Ranking 10 najlepszych parownic do ubrań w 2022

Ostatnio aktualizowane: 01.12.22

 

Parownica do ubrań – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Czy parownica do ubrań to przydatne urządzenie? Po zapoznaniu się z naszym rankingiem przekonasz się, że na rynku można znaleźć kilka bardzo praktycznych, wygodnych w użyciu i skutecznie działających modeli. Jednym z nich jest Ręczna Parownica do Ubrań Philips STH3000/20. To sprzęt o mocy 1000 W, który nie zostawia wilgotnych plam na ubraniach i może być używany w pionie, a także w poziomie. Parownica jest poręczna, w dodatku nie zajmuje dużo miejsca w torbie podróżnej. Często polecanym przez konsumentów urządzeniem jest też First Austria 5647-2. Jego moc wynosi 1400 W, a kontrolki LED na obudowie ułatwiają obsługę. Steamer ma wyjmowany zbiornik na wodę oraz funkcję automatycznego wyłączania.

10 najlepszych parownic do ubrań. Opinie w 2022 roku

 

Zastanawiasz się, jaką parownicę do ubrań wybrać? Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, przygotowaliśmy zestawienie prezentujące najbardziej popularne sprzęty. To nie tylko modele ręczne, ale i stojące, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Sprawdź ranking parownic do ubrań i przekonaj się, że tego typu urządzenie rzeczywiście może Ci się przydać.

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

To parownica o dużej mocy wynoszącej 1000 W, z ciągłym strumieniem pary do 20 g/min. Sprzęt jest składany, dzięki czemu łatwiej go przechować. Wyjmowany zbiornik na wodę ułatwia napełnianie.

Difetto

Wśród wad produktu użytkownicy wymieniają zbyt mały zbiornik na wodę. Jego pojemność 100 ml starcza na przeprasowanie 1 do 2 sztuk odzieży. Przy większej ilości rzeczy trzeba go co chwilę napełniać.

Conclusione

Produkt zdaje egzamin zarówno przy prasowaniu pionowym, jak i poziomym. Świetnie nadaje się nie tylko do rozprasowania zagnieceń, czy nadania świeżości odzieży, ale też dezynfekcji i usuwania ze swojego otoczenia roztoczy czy bakterii.

Drugi wybór

Pregio

Sprzęt został wyposażony w kilka przydatnych funkcji, w tym: Automatyczne wyłączanie, blokadę kapania oraz system antywapienny. To model generujący mocny strumień pary, do 25 g/min, co umożliwia szybkie usuwanie zagnieceń.

Difetto

Obudowa jest wykonana z mało wytrzymałego tworzywa sztucznego, przez co szybko pojawiają się na niej nieestetyczne zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne.

Conclusione

Urządzenie ma moc 1400 W, a pojemność zbiornika na wodę wynosi 0,32 l. Element ten można odłączyć od obudowy, co ułatwia jego napełnianie. Parownica pozwala na prasowanie w pionie i poziomie, zależnie od potrzeb.

Rozważ też

Pregio

Steamer jest przystosowany do prasowania grubszych, jak również delikatnych tkanin, np. jedwabiu. Nagrzewa się on w ok. 40 sekund, a w dodatku jest lekki. Urządzenie ma wbudowany system antywapienny zapobiegający osadzaniu się kamienia.

Difetto

Nie jest to parownica pozwalająca na prasowanie w poziomie. Aby usunąć zagniecenia z ubrań, najpierw trzeba zawiesić je na wieszaku, nie mogą leżeć na łóżku.

Conclusione

Moc sprzętu wynosi 1600 W, a wyrzut pary to 26 g/min. Steamer ma długi przewód, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania, podobnie jak możliwość odłączenia zbiornika na wodę od obudowy. Ze względu na technologię podgrzewanej stopy nie ma ryzyka, że na ubraniu powstaną wilgotne plamy.

 

1. Ręczna Parownica do Ubrań Philips STH3000/20

 

Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się ręczna parownica do ubrań Philips STH3000/20, która doskonale zdaje egzamin przy chęci szybkiego doprowadzenia do stanu używalności zagniecionych ubrań. Ze względu na fakt, że raczka parownicy się składa, jest ona poręczna w przechowywaniu, a także łatwo się zmieści do walizki przy wakacyjnym czy służbowym wyjeździe.

