Ranking 3 najlepszych odkurzaczy i mopów parowych w jednym w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Odkurzacze i mopy parowe w jednym – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Odkurzacz i mop parowy w jednym to urządzenie, które pozwala wygodnie zadbać o czystość podłóg. Z uwagi na spore możliwości zastosowania, sprzęt jest chętnie kupowany przez konsumentów. Jeśli i Ty chcesz dołączyć do grona zadowolonych użytkowników, powinieneś pomyśleć nad inwestycją w dobrej jakości model. Nie do końca wiesz, jak go wybrać? Zamieszczone na naszej stronie informacje Ci pomogą. W podjęciu decyzji nieoceniony okazuje się ranking, w którym znajdują się opisy najlepiej ocenianych urządzeń. Karcher FC 5 1.055-500.0 to model z pierwszego miejsca zestawienia. Sprzęt dobrze radzi sobie z usuwaniem suchych i mokrych zanieczyszczeń. Model wyposażono w solidnie zrobiony zbiornik na wodę, który jest łatwy do uzupełniania. Długi kabel zasilający gwarantuje swobodę ruchów. Ariete Xvapor Deluxe 4146 to kolejny odkurzacz i mop parowy w jednym, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Model nie wymaga użycia żadnych detergentów do czyszczenia podłóg, niezbędna jest tylko woda.

3 najlepszych odkurzaczy i mopów parowych w jednym. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Z pomocą urządzenia możemy szybko umyć podłogi i pozbyć się zalegających na nich zanieczyszczeń. Do sprzętu dołączono solidne pady, które można prać w pralce w przypadku zabrudzenia. Model ma ruchomą głowicę pozwalającą dotrzeć do wszystkich zakamarków.

Difetto

Według niektórych użytkowników zbiorniki na czystą i brudną wodę mają zbyt małą pojemność (jest to odpowiednio 0,4 l i 0,2 l). Podczas sprzątania dużej powierzchni pojemnik na czystą wodę trzeba napełniać kilka razy.

Conclusione

Model ma 7 m przewód zasilający zapewniający duży zasięg pracy. Moc urządzenia wynosi 460 W. Sprzęt waży 4,6 kg, a ponieważ ma wygodną rączkę manewrowanie nim nie stanowi problemu. To praktyczny produkt.

Drugi wybór

Pregio

Sprzęt generuje parę wodną, a więc pozwala usunąć uporczywe zabrudzenia, jak również zwalczyć bakterie i inne drobnoustroje. Model ma dużą moc (1500 W), co gwarantuje efektywne działanie. Wyposażono go w pojemny zbiornik na wodę.

Difetto

Urządzenie nie nadaje się do czyszczenia woskowanych i olejowanych podłóg. Działanie pary wodnej może przyczynić się do zniszczenia tego typu powierzchni.

Conclusione

Oczyszczacz można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Umożliwia on szybkie umycie podłóg, płyty grzewczej, piekarnika, okien, a nawet odświeżenie ubrań. Sprzęt daje możliwość sprzątania w bardziej ekologiczny sposób, bez użycia detergentów. Model ma ponadto kompaktowe wymiary i łatwo się go przechowuje.

Rozważ też

Pregio

Urządzenie ma długi kabel zasilający (7,5 m), który gwarantuje duży zasięg pracy. Ważne jest to, że zbiornik na wodę można odłączyć od obudowy, co ułatwia napełnianie go.

Difetto

Model jest stosunkowo ciężki (waży ponad 5 kg) i część jego posiadaczy uważa, że przez to nie można nim swobodnie manewrować. W dotarciu do wszystkich narożników i przestrzeni pod meblami przeszkadza też duża głowica czyszcząca.

Conclusione

Moc sprzętu wynosi 1700 W, a pojemność zbiornika na wodę to 0,7 l. Urządzenie podczas odkurzania wykorzystuje siłę ssania cyklonowego.

 

1. Kärcher FC 5 Mop elektryczny 1.055-400.0

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem nowoczesnego mopa parowego, to polecamy sprawdzenie oferty Karcher FC 5 1.055500.0. Urządzenie łączy w sobie najlepsze cechy odkurzacza i sprzętu, który pracuje przy pomocy pary wodnej. Sprawia to, że produkt dobrze nadaje się do wszystkich twardych powierzchni, z których usuwany jest nie tylko brud, ale również bakterie i zarazki.

Moc modelu wynosi 460 W, co gwarantuje wydajną pracę. Odkurzacz będzie zatem w stanie szybko podgrzać wodę oraz w krótkim czasie uporać się z zabrudzeniami. Całkowita waga sprzętu to 4,6 kg, co pozwala na wyczyszczenie niektórych powierzchni pionowych. Pojemność zbiornika na wodę liczy 400 ml, więc będziesz w stanie posprzątać średniej wielkości powierzchnię. Dużym atutem modelu jest przewód zasilający, który ma długość 7 m, zatem nie będziesz musiał przerywać sprzątania, by podpiąć kabel do innego gniazdka. Wymiary sprzętu to 32 cm x 27 cm x 122 cm.

