Najlepszy mop płaski obrotowy

Ostatnio aktualizowane: 20.10.21

Spora grupa konsumentów podziela zdanie, że Leifheit Clean Twist M to najlepszy płaski mop obrotowy, jaki można obecnie znaleźć na rynku. Dowiedzieliśmy się tego po przeczytaniu wielu opinii, z których większość jest pozytywna. Produkt jest sprzedawany w zestawie z wiaderkiem, które dzięki dobrze wyprofilowanym uchwytom jest łatwe w przenoszeniu. Mop można ustawić pod dowolnym kątem, a w związku z tym pozbywanie się zabrudzeń np. spod szafki czy łóżka jest możliwe bez konieczności ich odsuwania. Model ma nakładkę zrobioną z miękkich materiałów, które są delikatne dla czyszczonej powierzchni, więc na panelach nie pojawiają się nawet najdrobniejsze zarysowania. Dobrze wyprofilowana rączka i niewielka waga to gwarancja wygody użytkowania. Kolejnym polecanym przez kupujących płaskim mopem obrotowym jest Vileda Easy Wring Ultramat. Model ma skuteczny system odwirowania, więc podczas mycia podłogi nie zostają na niej plamy z wody. Odpowiednio wyprofilowana końcówka ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Mop jest przystosowany do mycia delikatnych paneli i płytek, nie trzeba się więc obawiać o ich przypadkowe zniszczenie. Specjalna nakładka umożliwia usunięcie zanieczyszczeń z narożników i przestrzeni pod meblami. Wiadro ma wgłębienie ułatwiające napełnianie go.

Difetto

Od czasu do czasu końcówka po wyciśnięciu nie chce się rozłożyć, przez co musimy się pochylić i zrobić to ręcznie. Nie jest to zbyt komfortowe.

Conclusione

Produkt może znacząco ułatwić utrzymanie porządku w domu. Mop pozwala na pozbycie się zabrudzeń z podłóg bez dużego wysiłku, a co ważniejsze, nie zostawia smug. Wiadro zostało wykonane z solidnego tworzywa sztucznego, nie ma ryzyka, że niespodziewanie pęknie.

Drugi wybór

Pregio

W zestawie znajdziemy nakładkę, która jest wykonana z mikroaktywnych włókien. Pozwala ona na szybkie usunięcie zabrudzeń bez konieczności mocnego przyciskania do podłogi i użycia silnych detergentów. Produkt ma kompaktowe wymiary, dlatego jest łatwy w przechowywaniu.

Difetto

Niektórzy użytkownicy, a zwłaszcza mężczyźni, uważają, że pedał przy wiadrze, który wprawia w ruch obrotowy system sita jest źle wyprofilowany. Przez to stopa często się z niego ześlizguje.

Conclusione

Mop jest wyposażony w teleskopowy drążek, jego wysokość jest regulowana w zakresie od 85 cm do 130 cm. Możemy nim bezpiecznie myć płytki, panele i drewniany parkiet. Nakładka jest szeroka i daje możliwość szybkiego umycia dużej powierzchni.

Rozważ też

Pregio

W podstawie wiadra są antypoślizgowe stopery, więc nie należy się obawiać przypadkowego przewrócenia go podczas wyciskania mokrej końcówki. Mop jest przystosowany do mycia parkietu, płytek i paneli, a także powierzchni szklanych oraz samochodu.

Difetto

W komplecie znajdziemy dwie nakładki – płaską i okrągłą. Większość kupujących uważa, że ta druga nie usuwa zabrudzeń zbyt dokładnie, przez co trzeba przetrzeć nią zabrudzone miejsce kilka razy.

Conclusione

Z pomocą modelu możemy posprzątać w domu bez użycia detergentów. Wiadro ma wygodną rączkę i dziubek ułatwiający wylewanie brudnej wody. Mop jest praktyczny, a poza tym nie zajmuje dużo miejsca w szafie.

 

 

Obrotowe mopy płaskie – ranking

 

 

Leifheit Clean Twist M

 

Przedstawiamy model Leifheit Clean Twist M, który nadaje się do mycia każdego rodzaju podłóg, również delikatnych paneli i parkietów. Przegub mopa obraca się o 360 stopni, co sprawia, że możemy swobodnie obracać końcówką we wszystkie strony.

W zestawie otrzymujemy wymienne nasadki wykonane z mikrowłókna, które wyróżniają się bardzo dobrą chłonnością. Można je prać w pralce (bez użycia płynu do płukania). Szerokość mopa to 33 cm. Wiadro ma pojemność 20 l i wyposażono je w wygodny uchwyt ułatwiający przenoszenie do innych pomieszczeń.

Jak twierdzą konsumenci opisany wyżej model sprawdza się znacznie lepiej niż tradycyjny mop paskowy. Wszystko przez to, że dociera on do wszystkich zakamarków, a dodatkowo nie trzeba ręcznie wyciskać końcówki.