Parownica do ubrań Philips jest gotowa do użycia w ciągu zaledwie 30 sekund, a o gotowości do pracy użytkownika zawiadamia też lampka kontrolna. Parownica ma moc 1000 W, ta duża moc stawia sprzęt na czele tego typu urządzeń oferując również ciągły wyrzut pary na poziomie 20 g/min. Przewód elektryczny nie ogranicza ruchów, bo jego długość to 2 m.

Wielu użytkowników uważa, że ręczna parownica do ubrań Philips STH3000/20 to dobra parownica do ubrań – za co ją chwalą?

 

Zalety

Czas nagrzewania: Wielką zaletą urządzenia jest jej 30 sekundowy czas nagrzewania i gotowości do pracy, o czym informuje również lampka kontrolna.

Duża moc: 1000 W mocy stawia ten sprzęt wśród urządzeń o dużych możliwościach, dzięki tej mocy sprzęt szybko rozprostowuje zagniecenia, bez problemu generując odpowiednią ilość pary. 

Działanie w pionie i poziomie: Dzięki temu, że ręczna parownica do ubrań pracuje zarówno w pionie jak i poziomie może pełnić wiele funkcji dodatkowych. Na przykład można odświeżyć zasłony, zdezynfekować problematyczne miejsca i oczyścić je z bakterii i roztoczy.

Długi przewód: Dzięki zamontowanemu długiemu przewodowi elektrycznemu parownica ma daleki zasięg od gniazdka i podczas pracy nic nie blokuje ruchów ręką.

Składana rączka: Składana rączka pozwala sprzęt łatwo przechować, albo zabrać na wyjazd. Złożona rączka sprawia, że sprzęt jest kompaktowy. 

 

Wady

Zbiornik na wodę: Wielu użytkowników uważa za wadę zbyt mały zbiornik na wodę. Jego pojemność to zaledwie 100 ml, więc wody nie wystarcza na długo.

 

 

 

 

2. Parownica do ubrań, żelazko parowe ceramiczna First Austria 5647-2

 

First Austria 5647-2 to popularna parownica do ubrań (inaczej steamer) o mocy 1400 W z wyrzutem pary do 25 g/min. Jest ona zasilana sieciowo, a w przypadku dłuższej bezczynności automatycznie się wyłącza. Urządzenie ma stopę ceramiczną z 7 otworami, jej wymiary to: 10 cm x 5 cm.

Nie ma ryzyka, że podczas prasowania poplamimy ubrania, gdyż zapobiega temu system przeciw kapaniu i osadowi. Parownica nie wymaga rozkładania deski i umożliwia usuwanie zagnieceń zarówno z odzieży wiszącej na wieszaku, jak i leżącej np. na łóżku. Ma ona zbiornik na wodę o pojemności 0,32 l, który można odłączyć od obudowy.

Wiele osób uważa, że model marki First Austria to najlepsza parownica do ubrań dla osób, które często podróżują. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca w walizce, a ze względu na kontrolki LED jego obsługa nie jest kłopotliwa. Ponadto w komplecie są końcówki do różnych tkanin.

Model First Austria 5647-2 ma wymiary: 27 cm x 11 cm x 13 cm. Długość przewodu zasilającego wynosi 2 m.

 

Zalety

Ochrona przed kamieniem: Nie należy się obawiać, że wewnątrz urządzenia powstanie osad wapienny. Zostało ono wyposażone w system, który skutecznie temu zapobiega.

Duży wyrzut pary: Steamer generuje strumień pary do 25 g/min, co umożliwia szybkie wyprasowanie ubrań, a także odświeżenie różnych tkanin, przykładowo delikatnych firanek lub grubszego płaszcza.

Nakładki w zestawie: Do zestawu dołączono dwie przydatne nakładki, jedną do tekstyliów, a drugą do usuwania zmechaceń. Ich zakładanie i zdejmowanie nie stanowi problemu.

Wygodne napełnianie zbiornika: Aby wygodnie napełnić zbiornik na wodę, można odłączyć go od obudowy (nie wymaga to użycia dużej siły). Możemy też użyć dołączonego do kompletu kubka z miarką.

