Najlepsze żelazko parowe pionowe do firan

Ostatnio aktualizowane: 25.04.24

 

Potrzebujesz żelazka parowego do firan, ale jednocześnie potrzebujesz produktu, który będzie sobie dobrze radził także z prasowaniem grubszych tkanin? Jeśli tak z pewnością zainteresuje Cię przygotowany przez nas ranking. Znalazły się w nim modele, które według konsumentów są jednymi z najlepszych, dostępnych obecnie na rynku sprzętów. Pierwsze miejsce zajmuje urządzenie Philips Steam&Go GC362/80, którego moc jest równa 1300 W. To lekki i poręczny model umożliwiający prasowanie w poziomie, jak i pionie. Jest on niewielki i można zabrać go na wakacyjny czy służbowy wyjazd. Żelazko szybko się nagrzewa. Podgrzewana płyta SmartFlow zapobiega powstawaniu mokrych plam na prasowanym materiale. Zaletą sprzętu jest też to, że usuwa z ubrań nieprzyjemne zapachy i neutralizuje bakterie. Kolejnym urządzeniem jest Clatronic TDC 3432. To żelazko parowe dostępne jest w atrakcyjnej cenie, stąd cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów. Produkt jest łatwy w obsłudze, a pełny zbiornik starcza na prawie godzinę ciągłej pracy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Sprzęt umożliwia wygodne prasowanie ubrań bez potrzeby rozkładania deski. Działa on tak samo skutecznie w pionie, jak i poziomie. Żelazko ma podgrzewaną płytę SmartFlow, która nie zostawia mokrych plam na tkaninach.

Difetto

Za wadę urządzenia konsumenci uznali za mały zbiornik na wodę. Jego pojemność wynosi 70 ml, co oznacza, że wymaga częstego uzupełniania podczas prasowania większej ilości ubrań.

Conclusione

Żelazko ma moc 1300 W i generuje strumień pary wodnej do 24 g/min. Urządzenie nagrzewa się w 45 sekund. Ma ono długi, 2,5 m przewód zasilający, który nie jest podatny na plątanie. Co więcej, sprzęt jest lekki i poręczny, można nim wygodnie manewrować.

Drugi wybór

Pregio

Tanie żelazko parowe na pewno poradzi sobie z różnymi rodzajami zagnieceń. Sprzęt może być używany na każdym rodzaju tkaniny. W przypadku bardzo cienkich materiałów, nie ma potrzeby przekładania na drugą stronę.

Difetto

Żelazko jest dość ciężkie, dlatego ciężko utrzymać je w pozycji pionowej. Wymaga to bowiem dużej siły od użytkownika. Sam sprzęt ma duże gabaryty, więc jego przechowywanie jest dość kłopotliwe. Niewielka moc oznacza, że prasowanie grubych tkanin może zająć nieco więcej czasuj.

Conclusione

Prasowanie przy użyciu pary wodnej jest bardzo proste i bezpieczne. Na ubraniach nie tylko nie ma zagnieceń, ale ich powierzchnia jest odświeżona i lepiej się prezentuje. Dzięki zamocowanym do zbiornika kółkom, transport urządzenia jest prosty i wygodny.

Rozważ też

Pregio

Urządzenie ma bardzo małe gabaryty i ciekawy design, więc w czasie sprzątania dobrze się prezentuje i łatwo się z nim przemieszczać. Do wykonania zbiornika użyto solidnych materiałów, więc nie musisz obawiać się awarii. Producent zastosował liczne zabezpieczenia przed poparzeniem.

Difetto

Ze względu na bardzo duży zbiornik na wodę (3,8 l), sprzęt jest dość ciężki, co może utrudniać nie tylko przenoszenie, ale i jego trzymanie. Z tego powodu, odradzane jest kilkugodzinne prasowanie, bo może to wywołać skurcz nadgarstka.

