Najlepszy mop parowy Black&Decker

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Mop parowy to urządzenie, które pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy na środki czystości. Jeśli nie masz jeszcze w swoim domu tego typu sprzętu i zastanawiasz się nad zakupem, zachęcamy do przeczytania przygotowanego przez nas rankingu. Znajdują się w nim opisy najczęściej polecanych przez konsumentów modeli. Największą ilość pozytywnych komentarzy Internautów zdobył mop parowy Black & Decker FSM1616. Jest to produkt, który można kupić w przystępnej cenie, co stanowi dodatkowy atut. Sprzęt wyposażono w miękką nakładkę z mikrofibry, która nie tylko skutecznie czyści, ale też nie rysuje podłóg. Urządzenie szybko się nagrzewa. Model ma obrotową głowicę, co pozwala dotrzeć w każde miejsce. Jesteśmy pewni, że zainteresują Cię także inne produkty, które umieściliśmy w naszym zestawieniu. Drugie miejsce w rankingu należy do mopa parowego Black & Decker FSM1630-QS. Urządzenie ma solidnie wykonany, zdejmowany zbiornik z systemem filtracji. Stanowi to skuteczną ochronę przed osadzaniem się kamienia wewnątrz produktu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

To idealny sprzęt do domu, w którym mieszkają małe dzieci. Bez użycia detergentów zabija on blisko 99% szkodliwych bakterii. Obracana o 180 stopni głowica ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Technologia Autoselect dopasowuje ilość pary do mytej powierzchni.

Difetto

Przewód zasilający nie pozwala dotrzeć do każdego miejsca w domu. Niektórym przeszkadza głośność pracy urządzenia. Czyszczenie parą może powodować nadmierną wilgotność powietrza.

Conclusione

To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują skutecznego urządzenia czyszczącego bez detergentów. Mop wyczyści również dywany z krótkim włosiem. Łatwo się go przechowuje, bo nie zabiera zbyt dużo miejsca. Sprzęt jest bardzo lekki.

Drugi wybór

Pregio

Mopem wyczyścimy płytki, podłogi, panele oraz dywany z krótkim włosiem. Dzięki kontroli wyrzutu pary każda powierzchnia jest czyszczona indywidualnie. Sprzęt jest bardzo lekki oraz łatwy w utrzymaniu w czystości. Obrotowa głowica pozwala dokładnie wyczyścić rogi pomieszczeń.

Difetto

Sprzęt nagrzewa się dość szybko, przez co jego używanie w trakcie upałów może być dość uciążliwe i sprzątanie będziemy musieli kilkakrotnie przerywać, aby sprzęt się nie przegrzał.

Conclusione

Sprzęt jest łatwy w przechowywaniu ze względu na niewielkie gabaryty. Sprzątanie sprzętem jest lekkie i przyjemne - ze względu na łatwość jego obsługi. Mop dobrze radzi sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami i pozostawia podłogi higienicznie czyste.

Rozważ też

Pregio

Sprzęt ma bardzo długi przewód (6 m), który pozwala na posprzątanie dużej powierzchni bez konieczności przepinania wtyczki w inne miejsce. Mop jest bardzo nowoczesny - ma duży, czytelny wyświetlacz. Sprzętem umyjemy zarówno gres, jak i panele oraz zwykłe płytki.

Difetto

Niektórzy narzekają, że głośność działania sprzętu im nie odpowiada. Stosowanie mopa wymaga nieco wprawy, jednak bardzo szybko można nauczyć się nim sprzątać.

Conclusione

Mop jest bardzo praktyczny i pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, które wydalibyśmy na detergenty do mycia podłóg. Sprzęt zapewni higieniczną czystość oraz nie zostawia smug na błyszczących płytkach. To bardzo praktyczne i solidnie wykonane urządzenie.

 

 

Mopy parowe Black&Decker – ranking

 

 

Black & Decker FSM1616

 

Prezentujemy mopa parowego Black & Decker FSM1616. Jest to sprzęt, który zyskał spore uznanie konsumentów, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym rankingu. Model ma stosunkowo dużą moc (1600 W), dlatego gwarantuje efektywną i szybką pracę. Możesz być pewny, że podłogi w Twoim domu będą lśnić czystością.

Sprzęt wyposażono w zbiornik na wodę o pojemności równej 0,35 l. Model waży 2,7 kg, więc jego przenoszenie nie jest trudne. Długość kabla zasilającego wynosi 5 m. Jak podaje producent, urządzenie zabija nawet do 99,9% bakterii (bez użycia detergentów). Produkt nie pozostawia smug. System odwapniania sprawia, że wewnątrz mopa nie osadza się kamień.