 

Wady

Mało wytrzymała obudowa: Wykonana z tworzywa sztucznego obudowa nie została dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniami. Na skutek częstego używania sprzętu pojawiają się na nim nieestetyczne zarysowania i przetarcia.

 

 

 

 

3. Parownica do ubrań Tefal DT8150

 

Parownica do ubrań Tefal DT8150 o mocy 1600 W umożliwia prasowanie ubrań w pionie. Maksymalny wyrzut strumienia pary to 26 g/min, dlatego jest to odpowiedni model do wygładzania grubszych tkanin. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 0,19 l, jest odłączany od obudowy.

Urządzenie wykorzystuje technologię podgrzewanej stopy, która zapobiega powstawaniu wilgotnych plam na materiale. Pozwala ono na szybkie wyprasowanie bawełny, poliestru, a nawet jedwabiu i innych, równie delikatnych tkanin. Czas nagrzewania sprzętu to ok. 40 sekund.

Na pytanie, jaka jest najlepsza parownica do ubrań, kupujący często wskazują opisywane urządzenie. Zostało ono docenione głównie za poręczność, wygodne napełnianie oraz system antywapienny. Dodatkową zaletą modelu jest możliwość włączenia funkcji ciągłego wytwarzania pary.

Steamer Tefal DT8150 został wyposażony w 3 m przewód zasilający. Sprzęt ma stopę wykonaną ze stali. Waży on ok. 0,9 kg.

 

Zalety

Bezpieczna dla delikatnych tkanin: Za pomocą parownicy można prasować ubrania uszyte z delikatnych tkanin, takich jak jedwab. Nie ma ryzyka ich przypalenia czy powstawania wilgotnych plam.

System antywapienny: Ponieważ urządzenie ma system antywapienny, jest dobrze zabezpieczone przed powstawaniem kamienia, który mógłby zmniejszyć efektywność jego działania.

Wyjmowany zbiornik na wodę: Zbiornik na wodę można odłączyć od obudowy, żeby wygodnie go napełnić (nie jest to trudne).

Komfortowe i skuteczne prasowanie: Za pomocą steamera możemy szybko pozbyć się zagnieceń, również tych uporczywych (zapewnia strumień pary do 26 g/min). Ponadto parownica ma długi kabel, jest poręczna i lekka.

 

Wady

Prasowanie tylko w pionie: Niektórym konsumentom przeszkadza, że sprzęt pozwala tylko na prasowanie w pionie (w zestawie jest wieszak na odzież). Nie możemy usuwać zagnieceń z ubrań leżących np. na łóżku.

 

 

 

 

4. Stojąca Parownica do Ubrań Philips ComfortTouch GC557/30

 

Jak wykazał test parownic do ubrań stojąca parownica do ubrań Philips ComfortTouch GC557/30 to model, który zainteresował wielu klientów. Jest to sprzęt o mocy 2000 W z ciągłym strumieniem pary na poziomie 40 g/min, a jej intensywność można ustawić w 5 stopniowej skali.

Na wielki plus należy zaliczyć istnienie zbiornika na wodę o pojemności 1800 ml oraz technologie w jakie sprzęt wyposażono. Parownica do ubrań stojąca została zaopatrzona w funkcję FlexHead i funkcję usuwania kamienia Easy Rinse. Do sprzętu dołączono stojak wraz z deską StyleBoard i możliwością blokady i nasadkę ze szczotką. Wymiary produktu to: Szerokość 33 cm, wysokość 173 cm, głębokość 37 cm, a waga to 8,1 kg. 

Stojąca parownica do ubrań Philips ComfortTouch GC557/30 to model stojący, który ma miejsce do zawieszenia prasowanej odzieży. 

 

Zalety

Funkcja „Powieś i zablokuj”: Po zawieszeniu ubrań na wieszaku i użyciu funkcji „powieś i zablokuj”, ubrania zostaną zablokowane w jednej pozycji, nie będą spadać z wieszaka ani się kołysać. 

Technologia FlexHead: Dzięki ruchomej głowicy płyta parowa utrzymuje stale kontakt z prasowaną tkaniną. Sprawia to, że szybciej osiąga się dobre efekty prasowania. 

