Najlepszy mop parowy Vileda

Ostatnio aktualizowane: 21.06.21

Warto przyjrzeć się najchętniej wybieranym przez konsumentów mopom parowym marki Vileda. Mowa tutaj o modelach 146574 i 161607. Pierwszy ze wspomnianych produktów znalazł się na szczycie przygotowanego przez nas rankingu. Tym, co zachęca do zakupu prezentowanego sprzętu jest przede wszystkim duża moc gwarantująca efektywną pracę. Możesz być pewien, że model poradzi sobie z usuwaniem nawet zaschniętych zabrudzeń z podłogi. Wiele osób docenia to, że produkt jest łatwy w obsłudze, a dodatkowo wykorzystane do jego produkcji materiały wykazują dużą odporność na uszkodzenia. Niekwestionowanym atutem urządzenia jest czas nagrzewania, który wynosi zaledwie kilkanaście sekund. W efekcie nie trzeba zbyt długo czekać, aby rozpocząć sprzątanie. Panie domu chętnie wybierają i polecają także mop parowy Vileda Steam XXL Power Lines 161607 o mocy 1550 W. Urządzenia nagrzewa się już w ciągu 15 sekund, dlatego jest gotowe do pracy w bardzo szybkim czasie. Do czyszczenia powierzchni nie potrzebujemy szkodliwych środków czyszczących i płynów, wystarczy, że wlejemy do pojemnika wodę i będziemy mogli cieszyć się wyjątkowo czystą podłogą.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Ścierka z mikrofibry umieszczona na dole urządzenia skutecznie zbiera wszystkie zanieczyszczenia. Dzięki użyciu pary wodnej, z podłogi usuwanych jest około 99% bakterii. Sprzątanie mopem jest bardzo szybkie, co ma duże znaczenie, gdy w domu przebywają zwierzęta lub dzieci. Duży zbiornik na wodę pozwala na długie sprzątanie bez konieczności ciągłego napełniania.

Difetto

Sprzęt dla niektórych użytkowników jest zbyt ciężki, aby np. skutecznie wyczyścić ściany w mieszkaniu, a takie zastosowanie obiecuje nam producent.

Conclusione

Mop jest szeroko polecany przez użytkowników. Sprzątanie za jego pomocą jest bardzo krótkie i znacznie bardziej efektywne niż w przypadku zwykłego mopa. Grzałka nagrzewa wodę w ciągu kilku sekund, po czym mop jest gotowy do pracy.

Drugi wybór

Pregio

Mop nagrzewa się bardzo szybko. W ciągu 15 sekund jest już gotowy do działania. Przegub obraca się o 180 stopni, dlatego produkt dotrze w trudno dostępne miejsca i nie będzie miał problemu z ich wyczyszczeniem. Do mycia powierzchni nie potrzebujemy żadnych detergentów ani płynów, wystarczy sama woda.

Difetto

Konsumenci zwracają uwagę na przeszkadzający w trakcie mycia podłóg kabel. Twierdzą, iż plącze się pod nogami i utrudnia pracę.

Conclusione

Mop parowy bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku dużych powierzchni. Do mycia nie wymaga stosowania detergentów i chemicznych płynów. Regulator poziomu pary umożliwia sprzątanie różnego rodzaju powierzchni. Moc urządzenia wynosi 1550 W, dlatego nagrzewa się już w ciągu 15 sekund.

Rozważ też

Pregio

Sprzęt ma dużą moc, a to oznacza, że szybko się nagrzewa i jest gotowy do użycia. Pozwala on na skuteczne czyszczenie i dezynfekowanie wszystkich nielakierowanych podłóg w domu. Nie potrzebujemy do tego detergentów.

Difetto

Choć przewód zasilający jest dostatecznie długi, część konsumentów narzeka, że za bardzo się plącze. Zmniejsza to nieco komfort użytkowania sprzętu.