Conclusione

Po na napełnieniu zbiornika do pełna, żelazko może nieprzerwanie pracować przez 2 godziny. Obsługa urządzenia jest prosta, więc bez trudu wyprasujemy i odświeżymy zasłony, kurtyny czy wyroby ze skóry. Poza tym przy pomocy wysokiej temperatury unicestwiasz roztocza żyjące w dywanie.

 

 

Żelazko parowe pionowe do firan – Ranking

 

 

Philips Steam&Go GC362/80

 

Osobom szukającym efektywnie działającego żelazka parowego polecamy model Philips Steam&Go GC362/80. Sprzęt ten ma moc 1300 W i nagrzewa się w 45 sekund. 2,5 m przewód zasilający umożliwia oddalenie się od gniazdka, do którego podłączone jest urządzenie, co zwiększa komfort użytkowania.

Żelazko pozwala na prasowanie w poziomie i pionie, dlatego nie musimy rozkładać deski. Zbiornik na wodę ma pojemność 70 ml i jest odłączany od obudowy. Cechą wyróżniającą model jest podgrzewana płyta SmartFlow, która zapobiega powstawaniu mokrych plam na tkaninach. Sprzęt jest lekki i zapewnia bezpieczne usuwanie zagnieceń bez ryzyka przypalenia materiału.

Posiadacze urządzenia marki Philips uważają, że jest ono niewielkie, a przy tym skuteczne. Można je wziąć ze sobą w podróż, to dobry model zwłaszcza dla osób często wyjeżdżających w delegacje. Sprzęt daje możliwość szybkiego odświeżenia ubrań czy firanek, pozwala na usunięcie bakterii oraz nieprzyjemnych zapachów. Jest on bardzo łatwy w obsłudze i bezpieczny dla każdego materiału.

Model Philips Steam&Go GC362/80 ma moc 1300 W. Długość przewodu zasilającego wynosi 2,5 m. Urządzenie zostało wyposażone w pojemnik na wodę o pojemności 70 ml.

 

Zalety

Nie zostawia mokrych plam: Nie należy się martwić, że podczas prasowania na ubraniach zostaną mokre plamy. Podgrzewana głowica SmartFlow skutecznie temu zapobiega.

Krótki czas nagrzewania: Po podłączeniu urządzenia do prądu należy odczekać ok. 45 sekund, aby było gotowe do użycia.

Poręczność: Żelazko jest poręczne. Ma ono kompaktowe wymiary i nie zajmuje dużo miejsca w walizce, dlatego można je zabrać ze sobą w podróż.

Do wszystkich ubrań: Sprzęt zapewnia w pełni bezpieczne prasowanie ubrań uszytych z grubych, jak też cienkich i delikatnych tkanin. Ryzyko przypalenia materiału zostało zmniejszone do minimum.

Prasowanie bez rozkładania deski: Nie musimy rozkładać deski do prasowania, aby pozbyć się zagnieceń z ubrań. Żelazko działa tak samo efektywnie w poziomie i pionie.

 

Wady

Za mały zbiornik na wodę: Podczas prasowania większej ilości ubrań należy liczyć się z koniecznością częstego uzupełniania zbiornika na wodę. Wiele osób uważa, że ma on za małą pojemność.

 

 

 

 

Clatronic TDC 3432

 

Nieco tańszy model Clatronic TDC 3432 ma moc 1500 W. Jest on przeznaczony do skutecznego usuwania wszelkich zagnieceń i zmarszczek, a łagodne działanie pary przedłuża żywotność tkanin. Świetnie się nadaje do odświeżania firan, usuwając z nich brzydkie zapachy i bakterie.

Temperatura urządzenia jest ustawiana elektronicznie, bez ingerencji użytkownika. A czas nagrzewania jest szybki i już po 50 sekundach parownica jest gotowa do pracy. Zbiornik na wodę ma pojemność 1,2 litra. Jest on odczepiany, więc łatwo uzupełnić wodę podczas prasowania.