Zbiornik wody 1800 ml: Zbiornik wody o pojemności 1800 ml sprawia, że nie często trzeba go uzupełniać wodą.

Automatyczny wyłącznik: W razie opróżnienia zbiornika wody urządzenie wyłączy się automatycznie, dzięki czemu nie ulegnie uszkodzeniu. 

Szybkie nagrzewanie: Urządzenie od momentu podłączenia go do sieci zgłasza gotowość do użycia w ciągu 45 sekund. 

 

Wady

Przewód sieciowy: Parownica musi pracować w pobliżu gniazdka elektrycznego, bowiem jej przewód sieciowy ma tylko 1,6 m.

 

 

 

 

5. Parownica do ubrań MPM MZP-01

 

Model MPM MZP-01 to dobra i tania parownica do ubrań, która jest gotowa do pracy już po 30 sekundach od momentu podłączenia do prądu. Wyposażono ją w 0,25 l zbiornik na wodę, można odłączyć go od obudowy. Sprzęt ma stopę parową wykonaną ze stali nierdzewnej.

Za pomocą urządzenia możemy wygodnie prasować ubrania uszyte z różnych tkanin. Opisywana parownica do ubrań MPM ma w zestawie dwie nakładki: Z welurową szczotką, do usuwania zagnieceń z delikatnych materiałów, a także z włosiem. Ta druga jest odpowiednia do odświeżania płaszczy i marynarek.

Jakie są najważniejsze atuty steamera MPM? Opublikowane przez kupujących opinie o parownicach do ubrań wspomnianej marki świadczą o tym, że model MZP-01 jest jednym z najłatwiejszych w obsłudze. Jego moc to 1200 W, a strumień wytwarzanej pary 36 g/min, dlatego można szybko wyprasować odzież i to bez potrzeby rozkładania deski.

Urządzenie MPM MZP-01 jest wyposażone w stopę wykonaną ze stali nierdzewnej. Długość przewodu zasilającego wynosi 1,7 m.

 

Zalety

Nie wymaga rozkładania deski: Mając ten sprzęt, nie musimy rozkładać deski do prasowania. Wystarczy napełnić zbiornik i poczekać, aż urządzenie się nagrzeje, aby usunąć zagniecenia lub odświeżyć ubrania wiszące na wieszaku (możliwe jest też prasowanie zawieszonych w oknie firanek czy zasłon).

Wymienne nakładki: Razem z parownicą otrzymujemy dwie wymienne nakładki. Jedna ma welurową szczotkę i służy do pielęgnacji delikatnych materiałów, a druga ma szczotkę z włosia. Służy ona do prasowania grubszych tkanin.

Możliwość odłączenia zbiornika na wodę: Chcąc napełnić zbiornik wodą, możemy najpierw odłączyć go od obudowy (należy wcisnąć przyciski umieszczone w jego górnej części). Nie sprawia to żadnego problemu.

 

Wady

Brak systemu antywapiennego: Do prasowania powinniśmy używać przefiltrowanej lub demineralizowanej wody, ponieważ steamer nie ma systemu antywapiennego. To zwiększa ryzyko powstania kamienia i zmniejszenia efektywności działania urządzenia.

 

 

 

 

6. Parownica do ubrań Ariete 4167

 

Parownica do ubrań Ariete 4167 wytwarza strumień pary do 20 g/min, a jej moc wynosi 1200 W. Materiałem wykonania płyty parowej jest stal nierdzewna, co zapewnia jej trwałość. Urządzenie ma odłączany od obudowy zbiornik na wodę, jego pojemność to 0,26 l. W komplecie otrzymujemy miarkę, jak również dwie szczotki ułatwiające prasowanie.

Sprzęt jest niewielki i poręczny. Uchwyt Soft Touch zmniejsza do minimum ryzyko przypadkowego wyślizgnięcia się urządzenia z dłoni. Uważa się, że najlepsze parownice do ubrań umożliwiają prasowanie zarówno w pionie, jak i poziomie, w zależności od potrzeb. Na to pozwala również prezentowany model.