Conclusione

Moc mopa wynosi 1550 W, a pojemność zbiornika na wodę to 400 ml. Obsługa urządzenia nie jest kłopotliwa. W zestawie znajdziemy dwa wkłady z mikrofibry, a także specjalną nakładkę do czyszczenia dywanów. Po użyciu sprzętu na podłodze nie zostają zacieki. Generowana przez niego para wodna eliminuje do 99,9% bakterii.

 

 

Mopy parowe Vileda – Ranking

 

 

Vileda 146574

 

Model 146574 to najlepszy mop parowy Vileda w 2021 roku. Jego użytkowanie gwarantuje dobre efekty. Wystarczy na spodzie modelu umieścić ścierkę z mikrofibry, która zbierze wszystkie zabrudzenia z podłogi. Używanie pary wodnej sprawia, że około 99% bakterii, które znajdują się na ziemi, zostaje zabita. Jest to przydatne, gdy masz w domu dzieci.

Sprzątanie przy użyciu prezentowanego modelu jest bardzo proste i szybkie. Jednym z powodów jest dość duży zbiornik, którego pojemność wynosi 400 ml. Dzięki temu nie musisz co chwila dolewać wody do sprzętu.

Wymiary urządzenia to: wysokość – 126 cm, szerokość – 30 cm i głębokość – 20 cm. Zatem znalezienie dla niego miejsca w domu nie będzie stanowiło problemu. Z kolei waga modelu wynosi 2,3 kg, co sprawia, że bez trudu będziesz w stanie go podnieść i wyczyścić ściany w mieszkaniu.

Użytkowanie modelu jest bardzo proste. Dzięki dużej mocy, która wynosi 1500 W, grzałka nagrzewa wodę w kilka sekund do temperatury 100 st. C. Dzięki temu sprzątanie staje się dużo szybsze.

Opinie konsumentów są bardzo pozytywne i coceniają go jako mop parowy Vileda w dobrych cenach. Zdaniem użytkowników od czasu zakupu tego produkty, czas sprzątania został zdecydowanie skrócony. Co więcej, umożliwia on odświeżanie foteli i tapicerek w autach. Największą zaletą modelu jest kształt głowicy, która dociera nawet w trudno dostępne miejsca, oraz to, że mop parowy Vileda jest łatwo dostepny w takich sklepach jak Lidl, Biedronka, Media Expert czy Media Markt.

Model 146574 to bardzo dobry mop parowy Vileda do 400 zł. Urządzenie ma moc równą 1550 W. Pojemność zbiornika na wodę to 400 ml.

 

Zalety

Czas nagrzewania: Sprzęt wyposażono w wydajną grzałkę. W rezultacie model jest gotowy do pracy już po 15 sekundach od włączenia.

Regulacja intensywności pary: Użytkownik może w łatwy sposób dostosować mop do poziomu zabrudzenia podłóg. W tym celu wystarczy ustawić pożądaną intensywność wydobywającej się z urządzenia pary.

Zbiornik: Z uwagi na to, że produkt wyposażono w pojemny zbiornik nie trzeba co chwilę przerywać pracy, aby uzupełnić pojemnik. Wpływa to nie tylko na efektywność, ale także komfort podczas sprzątania.

Przewód: Mop parowy ma przewód zasilający o długości 6 m. Możemy więc posprzątać dużą powierzchnię, bez konieczności zmiany źródła zasilania.

Nakładka: Do zestawu dołączono specjalną nakładkę przeznaczoną do mycia dywanów. Zdaniem konsumentów jest ona solidnie wykonana i dobrze się spisuje.

 

Wady

Mokre plamy: W nielicznych recenzjach można przeczytać, że produkt pozostawia na powierzchni podłóg mokre plamy.

 

 

 

 

Vileda Steam XXL Power Lines 161607

 

Mop parowy Vileda Steam XXL Power Lines 161607 bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku dużych powierzchni wyłożonych płytkami lub panelami. Duża moc wynosząca aż 1550 W sprawia, że ten dobry i tani mop parowy Vileda nagrzewa się w ciągu 15 sekund. Do posprzątania podłóg nie potrzebujemy chemicznych i szkodliwych środków czyszczących, dlatego sprzęt bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku alergików i dzieci.

