Najlepszy mop obrotowy York

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

 

Mopy obrotowe York – Ranking

 

 

York Prestige

 

York prestige to urządzenie dla osób, szukających mopa, którego używanie nie wymaga dotykania jego mokrej końcówki. Za niecałe 200 złotych otrzymamy nie tylko mop, lecz również wiadro o pojemności 15 litrów wyposażone w wyciskacz. Wyciskacz ten występuje w formie obrotowego sitka, które w ruch napędza się zamontowanym u dołu wiadra pedałem.

Takie rozwiązanie powoduje, że po płukaniu końcówki mopa nie musimy ręcznie go wyciskać. A właściciele drogich, drewnianych podłóg nie muszą się obawiać o ich zniszczenie zbyt mokrym mopem. Na cały zestaw składa się teleskopowy kij o długości 120 cm, który można złożyć do przechowywania, głowica mocująca końcówkę czyszczącą oraz sama końcówka czyszcząca wykonana z mikrofibry.

Konstrukcja pozwala na obrót mopa 360 stopni. Ostatni element zestawu to wiadro, którego wymiary wynoszą: wysokość 29 cm, długość 45 cm, szerokość 29 cm. Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup tego produktu przekazują, że jest on wysokiej jakości, a jego obsługa jest dziecinnie prosta.

 

 

 

 

York Special 072740

 

Gdy w domu masz dużo kątów do sprzątania, to okrągła końcówka sprzątająca może uniemożliwiać dokładne czyszczenie zakamarków. Jednak większość mopów z prostokątną końcówką, która pozwala na dotarcie i doczyszczenie wszystkich rogów, wymaga od użytkowników by ręcznie ją płukać i wykręcać.

York Special 072740 jest wyjątkiem. Kupując to urządzenie zyskujemy cały zestaw sprzątający. W komplecie znajdziemy, oprócz prostokątnej końcówki wykonanej z mikrofibry, okrągłą końcówkę z nakładką z mikrofibry. Obydwie końcówki czyszczące możemy prać w pralce w temperaturze 40 stopni Celsjusza. W skład zestawu wchodzą również teleskopowy kij o maksymalnej długości 110 cm oraz wiadro. Jego wymiary wynoszą: wysokość 29 cm i średnica 30 cm.

Pojemnik został wyposażony w kosz rotacyjny, który pozwala na płukanie i wyciskanie mopa bez dotykania brudnej i mokrej końcówki. Czytając pozostawione przez użytkowników opinie możemy przekonać się, że jest to nie tylko dobrej jakości sprzęt, lecz również bardzo funkcjonalny, a do tego zajmuje mało miejsca.

 

 

 

 

York Centi

 

Jeśli interesuje Cię dobry i tani mop obrotowy to koniecznie przyjrzyj się modelowi York Centi. Jest to produkt o bardzo dobrej jakości za przystępną cenę. Kupując ten zestaw otrzymamy wiadro o ciekawym kształcie i wymiarach 45 cm x 25 cm x 22 cm.

Wiadro wyposażone jest w specjalny koszyk, dzięki któremu wyciśniemy zbędną wodę z mopa i tym samym nasze podłogi nie będą ociekały wodą i szybciej będą schły. W komplecie jest również teleskopowa rączka o maksymalnej długości 110 cm oraz okrągła końcówka wykonana z mikrofibry, którą nie tylko można używać do wszystkich rodzajów podłóg. Ten materiał też bardzo dobrze czyści wszystkie zabrudzenia.

Kształt wiadra jest idealnie dopasowany do końcówki czyszczącej . Nie tylko jest wygospodarowana przestrzeń do wyciskania mopa z nadmiaru wody, mamy też do dyspozycji miejsce, gdzie mopa możemy wypłukać. Osoby, które zakupiły ten produkt chwalą sobie jego atrakcyjną cenę. Ponadto przekazują, że jest to bardzo poręczny sprzęt.

 

 

 

 

Jaki mop obrotowy wybrać?

W każdym domu, w którym znajduje się choć skrawek podłogi nie pokrytej dywanem istnieje potrzeba posiadania mopa. Oczywiście wielkość powierzchni potrzebujących mycia mopem będzie dyktować wielkość sprzętu, który zamierzamy nabyć. Na szczęście w sklepach znajdziemy przeróżne mopy, więc bez problemu nabędziemy taki sprzęt, który będzie odpowiedni do naszego domu. A jest w czym wybierać. Możemy kupić każdy z elementów osobno, lub wszystko razem. Możemy też wybrać zestaw zawierający tylko mop lub może to być mop z wiadrem. W sprzedaży znajdziemy także końcówki sprzątające o różnych kształtach. Jedne z najchętniej kupowanych rodzajów są mopy obrotowe. Spowodowane jest to tym, że dzięki swojej konstrukcji pozwalają one osobie sprzątającej dotrzeć do prawie każdego zakamarka.

 

 

Powiedzmy, że zdecydowaliśmy się na kształt końcówki sprzątającej. Jednak nadal pozostaje pytanie: jaki jest najlepszy mop obrotowy? Otóż przede wszystkim powinien być wykonany z mikrofibry. Materiał ten jest niezastąpiony w sprzątaniu. Nie tylko jest on bardzo chłonny, również doskonale usuwa wszelkie zabrudzenia. Dodatkowo jest bardzo wytrzymały. Producenci często tak konstruują mopy, by umożliwić użytkownikom pranie końcówki czyszczącej w prace. Takie rozwiązanie sprawia, że po umyciu podłogi możemy wrzucić końcówkę mopa do pralki i pozbyć się wszystkich zebranych zarazków.

Wybierając nowego mopa warto też zwrócić uwagę na to, by dołączony do niego kijek miał regulowaną długość. Pomoże to nie tylko dostosować jego wymiar do wzrostu osoby sprzątającej. Ułatwi to także przechowywanie sprzętu. Natomiast jeśli nie lubisz dotykać mokrej końcówki czyszczącej to warto rozglądnąć się za zestawami z wiadrem, które umożliwia płukanie i wirowanie mopa.

Omówiliśmy podstawowe kwestie związane z mopami. Teraz chcielibyśmy zaprezentować trzy najlepsze mopy obrotowe York. Dlaczego akurat ta firma? W Polsce może nie jest jeszcze tak znana, jednak warto zwrócić uwagę na jej produkty. York specjalizuje się w produkcji sprzętów do utrzymywania czystości. Nie tylko charakteryzują się one wysoką jakością. Wyróżniają się one także wspaniałym designem. Sprawia to, że oprócz podstawowej funkcji pomocy w utrzymaniu porządku, mogą również być elementem dekoracyjnym w domu.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