Jedną z najczęściej wymienianych zalet steamera jest krótki czas nagrzewania, trwa to ok. 30 sekund. Z tego względu dobrze sprawdza się on w sytuacjach awaryjnych, kiedy się spieszymy, ale musimy usunąć nieestetyczne zagniecenia z ubrań. Poza tym kupujący chwalą sprzęt za możliwość wywabiania z tkanin niewielkich plam, a nawet nieprzyjemnych zapachów.

Steamer Ariete 4167 waży ok. 0,9 kg. Ma on 2,5 m przewód zasilający, a materiałem wykonania stopy jest stal nierdzewna.

 

Zalety

Szybko się nagrzewa: Nie trzeba długo czekać, aby po podłączeniu do prądu urządzenie się nagrzało. Średnio trwa to ok. 30 sekund, dlatego możemy szybko wyprasować ubranie przed wyjściem.

Działa w pionie i poziomie: W zależności od własnych potrzeb możemy swobodnie prasować odzież zarówno w pionie, jak i poziomie.

Przydatne elementy w zestawie: Do parownicy dołączono przydatne elementy. Są to: Miarka do wody oraz wymienne nasadki, pozwalające m.in. na usuwanie zmechaceń.

 

Wady

Brakuje funkcji automatycznego wyłączania: Osoby zapominalskie narzekają, że urządzenie nie ma funkcji automatycznego wyłączania. Z tego powodu zawsze trzeba się upewnić, czy na pewno wyjęliśmy wtyczkę z gniazdka.

Nie ma ochrony przed kamieniem: Parownica nie została wyposażona w system zapobiegający powstawaniu kamienia, dlatego należy unikać wlewania do zbiornika wody bezpośrednio z kranu.

 

 

 

 

7. Parownica do ubrań Blaupunkt VSI601 steamer

 

Steamer Blaupunkt VSI601 ma 0,26 l zbiornik na wodę i nagrzewa się w ok. 60 sekund. To model o mocy 1600 W, który zapewnia wyrzut pary do 30 g/min. Po dłuższym czasie bezczynności wyłącza się on automatycznie, a to zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania. Parownica jest lekka, w razie potrzeby można spakować ją do torby podróżnej.

Obsługa urządzenia nie jest trudna, podobnie jak napełnianie zbiornika na wodę (można odłączyć go od obudowy). Jeśli pojawi się taka konieczność, możemy nieco zmniejszyć intensywność wyrzutu pary, aby bezpiecznie wyprasować np. firanki. Parownica ma funkcję anti-drip zapobiegającą powstawaniu mokrych plam na materiale.

Sprzęt jest godny uwagi, ponieważ wyróżnia się praktycznością oraz efektywnym działaniem. Osoby, które go kupiły, nie żałują dokonanego wyboru. Z ich komentarzy wynika, że parownica jest odporna na awarie, gdyż została wyposażona w żywiczny filtr zmiękczający wodę i technologię anti-calc.

Model Blaupunkt VSI601to parownica do ubrań o wymiarach: 20,4 cm x 11,8 cm x 21,1 cm. Urządzenie waży 0,9 kg i ma 2,5 m przewód zasilający.

 

Zalety

Komfort użycia: Steamer jest wygodny w użyciu, na co wpływa jego lekkość. W dodatku ma on specjalną blokadę zapobiegającą jego przypadkowemu wyłączeniu. Kupujący chwalą też możliwość regulacji siły strumienia pary.

Funkcja anti-calc: Parownica ma funkcję anti-calc, co oznacza, że jest dobrze zabezpieczona przed powstawaniem kamienia w kanalikach parowych. Wyposażono ją też w filtr żywiczny zmiękczający wodę.

Prasuje i czyści ubrania: Za pomocą sprzętu możemy wyprasować, jak również wyczyścić ubrania. W zestawie jest nasadka usuwająca kurz, pyłki i sierść.

 

Wady

Stosunkowo długi czas nagrzewania: Jak zauważyli konsumenci, w porównaniu do innych tego typu sprzętów model Blaupunkt stosunkowo długo się nagrzewa.

Nie działa w poziomie: Parownica została przystosowana tylko do prasowania w pionie, nie można jej przechylać.