Prezentowany model ma ściereczkę czyszczącą w rozmiarze XXL. Jej długość wynosi 40 cm, co ułatwia i skraca czas pracy. Przegub obraca się o 180 stopni, umożliwiając tym samym wyczyszczenie każdego zakamarka i trudno dostępnego miejsca. Mop wyposażono w regulator pary, który umożliwia sprzątanie różnego rodzaju powierzchni. Za jego pomocą dokładnie usuniemy wszystkie zabrudzenia i pozbędziemy się bakterii w aż 99,9%.

Użytkownicy chętnie dzielą się pozytywnymi opiniami na temat prezentowanego modelu. Doceniają jego wygodny kształt, który ułatwia i przyspiesza pracę. Chwalą również prostą obsługę, ale przede wszystkim bezpieczne mycie, bez użycia chemicznych środków czyszczących. Mop parowy Vileda mozna zakupić w sklepach Euro AGD, sieci Neonet, a nawet w sierwisie Allegro.

Mop parowy Vileda Steam XXL Power Lines 161607 ma pojemność 400 ml i 1550 W mocy. Nagrzewa się w ciągu 15 sekund i usuwa wszystkie zabrudzenia w 99,9%.

 

Zalety

Brak detergentów: Do mycia podłóg, jak wykazał test mopów parowych Vileda, nie potrzebuje on dodatku szkodliwych płynów i środków chemicznych, dlatego jest odpowiedni dla alergików i małych dzieci.

Moc: Duża moc wynosząca aż 1550 W sprawia, że urządzenie nagrzewa się już w ciągu 15 sekund, więc nie musimy długo czekać, aby rozpocząć pracę.

Regulator poziomu pary: Regulator umożliwia sprzątanie różnego typu powierzchni. Sprawdzi się zarówno w przypadku płytek z połyskiem, jak i drewnianych podłóg.

Skuteczność: Urządzenie w 99,9% zlikwiduje wszelkie zabrudzenia, pozostawiając czystą powierzchnię. Wystarczy, że napełnimy pojemnik wodą i będziemy mogli cieszyć się higieną wyczyszczonych powierzchni.

Przegub: Element obraca się o 180 stopni, co umożliwia dotarcie urządzenia w każdy kąt i trudno dostępne miejsca.

 

Wady

Przewód: Użytkownicy zwracają uwagę na plączący się pod nogami kabel, który utrudnia wykonywanie pracy.

 

 

 

 

Vileda Steam Mop XXL 161010

 

Sprzęt Vileda Steam XXL nadaje się do mycia wszystkich nielakierowanych podłóg w domu, także drewnianych, dlatego ranking mopów parowych Vileda nie mógł pominąć tego modelu  . Wszystko ze względu na to, że możemy samodzielnie regulować ilość generowanej pary wodnej. Za pomocą mopa możemy usunąć wszystkie zanieczyszczenia, a dodatkowo zneutralizować do 99,9% bakterii.

Ten najlepszy mop parowy Vileda ma moc 1550 W i szybko się nagrzewa. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 400 ml, a długość przewodu zasilającego jest równa 7 m. Do sprzątania nie musimy używać detergentów, co na pewno spodoba się osobom dbającym o środowisko. Poza mopem, w komplecie znajdziemy też nakładkę do czyszczenia dywanów oraz dwa wkłady z mikrofibry.

Opisywany sprzęt zebrał wiele pochlebnych recenzji konsumentów. Uważają oni, że mop jest łatwy w obsłudze i nie pozostawia smug. Na uwagę zasługuje obracający się o 180 stopni przegub oraz stopka mająca kształt trapezu. Dzięki tym rozwiązaniom możemy bez trudu dotrzeć do każdego zakamarka.

Mop Vileda Steam XXL jest wyposażony w 400 ml zbiornik na wodę. Szerokość nakładki czyszczącej wynosi 40 cm. Sprzęt ma moc równą 1550 W.

