Ranking 3 najlepszych mopów parowych bezprzewodowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Bezprzewodowe mopy parowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zastanawiasz się, jak zainwestować w dobry bezprzewodowy mop parowy? Przede wszystkim warto dowiedzieć się, jakie preferencje zakupowe mają inni konsumenci. Na podstawie zamieszczonych w Internecie opinii można łatwo określić, które modele są najlepsze i zapewniają najefektywniejszą pracę. Zdajemy sobie sprawę z tego, że czytanie wszystkich komentarzy zajmuje bardzo dużo czasu, dlatego zrobiliśmy to za Ciebie. Po zapoznaniu się z recenzjami stworzyliśmy ranking bezprzewodowych mopów parowych, który rozpoczyna model Moneual Aqua Jet. To łatwe w obsłudze urządzenie, z którego wygodnie się korzysta. Sprzęt jest dostępny w zestawie z wydajnym akumulatorem zapewniającym do kilkudziesięciu minut pracy po pełnym naładowaniu. Znajdujące się w komplecie nakładki z mikrofibry są miękkie i na długo zachowują początkowe właściwości. Na drugim miejscu w naszym rankingu znajdziecie bezprzewodowy mop parowy Medion MD19745. Oprócz standardowego mopowania, sprzęt dodatkowo pozwala użytkownikom na czyszczenie oraz odkurzanie. Urządzenie posiada dwa praktyczne zbiorniki na wodę świeżą i brudną. Do tego zostało wyposażone w przydatny wskaźnik LED, który na bieżąco informuje o stanie naładowania akumulatora.


3 najlepszych mopów parowych bezprzewodowych. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Po naładowaniu akumulatora sprzęt działa do 45 minut, więc z pewnością zdążymy umyć podłogi we wszystkich pomieszczeniach. W zestawie znajdziemy nakładki z mikrofibry, które są miękkie i chłonne, szybko usuwają zanieczyszczenia.

Difetto

Nie zawsze mop działa wystarczająco efektywnie. Problem może pojawić się podczas zmywania z podłogi zaschniętych zanieczyszczeń, przykładowo resztek jedzenia czy błota.

Conclusione

Urządzenie ma moc równą 94 W. Daje ono możliwość regulowania ilości wody wypływającej z pojemnika na podłogę. Mop jest lekki i poręczny, więc sprzątanie staje się bardziej komfortowe. Poza tym pozwala on na umycie podłogi pod łóżkiem czy kanapą, gdyż rączkę można ustawić do pozycji pionowej.

Drugi wybór

Pregio

Mop Medion MD19745 jest świetnym wyborem głównie za sprawą systemu 2-zbiornikowego oraz komfortowej obsługi. Urządzenie pozwala nie tylko na mopowanie, ale też czyszczenie oraz odkurzanie. W dodatku dołączony do zestawu wskaźnik LED informuje na bieżąco o stanie baterii.

Difetto

Mimo przydatności rozwiązania w formie systemu 2-zbiornikowego, trzeba uważać podczas wymieniania poszczególnych zbiorników. Ich mocowanie nie odznacza się dużą wytrzymałością.

Conclusione

Bezprzewodowy mop parowy Medion MD19745 posiada moc maksymalną wynoszącą 50 W. Jego rozmiary to 30,5 x 122 x 25 cm, natomiast waga wynosi 2,5 kg. Urządzenie posiada dwa osobne zbiorniki na wodę świeżą i brudną oraz zapewnia wszechstronne użytkowanie.

Rozważ też

Pregio

Mop wyposażono we wskaźnik naładowania baterii, dlatego nie musimy się zastanawiać, kiedy należy podłączyć go do ładowarki. W komplecie znajdziemy przydatne ściereczki do mopowania oraz woskowania podłogi. Wysokość uchwytu można samodzielnie regulować.

Difetto

Choć zbiornik na wodę jest odłączany od obudowy, kupujący przyznają, że czasami nie jest to proste. Trzeba też uważać, aby przypadkowo nie zniszczyć elementów mocowania.