Black & Decker FSM1616 to mop parowy polecany przez wiele osób. Konsumenci są zgodni co do tego, że prezentowany model gwarantuje przyjemną pracę, jest skuteczny, a dodatkowo pozwala zaoszczędzić pieniądze. Aby mieć idealnie czyste podłogi, nie trzeba wydawać pieniędzy na drogie środki myjące.

FSM1616 to bardzo dobry mop parowy Black & Decker do 400 zł. Moc urządzenia jest równa 1600 W. Zbiornik na wodę ma pojemność 0,35 l. Waga modelu to 2,7 kg.

 

Zalety

Nakładka: Wykonana z mikrofibry nakładka skutecznie czyści nawet bardzo zabrudzone powierzchnie. Dodatkowo materiał jest odporny na przetarcia i łatwy w pielęgnacji.

Czas podgrzewania: Jak wskazuje producent, prezentowany mop parowy nagrzewa się w 20 sekund. W rezultacie nie tracimy czasu na oczekiwanie, aż urządzenie będzie gotowe do pracy. To sprawia, że możemy szybciej uporać się z bałaganem panującym w naszym domu.

Skuteczność: Używając tego sprzętu możemy pozbyć się do 99,9% bakterii. Co warto podkreślić, do mycia powierzchni nie musimy używać żadnych detergentów – wystarczy sama woda.

Głowica: Obrotowa głowica znacznie ułatwia czyszczenie podłóg nawet w trudno dostępnych miejscach. W rezultacie możemy dokładnie wyczyścić powierzchnię pod szafkami czy sofą.

System odwapniania: Sprzęt ma dobrze opracowany system odwapniania. Nie musimy się więc obawiać, że wewnątrz mopa będzie osadzał się trudny do usunięcia kamień.

 

Wady

Zbiornik: W niektórych opiniach można przeczytać, że pojemnik na wodę ma stosunkowo mały otwór, co utrudnia wlewanie cieczy.

 

 

 

 

Black & Decker FSM1630-QS

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości mopa parowego, który pozwoli na usunięcie nie tylko zabrudzeń, ale i bakterii, polecamy Black & Decker FSM1630-QS. Urządzenie nie potrzebuje środków chemicznych, by w efektywny sposób uporać się z bałaganem.

Sprzęt wyposażony został w cyfrową technologię Autoselect, która gwarantuje optymalną emisję pary na wybranym typie podłogi. Jeśli na swojej drodze spotkasz przypalone potrawy z płyty kuchennej, tłuste zabrudzenia wystarczy odłączyć ręczny oczyszczacz parowy. Ta część przeznaczona jest do niewielkich zabrudzeń. Przydatną funkcją jest dodatkowe uderzenie pary, które jednorazowo emituje jej dwa razy więcej. Po włączeniu, maszyna jest gotowa do pracy w 15 sekund. Dużym udogodnieniem jest obracanie głowicy, co pozwala dotrzeć do ciasnych przestrzeni. Pojemność pojemnika to 350 ml, co wystarcza na jeden cykl pracy.

Wielu konsumentów doceniło dużą moc maszyny, która wynosi 1600 W, pozwala to na efektywne i wydajne sprzątania. Poza tym mop może być używany również w pozycji pionowej do wyczyszczenia ścian, kafelek i elewacji.

Mop parowy Black & Decker FSM1630-QS ma moc 1600 W. Produkt sprzedawany jest w zestawie z 2 nakładkami z mikrofibry. Model waży 2,9 kg.

 

Zalety

Oszczędność: Kupując ten sprzęt nie będziemy musieli martwić się wydatkami związanymi z zakupem detergentów do mycia podłóg. Mop skutecznie czyści powierzchnie wyłącznie przy użyciu wody.

Nakładka: Wiele osób wypowiada się na temat dołączonej do zestawu nakładki z mikrofibry. Dobrze zbiera ona wszelkie zabrudzenia. Dodatkowo nakładkę można wielokrotnie prać zapewniając sobie tym samym maksymalny poziom higieny.

Zbiornik z filtrem: Model wyposażono w zdejmowany zbiornik z inteligentnym systemem filtracji. Nie ma więc obaw, że na sprzęcie pojawi się kamień, który mógłby wpłynąć na efektywność działania produktu.

Technologia Autoselect: W mopie parowym zastosowano technologię Autoselect. Dzięki niej urządzenie automatycznie dostosowuje ilość generowanej pary do rodzaju podłogi.

 

Wady

Rączka: Część osób, które zdecydowały się zakupić prezentowany produkt twierdzi, że rączka modelu nie jest dobrze wyprofilowana, co obniża nieco komfort użytkowania.

