Najlepsza stacja parowa stojąca

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

Jeśli szukasz dobrej, stojącej stacji parowej, polecamy Twojej uwadze przygotowany przez nas ranking. Znajdziesz w nim kilka ciekawych propozycji. Do zestawienia wybraliśmy tylko te sprzęty, które zdobyły sporo pozytywnych recenzji. Dzięki temu możesz być pewny, że rekomendowane przez nas produkty są godne zakupu. Według Internautów najlepszą stojącą stacją parową jest Saturn ST-CC 0227 o dużej mocy, więc dobrze radzi sobie z prasowaniem różnego rodzaju tkanin. Urządzenie ma ochronę przed przegrzaniem. Dzięki temu ryzyko awarii stacji parowej jest znacznie mniejsze. Produkt sprzedawany jest w zestawie z solidnie zrobioną szczotką do ubrań i wieszakiem. Korzystanie ze sprzętu jest wygodne m.in. dlatego, że można dostosować jego wysokość do swojego wzrostu. Na drugim miejscu w rankingu umieściliśmy stojącą stację parową Clatronic TDC 3432. Czas nagrzewania urządzenia jest krótki – wynosi mniej niż minutę. U podstawy modelu znajdują się obrotowe kółka.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Dzięki temu, że zastosowano ochronę przed przegrzaniem stacja parowa jest bardzo praktyczna oraz bezpieczna w obsłudze. Można wybrać 1 z 10 programów, więc z pomocą tego żelazka parowego możemy wyprasować różnego rodzaju tkaniny.

Difetto

To żelazko parowe jest duże, dlatego jego przechowywanie w dość małym mieszkaniu może być problemem. Poza tym praca generatora powinna być nieco cichsza w warunkach domowych.

Conclusione

Urządzenie ma moc 1900 W. Zbiornik na wodę ma pojemność 1,5 l. Oprócz tego stacja parowa ma wieszak na ubrania, który szybko się składa oraz regulowaną rurę o długości 1,45 m, która ułatwia prasowanie rzeczy różnej długości.

Drugi wybór

Pregio

Urządzenie gwarantuje 40 minut nieprzerwanej pracy. Żelazko ma zdejmowany pojemnik na wodę, który może być również napełniany podczas prasowania. Poza tym ma długi kabel przyłączeniowy, który znacznie ułatwia korzystanie ze stacji parowej.

Difetto

Podczas pracy z tym sprzętem trzeba uważać, aby się nie poparzyć. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z głębszymi zagnieceniami należy poświęcić nieco więcej czasu, aby urządzenie sobie z nimi poradziło.

Conclusione

To żelazko parowe ma funkcję elektronicznego ustawiania temperatury i ochronę przed przegrzaniem. Dołączony pojemnik na wodę ma pojemność 1,2 l. Moc urządzenia to 1500 W. Stacja sprzedawana jest w zestawie z wieszakiem do spodni.

Rozważ też

Pregio

Z pomocą tego żelazka parowego możemy prasować zarówno w pionie, jak i poziomie. Dlatego też to urządzenie może być używane do prasowania dużych tkanin, które trudno rozłożyć na desce. Stacja jest bardzo wygodna w użyciu, gdyż ma długi przewód i regulowany statyw.

Difetto

Podczas prasowania trzeba uważać, aby nie poparzyć się parą, gdyż żelazko nie ma regulacji mocy. Poza tym jego przechowywanie może być problemem, gdyż urządzenie jest dość duże.

Conclusione

Zbiornik na wodę ma pojemność 1 l. Ta stacja parowa wytwarza 30 gram pary na minutę. W zestawie tego urządzenia parowego jest dodatkowo wieszak oraz szczotka. Co więcej, stacja parowa ma 4 kółka do swobodnego przemieszczania.

 

 

Stacje parowe stojące – Ranking

 

 

Saturn ST-CC 0227

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci urządzenie Saturn ST-CC 0227. Jest to stojące żelazko parowe, przy którego użyciu szybko odświeżymy swoje ubrania. Para wodna świetnie eliminuje wszystkie zagniecenia, a także usunie bakterie z odzieży.

Dzięki zastosowaniu ochrony przed przegrzaniem oraz funkcji automatycznego podawania wody urządzenie jest niezwykle praktyczne i bezpieczne w obsłudze. Posiada ono 10 programów przeznaczonych do prasowania różnego rodzaju tkanin. Przyrząd zużywa od 9,5 g do 35 g pary na minutę.

