Ranking 3 najlepszych mopów parowych do paneli w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Mopy parowe do paneli – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dla osób, które poszukują dobrej jakości mopa parowego przygotowaliśmy ranking tego typu produktów. Tworząc go wzięliśmy pod uwagę wiele czynników m.in. solidność, łatwość obsługi i skuteczność działania. Skupiliśmy się także na opiniach konsumentów, aby mieć pewność, że wybrane przez nas modele spełniają oczekiwania użytkowników. Vileda 146574 to mop parowy, który znalazł się na pierwszym miejscu w zestawieniu. Produkt wyróżnia dobrze przemyślana konstrukcja – rączka została odpowiednio wyprofilowana, co gwarantuje wygodę w trakcie sprzątania. Dodatkowo sprzęt niewiele waży, co sprawia, że jest mobilny. Urządzenie zabija do 99,9% bakterii – po użyciu tego produktu możemy być pewni, że w naszym domu panuje idealny porządek. Obudowa z tworzywa sztucznego wykazuje odporność na zarysowania i nie nagrzewa się w trakcie pracy. Jeśli jednak ten sprzęt nie jest tym, czego szukasz, przeczytaj opisy pozostałych modeli, które znalazły się w naszym rankingu. Na drugim miejscu uplasował się mop parowy Kärcher SC 2 EasyFix umożliwiający skuteczne czyszczenie podłogi bez użycia detergentów.


3 najlepszych mopów parowych do paneli. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Moc urządzenia jest równa 1500 W. Stanowi to gwarancję efektywnej pracy. Waga sprzętu jest równa 2,3 kg, dzięki czemu jego przenoszenie nie jest problematyczne. Użytkownik ma możliwość dostosowania produktu do swoich potrzeb (regulacja pary).

Difetto

Część konsumentów zaznacza w swoich recenzjach, że mop parowy zostawia na panelach plamy z wody. Przez to musimy długo czekać, aż podłoga wyschnie. Na powierzchni często pojawiają się nieestetycznie wyglądające zacieki.

Conclusione

Urządzenie zostało wyposażone w długi kabel. Nie musimy ciągle zmieniać źródła zasilania, aby posprzątać dużą powierzchnię. Model jest łatwy w obsłudze. Do zestawu dołączono dwie końcówki z mikrofibry, które przydadzą się do czyszczenia dywanów.

Drugi wybór

Pregio

Mop generuje parę pod wysokim ciśnieniem, która skutecznie radzi sobie z usuwaniem różnego rodzaju zabrudzeń. Urządzenie nie wymaga używania żadnych detergentów, jedynie wody. W związku z tym koszty jego użytkowania są naprawdę niewielkie.

Difetto

W niektórych opiniach możemy przeczytać, że niekiedy urządzenie pozostawia wilgotne plamy na czyszczonej powierzchni i niezbędne jest użycie szmatki.

Conclusione

Użytkownicy doceniają to, że pad z mikrofibry można szybko zdjąć i wymienić bez kontaktu z brudem. Mocowanie tego elementu odbywa się za pomocą specjalnych rzepów. Urządzenie ma blokadę, która zabezpiecza przed przypadkowym naciśnięciem pistoletu. To szczególnie przydatne rozwiązanie w domach, w których są małe dzieci.

Rozważ też

Pregio

Mop ma moc 1600 W, co zapewnia wydajną pracę. Urządzenie jest gotowe do użycia już po chwili od włączenia, co przyśpiesza sprzątanie. Użytkownik może w prosty sposób kontrolować ilość wytwarzanej pary, tak by nie uszkodzić paneli. Pojemnik na wodę ma pojemność 350 ml, co wystarcza, by posprzątać jeden pokój.

Difetto

Waga modelu to niemal 3 kg, przez co jego przenoszenie nie jest zbyt wygodne. Do tego po napełnieniu zbiornika ciężar urządzenia zwiększa się do 4 kg, co stanowi poważne obciążenie dla użytkownika.