 

 

 

 

Black & Decker FSM1620-QS

 

Model FSM1620-QS marki Black & Decker to innowacyjny i godny polecenia model, który na pewno przyda się w każdym domu. Urządzenie ma moc aż 1600 W, co gwarantuje szybką i wydajną pracę. Dzięki temu usuniesz znacznie więcej zanieczyszczeń oraz bakterii, które zamieszkują nasze podłogi. Pełen komfort pracy jest zapewniony dzięki 5-cio metrowej długości kabla. Nie krępuje ruchów i daje możliwość wyczyszczenia większej ilości miejsc.

Ten wydajny mop parowy Black&Decker w dobrej cenie nadaje się do czyszczenie każdej wodoodpornej powierzchni, zarówno w pionie, jak i poziomie. Pozwala to na dokładne sprzątnięcie mieszkania bez użycia związków chemicznych, które wpływają negatywnie na żywotność mebli i zdrowie człowieka. Po uruchomieniu produkt potrzebuje 15 sekund, aby być gotowym do działania. Pojemność zbiornika na płyn to 0,46 l, co wystarczy na jedną sesją sprzątania.

Opinie konsumentów o zaprezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło dużą moc produktu, która przekłada się na krótki czas sprzątania oraz dużą efektywność.

Black & Decker FSM1620-QS to mop parowy o mocy 1600 W. Pojemność zbiornika na wodę to 460 ml. Czas nagrzewania wynosi 15 sekund.

 

Zalety

Kompaktowe wymiary: Urządzenie nie zajmuje dużo miejsca, więc na jego zakup mogą sobie pozwolić także osoby mające niewielkie mieszkania. Zaletą jest także to, że sprzęt niewiele waży (ok. 2,7 kg), co ułatwia jego przenoszenie.

Kabel zasilający: Z uwagi na to, że kabel zasilający ma aż 5 m, nie musimy się martwić o to, że przewód będzie krępował nasze ruchy lub że będziemy musieli co chwilę zmieniać źródło zasilania.

Wykonanie i budowa: Model został zrobiony z wysokiej jakości tworzyw. Dobrze wyprofilowany kształt sprawia, że można łatwo manewrować produktem.

 

Wady

Pozostawia smugi: W nielicznych recenzjach można przeczytać, że model pozostawia na podłodze smugi, co wymusza ich ręczne pozbycie się.

 

 

 

 

Jaki mop parowy Black&Decker wybrać?

 

Gdybyśmy zapytali kilku losowych ludzi o to, jaka czynność domowa jest przez nich najmniej lubiana, zapewne wszyscy odpowiedzieliby, że sprzątanie, a w szczególności mycie podłóg. Jeśli należysz do tej grupy, mamy dla Ciebie dobrą nowinę. Urządzeniem, które zdecydowanie przyspieszy sprzątanie jest mop parowy. Taki produkt wyposażony jest w grzałkę, która zamienia wodę w parę, a następnie usuwa zabrudzenia. Co więcej, wysoka temperatura skutecznie zabija zarazki. Dlatego jeśli planujesz zakupić taki produkt, lecz nie wiesz, jaki model wybrać, polecamy Ci nasz poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy mają najlepsze mopy parowe Black&Decker. Poza tym na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie z trzema urządzeniami, które są warte uwagi.

 

 

Black & Decker to znana amerykańska firma, która zajmuje się produkcją oraz dystrybucją wysokiej klasy elektronarzędzi oraz AGD. W ofercie producenta znajdziesz liczne szlifierki, meble ogrodowe, kosiarki, kompresory, myjki, wiertarki oraz latarki. Urządzenie tej firmy cieszą się dużą wydajnością pracy.

Jeśli interesuje Cię najlepszy mop parowy Black&Decker w 2024 roku, pamiętaj, że ważna jest moc interesującej Cię maszyny. Polecamy kierować się zasadą, że im więcej watów ma produkt, tym szybsza i bardziej efektywna będzie praca. Poza tym produkty o dużej mocy znacznie szybciej usuwają zaschnięte zabrudzenia.

Warto również zastanowić się nad kształtem samego produktu. W tym poradniku chcielibyśmy polecić Ci sprzęt, w którym głowica ma kształt trójkąta. Pozwoli to na dużo łatwiejsze dotarcie do trudno dostępnych miejsc, takich jak narożniki. Dzięki temu, zabrudzenia nie zostaną tam przesunięte, ale zebrane i dokładnie wyczyszczone.

Bardzo ważną kwestią jest waga interesującego Cię modelu. Mopy parowe mogą być używane do czyszczenia ścian, jednak wymaga to ich podniesienia. Z tego powodu polecamy wybór sprzętu dopasowanego do naszych własnych możliwości. Słabsze osoby, powinny wybrać model ważący 2 kg, zaś silniejsze 4 kg lub nawet 6 kg. Pamiętaj, że najważniejszy jest Twój komfort. Jeśli nie masz dostatecznie dużo siły, nie wybieraj najcięższego modelu, bowiem jego użytkowanie może zagrozić Twojemu zdrowiu.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