Conclusione

Moc modelu wynosi 40 W, a wysokość uchwytu jest regulowana w zakresie od 83 do 110 cm. Mop jest lekki i ma kompaktowe wymiary, w dodatku nadaje się do mycia różnych powierzchni (m.in. paneli). To urządzenie z praktyczną funkcją podświetlenia.

 

1. Mop Parowy Moneual Aqua Jet AME-5500

 

Moneual Aqua Jet to wysokiej jakości bezprzewodowy mop elektryczny, który perfekcyjnie wyczyści powierzchnię oraz znajdujące się na niej bakterie. Można go użyć do czyszczenia z użyciem wody lub bez. Moc, z jaką pracuje urządzenie wynosi 95 W. Jego waga wynosi 3,4 kg, a wymiary to: 450 x 250 x 1200 mm. Mop parowy działa bezprzewodowo, co daje możliwość komfortowego sprzątania bez uciążliwego podłączania do sieci lub plączącego się pod nogami kabla. W dodatku akumulator Li-Ion 14,6V, w jaki jest zaopatrzone urządzenie jest bardzo wydajny.

Po pełnym naładowaniu baterii, pozwala on pracować przez około 25 minut. Litowo-jonowy rodzaj akumulatora gwarantuje brak występowania zjawiska efektu pamięci oraz leniwej baterii. Sprawi to, że urządzenie będzie długo działało bez utraty pamięci baterii, przez co nie zmniejszy ona swojej pojemności, a jej działanie nie będzie narażone na szybkie rozładowanie. Mop posiada zbiornik, do którego można wlać wodę oraz detergent (jeśli zachodzi taka potrzeba). Urządzenie jest wyposażone w dwie głowice, które pracują z prędkością 250 obrotów na minutę. Na nich montuje się 2 mopy z mikrofibry, które wchodzą w skład zestawu.

Po użyciu produktu, można je spokojnie umyć pod bieżącą wodą lub w pralce. Temperatura pary po podgrzaniu wody przez mopa wynosi 100ºC, co umożliwia skuteczne pozbycie się bakterii i zarazków. W ten sposób można zaoszczędzić na kupnie detergentów, które są szkodliwe dla środowiska oraz zdrowia człowieka. Jest to świetne rozwiązanie dla świeżo upieczonych rodziców, którzy mają małe dzieci i nie chcą narażać ich na kontakt z chemią. Zakup taki może także ułatwić mycie powierzchni przez osoby, które mają uczulenie na detergenty.

Klienci są zachwyceni urządzeniem, które umożliwia perfekcyjne oraz łatwe czyszczenie zabrudzonych powierzchni.

Moneual Aqua Jet to bezprzewodowy mop parowy o mocy równej 95 W. Dokładne wymiary modelu to: 45 cm x 25 cm x 120 cm. Jego waga wynosi 3,4 kg.

 

Zalety

Regulator przepływu wody: Urządzenie ma sprawnie działający regulator przepływu wody. Przycisk do jego ustawiania znajduje się na rączce. Użytkownik ma możliwość kontrolowania tego, ile wody przepływa z pojemnika na powierzchnię podłogi.

Wydajny akumulator: Na uwagę zasługuje to, że bezprzewodowy mop parowy ma wydajny akumulator, który po pełnym naładowaniu wytrzymuje nawet do 45 minut. Nie trzeba go zbyt często ładować.

Komfort pracy: Jak wynika z wielu opinii, korzystanie ze sprzętu jest wygodne. Ma to związek z tym, że jest on bezprzewodowy, więc żaden kabel zasilający nie krępuje naszych ruchów i możemy dotrzeć wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne.

Dobrze przemyślana budowa: Rączkę można ustawić do pozycji pionowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy bez większego wysiłku usunąć zabrudzenia spod łóżka, kanapy czy komody.