Moc tego modelu wynosi 1900 W, a jego zbiornik na wodę ma pojemność 1,5 litra. Przyrząd wyposażony jest w regulowaną rurę o długości 1,45 m oraz wieszak na ubrania, który można łatwo złożyć. Dodatkowo do zestawu dołączona jest szczotka do ubrań. Dzięki kółkom urządzenie można z łatwością przemieszczać.

Konsumenci podkreślają, że stacja parowa Saturn ST-CC 0227 świetnie nadaje się do codziennego prasowania w pionie. Twierdzą oni, że ta nielubiana czynność stała się przyjemnością.

Saturn ST-CC 0227 to stojąca stacja parowa o mocy 1900 W. Pojemność zbiornika na wodę jest równa 1,5 l. Długość kabla zasilającego wynosi 1,8 m.

 

Zalety

Dodatkowe akcesoria: W zestawie znajdują się dodatkowe akcesoria, które okazują się bardzo przydatne podczas prasowania ubrań. Mowa tutaj o wieszaku i szczoteczce do czyszczenia tkanin.

Ochrona przed przegrzaniem: Model ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. Tego typu ochrona jest bardzo potrzebna, ponieważ bez niej łatwiej może dojść do awarii sprzętu. Jak wiadomo, naprawa stacji parowej może być kosztowna.

Efektywność: Urządzenie ma sporą moc, a dzięki temu jest efektywne. Przy jego użyciu można pozbyć się zagnieceń nawet w przypadku grubych ubrań nie poświęcając na to za dużo czasu.

Zabezpieczenie przed kapaniem: Obawiasz się, że podczas prasowania z żelazka będzie kapała woda? Jeśli zdecydujesz się na zakup Saturn ST-CC 0227, nie będziesz musiał się o to martwić.

Obsługa: Stacja parowa jest łatwa w obsłudze. Wystarczy podłączyć ją do źródła zasilania i poczekać, aż się nagrzeje.

 

Wady

Kabel zasilający: Model ma stosunkowo krótki kabel zasilający, co w niektórych sytuacjach może być uciążliwe.

 

 

 

 

Clatronic TDC 3432

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Clatronic TDC 3432. Jest to doskonałe żelazko parowe, przy którego użyciu skutecznie usuniemy zagniecenia z wszelkiego rodzaju tkanin.

Urządzenie bardzo szybko się nagrzewa – jest gotowe do pracy już po upłynięciu 50 sekund. Jego zbiornik na wodę o pojemności 1,2 litra gwarantuje nam 40 minut nieprzerwanej pracy. Oczywiście pojemnik można również uzupełniać w trakcie prasowania.

Stacja parowa wyposażona jest w funkcję elektronicznego ustawienia temperatury oraz system ochrony przed przegrzaniem. Zużycie pary tego modelu wynosi 30 g/min, a jego moc to 1500 W. Zastosowanie 2 dużych rolek i 2 kółek sprawia, że urządzenie można łatwo przewozić.

Stacja parowa sprzedawana jest w zestawie z wieszakiem do spodni, końcówką ze zwykłą szczotką oraz szczotkę do usuwania zmechaceń. Warto zwrócić uwagę także na komentarze internautów na temat stacji parowej Clatronic TDC 3432. Podkreślają oni, że produkt jest funkcjonalny, łatwy w obsłudze i wygodny w użyciu.

Stojąca stacja parowa Clatronic TDC 3432 ma zbiornik na wodę o pojemności 1,2 l. Moc urządzenia wynosi 1500 W.

 

Zalety

Rura teleskopowa: Model wyposażono w rurę o długości 1,35 m. Można ją dowolnie regulować, dzięki czemu użytkownik może dostosować sprzęt do swojego wzrostu zapewniając sobie tym samym maksymalny komfort.

Czas nagrzewania: Stacja parowa jest gotowa do pracy już po upływie 50 sekund od włączenia. Czas oczekiwania na możliwość skorzystania z urządzenia nie jest zbyt długi.

Podstawa: Na uwagę zasługuje dobrze przemyślana podstawa urządzenia. Ma ona 2 płynnie działające kółka, więc nie ma konieczności podnoszenia sprzętu w celu jego przeniesienia.

Uzupełnianie zbiornika: Znajdujący się w zestawie zbiornik na wodę jest odłączany. W rezultacie jego napełnianie jest wygodne.

 

Wady

Łatwo poparzyć się parą: W niektórych opiniach konsumenci wskazują, że przy użyciu sprzętu łatwo poparzyć się parą. Dobrym rozwiązaniem byłoby dołączenie do zestawu rękawicy ochronnej.

