Ranking 3 najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych Bosch w 2021

Ostatnio aktualizowane: 29.07.21

 

Odkurzacz bezprzewodowy Bosch – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Szukając dobrego odkurzacza bezprzewodowego, warto zapoznać się z ofertą marki Bosch. Wspomniana firma od wielu lat jest doceniana przez konsumentów, a jej popularność nie słabnie. Stanowi to dowód na to, że dostarczane przez producenta urządzenia należycie spełniają swoje zadania. Wśród najczęściej polecanych odkurzaczy bezprzewodowych znajduje się Bosch BBH 51830. Zajął on pierwsze miejsce w przygotowanym rankingu. Sprzęt jest efektywny, a jest to możliwe dzięki systemowi HighPower Airflow – zapewnia on odpowiedni przepływ powietrza, a w rezultacie odkurzacz skutecznie usuwa nawet duże zabrudzenia. Przy pomocy urządzenia możemy łatwo posprzątać miejsca pod kanapą czy meblami. Model ma zmywalny filtr, którego nie trzeba wymieniać. Wystarczy tylko jego odpowiednia i regularna pielęgnacja. Drugie miejsce w zestawieniu zajął odkurzacz bezprzewodowy Bosch BBHMOVE6N. Ma on regulowaną moc, co ułatwia dostosowanie sprzętu do potrzeb każdego użytkownika. Prezentowany model to urządzenie 2w1 – może działać jako odkurzacz pionowy i ręczny. Zwiększa to możliwości jego zastosowania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Odkurzacz łatwo się prowadzi i nim manewruje sprzątając najbardziej niedostępne miejsca. W urządzeniu użyto wymiennych filtrów, które łatwo się czyści. Sprzęt działa dość cicho. Odkurzacz ma wbudowane zabezpieczenia chroniące przed przegrzaniem i informuje o rozładowaniu.

Difetto

Niektórzy twierdzą, że czas pracy na baterii mógłby być dłuższy, ponieważ sprzęt umożliwia posprzątanie jedynie małego mieszkanka lub pojedynczego pokoju.

Conclusione

Szczotka produktu działa z prędkością 5000 obrotów na minutę. Sprzęt można używać do czyszczenia podłóg i dywanów, a także ścian. Zbiornik na zanieczyszczenia ma pojemność 0,9 l. Czas pracy urządzenia to 30 minut, a ładowania niecałe 4 godziny. Odkurzacz waży 3 kg.

Drugi wybór

Pregio

Model zajmuje niewiele miejsca, ma składaną rączkę i jest samostojący, więc można go bez problemu przechowywać. Produkt jest lekki i poręczny, uchwyt bardzo dobrze leży w dłoni. Pojemnik na śmieci bardzo łatwo i szybko się opróżnia.

Difetto

Odkurzacz nie pozwala na posprzątanie niewielkich zakamarków i trudno dostępnych miejsc. Podczas odkurzania włosy oplatają się wokół szczotki, co jest nieco uciążliwe.

Conclusione

Wymiary odkurzacza są równe 11 cm x 25,5 cm x 20 cm. Sprzęt ładuje się w 16 godzin i można go używać przez ok. 36 minut. Zbiornik na śmieci ma pojemność 0,3 l. Przy użyciu suwaka można regulować moc ssania.

Rozważ też

Pregio

Odkurzacz ma zmywalny filtr, którego regularne czyszczenie umożliwia przedłużenie trwałości sprzętu. Model ma w zestawie dyszę szczelinową, dzięki której można bez problemu posprzątać najmniejsze zakamarki. Urządzenie ma wygodny uchwyt, który dobrze leży w dłoni. Pojemnik na śmieci łatwo się wymienia.

Difetto

Urządzenie trzeba trzymać w dłoni, gdyż nie ma w zestawie rury, co powoduje, że odkurzenie niższych półek czy podłogi wymaga pochylenia się lub uklęknięcia, co nie dla każdego jest wygodne.

Conclusione

Urządzenie ma akumulator NIMH, który ładuje się w ciągu 16 godzin. Czas działania sprzętu wynosi maksymalnie 16 minut. Sprzęt waży jedynie 1 kg. Zbiornik na odpadki ma pojemność 0,3 l. Odkurzacz ma wbudowany wskaźnik naładowania baterii. Urządzenie nadaje się do sprzątania niewielkich powierzchni.

 

 

3 najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych Bosch. Opinie w 2021 roku

 

1. Bezprzewodowy odkurzacz Bosch Allfloor HighPower Athlet BBH51830

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Bosch BBH 51830. Jest to pionowy odkurzacz bezprzewodowy, który zapewnia skuteczność działania i wygodę użytkowania.