Conclusione

Mimo że nie jest to najlżejszy produkt, mało osób skarży się na jego pracę. Mop ma obrotową głowicę, dlatego bez trudu wyczyścisz panele wokół mebli lub na ciasnych przestrzeniach. Kabel w sprzęcie ma długość 5 m, dlatego nie krępuje naszych ruchów w czasie sprzątania.

 

1. Vileda Mop parowy Steam 146574

 

Na początku, chcemy przedstawić Państwu mop parowy Vileda 146574. Jest to model o mocy 1500 W. Dzięki tak dużej mocy możemy być pewni, że jest w stanie wyczyścić nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Jego wymiary to 300 mm x 200 mm x 1260 mm, a waży 2,3 kg. W efekcie, urządzenie to jest łatwe do przenoszenia. Produktem tym możemy również swobodnie wyczyścić okna, a także samochód. Siłę pary można regulować.

Model ten jest także bardzo bezpieczny dla zdrowia, a szczególnie dla alergików. Zabija aż 99,9% zarazków. Nie musimy przy tym używać do niego żadnych detergentów. Przyrządem tym możemy wyczyścić panele, płytki, a także podłogi drewniane. Jest on zasilany sieciowo. Sprzęt ten wyposażony został w długi kabel, który dodatkowo możemy zwinąć na rączce.

Temperatura pary modelu wynosi aż 100 st. C, a nagrzewa się w niecałe pół minuty. Poinformuje nas o tym wskaźnik gotowości do pracy. Dzięki temu, zaoszczędzimy czas przy sprzątaniu. Do zestawu dołączone zostały 2 wkłady z mikrofibry. Pozwoli to nam również wyczyścić dokładnie dywany.

Pojemność zbiornika przyrządu wynosi 400 ml. Co więcej, nie musimy tak często go uzupełniać wodą. Model jest bardzo łatwy w użytkowaniu. Konsumenci uznali ten produkt za najlepszy mop parowy do paneli w 2024 roku. Szczególnie cenią jego funkcjonalność i szybkość działania.

Vileda 146574 to bardzo dobry mop parowy do paneli do 250 zł. Moc produktu wynosi 1550 W, a jego waga jest równa 2,3 kg. Wymiary urządzenia to: 30 cm x 20 cm x 126 cm.

 

Zalety

Skuteczność: Zgodnie z zapewnieniami producenta urządzenia zabija do 99,9% bakterii. To daje nam pewność, że podłoga w naszym domu jest idealnie czysta. Jest to szczególnie ważne, kiedy mamy dzieci albo domownicy cierpią na alergię.

Rączka: Wiele osób zwraca uwagę na to, że rączka jest odpowiednio wyprofilowana i nie wyślizguje się z dłoni. To ułatwia manewrowanie mopem.

Cicha praca: Urządzenie nie generuje dużego hałasu, więc możemy z niego korzystać bez obaw o to, że obudzimy innych domowników.

Czas nagrzewania: Użytkownicy zapewniają, że mop jego gotowy do pracy w zaledwie kilka chwil. Nie musimy zbyt długo czekać na to, aż urządzenie się nagrzeje, co pozwala zaoszczędzić czas.

Obudowa: Użyte do produkcji obudowy materiały są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Na powierzchni modelu nie pojawiają się zarysowania ani wgniecenia.

 

Wady

Smugi: Pewna grupa konsumentów zauważyła, że urządzenie pozostawia po sobie nieestetycznie wyglądające smugi.

 

 

 

 

2. Mop Parowy Kärcher SC 2 EasyFix

 

Zachęcamy Cię, abyś przemyślał zakup mopa parowego Kärcher SC 2 EasyFix, który zdaniem większości użytkowników skutecznie radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń. Sprzątanie domu czy mieszkania przy jego pomocy okaże się zdecydowanie prostsze niż dotychczas. Urządzenie nie pobiera dużo energii, a do czyszczenia potrzebuje jedynie napełnionego zbiornika z wodą.

