Najlepsze żelazko Bosch

Ostatnio aktualizowane: 29.07.21

TDI903231A to najlepsze żelazko Bosch. Skąd to wiemy? Dokładnie przeczytaliśmy zamieszczone w Internecie opinie. Wskazują one jednoznacznie, że wspomniany model jest solidnie wykonany, łatwy w obsłudze, a co najważniejsze dobrze prasuje. Duża moc gwarantuje, że urządzenie poradzi sobie nawet z mocnymi zagnieceniami. Zaletą jest krótki czas nagrzewania – wystarczy odczekać dosłownie chwilę i można przystąpić do pracy. Model ma długi kabel zasilający, więc nic nie krępuje naszych ruchów w trakcie prasowania. Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje dobrej jakości czujnik. Żelazko automatycznie się wyłącza, jeśli zdejmiemy dłoń z uchwytu. Ceramiczna stopa wykazuje dużą odporność na zarysowania. Do jej powierzchni nie przywiera materiał. Zbiornik na wodę jest duży, więc nie trzeba go często uzupełniać. Pora poznać także inne nasze propozycje. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazło się żelazko Bosch TDA 703021A. Produkt jest ceniony za solidne wykonanie i łatwą obsługę. Urządzenie ma blokadę kapania, więc na ubraniach nie pojawiają się plamy z wody.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Z uwagi na to, że żelazko ma dużą moc (3200 W), mamy gwarancję, że dobrze poradzi sobie z prasowaniem nawet mocno zagiętych i grubych tkanin. Urządzenie nagrzewa się w zaledwie kilka sekund. Sprzęt ma system zapobiegający osadzaniu się kamienia.

Difetto

Część osób wskazuje, że urządzenie jest stosunkowo ciężkie. Nieliczni konsumenci twierdzą, że z żelazka czasami kapie woda.

Conclusione

Mimo drobnych wad sprzęt jest chętnie polecany przez Internautów. Model jest energooszczędny, efektywny i łatwy w obsłudze. Żelazko ma wygodny uchwyt, który czyni prasowanie bardziej komfortowym. Stopa jest odporna na zarysowania.

Drugi wybór

Pregio

Urządzenie ma wbudowany specjalny czujnik, który gwarantuje bezpieczeństwo pracy. Żelazko nagrzewa się tylko wtedy, kiedy trzymamy je w dłoni. Po odłożeniu automatycznie odłączane jest zasilanie. Ceramiczna stopa nie jest podatna na zarysowania i zapewnia łatwy ślizg.

Difetto

W nielicznych opiniach można przeczytać, że przez żelazko wycieka woda tworząc na ubraniach nieestetycznie wyglądające plamy. Niektóre osoby wskazują też, że po pewnym czasie urządzenie zdecydowanie dłużej się nagrzewa.

Conclusione

Żelazko ma sporą moc, więc jest odpowiednie do prasowania nie tylko cienkich, ale też grubych tkanin. Urządzenie wyposażono w pojemny zbiornik na wodę. Ma on duży otwór, co ułatwia nalewanie. Sprzęt ma specjalny system chroniący przed osadzaniem się kamienia.

Rozważ też

Pregio

Stopa ceramiczna Palladium glissee jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Z uwagi na to, że zapewnia gładki ślizg prasowanie nie jest zbyt męczące. Urządzenie ma blokadę kapania Anti Drip. Na ubraniach nie pojawiają się więc plamy z wody.

Difetto

Niektórzy Internauci uważają, że długość kabla zasilającego mogłaby być nieco większa (1,8 m). Nie trzeba byłoby wtedy ustawić żelazka tak blisko kontaktu. Minusem okazuje się też stosunkowo mały zbiornik na wodę. Trzeba go często uzupełniać.

Conclusione

Urządzenie jest cenione przez konsumentów. Sprzęt ma wiele udogodnień i jest dostępny w przystępnej cenie. Żelazko ustawia się za pomocą umieszczonego na obudowie pokrętła. Jego obsługa nie jest trudna.

 

 

Żelazka Bosch – ranking

 

 

Bosch TDI903231A

 

Żelazko Bosch TDI903231A to model o mocy 3200 W, którego stopa zapewnia ochronę przed wybłyszczaniem tkanin. Dzięki temu można swobodnie prasować każdego rodzaju ubrania i nie obawiać się o ich zniszczenie. Został on również wyposażony w kompaktowy generator, który wytwarza stałą, dużą ilość pary pozwalającą wyprasować szybko nawet największe zagniecenia.

Produkt ten został wyposażony w innowacyjną, ceramiczną stopę, która nie tylko jest odporna na zarysowania, ale również zapewnia duży komfort prasowania. Jest ona podzielona na trzy strefy naparowywania tkanin, dzięki czemu pozbywanie się zagnieceń nie jest trudne i nie zajmuje wiele czasu.