Sprzęt posiada elastyczny przegub oraz nisko osadzony środek ciężkości, dzięki czemu można nim wygodnie manewrować. Dzięki zastosowaniu akumulatorów litowo-jonowych odkurzacz charakteryzuje się niezwykle długim czasem pracy i krótkim ładowaniem. Już po 3 godzinach bateria naładowana jest w 80%. Ponadto 3-stopniowy, elektroniczny system zabezpieczeń chroni akumulator przed przegrzaniem oraz zupełnym rozładowaniem.

Model ten wyposażony jest w innowacyjną szczotkę, która pracuje z prędkością 5000 obrotów na minutę. Dzięki temu zapewnia dokładne czyszczenie wszystkich rodzajów podłóg, takich jak parkiety, dywany czy kafelki. Wygodę użytkowania zapewniają także zmywalne filtry, które wystarczają na cały cykl życia produktu.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego sprzętu twierdzą, że wyróżnia się on nowoczesną, elegancką konstrukcją i zastosowaniem wysokiej jakości materiałów. W swoich opiniach podkreślają, że odkurzacz pracuje cicho i wydajnie, jest lekki i poręczny.

Bosch BBH 51830 to odkurzacz bezprzewodowy wyposażony w 0,9 l pojemnik na kurz. Model ma wymiary: 116 cm x 28,5 cm x 18,5 cm, a jego waga wynosi 3,2 kg.

 

Zalety

Efektywność działania: System HighPower Airflow gwarantuje duży przepływ powietrza i nieznaczny opór aerodynamiczny. W związku z tym przy użyciu odkurzacza można efektywnie pozbyć się różnego rodzaju zabrudzeń.

Krótkie ładowanie: Czas ładowania wbudowanej baterii nie jest zbyt długi, jak to się zdarza w przypadku tego typu urządzeń. Akumulator będzie naładowany w 80% po upływie 3 h od jego podłączenia do źródła zasilania, a w 100% po 6 h.

Brak kosztów eksploatacji: Model jest wyposażony w zmywalne filtry cechujące się wysoką jakością i wytrzymałością. W rezultacie nie musisz ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją sprzętu.

Kształt: Odkurzacz ma dobrze dobrany kształt, więc przy jego użyciu można dotrzeć w trudno dostępne miejsca np. pod kanapą.

Łatwa pielęgnacja: Końcówkę szczotki można szybko zdjąć, co ułatwia jej dokładne czyszczenie.

 

Wady

Czas pracy na jednym ładowaniu: Z uwagi na to, że czas pracy na jednym ładowaniu wynosi do 30 minut, trzeba stosunkowo często ładować sprzęt, szczególnie jeśli mamy dużą powierzchnię do sprzątania.

 

 

 

 

2. Odkurzacz bezprzewodowy Bosch Move BHN14090

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Bosch BBHMOVE6N. Jest to bardzo poręczny i wygodny w użytkowaniu odkurzacz bezprzewodowy, który idealnie nadaje się do usuwania niewielkich zabrudzeń. Jest to model 2 w 1, który składa się z ręcznego odkurzacza kolumnowego oraz łatwego w manipulacji, niewielkiego odkurzacza akumulatorowego.

Dzięki nisko osadzonemu środkowi ciężkości urządzeniem łatwo się manewruje podczas sprzątania. Z łatwością porusza się ono wokół mebli i bez problemu dotrze do każdego zakamarka. Jest to model samostojący ze składaną rączką, dzięki czemu można go wygodnie odstawić i przechowywać.

Odkurzacz wyposażony jest w elektroszczotkę, dzięki której łatwo i szybko usuniemy zanieczyszczenia. Wymiary produktu to wysokość – 113 cm, szerokość – 25,5 cm i głębokość – 20 cm. Czas ładowania akumulatora wynosi od 12 do 16 godzin i działa on nieprzerwanie przez 36 min.

Konsumenci w swoich opiniach podkreślają, że sprzęt jest lekki, poręczny i wygodny w użytkowaniu. Jego zaletą jest także łatwe przechowywanie.

Odkurzacz bezprzewodowy Bosch BBHMOVE6N ma wymiary: 20 cm x 25 cm x 113 cm. Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,3 l.

 

Zalety

Urządzenie 2w1: Prezentowany odkurzacz to sprzęt 2w1. Jest to model pionowy, który posłuży nam do czyszczenia podłogi, jednak po zdemontowaniu odpowiednich części, urządzenia działa jak odkurzacz ręczny.

Składana rączka: Model ma składaną rączkę, dzięki czemu jego przechowywanie w szafie czy w kącie korytarza jest proste. Produkt zajmuje stosunkowo mało miejsca, więc jest polecany także do niewielkich mieszkań.

Komfort użytkowania: Odkurzacz jest lekki, więc manewrowanie nim okazuje się wygodne. Przenoszenie sprzętu nie stanowi żadnego problemu.

Regulacja mocy: Użytkownik może regulować moc urządzenia (2-stopniowa skala), dzięki czemu możliwe jest dopasowanie ustawień odkurzacza do czyszczonej powierzchni i poziomu jej zabrudzenia.