Model jest lekki, waży tylko 2,9 kg, a dodatkowo u jego podstawy znajdują się kółka ułatwiające przenoszenie. Moc mopa parowego jest równa 1500 W. W zbiorniku na wodę mieści się do 1 l cieczy, więc nie trzeba często go uzupełniać. Urządzenie jest gotowe do pracy po upływie ok. 6 minut od momentu włączenia.

Konsumentom podoba się to, że można łatwo korzystać z dyszy ręcznej i dzięki temu skutecznie usuwać zabrudzenia z takich miejsc, jak kafelki, kabina prysznicowa czy okap kuchenny. Takie urządzenie znajdzie zastosowanie w każdym domu.

Kärcher SC 2 EasyFix to mop parowy o mocy równej 1500 W. Pojemność zbiornika wynosi 1 l. Sprzęt waży 2,9 kg.

 

Zalety

Dysza ręczna: Z mopa parowego można korzystać, jak z dyszy ręcznej, która okazuje się niezastąpiona przy czyszczeniu płytek ściennych w łazience, usuwaniu zabrudzeń z kabiny prysznicowej czy sprzątaniu w kuchni (mycie okapu, kuchenki).

Efektywność działania: Wiele osób potwierdza efektywność działania sprzętu. Mop wyrzuca parę wodną pod wysokim ciśnieniem, co pozwala skutecznie pozbyć się nawet uporczywych zabrudzeń.

Zbiornik na wodę: Urządzenie jest wyposażone w duży, litrowy pojemnik na wodę. Nie trzeba co chwilę przerywać pracy, aby uzupełnić zbiornik.

Ekologiczne rozwiązanie: Korzystanie z tego mopa parowego to ekologiczne rozwiązanie, ponieważ nie pobiera on dużo prądu, a do pracy potrzebuje jedynie wody. Nie ma konieczności kupowania detergentów, które nierzadko mają w składzie substancje chemiczne o działaniu drażniącym.

 

Wady

Ślady z wody: Nieliczne osoby wskazują w swoich recenzjach, że sprzęt pozostawia czasami drobne ślady z wody, które trzeba usuwać ręcznie przy użyciu suchej szmatki.

 

 

 

 

3. Mop parowy Black&Decker FSM1616

 

Godnym polecania urządzeniem jest Black&Decker FSM1616. Moc sprzętu wynosi 1600 W. Pojemność zbiornika na wodę jest równa 0,35 l, a długość przewodu zasilającego to 5 m. Dużą zaletą mopa jest jego waga – jedyne 2,7 kg. W efekcie przenoszenie modelu nie stanowi problemu.

Wśród zalet produktu wyróżnia się także jego konstrukcję. Mop nie zajmuje wiele miejsca. Rączka została odpowiednio wyprofilowana, dzięki czemu możemy swobodnie manewrować sprzętem. Obrotowa o 180 st. głowica ułatwia czyszczenie i pozwala dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca np. pod szafą. Produkt ma intuicyjny system obsługi, z którym poradzi sobie nawet niedoświadczona osoba.

W Internecie można znaleźć wiele pochlebnych recenzji tego modelu. Dowodzi to tego, że produkt należycie spełnia swoje zadanie. Niewątpliwym atutem urządzenia jest system odwapniania, który skutecznie chroni przed osadzaniem się kamienia wewnątrz sprzętu. To daje nam gwarancję tego, że urządzenie będzie nam dłużej służyło.

Mop parowy do paneli Black&Decker FSM1616 ma moc równą 1600 W. Zbiornik na wodę ma pojemność 0,35 l. Produkt waży 2,7 kg.

 

Zalety

System odwapniania: Urządzenie ma system odwapniania, który skutecznie zapobiega osadzaniu się kamienia. W rezultacie urządzenie rzadziej się psuje.

Głowica: Obrotowa głowica (180 st.) pozwala dotrzeć we wszystkie, nawet trudno dostępne miejsca. Dzięki temu będziesz mógł cieszy się idealnie czystą podłogą.