Pełny zbiornik starcza na 40 min ciągłego używania parownicy. Długi kabel elektryczny sprawia, że możesz odświeżyć firany na całej długości okna bez przestawiania urządzenia. Model ten nadaje się także do odświeżania mebli tapicerowanych, oraz odzieży.

Gdy porównywać prasowanie odzieży tradycyjnym żelazkiem i parownicą, to można stwierdzić, że parownica szybciej radzi sobie z zagnieceniami i bez żmudnego układania ubrania na desce do prasowania usuwamy zagniecenia jednym ruchem urządzenia. Klienci twierdzą, że jest to model łatwy w użyciu i ma wyjątkowo przystępną cenę.

Clatronic TDC 3432 to bardzo dobre pionowe żelazko parowe do firan do 300 zł. Moc urządzenia wynosi 1500 W. Produkt ma biało-szarą obudowę.

 

Zalety

Mobilność: U podstawy umieszczone zostały kółka, które znacznie ułatwiają przenoszenie sprzętu. Dodatkowo produkt jest lekki i nie zajmuje dużo miejsca.

Szczotka: Do zestawu dołączona została szczotka umożliwiająca usuwanie z ubrań zmechaceń. Okazuje się ona przydatna także podczas prasowania grubych tkanin. Element ten został solidnie wykonany, co potwierdzają pozytywne opinie konsumentów.

Wygoda: Produkt ma wygodną, odpowiednio wyprofilowaną rączkę, co gwarantuje nam odpowiedni komfort w trakcie pracy. Dysza jest wyjątkowo lekka, więc nie obciąża naszej dłoni.

Efektywność: Urządzenie uznawane jest za efektywne – nie tylko szybko się nagrzewa, ale też dobrze radzi sobie nawet z dużymi wgnieceniami. Ponadto napełniony zbiornik wystarcza na ok. 40 minut ciągłej pracy.

 

Wady

Szczelność: Niektórzy zauważyli, że czasami z dyszy kapie gorąca woda. Może to grozić poparzeniem dłoni.

 

 

 

 

Jiffy Steamer J-2

 

Najdroższy model w naszym zestawieniu to Jiffy Steamer J-2. Mamy tu 1300 W mocy. Urządzenie jest większe i solidniejsze od poprzednio opisywanych. Ma odporną, aluminiową obudowę, a wszystkie elementy, które podlegają nagrzewaniu są oznaczone, aby zapobiec przypadkowemu dotknięciu. Model ten jest dostępny w dwóch wersjach zasilania, na 120V i 230V.

Mamy tu też obrotowe mocowania kółek umożliwiające łatwe manewrowanie, a także funkcję automatycznego wyłączania z bezpiecznikiem przegrzania. Pojemnik na wodę mieści 3,8 litra, co starcza na 2 godziny ciągłego używania urządzenia. Model ten ma bardzo szerokie zastosowanie.

Steamer może służyć do prasowania i odświeżania tkanin wprost na wieszaku, do drapowania zasłon, firan, kurtyn, do czyszczenia i renowacji wyrobów z zamszu i skóry. Sprzęt możemy również wykorzystać do układania włosa na sztucznych futrach, do kształtowania wyrobów z filcu, a nawet usuwania roztoczy w domu alergika. Producent podaje, że używanie tego modelu powoduje nawet 5 razy szybsze prasowanie niż żelazkiem tradycyjnym.

Użytkownicy przyznają, że model jest drogi, jednak bogata funkcjonalność, a także wyjątkowa skuteczność spowodowała, że klienci określili ten model, jako najlepsze żelazko parowe pionowe do firan w 2024 roku.

Żelazko parowe Jiffy Steamer J-2 ma moc 1300 W. 3,8 litrowy zbiornik na wodę wystarcza na ok. 2 godziny ciągłej pracy.

 

Zalety

Obudowa: Wykonana z aluminium obudowa wykazuje dużą odporność na działanie wysokich temperatur. Jej powierzchnia się nie rysuje, dzięki czemu sprzęt przez długi czas zachowuje swój atrakcyjny wygląd.