 

 

 

 

8. Ręczna parownica do ubrań Xiaomi Deerma HS200

 

Urządzenie Xiaomi Deerma HS200 jest gotowe do pracy już po 25 sekundach od momentu podłączenia do prądu. Wyposażono je w inteligentny system podgrzewania, za sprawą którego para wodna jest uwalniana dopiero po podgrzaniu, dlatego na ubraniach nie powstają wilgotne plamy. Steamer ma moc 1000 W i wytwarza strumień do 19 g/min.

Sprzęt ma w zestawie nakładkę, w efekcie czego może być używany także jak tradycyjne żelazko. Tym samym zwiększamy obszar prasowania nawet o 150% i możemy bez trudu pozbyć się wszystkich zagnieceń. Parownica ma duży zbiornik na wodę, jego pojemność wynosi 1,1 l.

Kupujący, którzy zdecydowali się na steamer Xiaomi, uważają, że dokonali dobrego wyboru. Nawet w przypadku prasowania większej ilości ubrań nie trzeba za często napełniać zbiornika, ponadto urządzenie jest stosunkowo lekkie i można nim łatwo manewrować.

Xiaomi Deerma HS200 to sprzęt o wymiarach: 13,5 cm x 10 cm x 21 cm, waży 0,99 kg. Strumień pary można regulować w zakresie od 11 do 19 g/min.

 

Zalety

Brak ryzyka powstawania plam: Podczas prasowania na ubraniach nie pojawią się wilgotne plamy. Zapobiega temu nowoczesny, inteligentny system podgrzewania. To odpowiedni model do usuwania zagnieceń nawet z bardzo delikatnych tkanin.

Pudełko do przechowywania: W komplecie znajdziemy praktyczne pudełko. Pozwala ono na wygodne przechowywanie urządzenia, a także na jego bezpieczne przewożenie w walizce.

 

Wady

Niewygodne napełnianie: Napełnianie zbiornika na wodę według konsumentów bywa niewygodne, ponieważ nie można odłączyć go od obudowy.

Kłopotliwe zakładanie nakładki: Do parownicy dołączono nakładkę dającą możliwość zwiększenia obszaru prasowania (do 150%), ale jej zakładanie nie należy do łatwych czynności. Zdejmowanie tego elementu również bywa kłopotliwe ze względu na konieczność użycia dużej siły.

 

 

 

 

9. Parownica do ubrań Clatronic DB 3717

 

Parownica do ubrań DB 3717 umożliwia prasowanie w pionie i poziomie, jej moc wynosi 1100 W, a wyrzut pary to 20 g/min. Wyposażono ją w stopę ceramiczną, a także dwie nasadki: Do szczotki tekstylnej i szczotki puchowej. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 0,2 l.

Steamer jest odpowiedni do prasowania grubszych, jak i delikatnych tkanin. Ze względu na kompaktowe wymiary jego przechowywanie jest komfortowe, podobnie jak manewrowanie nim podczas używania.

Urządzenie zebrało wiele pozytywnych recenzji. Wynika z nich, że konsumenci chwalą parownicę za poręczność i wygodne napełnianie zbiornika (można odłączyć go od obudowy). Ponadto ceramiczna stopa jest pokryta powłoką, która zapewnia jej odporność na zarysowania.

Urządzenie Clatronic DB 3717 ma 1,8 m przewód. Wymiary parownicy to: 27 cm x 10 cm x 11 cm, waży ona ok. 0,8 kg.

 

Zalety

Odporna na zarysowania stopa: Stopa steamera jest ceramiczna i wykazuje odporność na zarysowania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, zapewnia ona odpowiedni poślizg, co ułatwia usuwanie zagnieceń.

30-sekundowe nagrzewanie: Parownica nagrzewa się w ok. 30 sekund, dlatego nie trzeba długo czekać, aby była gotowa do użycia. Możemy szybko odświeżyć lub wyprasować ubranie nawet tuż przed wyjściem z domu.

 

Wady

Nie wyłącza się automatycznie: Sprzęt nie wyłącza się automatycznie, również gdy zbiornik na wodę stanie się pusty, dlatego należy kontrolować poziom wody.

Brak blokady kapania: Ponieważ urządzenie nie ma blokady kapania, trzeba zachować ostrożność podczas prasowania, aby na tkaninie nie powstały wilgotne plamy.