Konsumenci doceniają to żelazko m.in. za uniwersalne ustawienie temperatury, które jest bezpieczne dla każdego rodzaju tkanin. Ponadto posiada ono funkcję eko, dzięki której można zużyć podczas prasowania nawet do 40% mniej wody oraz 25% mniej energii. Takie rozwiązanie to duża oszczędność przy jednoczesnym zachowaniu właściwej efektywności działania urządzenia.

Bosch TDI903231A to żelazko o mocy równej 3200 W. Urządzenie ma kabel zasilający o długości równej 2,5 m. Pojemność zbiornika na wodę jest równa 300 ml.

 

Zalety

Czas nagrzewania: Prezentowane żelazko nagrzewa się w kilka sekund. Jest to ogromna zaleta, szczególnie wtedy, kiedy spieszymy się i chcemy szybko wyprasować pomiętą koszulę czy spodnie.

Wyrzut pary: 200-gramowy wyrzut pary pozwala skutecznie pozbyć się nawet bardzo mocnych zagnieceń. W związku z tym można mieć pewność, że ubrania będą idealnie wygładzone, a tym samym schludne.

Automatyczne wyłączanie: Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje opcja automatycznego wyłączania. Jeśli zdejmiemy dłoń z uchwytu żelazka, generator pary przerywa pracę, a stopa przestaje się nagrzewać.

Stopa: Model ma ceramiczną stopę CeraniumGlissée. Jest ona odporna na zarysowania. Dodatkowo idealnie gładka powłoka zapewnia dobry ślizg, a tym samym ułatwia prasowanie.

Zbiornik na wodę: Internauci doceniają to, że zbiornik na wodę ma duży otwór wlewowy, co sprawia, że napełnianie pojemnika jest wygodne.

 

Wady

Plami ubrania: W niektórych opiniach można przeczytać, że z urządzenia podczas pasowania wycieka woda. Na ubraniach pojawiają się więc plamy.

 

 

 

 

Bosh TDA 703021A

 

Model Bosch TDA 703021A ma moc 3000 W, dzięki której nagrzewa się w zaledwie kilka sekund. Został on wyposażony w specjalny czujnik, za sprawą którego urządzenie grzeje wyłącznie w momencie, gdy jest trzymane w dłoni. Po odstawieniu go następuje automatyczne jego wyłączanie, co może poprawiać bezpieczeństwo całego domu.

Żelazko posiada ceramiczną stopę CeraniumGlissée, która jest bardzo odporna na zarysowania, wpływa też na zwiększenie komfortu w czasie prasowania. Ponadto znajdują się w niej trzy strefy naparowywania tkanin ułatwiające wygładzanie dużych zagnieceń. Można tutaj także znaleźć optymalne ustawienia temperatury dla każdego rodzaju tkaniny.

Konsumenci uważają, że najlepsze żelazka Bosch powinny posiadać funkcję Antishine. Tak też jest w przypadku tego produktu. Z jego pomocą można więc bez obaw prasować ciemne ubrania, a także te posiadające ozdobne nadruki. Dla wielu plusem jest również system AntiCalc, za sprawą którego kamień nie osadza się w urządzeniu, co przedłuża jego żywotność.

Żelazko Bosch TDA 703021A ma moc równą 3000 W. Produkt waży 1,9 kg. Długość kabla zasilającego jest równa 2,5 m. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 380 ml.

 

Zalety

Czujnik: Model został wyposażony w inteligentny czujnik, który zapewnia maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. Działa on w ten sposób, że jeśli zdejmiemy rękę z uchwytu żelazka, praca zostanie automatycznie przerwana (urządzenie nie będzie się nagrzewało).

Funkcja Anti Shine: Na uwagę zasługuje funkcja Anti Shine. Zapobiega ona wybłyszczaniu ubrań. Dodatkowo, prasując nie musimy się martwić o umieszczone na koszulkach, kolorowe nadruki – stopa żelazka do nich nie przywiera, dzięki czemu ubrania się nie niszczą.

System antywapienny: Produkt ma dobrze opracowany system wapienny. Urządzenie jest skutecznie chronione przed osadzaniem się kamienia. W rezultacie jest ono mniej podatne na awarie.

Blokada kapania: Żelazko ma blokadę kapania podczas prasowania w niskich temperaturach. To sprawia, że użytkowanie sprzętu jest bardziej komfortowe.

 

Wady

Stopa grzejna: Pewna grupa Internautów twierdzi, że stopa grzejna jest podatna na zarysowania.

 

 

 

 

Bosch TDA 2365

 

Produkt Bosch TDA 2365 to żelazko o mocy 3000 W posiadające innowacyjną, ceramiczną stopę z trzema strefami naparowywania, dlatego musiało ono znaleźć się w naszym rankingu. Posiada ono funkcję o nazwie AntiShine, która zapobiega wybłyszczaniu ubrań, nawet tych bardzo delikatnych. Zapobiega ona również przywieraniu do stopy urządzenia materiałów syntetycznych.

