia ona odpowiedni poślizg, co ułatwia usuwanie zagnieceń.

30-sekundowe nagrzewanie: Parownica nagrzewa się w ok. 30 sekund, dlatego nie trzeba długo czekać, aby była gotowa do użycia. Możemy szybko odświeżyć lub wyprasować ubranie nawet tuż przed wyjściem z domu.

 

Wady

Nie wyłącza się automatycznie: Sprzęt nie wyłącza się automatycznie, również gdy zbiornik na wodę stanie się pusty, dlatego należy kontrolować poziom wody.

Brak blokady kapania: Ponieważ urządzenie nie ma blokady kapania, trzeba zachować ostrożność podczas prasowania, aby na tkaninie nie powstały wilgotne plamy.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