 

 

 

 

10. Ręczna parownica do ubrań Philips Steam&Go GC362/80

 

Za sprawą sprzętu Philips Steam&Go GC362/80 prasowanie może z przykrego obowiązku zmienić się w przyjemną czynność. Urządzenia możemy używać w pionie i poziomie, nie musimy rozkładać deski do prasowania i zdejmować ubrań z wieszaków. Żelazko nagrzewa się w 45 sekund. Jego moc wynosi 1300 W.

Urządzenie ma przewód o długości 2,5 m, który nie ogranicza swobody ruchów. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 70 ml, a ponieważ jest odłączany, napełnianie go nie stanowi żadnego problemu. Żelazko jest na tyle małe, że można je spakować do walizki i wziąć ze sobą w podróż. Sprzęt nie jest trudny w obsłudze, można nim łatwo manewrować.

Osoby, które kupiły model Philips Steam&Go GC362/80, chwalą go za lekkość, szybkość nagrzewania i wygodę użytkowania. Żelazko jest bezpieczne dla każdego rodzaju tkaniny, dzięki niemu możemy uniknąć przypalenia swojej ulubionej bluzki czy koszuli. Ponieważ sprzęt ma podgrzewaną płytę SmartFlow, zapobiega powstawaniu mokrych plam na prasowanym materiale.

Żelazko Philips Steam&Go GC362/80 ma moc 1300 W. Wyrzut pary modelu to 24 g/min. Urządzenie wyposażono w 70 ml zbiornik na wodę.

 

Zalety

Kompaktowe wymiary: Sprzęt nie jest duży, dlatego łatwo się go przechowuje. Co więcej, można go zabrać ze sobą w podróż, gdyż z pewnością zmieści się do walizki.

Wygodne napełnianie zbiornika: Napełnianie zbiornika wodą nie stanowi żadnego problemu, ponieważ jest odłączany od obudowy.

Szybkie nagrzewanie: Żelazko wyróżnia się krótkim czasem nagrzewania. Jest ono gotowe do pracy po upływie 45 sekund od podłączenia do prądu.

Przydatne akcesoria: Do urządzenia dołączono przydatne akcesoria mogące dodatkowo ułatwić prasowanie ubrań. Są to: rękawica ochronna na dłoń i specjalna nakładka ze szczotką.

Brak mokrych plam na ubraniach: Nie należy się martwić, że po przyciśnięciu sprzętu do ubrania na tkaninie zostaną mokre plamy. Podgrzewana płyta SmartFlow skutecznie temu zapobiega.

 

Wady

Za mały pojemnik na wodę: Pojemnik na wodę jest mały, dlatego podczas prasowania dużej ilości ubrań trzeba go często uzupełniać.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

8 KOMENTARZ

Wiktorija

June 29, 2022 at 8:50 am

Parownica jest ok, ale kupno całego systemu danego producenta to jest dopiero moc! Mam SmartU Laurastar i żałuję, że nie kupiłam tego wcześniej. Genialny!

Odpowiadać
Zespół SposóbNaCzystość

July 21, 2022 at 3:22 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół SposóbNaCzystość.com

Odpowiadać
Emilia

March 30, 2022 at 7:32 am

Serdecznie mogę polecić od Laurastar Iggi red. Fantastyczne urządzenie

Odpowiadać
Dorota

April 13, 2022 at 12:45 pm

Ja mam z Laurastar Lift plus i robi mega robotę!

Odpowiadać
Zespół SposóbNaCzystość

April 4, 2022 at 1:24 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół SposóbNaCzystość.com

Odpowiadać
Magdalena Rzuchowska

February 20, 2022 at 7:23 pm

Polecam Parownicę do ubrań ARIETE Stiratrice Verticale. Parownica super, usuwa wszystkie zagniecenia. Nie cieknie woda, bezpieczna. Polecam serdecznie jak za tą cenę super sprzęt.

Odpowiadać
SylwiaDewra

March 16, 2022 at 11:03 am

ooo, też polecam! jest spoko

Odpowiadać
Zespół SposóbNaCzystość

February 21, 2022 at 11:35 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół SposóbNaCzystość.com

Odpowiadać