Nakładki z mikrofibry: W komplecie znajdują się solidnie wykonane nakładki z mikrofibry. Są one miękkie i mają dobre właściwości czyszczące. Tak wynika z opinii osób, które wykonały test bezprzewodowych mopów parowych.

 

Wady

Usuwanie zaschniętych zabrudzeń: Użytkownicy przyznają, że sprzęt nie radzi sobie dobrze z usuwaniem zaschniętych zabrudzeń, szczególnie jeśli mowa o resztkach jedzenia.

 

 

 

 

2. Bezprzewodowy Mop Parowy Medion MD19745

 

Opinie o mopie parowym bezprzewodowym Medion MD19745 są bardzo pozytywne, przez co klienci chętnie kupują ten produkt. Użytkownicy mogą w jego przypadku przede wszystkim skorzystać z praktycznego systemu 2-zbiornikowego, który pozwala na osobne umieszczenie wody brudnej oraz świeżej. Istotną zaletą urządzenia jest również jego wszechstronność, która objawia się poprzez możliwości mopowania, czyszczenia oraz odkurzania.

Mop jest dodatkowo bardzo wygodny w obsłudze, co dostarcza jego bezprzewodowość w połączeniu z zasilaniem bateryjnym. Na koniec dobrze będzie wspomnieć jeszcze o specjalnym wskaźniku LED, który na bieżąco informuje użytkownika o stanie naładowania baterii.

W ogólnym rozrachunku jest to bardzo dobry produkt, z którego zadowolonych jest wielu klientów. Bezprzewodowy mop parowy Medion MD19745 zasłużenie zajmuje drugie miejsce w rankingu. Sprawdźmy, jakie są jego najbardziej wyraźne zalety.

 

Zalety

System 2-zbiornikowy: Bezprzewodowy mop parowy w dobrych cenach Medion MD19745 jest wyposażony w dwa praktyczne zbiorniki na wodę brudną oraz świeżą.

Wszechstronność: Urządzenie może być z powodzeniem wykorzystywane do mopowania, czyszczenia, a także odkurzania.

Komfortowa obsługa: Ze względu na fakt, że mop jest bezprzewodowy oraz zasilany za pomocą baterii, gwarantuje wygodę użytkowania.

Wskaźnik LED: Za jego pomocą można w wygodny sposób sprawdzić poziom naładowania akumulatora.

 

Wady

Mocowanie zbiorników: Zbiorniki na wodę mogą zostać odłączone, ale trzeba uważać na ich mocowanie, ponieważ nie jest ono zbyt wytrzymałe.

 

 

 

 

3. Mop Parowy Teesa Power Clean

 

Do naszego rankingu wybraliśmy mop elektryczny Teesa Power Clean o mocy 60 W, który dobrze radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń. Dokładne wymiary sprzętu to: szerokość – 39 cm, wysokość – 122 cm i głębokość – 8,5 cm, a jego waga wynosi 3,2 kg. Ramię można regulować w zakresie od 83 cm do 110 cm, istnieje też możliwość zmiany kąta jego nachylenia.

Mop ma dwie czyszczące głowice obrotowe, na które nakłada się czyszczące albo woskujące ściereczki. Prędkość ruchomych elementów wynosi do 250 obrotów na minutę, co gwarantuje efektywną pracę. Sprzęt można wykorzystać do czyszczenia paneli, a także innych podłóg. Mop ma funkcję podświetlenia, więc można dokładnie usunąć zabrudzenia nawet z najmniejszych zakamarków.

Pozytywne opinie na temat mopa Teesa Power Clean wynikają z jego dobrych parametrów, które gwarantują efektywność pracy. Urządzenie jest też lekkie i łatwe w prowadzeniu, jego obsługa nie sprawia problemów.

Teesa Power Clean to dobry bezprzewodowy mop parowy do 400 zł. Ma on moc równą 40 W. Sprzęt waży 3,2 kg.