Zbiornik: 3,8 litrowy zbiornik umożliwia pracę nawet do 2 godzin. Nie musisz tracić czasu na napełnianie pojemnika, co bywa kłopotliwe, kiedy masz dużo ubrań do wyprasowania.

Rączka: Wiele osób zwróciło uwagę na to, że rączka jest dobrze wyprofilowana. Umożliwia ona precyzyjną pracę i nie obciąża naszych dłoni.

 

Wady

Kółka: Konsumenci uważają, że zamontowane u podstawy kółka mogłyby być solidniej wykonane. Czasami zdarza się, że się zacinają, co utrudnia przenoszenie produktu.

 

 

 

 

Jakie żelazko parowe pionowe do firan wybrać??

 

Najlepsze żelazka parowe pionowe do firan, to temat dzisiejszego poradnika. Pionowe żelazko parowe ma szereg zastosowań. Jest doskonałe do odświeżenia naszych firan, zasłon, mebli tapicerowanych, ale także sprawdzi się przy prasowaniu koszuli, marynarki, płaszcza, czy wieczornej kreacji. Urządzenie jest proste w użyciu. Wystarczy napełnić pojemnik na wodę i uruchomić sprzęt. Para wodna osiąga wysoką temperaturę, dzięki której po przyłożeniu końcówki steamera do prasowanej odzieży, wygładza ją za jednym pociągnięciem streamera. A dodatkowo wysoka temperatura pary usuwa bakterie, roztocza, oczyszcza i odświeża prasowane przedmioty.

 

 

Pionowe żelazka parowe często są wyposażone w rozmaite dodatki. Mogą to być różne końcówki do wypuszczania pary (większe i mniejsze), często jest dołączony do zestawu wieszak, który ułatwia prasowanie topów i sukienek. Mogą to też być nasadki oczyszczające materiały z kurzu, z włosów czy zmechaceń, szczotka czyszcząca, etc. Przy zakupie wybranego modelu, należy też zwrócić uwagę na długość kabla zasilającego, czy pozwoli on przy podłączeniu do jednego źródła zasilania odświeżyć firankę na całym oknie. Firany balkonowe wyprasowane w krótkim czasie, bez zagnieceń to powód, dla którego wiele pań decyduje się na zakup tego urządzenia.

W ostatnim czasie parownice takie zyskały na popularności i są używane również przez sklepy odzieżowe, aby bluzkę z magazynu przynieść klientowi szybko i w idealnym stanie. Bowiem żelazko takie przyspiesza pracę związaną z prasowaniem odzieży i ma również większą skuteczność, bo bez problemu dociera w trudne miejsca. Tak samo dobrze żelazko poradzi sobie ze sweterkiem pełnym cekinów, czy guzików, jak również ze spódnicą posiadającą wiele drapowanych zakamarków. Prasowanie naprawdę staje się mniej uciążliwe i czasochłonne.

Żelazko takie jest równie skuteczne przy płótnie, bawełnie, albo tworzywach sztucznych, jak i jedwabiu, kaszmirze czy wełnie. Przypalenie, któregoś z materiałów jest praktycznie niemożliwe, a i tak dodatkowo większość modeli posiada regulację intensywności wychodzącej pary, więc przy obawie uszkodzenia materiału, można ilość pary ograniczyć. A dzięki niewielkiej wadze ok. 0,5 kg rączkę trzyma się bez zmęczenia ręki przez długi czas.

 

 

Jak działa pionowe żelazko parowe do firan?

 

Prasowanie zwykłym żelazkiem nie należy do przyjemnych czynności, zwłaszcza gdy musimy pozbyć się zagnieceń z delikatnych firanek czy zasłon. W takich sytuacjach doskonale sprawdza się pionowy sprzęt parowy. Ciekawi Cię, jak działa takie urządzenie i na czym polega jego skuteczność? Postanowiliśmy to sprawdzić.