Leifheit Clean Twist M to bardzo dobry płaski mop obrotowy do 150 zł. W zestawie znajduje się 20 l wiadro.

 

Zalety

Przegub: Model ma przegub, który pozwala na ustawienie mopa na różne sposoby, a tym samym możliwe staje się usunięcie zabrudzeń nawet z trudno dostępnych miejsc. Nie będziesz musiał się schylać, aby dokładnie wyczyścić podłogę pod łóżkiem czy szafkami.

Wygodne wyciskanie: Dzięki opatentowanej technologii wyciskania w drążku można wykręcić mopa bez konieczności schylania się. Dodatkowo nie trzeba zanurzać rąk w wodzie z detergentem do mycia, co jest higienicznym i bezpiecznym rozwiązaniem.

Łatwe czyszczenie trudno dostępnych miejsc: Nakładka zachodzi lekko na brzegi mopa, więc czyszcząc podłogę, usuwamy też zabrudzenia z listew przypodłogowych i narożników.

Do delikatnych podłóg: Leifheit Clean Twist M to produkt polecany nawet do bardzo delikatnych paneli i parkietów. Końcówka jest pokryta miękkim materiałem, który nie powoduje uszkodzenia powierzchni podłóg.

Lekki: Model jest lekki, a dzięki temu korzystanie z niego okazuje się wygodne.

 

Wady

Składanie: Element odpowiadający za składanie mopa często się zacina, co bywa irytujące. Czasami trzeba użyć siły, aby złożyć produkt.

 

 

 

 

Vileda Easy Wring Ultramat

 

Vileda Easy Wring Ultramat to mop obrotowy, który pozwala uniknąć kontaktu z zanieczyszczoną wodą. To sprawia, że mycie podłóg jest przyjemniejsze, a dodatkowo bardziej higieniczne. Nakładka wykonana z mikroaktywnych włókien pozwala szybko pozbyć się uporczywych zabrudzeń i to bez konieczności użycia detergentu.

Prezentowany model wyposażono w teleskopowy drążek, którego wysokość możemy samodzielnie regulować (w zakresie od 85 cm do 130 cm). W komplecie otrzymujemy wiadro z systemem obrotowego sita, które obsługuje się przy pomocy pedału. Produkt jest odpowiedni do każdego rodzaju podłóg. Ze względu na elastyczne połączenie pomiędzy drążkiem a mopem możemy swobodnie umyć wszystkie zakamarki.

Z wydawanych opinii wynika, że produkt marki Vileda jest idealnym wyborem dla osób, które konieczność mycia podłóg uważają za jeden z najbardziej nieprzyjemnych obowiązków domowych. Wbrew pozorom, mop ma kompaktowe wymiary i tym samym jest łatwy w przechowywaniu (zawarte w komplecie wiadro mierzy: 49,5 cm x 29 cm x 28 cm).

Płaski mop obrotowy Vileda Easy Wring Ultramat ma 180-stopniowy przegub. Wymiary dołączonego do zestawu wiadra to: 49,5 cm x 28 cm x 29 cm.

 

Zalety

Nie pozostawia smug: Przeprowadzony przez użytkowników test płaskich mopów obrotowych wykazał, że model Vileda Easy Wring Ultramat nie pozostawia smug na podłodze, więc jest ona idealnie czysta.

Teleskopowy drążek: Dobrym rozwiązaniem jest teleskopowy drążek z zakresem regulacji od 85 cm do 130 cm. Można łatwo ustawić jego pożądaną wysokość i w ten sposób zapewnić swoim plecom wygodę w trakcie sprzątania mieszkania.

Wkład: W zestawie znajduje się wkład wykonany z dobrej jakości mikrofibry. Białe włókna skutecznie czyszczą podłogę, a czerwone pozwalają efektywnie usunąć pojedyncze zabrudzenia.

Uniwersalność: Płaski mop obrotowy Vileda Easy Wring Ultramat jest dostosowany do każdego rodzaju podłóg.

 

Wady

Obrotowe sito: Mimo że producent gwarantuje skuteczność odsączania wody, nieliczne osoby przyznają, że sito nie jest tak efektywne, jak się tego spodziewali.

 

 

 

 

York Special 072740

 

Mop obrotowy York Special 072740 został wyposażony w dwie końcówki – płaską i okrągłą. Produkt nadaje się do mycia wszystkich rodzajów podłóg. Możemy go także wykorzystać do pozbycia się zanieczyszczeń z auta i płaskich, szklanych powierzchni (np. luster). Powyższy model umożliwia szybkie i skuteczne sprzątanie bez użycia detergentu.