Wielu konsumentów doceniło dużą wydajność pracy maszyny oraz jej skuteczność. Dzięki działaniu pary wodnej nasze podłogi będą czyste, a jednocześnie nie będziemy musieli ich wystawiać na działanie detergentów.

Odkurzacz i mop parowy w jednym Karcher FC 5 1.055-500.0 ma moc równą 460 W. Pojemnik na wodę liczy 400 ml.

 

Zalety

Czyste końcówki: Komfort użytkowania poprawiają samoczyszczące się pady. Nie ma konieczności ich ściągania za każdym razem po wyczyszczeniu podłóg (wystarczy ich pranie raz na jakiś czas). Stanowi to sporą oszczędność czasu.

Pady z mikrofibry: Na uwagę zasługuje też jakość wykonania końcówek. Do produkcji padów wykorzystano dobrej jakości mikrofibrę wykazującą sporą odporność na przetarcia. Materiał przez długi czas zachowuje miękkość. Istnieje możliwość prania padów w pralce w temperaturze do 60 st. C.

Czyszczenie trudno dostępnych miejsc: Na środku głowicy znajduje się dobrze wykonany napęd, który pozwala na efektywne czyszczeniu trudno dostępnych miejsc (np. powierzchni przy ścianach).

Jednoczesne usuwanie suchych i mokrych zabrudzeń: Prezentowany mop i odkurzacz w jednym umożliwia usuwanie suchych i mokrych zabrudzeń jednocześnie.

Wygodne użytkowanie: Sprzęt jest wygodny w użytkowaniu, ponieważ ma dobrze wyprofilowaną rączkę i długi kabel zasilający.

 

Wady

Zbiornik brudnej cieczy: Ze względu na to, że zbiornik brudnej cieczy ma małą pojemność, trzeba często przerywać pracę i go opróżniać.

 

 

 

 

2. Parownica Ariete Parownica Xvapor Deluxe 4146

 

Odkurzacz i mop parowy w jednym Ariete XVapor Deluxe 4146 ma moc równą 1500 W. Możemy być pewni, że urządzenie dobrze poradzi sobie z usuwaniem różnego rodzaju zabrudzeń, a tym samym nasze mieszkanie będzie idealnie czyste. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 1,6 l. Warto wspomnieć o tym, że koszty eksploatacyjne są nieduże, bo urządzenie nie wymaga użycia żadnych detergentów.

Do kompletu dołączono wiele wymiennych akcesoriów, a w związku z tym odkurzacz przydaje się nam do czyszczenia różnych powierzchni. Okazuje się niezastąpiony do usuwania zabrudzeń z podłóg i dywanów, a także parapetów, kafelek czy foteli. Sprzęt skutecznie likwiduje bakterie, więc jest chętnie wybierany przez alergików.

Do zakupu odkurzacza i mopa parowego w jednym Ariete XVapor Deluxe 4146 zachęcają pozytywne opinie na jego temat. Model ma schowek na akcesoria, więc można łatwo je przechowywać, a dodatkowo mieć zawsze pod ręką. Sprzęt ma długi kabel zasilający.

Ariete XVapor Deluxe 4146 to dobry odkurzacz i mop parowy w jednym do 400 zł. Moc urządzenia wynosi 1500 W. Pojemność zbiornika jest równa 1,6 l.

 

Zalety

Regulacja intensywności pary: Aby każdy użytkownik miał możliwość dopasowania sprzętu do własnych potrzeb, na obudowie znajduje się przycisk regulacji intensywności pary.

Długi kabel zasilający: Odkurzacz wyposażono w długi kabel zasilający, więc nie trzeba zmieniać zbyt często źródła zasilania, aby móc posprzątać całe mieszkanie. Kabel zrobiono z wytrzymałych materiałów.

Dodatkowe akcesoria: W zestawie znajduje się sporo wymiennych końcówek (m.in. obrotowa, do dywanów i okrągła szczotka), dzięki czemu możemy używać sprzętu do czyszczenia różnych powierzchni.

Nie wymaga użycia detergentów: Eksploatacja Ariete XVapor Deluxe 4146 jest tania. Model nie wymaga używania specjalnych detergentów. Do czyszczenia podłóg konieczna jest tylko woda.

 

Wady

Czas nagrzewania: Jak potwierdził test odkurzaczy i mopów parowych w jednym, czas nagrzewania prezentowanego sprzętu jest nieco długi, co może irytować osoby chcące szybko posprzątać mieszkanie.