Model ten ma wbudowany specjalny system AntiCalc, który zapobiega w automatyczny sposób osadzaniu się kamienia. Dzięki temu możemy mieć pewność, że żelazko posłuży nam przez bardzo długi czas. Ponadto posiada ono także specjalny, duży otwór z pokrywą, dzięki któremu napełnianie żelazka wodą niezbędną do wytwarzania pary nie będzie już kłopotliwe.

Konsumenci uważają, że to żelazko Bosch w dobrej cenie zasługuje na uwagę przede wszystkim za blokadę kapania wody przy ustawieniu niskiej temperatury. Dla wielu zaletą jest również wskaźnik TempOk, który dokonuje porównania temperatury stopy z wybranym przez nas ustawieniem. Dopóki nie zostanie osiągnięta odpowiednia temperatura, lampka kontrolna będzie migać. Dopiero, gdy zacznie ona świecić nieprzerwanie, można rozpocząć prasowanie.

TDA 2365 to dobre żelazko Bosch do 100 zł. Moc sprzętu wynosi 2200 W. Zbiornik na wodę ma pojemność równą 220 ml. Długość przewodu sieciowego to 1,8 m.

 

Zalety

Budowa: Model ma dobrze wyprofilowaną rączkę. Możemy być więc pewni, że manewrowanie żelazkiem będzie łatwe. Zaletą jest też niewielka waga urządzenia (ok, 1,2 kg).

Zbiornik na wodę: Ze względu na to, że zbiornik ma duży otwór nalewanie wody jest proste. Warto wspomnieć o tym, że w zestawie znajduje się dobrze wyprofilowany pojemnik do nalewania.

Stopa grzejna: Sporo osób potwierdza, że jakość wykonania stopy grzejnej jest bardzo dobra. Element ten jest odporny na zarysowania i gwarantuje odpowiedni ślizg.

 

Wady

System antywapienny: Część osób zauważyła, że mimo posiadania systemu antywapiennego na żelazku osadza się trudny do usunięcia kamień. Zmniejsza on efektywność działania sprzętu.

 

 

 

 

Jakie żelazko Bosch wybrać?

 

Żelazko jest urządzeniem niemal niezbędnym w każdym domu. To ono jest jednym z najczęściej kupowanych sprzętów i wiele osób ma pewność, że nie potrafiłoby bez niego funkcjonować. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jak wybrać właściwy model. Na końcu umieściliśmy też ranking trzech żelazek marki Bosch w dobrych cenach.

Bosch jest dziś marką znaną na całym świecie. Od lat produkuje sprzęt gospodarstwa domowego, który pokochali ludzie na całym świecie. Ułatwia on wykonywanie podstawowych czynności domowych, takich jak pranie, prasowanie, czy zmywanie. Produkty marki cechuje nie tylko wysoka jakość, ale i podążanie za najbardziej nowoczesnymi trendami w dziedzinie technologii.

Zakup właściwego żelazka wbrew pozorom nie jest tak łatwy. Na rynku istnieje wiele różnych modeli, a każdy z nich może mieć inne funkcje. Jeśli wybieramy się na zakupy warto się zastanowić, jaki rodzaj najbardziej nas interesuje. Możemy wyróżnić produkty przewodowe (podłączane do gniazdka, najbardziej podstawowe) oraz bezprzewodowe (nie ma konieczności podłączania ich do prądu, bo stopa żelazka nagrzewa się na specjalnym stojaku).

Jeżeli już podejmiemy decyzję, jaki rodzaj urządzenia nas najbardziej interesuje, należy przejść do sprawdzenia jego kilku parametrów. Pierwszym będzie moc. To od niej zależy, jak szybko stopa żelazka się nagrzeje. By móc szybko rozpocząć prasowanie, najlepiej rozejrzeć się za produktem, którego moc będzie wynosiła minimum 200 W.

Istotna jest również regulacja temperatury. Obecnie producenci stosują w swoich produktach trzy systemy zmiany temperatury – za pomocą pokrętła, wyświetlacza z diodami LED lub przycisków oraz ekranu wyświetlacza. Pamiętajmy, że wszystkie dostępne na rynku modele mają takie same oznaczenia temperatur, czyli: do 110 st. C (materiały syntetyczne), do 150 st. C (jedwab, wełna), do 200 st. C (len, bawełna).

Po sprawdzeniu najważniejszych parametrów warto również przyjrzeć się samej stopie żelazka. Powinna ona być m.in. odporna na zarysowania i mieć prawidłowo rozłożone otwory. Ten element jest wykonywany z aluminium, jednak może ono szybko ulegać zniszczeniu. Dlatego też bardziej nowoczesne modele mają stopy pokryte stalą, ceramiką lub teflonem. Poniżej przedstawiamy ranking trzech ciekawych modeli. Z całą pewnością znajdziesz tutaj najlepsze żelazko Bosch w 2021 roku, które spełni Twoje oczekiwania.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