 

Zalety

Sprzątanie bez detergentów: Do mycia podłóg nie musimy używać detergentów, w efekcie czego sprzątanie staje się bardziej ekologiczne. Wytwarzana para wodna pozwala na usunięcie wszystkich zabrudzeń (nawet tych najbardziej uporczywych) i zneutralizowanie bakterii.

Łatwe napełnianie zbiornika: Napełnianie zbiornika nie jest trudne, choć nie można odłączyć go od obudowy. W górnej części mopa znajduje się duży otwór, przez który wlewa się wodę.

Regulator poziomu pary: Sprzęt jest wyposażony w regulator poziomu pary wodnej, dlatego możemy zdecydować o sposobie jego działania. To sprawia, że mop nadaje się do czyszczenia wszystkich podłóg w domu, które nie są pokryte lakierem (dotyczy to również tych drewnianych).

 

Wady

Plączący się przewód: Niektórzy kupujący radzą, aby nie rozwijać całkowicie przewodu, jeśli nie jest to konieczne. Wszystko przez to, że jest on podatny na platanie.

 

 

 

 

Jaki mop parowy Vileda wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Zapewne wielu z nas zgodzi się, że sprzątanie podłóg nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Zwykłe mopy nie zawsze są w stanie poradzić sobie z ciężkim zabrudzeniem. Jeśli bliski jest Ci taki problem, warto rozważyć zakup modelu parowego. Działa on przy udziale grzałki, która generuje parę wodną. Pozwala to usunąć nawet głębokie plamy po winie. Jeśli akurat rozważasz zakup takiego urządzenia, polecamy Ci lekturę naszego poradnika. A na jego końcu znajdziesz krótki ranking, w którym umieściliśmy najlepsze mopy parowe Vileda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vileda jest jedną z czołowych marek na polskim rynku, która zajmuje się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości sprzętów do sprzątania domów. W swojej ofercie posiada wysokiej klasy mopy parowe, mopy zwykłe, ścierki z mikrofibry. Kupując produkty tej firmy inwestujesz w trwałość i wytrzymałość.

Decydując się zakup mopa parowego warto zwrócić uwagę na ilość jego funkcji. Tańsze urządzenia są w stanie poradzić sobie jedynie z kafelkami i parkietami. Jednak jeśli Ci to nie wystarcza, warto zainwestować w nieco lepsze urządzenie, które będzie mieć opcję odświeżania tapicerek i obić siedzeń w samochodach i domach. Sprzęty takiego typu, na pewno poradzą sobie również z plamami po winie na dywanie.

Kolejnym aspektem, który powinien zostać przez Ciebie rozważony jest głowica. Warto zadbać, aby była ona giętka. Zagwarantuje Ci to dotarcie do ciężko dostępnych miejsc.

Inną, ważną kwestią jest waga interesującego Cię sprzętu. Ponieważ mop ma posłużyć Ci do czyszczenia różnych powierzchni, w tym ścian i sufitów, jego waga nie może być zbyt duża. Co więcej, mycie podłóg ciężkim sprzętem jest bardzo niewygodne i może zaowocować powstaniem zakwasów.

Aby użytkowanie mopa było proste i przyjemne, warto zadbać o dużą pojemność urządzenia. Im będzie ona większa, tym rzadziej trzeba będzie uzupełniać zbiornik z wodą. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu. 

Większość mopów parowych to urządzenia przewodowe, dzieje się tak dlatego, bo do wytworzenia pary potrzeba dużej mocy. Nie mniej na rynku można też spotkać mop parowy bezprzewodowy marki Vileda.

 

 

FAQ

 

P1: Mop parowy Vileda – gdzie kupić?

Mop parowy marki Vileda to innowacyjne urządzenie do sprzątania, które generując parę wodną, usuwa nawet najcięższe zabrudzenia z kafelków, parkietu, a także dywanów. Sprzęt nie jest trudno dostępny. Możemy nabyć go w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, zarówno stacjonarnie, jak i online. Urządzenia kupimy również na oficjalnej stronie internetowej sklepu Vileda. Przy zakupie mopa warto zaopatrzyć się w zapasowe wkłady. Za pomocą porównywarek cenowych znajdziemy najatrakcyjniejszą ofertę. W Internecie dostępne są również recenzje konsumentów na temat poszczególnych modeli, które ułatwią wybór najlepszego sprzętu. Szczególnie przydatne mogą się okazać recenzje w formie wideo. Kupując stacjonarnie, warto poprosić o pomoc pracownika sklepu.