Bez detergentów: Prezentowany mop pozwala pozbyć się do 99,9% bakterii bez użycia detergentów. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Zbiornik: Opinie użytkowników potwierdzają, że dołączony do zestawu zbiornik na wodę jest dobrze skonstruowany. Łatwo się go wyjmuje i napełnia – potrzebujemy na to dosłownie kilku chwil.

 

Wady

Obudowa: Internauci twierdzą, że obudowa sprzętu mogłaby być lepiej wykonana. Stosunkowo szybko na jej powierzchni pojawiają się zarysowania. Trzeba też uważać w czasie pracy, aby jej nie uszkodzić.

 

 

 

 

Jaki mop parowy do paneli wybrać ?

 

Nie jest łatwo sprzątać podłogi ze ścierką, klęcząc na kolanach. Mop jest bardziej praktyczny, ale modele tradycyjne nie zawsze są wydajne. Dodatkowo uniemożliwiają nam wyczyszczenie najtrudniejszych zabrudzeń. Najlepszym przyrządem do mycia podłóg okazuje się mop parowy. Ułatwia nam on sprzątanie, dzięki wielu użytecznym funkcjom. Przygotowaliśmy ten poradnik i umieściliśmy w nim dwa najlepsze mopy parowe do paneli, aby je wszystkie przybliżyć i pomóc wybrać idealny dla Ciebie produkt.

Mop parowy jest urządzeniem bardzo łatwym w obsłudze. Wystarczy nalać do niego wody i podłączyć do prądu. W tym momencie jest już gotowy do użycia. Taki sprzęt jest dobrą opcją dla alergików, gdyż podczas sprzątania bakterie zostają usunięte, a kurz nie unosi się.

Mop parowy jest lepszą wersją zwykłego mopa. Nie potrzebujemy do niego żadnych detergentów, które mogą zniszczyć powierzchnię, którą czyścimy. Co więcej, po użyciu urządzenia tego typu podłoga jest od razu sucha. Nie musimy czekać aż wyschnie przez kilka minut. Mop parowy jest idealny do czyszczenia płytek, ponieważ potrafi dotrzeć pomiędzy fugi. Dobrze sprawdza się także w czyszczeniu okien i wnętrza samochodu. Nie doświadczymy tego sprzątając tradycyjnym mopem. Warto wybrać taki model, który posiada różne tryby działania, w zależności od powierzchni, jaką czyścimy.

Co może zaskoczyć, mop pomoże nam także z czyszczeniem dywanów. Dobrze przygotuje plamy i ułatwi pozbycie się ich, używając później wybranego detergentu. Możemy go również używać do czyszczenia mebli. Mop parowy, oprócz skutecznego czyszczenia, zabija także wszelkie bakterie. Wszystko dzięki wysokim temperaturom, które usuwają brud. Nie musimy wyciskać, ani płukać końcówki, dzięki czemu zaoszczędzimy czas podczas sprzątania.

Wybierając mop parowy, koniecznie musimy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Najważniejsza jest pojemność urządzenia. Im model ma większy pojemnik, tym rzadziej musimy uzupełniać ewentualne braki wody. Waga może także odgrywać kluczową rolę. Jeżeli zamierzamy nim czyścić okna i wnętrze samochodu, to ważne byśmy wybrali lekki model. Zwróćmy również uwagę na rodzaj głowicy. Istotne, by była jak najbardziej giętka. Pozwala to nam dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

 

 

Jak używać mop parowy do paneli?

 

W naszym poradniku pokazaliśmy Ci, w jaki sposób wybrać najlepszy mop parowy, teraz chcielibyśmy wyjaśnić, jak dokładnie go używać. Wiele osób ma pewne obawy, by przy pomocy urządzenia sprzątać panele w domu, które jak wiemy nie lubią wilgoci. W poniższym artykule dokładnie omówimy, jak dbać o taki sprzęt oraz jak poprawnie go używać, by nie uszkodzić czyszczonej powierzchni.