 

 

 

 

3. Odkurzacz Parowy Rowenta RY7557WH Clean&steam

 

Do naszego zestawienia wybraliśmy odkurzacz i mop parowy w jednym Rowenta RY7557WH Clean&Steam. Czas nagrzewania urządzenia wynosi 30 minut. Pojemność zbiornika na wodę jest równa 0,7 l, a pojemnika na kurz 0,4 l. Wymiary sprzętu są następujące: 25,9 cm x 27,2 cm x 12,1 cm. Model waży 5,4 kg.

Na głowicy czyszczącej znajduje się mikrofibra. Jest to miękki materiał, który nie tylko dokładnie usuwa zabrudzenia z podłóg, ale też chroni przed ich zarysowaniem. Generowana przez sprzęt para dobrze radzi sobie z bakteriami i roztoczami (skuteczność do 99%). Użytkownik ma możliwość regulacji intensywności pary.

Konsumenci, którzy zdecydowali się kupić odkurzacz i mop parowy w jednym marki Rowenta, są zadowoleni z podjętej decyzji. Sprzęt cechuje efektywność pracy. Duże znaczenie ma także łatwa obsługa i niskie koszty eksploatacji.

Odkurzacz i mop parowy w jednym Rowenta RY7557WH Clean&Steam ma zbiornik na wodę o pojemności 0,7 l. Moc sprzętu wynosi 1700 W.

 

Zalety

Zabija do 99% bakterii: Marzysz o idealnie czystym mieszkaniu? W takim razie prezentowany model jest dla Ciebie. Generowana przez urządzenie para zabija do 99% bakterii, roztoczy i grzybów.

Efektywność: Sprzęt ma sporą moc, dlatego dobrze radzi sobie z usuwaniem ciężkich zabrudzeń. Podłoga jest czysta i nie pozostają na niej smugi.

Zbiornik na wodę: W zestawie znajduje się dobrze wykonany pojemnik na wodę. Po jego uzupełnieniu możemy pracować nawet do 40 minut i posprzątać mieszkanie o powierzchni do 100 m2.

 

Wady

Waga: Produkt waży ponad 5 kg. Trzeba przyznać, że jest on nieco ciężki, co okazuje się szczególnie kłopotliwe dla osób, które mają piętrowy dom i muszą nosić odkurzacz po schodach.

 

 

 

 

Jaki odkurzacz i mop parowy w jednym wybrać?

 

Sprzątanie domu to bardzo często pracochłonne zajęcie, które wymaga użycia dużej ilości chemikaliów, które mogą zniszczyć nasze podłogi. Z tego powodu dobrym pomysłem jest zainwestowanie w wysokiej jakości maszynę parową, która pomoże nam usunąć zastygły brud oraz dużą ilość bakterii. Jest to rozwiązanie bardzo polecane w domach, gdzie mieszkają alergicy. Niestety, nie każdy wie, jak zakupić właściwe urządzenie. Jeśli zaliczasz się do tej grupy osób, polecamy Ci lekturę naszego poradnika, z którego dowiesz się, jakie cechy mają najlepsze odkurzacze i mopy parowe w jednym. Urozmaiceniem artykułu jest niewielki ranking, w którym dokładnie opisaliśmy trzy ciekawe sprzęty.

W pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na wagę produktu, bowiem maszyny tego rodzaju dobrze spisują się również przy czyszczeniu wodoodpornych powierzchni pionowych. Niestety, jeśli aparatura będzie ważyła zbyt dużo, szybko się zmęczymy.

Następnie, koniecznie sprawdź, ile watów posiada interesujący Cię sprzęt. Wraz ze wzrostem mocy, rośnie wydajność produktu, co pozwoli Ci na szybsze usunięcie brudu z większej powierzchni. Szczególnie ważne jest to w przypadku dużych plam na dywanie. Wiedz, że im więcej pary będzie w stanie wygenerować maszyna, tym łatwiej uporasz się z zabrudzeniami.

Najlepszy odkurzacz i mop parowy w jednym w 2024 roku powinien mieć ergonomiczny kształt głowic. Dzięki temu dotrzemy do każdego miejsca, zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Najpopularniejszym rozwiązaniem są elementy trójkątne, które dobrze przylegają do powierzchni szafek i innych mebli. Niestety, jeśli interesujący Cię model będzie miał jedynie głowice prostokątne lub koliste, nie będziesz w stanie uporać się z zabrudzeniem w trudnych miejscach.

Tym, co wyróżnia urządzenia parowe od innych, jest obecność zbiornika. To do niego wlewamy wodę, która zostaje podgrzana, co w konsekwencji generuje parę wodną. Jest to bardzo ważny element konstrukcji, bowiem od jego wielkości zależy komfort użytkowania oraz wydajność pracy. Jeśli zakupisz niewielki produkt, wielokrotnie będziesz musiał przerywać pracę, by uzupełnić ciecz. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz odkurzacz ze zbyt wielkim zbiornikiem, będzie on ciężki i jego podnoszenie będzie znacznie utrudnione.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