 

Zalety

Elementy zestawu: W komplecie znajdują się specjalne ściereczki do woskowania i do mopowania, więc chcąc przystąpić do pracy, nie trzeba inwestować w żadne dodatkowe akcesoria. Kupujący otrzymuje też miarki, zasilacz sieciowy i 2 baterie AAA.

Wskaźniki: Na obudowie znajduje się wskaźnik poziomu baterii, więc można kontrolować, kiedy podłączyć sprzęt do zasilania.

Regulowany uchwyt: Użytkownicy przyznają, że regulowany uchwyt to wygodne rozwiązanie. Wysokość ramienia można ustawiać w zależności od potrzeb, regulacji podlega też kąt jego nachylenia.

 

Wady

Zbiornik na wodę: Część użytkowników przyznała, że zbiornik na wodę w tym modelu niekiedy trudno jest odłączyć.

 

 

 

 

Jaki bezprzewodowy mop parowy wybrać?

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem bezprzewodowego mopa parowego, to ten artykuł pomoże Ci w wyborze odpowiedniego produktu. Urządzenie takie z pewnością ułatwi codzienne sprzątanie w domu. Jeśli jeszcze masz wątpliwości i nie wiesz jaki bezprzewodowy mop parowy kupić, ponieważ przeraża Cię cena tego produktu i słabo znasz funkcjonalność, to z pewnością zmienisz zdanie, gdy zapoznasz się z jego zaletami. Owszem, pozornie koszt takiego urządzenia w porównaniu ze zwykłym, tradycyjnym mopem jest wyższa.

Natomiast, jeśli weźmie się pod uwagę kilka funkcji tego produktu, to z perspektywy czasu z pewnością nie stracisz, a jedynie zaoszczędzisz pieniądze. Dobry i tani bezprzewodowy mop parowy przede wszystkim umożliwia zmywanie bez używania detergentów. Jest to najmocniejsza strona tego urządzenia. Po pierwsze nie zatruwamy środowiska niepotrzebną chemią, ale przy okazji siebie i domowników chronimy przed jej wdychaniem. W dodatku znika problem, jeżeli ktoś z bliskich ma uczulenie na jakiś składnik środków czyszczących. Mop parowy jest też świetnym rozwiązaniem przy dzieciach, w szczególności tych raczkujących, które jak każdy wie, lubią próbować nowych smaków (zwłaszcza odkurzacz i mop parowy bezprzewodowy dobrze sie sprawdza).

Bezprzewodowy mop parowy działa przez zasilanie akumulatorowe. W urządzeniu znajduje się zbiornik na wodę, pompka oraz grzałka, która podgrzewa ciecz do odpowiedniej temperatury w celu wytworzenia pary. Efekt użycia produktu to czysta powierzchnia. Mop usuwa nie tylko brud, ale także bakterie i zarazki, pod wpływem gorącej pary.. Urządzenie poradzi sobie nie tylko z zabrudzoną podłogą, ale też dywanami, czy tapicerkami. Można nim czyścić także fugi, okna oraz szklane powierzchnie. Najlepsze bezprzewodowe mopy parowe usuwają 99,99% bakterii. W pierwszej kolejności warto sprawdzić jaką urządzenie ma wagę. Ciężki mop może nam sprawić trudność w czyszczeniu i niepotrzebnie zwiększy wysiłek podczas sprzątania, w szczególności, gdy chcielibyśmy go użyć do umycia ścian, czy okien. Ponadto dobrze, gdy głowica urządzenia jest giętka. Umożliwi to mycie mniej dostępnych miejsc. Mop parowy powinien mieć pojemny zbiornik na wodę. Przy zmywaniu podłogi nie trzeba się będzie martwić o ciągłe dolewanie cieczy, a przy czyszczeniu powierzchni wyżej położonych można spokojnie wlać jej mniej. Najlepszy bezprzewodowy mop parowy w 2024 roku posiada regulację temperatury. Ta opcja pozwala na wybranie ilości wytwarzanej pary w zależności od czyszczonej powierzchni.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