 

P2: Mop parowy Vileda – jak złożyć?

Mop parowy Vileda należy odpowiednio przygotować do użycia. Sprzęt musimy złożyć, postępując zgodnie z instrukcją obsługi dołączoną do zakupu. Złożenie urządzenia jest bardzo proste. Mop składa się z kilku części. Pierwsza z nich to podłużna rączka, którą należy wpiąć do obudowy zbiornika. Następnie drugą końcówkę obudowy łączymy z trójkątną stopką. Kolejnym krokiem jest umieszczenie wkładu z mikrofibry na stopce. Po złożeniu napełniamy zbiornik wodą. Ilość wody, jakiej potrzebujemy, uzależniona jest od modelu mopa. Nagrzewanie trwa około 15 sekund. Do czyszczenia dywanu należy użyć dodatkowej nakładki, która dołączana jest do zestawu. Po skończonym sprzątaniu ściereczkę z mikrofibry możemy wyprać w pralce.

P3: Mop parowy Vileda – jak odkamienić?

Mopy parowe ze względu na specyfikę swojego działania należy regularnie odkamieniać. Urządzenie wyposażone jest w zbiornik z wodą, która przed każdym użyciem jest podgrzewana. Przy dłuższej eksploatacji sprzętu w zbiorniku gromadzi się kamień. Najprostszym sposobem na pozbycie się kamienia jest użycie białego octu. W tym celu należy przygotować roztwór w proporcji 1/3 octu z ciepłą wodą. Mieszankę wlewamy do suchego i chłodnego urządzenia, po czym uruchamiany mopa, ustawiając najwyższą moc. Następnie czekamy, aż zbiornik się opróżni. Najlepiej zrobić to nad wanną lub pod prysznicem. Taki zabieg zapewnia długie i sprawne działanie sprzętu. Warto powtarzać go przynajmniej raz w miesiącu.

 

P4: Mop parowy Vileda – jaka woda?

Do sprzątania za pomocą mopa parowego konieczne jest użycie wody, którą należy wlać do specjalnego zbiornika. Producenci większości urządzeń, również firma Vileda, proponują trzy opcje. Możemy użyć wody destylowanej, demineralizowanej, lub zwykłej wody z kranu. Jeśli jednak nie mamy pewności, że woda w naszym domu jest czysta i bez kamienia, lepiej postawić na którąś z pozostałych możliwości. Wodę destylowaną i demineralizowaną kupimy w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego lub z chemią domową. Nie musimy zastanawiać się nad tym, jaką temperaturę powinna mieć woda wlewana do urządzenia. Sprzęt sam ją podgrzewa już w 15 sekund. Najważniejszą zasadą jest używanie czystej wody.

 

P5: Mop parowy Vileda – jak działa?

Mop parowy to wielofunkcyjne urządzenie, które radzi sobie z czyszczeniem różnych powierzchni. Wyglądem przypomina zwykłego mopa, jednak działa zupełnie inaczej. Sprzęt zasila akumulator, a para wodna wytwarzana jest dzięki szybkiemu podgrzewaniu wody przy użyciu grzałki. Pompka zasysa wodę i wtłacza ją na grzałkę. Urządzenie doprowadza wodę do wrzenia, a zabrudzenia usuwane są za pomocą pary. Mop nie tylko pozbywa się plam, ale również zabija nawet 99% bakterii. Takie urządzenie sprawdzi się przy sprzątaniu domu, w którym są dzieci. Większość modeli wyposażona jest w funkcję regulacji strumienia pary. Dodatkowo stopka mopów Vileda ma trójkątny kształt, co ułatwia sprzątanie trudno dostępnych miejsc.

Dodaj komentarz

0 Commentaires