Jak działa mop parowy?

Sprzęty parowe swoim wyglądem przypominają klasyczne mopy. Tym, co je odróżnia jest pompka i grzałka. Dzięki elementom grzewczym woda jest podgrzewana do optymalnej temperatury, a to umożliwia wytworzenie pary wodnej. Wysoka temperatura pozwala na rozpuszczenie zabrudzeń i szybsze ich usunięcie. Już po jednym użyciu sprzętu zauważysz, że sprzątanie mopem parowym jest znacznie szybsze i mniej męczące.

Tego typu urządzenia nadają się do sprzątania wielu powierzchni płaskich wykonanych z płytek. Jak jednak czyści panele drewniane? Na początku musisz wiedzieć, że nie każdy sprzęt nadaje się do tej czynności. Jest to spowodowane tym, że wiele z oferowanych na rynku produktów generuje mocną parę. Wytworzona wtedy wilgoć nie jest dobra dla drewnianych powierzchni, które łatwo uszkodzić.

 

Czyszczenie paneli podłogowych

Wiele osób zastanawia się, jaki mop parowy do paneli jest polecany przez producentów podłóg. Czy są jakieś typy sprzętów warte naszej uwagi? Chociaż wielu producentów podłóg ma pewne sugestie pamiętaj, że wynikają one ze współpracy między firmami. Uważa się, że niemal każde urządzenie z przeznaczeniem do paneli, niezależnie od producenta, pomoże Ci w usuwaniu zabrudzeń, wymaga to jednak odpowiedniej techniki. Jak pewnie wiesz, powierzchnie drewniane źle znoszą działanie wody. Zbyt duża temperatura może doprowadzić do ich uszkodzenia, a to rozpocznie proces gnicia.

Po pierwsze, czyszczenie mopem parowym nie powinno odbywać się zbyt często. Wielu specjalistów podkreśla, że czynność ta powinna być okazjonalna i stosowana tylko, gdy panele są bardzo brudne. Poza tym przed czyszczeniem należy odkurzyć podłogę, by usunąć z niej drobinki piasku i inne zabrudzenia. W czasie mycia mopem parowym elementy te mogą poważnie porysować panele.

Używając tego typu sprzętu należy upewnić się, że na panelach nie pozostaje zbyt dużo mokrych śladów. Jeśli tak, trzeba je szybko osuszyć, by nie zniszczyć podłogi.

Jak używać mopa parowego?

Pierwszym krokiem, by przygotować mop parowy do sprzątania, jest napełnienie zbiornika wodą. W celu uchronienia urządzenia przed zalaniem, po otworzeniu zbiornika, ustaw mop pod kątem 45 st. Na ścianach pojemnika znajdziesz oznaczenia maksymalnego poziomu napełnienia, którego nie wolno przekraczać. Wielu producentów zaleca stosowanie wody z kranu, wyjątkiem są regiony, gdzie jest ona bardzo twarda. Wtedy sugerujemy użyć wody destylowanej. Kolejnym krokiem jest ustawienie optymalnej ilości wydobywającej się pary. Coraz więcej sprzętów pozwala też na korektę tego parametru w czasie sprzątania. Po napełnieniu zbiornika można podłączyć urządzenie do sieci elektrycznej lub uruchomić, gdy ma akumulatory.

Należy odczekać około 30 sekund, aż woda zagotuje się i mop będzie gotowy do pracy. Na rękojeści znajdziesz przycisk do zatrzymania strumienia pary, gdy uznasz, że użyłeś jej za dużo. W celu osiągnięcia najlepszych efektu należy przesuwać sprzęt powoli po czyszczonej powierzchni, a szmatka z mikrofibry będzie pochłaniać rozpuszczone zanieczyszczenia. W przypadku, gdy z produktu przestanie wydobywać się para, trzeba go odłączyć i ponownie napełnić zbiornik z wodą.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