 

 

 

 

Camry CR 5020

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Camry CR 5020. Jest to stojąca stacja parowa w dobrej cenie, która dzięki dużej mocy 2200 W skutecznie usuwa najtrudniejsze zagniecenia z każdego rodzaju tkanin. Przy użyciu sprzętu możemy zarówno odświeżyć ubrania, jak i wyczyścić firany i zasłony.

Przyrząd wyposażony jest w funkcję prasowania w pionie i w poziomie i idealnie nadaje się do dużych tkanin, które trudno nam rozłożyć na desce. Użytkowanie stacji jest wygodne dzięki przewodowi o długości 1,5 m oraz regulowanemu statywowi.

Model wytwarza 30 g pary na minutę, a jego zbiornik na wodę ma pojemność 1 litr. Poza tym stacja ma system antywapienny, ochronę przed przegrzaniem oraz opcję regulacji strumienia pary.

Konsumenci, którzy używają stacji parowej Camry CR 5020, uważają, że jest ona łatwa w użyciu i estetycznie wygląda. Zapewniają także, że przyrząd posłuży właścicielowi przez długi czas.

Camry CR 5020 to dobra stojąca stacja parowa do 200 zł. Moc sprzętu wynosi 2200 W. Długość przewodu zasilającego to 1,5 m.

 

Zalety

Statyw: Urządzenie ma statyw o regulowanej długości, co pozwala na jego dostosowanie do wzrostu użytkownika. To daje pewność, że każdy będzie mógł dokładnie wyprasować ubranie.

Kompaktowe wymiary: Model nie zajmuje dużo miejsca, a dzięki obrotowym kółkom przy podstawie jego przenoszenie jest łatwe. Po złożeniu rury teleskopowej sprzęt bez problemu mieści się w szafie.

Prasowanie w pionie i w poziomie: Przy użyciu tej stacji parowej można prasować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Camry CR 5020 to funkcjonalne urządzenie.

 

Wady

Pojemnik na wodę: Jakość wykonania pojemnika na wodę nie jest najlepsza – takie komentarze można przeczytać w części zamieszczonych w Internecie recenzji.

 

 

 

 

Jaką stację parową stojącą wybrać?

 

Stojące stacje parowe zyskują coraz większą popularność wśród polskich konsumentów. Przy ich użyciu można szybko wyprasować na przykład zasłony lub firanki, a także odświeżyć odzież. Tego typu urządzenia, nazywane również steamerami, składają się z bardzo pojemnego zbiornika na wodę, połączonego wężem z żelazkiem oraz stojaka z wieszakiem na ubrania. Produkty te są bardzo proste w użyciu i przyspieszają pracę. W naszym artykule podpowiadamy, czym charakteryzują się najlepsze stojące stacje parowe.

 

 

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na moc, od której zależy czas nagrzewania oraz siła, z jaką wyrzucana jest para. Sprawdźmy, czy wybrany model ma możliwość regulacji pracy. Dzięki temu dostosujemy intensywność pary do prasowanego materiału i unikniemy zniszczenia tkaniny przez zbyt gorące uderzenia. Optymalnym rozwiązaniem jest zakup przyrządu o mocy około 2000 W.

Bardzo istotne jest również wytwarzanie pary. Jest to wartość wyrażana w gramach na minutę i powinna ona wynosić nie mniej niż 40 g/min, aby sprzęt działał sprawnie. Warto nabyć urządzenie z funkcją mocnego wyrzucania pary, która bardzo się przydaje przy prasowaniu trudnych zagnieceń. Miejmy na uwadze także pojemność zbiornika na wodę. Im będzie ona większa, tym lepiej, gdyż unikniemy konieczności jego ciągłego napełniania.

Najlepsza stojąca stacja parowa w 2024 roku wyposażona jest także w system antywapienny i blokadę kapania. Opcje te nie tylko ułatwią nam pracę, ale również zmniejszą wydatki związane z eksploatacją urządzenia. Warto także nabyć sprzęt z funkcją samooczyszczenia, która wydłuży żywotność stacji parowej. Nie bez znaczenia jest także waga żelazka, gdyż trzymamy je w dłoni i nim manewrujemy. Optymalna waga urządzenia nie powinna przekraczać 1 kg, aby jego użytkowanie nie sprawiało trudności.

Sprawdźmy również zastosowane w przyrządzie zabezpieczenia. Nowoczesne sprzęty wyposażone są w ochronę przed przegrzaniem oraz automatyczne wyłączanie przy braku aktywności. Niektóre modele mają również blokadę przed przypadkowym uruchomieniem mocnego uderzenia pary. Zastosowanie zabezpieczeń daje nam pewność, że nie zniszczymy, ani ubrań, ani stacji parowej.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