Konstrukcja wiadra pozwala na łatwe płukanie i odwirowanie końcówki. Mop nie zajmuje dużo miejsca, więc na pewno zmieści się w schowku lub szafce. Drążek został wyprofilowany w taki sposób, aby dobrze leżał w dłoni i nie wyślizgiwał się podczas sprzątania. Co ważne, w razie zabrudzenia końcówki można wyprać w pralce.

Produkt jest chwalony głównie za wytrzymałość i wygodę użytkowania. Ten płaski mop obrotowy w dobrej cenie estetycznie się prezentuje, a ponadto pozwala dokładnie wyczyścić wszystkie zakamarki w domu. Dla wielu osób istotnym atutem przedstawionego modelu jest również uniknięcie konieczności ręcznego wyciskania nakładki, co wymaga użycia dużej siły.

York Special 072740 to płaski mop obrotowy w szaro-zielonym kolorze. W zestawie znajduje się także okrągła końcówka.

 

Zalety

Czyszczenie bez detergentów: Jeśli chcemy, możemy zrezygnować z użycia detergentów do czyszczenia podłóg. Sama woda wystarczy, aby skutecznie usunąć kurz i drobne zabrudzenia na panelach.

Wiadro: W komplecie otrzymujemy wiadro, które zostało dobrze wyprofilowane, więc ustawiając je na podłodze nie ma obaw o jego przewrócenie.

Zajmuje mało miejsca: Płaski mop obrotowy po złożeniu zajmuje mało miejsca, więc jego przechowywanie nie jest problemem. Produkt jest polecany także do niewielkich mieszkań.

 

Wady

Komfort użytkowania: W niektórych opiniach można przeczytać, że ciężko jest manewrować mopem, szczególnie jeśli mowa o niewielkich powierzchniach z utrudnionym dostępem.

 

 

 

 

Jaki mop płaski obrotowy wybrać?

 

Płaski mop obrotowy jest godną uwagi alternatywą dla zwykłego modelu sznurkowego. To wyjątkowo funkcjonalny produkt, z którego pomocą szybko umyjemy podłogi w domu bez pozostawiania nieestetycznie wyglądających smug. Z uwagi na to, że coraz więcej marek oferuje tego typu mopy konsumenci mają duży problem z dokonaniem wyboru. Zachęcamy więc do zapoznania się z poniższym poradnikiem. Są tu nie tylko informacje ułatwiające zakup, ale też ranking trzech praktycznych produktów w dobrych cenach.

 

 

Aby znaleźć najlepszy płaski mop obrotowy w 2021 roku powinniśmy się upewnić, że nakładkę czyszczącą podłogi można łatwo odczepić i wyprać. To bardzo ważne, gdyż w przypadku trudności z odpięciem rzepów lub materiałowych kieszonek mycie podłóg z pomocą zakupionego mopa będzie nam się niezbyt dobrze kojarzyć. Zwróćmy uwagę także na materiał wykonania nakładki. Najczęściej jest to mikrofibra. Tkanina ta wyróżnia się bardzo dobrą absorpcją brudu i nadmiaru wilgoci, a dodatkowo jest wyjątkowo miękka. Nie ma więc ryzyka, że podczas sprzątania porysujemy delikatne panele lub płytki.

Kolejna, ważna kwestia to drążek. Ten element musi być nie tylko dobrze wyprofilowany, ale również mieć odpowiednią długość. Wszystko po to, aby podczas mycia podłóg nadmiernie się nie pochylać (bo wywołuje to dokuczliwy ból kręgosłupa). W większości przypadków wysokość drążka możemy samodzielnie regulować, w efekcie czego produkt będzie bardziej wygodny w użytkowaniu.

Najlepsze płaskie mopy obrotowe zawierają w zestawie wiadro o odpowiedniej pojemności oraz specjalny system do wyciskania końcówki. Dzięki temu mycie podłóg staje się o wiele łatwiejsze, ponieważ unikamy kontaktu z zanieczyszczeniami. Wspomniany system wyciskający wprawia nasadkę w ruch i tym samym spływa z niej nadmiar wilgoci.

Istotną zaletą płaskich mopów jest to, że pozwalają dokładnie umyć trudno dostępne miejsca, takie jak kąty i przestrzeń pod meblami. Jeśli znajdziemy model, którego końcówka może obracać się o 360 stopni, z łatwością poradzimy sobie ze sprzątaniem nawet bardzo dużych powierzchni. Wszystko przez to, że w takim przypadku możemy swobodnie manewrować i obracać końcówką tak, jak chcemy (np. kreśląc ósemki).

Osoby wahające się, czy warto zdecydować się na zakup obrotowego mopa płaskiego, powinny pamiętać, że za sprawą takiego produktu dbanie o podłogi jest wyjątkowo proste. Co więcej, aby pozbyć się zanieczyszczeń nie musimy stosować mocnych detergentów, które mogą mieć negatywny wpływ np. na wygląd paneli. Wszystko przez to, że dołączone do kompletu nakładki są niezwykle chłonne.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