 

 

Budowa pionowego żelazka parowego

Pionowe sprzęty do prasowania zazwyczaj zbudowane są z podstawy, w której znajduje się pojemnik na wodę, a także długiego węża zakończonego odpowiedniej wielkości końcówką prasującą. Z niej wydobywa się para wodna, za sprawą której nawet najbardziej uporczywe zagniecenia szybko znikają. Przed prasowaniem nie musimy rozkładać deski czy zdejmować firanek z karniszy. Wystarczy uruchomić urządzenie, poczekać, aż się nagrzeje i skierować strumień pary na tkaninę powoli przesuwając końcówkę. Brak konieczności pochylania się nad deską i mocnego przyciskania stopy żelazka do tkaniny sprawia, że prasowanie jest łatwiejsze oraz przyjemniejsze, a do tego do minimum zmniejsza się ryzyko przypalenia materiału.

 

Działanie pionowego żelazka parowego

Większość z nas z pewnością interesuje nie tylko to, jakie pionowe żelazko parowe do firan jest polecane przez konsumentów, ale też sposób działania tego typu urządzeń. Do prasowania niezbędna jest para wodna, która powstaje po wlaniu do zbiornika odpowiedniej ilości wody i osiągnięciu przez sprzęt optymalnej temperatury. Skierowanie strumienia pary w stronę pogniecionej tkaniny sprawia, że ta już po chwili ta jest idealnie gładka. Wszystko przez to, że para wodna generowana jest pod odpowiednim ciśnieniem i we właściwych ilościach.

 

Dlaczego pionowe żelazko parowe jest skuteczne?

Żelazka parowe, w tym modele pionowe, uważane są za urządzenia bardziej efektywne niż te zwykłe. Para wodna przenika tkaninę i rozszerza włókna, w efekcie czego firany czy ubrania przestają być pogniecione. Warto też pamiętać, że parowe sprzęty nie tylko umożliwiają wygodniejsze prasowanie, ale też pozwalają na szybkie odświeżenie materiałów. Wypływający ze stopy urządzenia strumień pary skutecznie zwalcza bakterie i inne drobnoustroje, a także nieprzyjemne zapachy, np. jedzenia czy papierosów. Oznacza to, że nie musimy tak często prać firanek i zasłonek.

 

 

Czy żelazko parowe może przypalić lub wybłyszczyć tkaniny?

Nieumiejętne prasowanie, a przede wszystkim dobór zbyt wysokiej temperatury żelazka, nierzadko prowadzi do przypalenia materiału. Przez to ubranie czy firanka nie nadaje się już do użytku, poza tym oczyszczenie stopy sprzętu z resztek tkaniny nie jest zbyt łatwe. Parowe modele pionowe pozwalają nam tego uniknąć, ponieważ nie trzeba ich przykładać do materiału – wystarczy lekko zbliżyć do niego końcówkę. Prasowanie w pionie pozwala na dostrzeżenie wszystkich, nawet najmniejszych zagnieceń, co czasami nie jest możliwe na desce, kiedy musimy wygładzić tkaninę o dużej powierzchni.

Nie sposób nie wspomnieć też o tym, że parowe żelazka nie przyczyniają się do wybłyszczania materiałów, zwłaszcza tych ciemnych. Wynika to z tego, że nie narażamy firan i ubrań na bezpośrednie działanie rozgrzanej do wysokiej temperatury stopy żelazka. Para wodna jest delikatna dla tkanin (również takich jak np. jedwab i len).

Pionowy sprzęt parowy jest idealny dla osób, które nie lubią prasować. Aby prawidłowo użytkować tego typu urządzenie nie musimy mieć dużej wiedzy na temat materiałów i ich właściwości, żeby np. dobrać optymalną temperaturę. Z parowym żelazkiem szybko wyprasujemy nawet grubszą odzież wierzchnią czy fantazyjne plisowane firany.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