 

Wady

Efektywność działania: Niektórzy konsumenci sugerują, że urządzenie nie działa efektywnie, szczególnie jeśli chcemy odkurzyć dywan, a znajduje się na nim sporo zanieczyszczeń.

 

 

 

 

3. Odkurzacz bezprzewodowy Bosch Move BHN20110

 

Wśród polecanych przez konsumentów odkurzaczy bezprzewodowych znalazł się model Bosch BHN20110. Jest on ceniony przede wszystkim za jakość wykonania i atrakcyjną cenę. Sprzęt ma srebrno-czarny kolor. Obudowa produktu nie jest podatna na zarysowania, dzięki czemu możemy sądzić, że zrobiono ją z trwałych materiałów.

Prezentowany odkurzacz to model ręczny, a jego wymiary są następujące: 11 cm x 13,8 cm x 36,8 cm. Sprzęt wyposażono w pojemnik na kurz, który można łatwo opróżnić. Na obudowie znajduje się wskaźnik ładowania baterii będący sporym ułatwieniem w użytkowaniu odkurzacza. W zestawie znajduje się ssawka szczelinowa pozwalająca na skuteczne pozbycie się zabrudzeń np. przy listwach podłogowych czy w kątach.

Internauci wypowiadają się pozytywnie na temat odkurzacza Bosch BHN20110, ponieważ jest on lekki i ma dobrze wyprofilowaną rączkę. Te cechy sprawiają, że jego użytkowanie okazuje się wygodne. Sprzęt działa efektywnie i pozwala w łatwy sposób zachować czystość w mieszkaniu.

Model BHN20110 to dobry odkurzacz bezprzewodowy Bosch do 250 zł. Urządzenie waży ok. 1,1 kg. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi kilkanaście minut.

 

Zalety

Rączka: Odkurzacz Bosch BHN20110 to model ręczny. Ma on dobrze wyprofilowany uchwyt, co sprawia, że użytkowanie sprzętu jest wygodne. Dodatkowym atutem jest to, że produkt nie waży zbyt dużo.

Filtr pyłu: Odkurzacz wyposażono w filtr pyłu, który skutecznie ogranicza zanieczyszczenie powietrza generowanego przez sprzęt. Jest to bardzo istotne dla osób, które na co dzień borykają się z alergią.

Łatwa obsługa: Korzystanie z urządzenia nie jest niczym skomplikowanym. Opróżnianie pojemnika na kurz zajmuje niewiele czasu. Model ma tylko kilka przycisków, więc wybór ustawień nie budzi żadnych wątpliwości.

 

Wady

Wydajność: Urządzenie po naładowaniu działa tylko kilkanaście minut. Ten czas może być niewystarczający na posprzątanie całego mieszkania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odkurzacz bezprzewodowy Bosch wybrać?

 

Odkurzacz bezprzewodowy jest zasilany jest akumulatorowo. Sprzęt polecany jest osobom, które nie lubią się męczyć z plączącym się kablem. Tego typu urządzenia są łatwe w czyszczeniu oraz sprzątają szybko i skutecznie. Jeśli nie jesteś pewien, jaki produkt spełni Twoje wymagania koniecznie przeczytaj niniejszy poradnik. Na końcu zamieściliśmy także ranking, z którego dowiesz się, czym wyróżnia się najlepszy odkurzacz bezprzewodowy Bosch w 2021 roku.

 

 

Bosch to niemieckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji wszelkiego rodzaju artykułów gospodarstwa domowego. W ofercie firmy znajdziemy między innymi pralki, zmywarki, ekspresy, piekarniki czy odkurzacze. Marka przywiązuje najwyższą wagę do funkcjonalności oraz jakości swoich urządzeń, które charakteryzują się innowacyjnymi technologiami oraz nowoczesnym designem.

Jedną z kluczowych kwestii jest czas pracy odkurzacza po jego pełnym naładowaniu. Przed zakupem warto sprawdzić, jak długo wybrany model będzie pracował zanim się rozładuje. Jest to szczególnie istotne dla osób, które posiadają mieszkania o dużej powierzchni. W sprzedaży dostępne są produkty, których czas działania wynosi około 30 minut. Warto również porównać stosunek czasu ładowania sprzętu do czasu jego pracy. Na rynku spotkać możemy sprzęty, które należy ładować nawet cały dzień zanim zaczną działać. Pamiętajmy zatem, że optymalny czas całkowitego uzupełnienia baterii nie powinien być dłuższy niż 4 godziny.

Istotna jest również moc odkurzacza. Im większa, tym urządzenie jest bardziej skuteczne i ma lepszą moc ssania. Zwróćmy uwagę także na wagę sprzętu. Pamiętajmy, że lżejszy odkurzacz jest bardziej mobilny i funkcjonalny. Na ten parametr powinny uważać osoby z problemami kręgosłupa, które muszą unikać nadmiernego obciążenia.

Nie bez znaczenia jest także pojemność zbiornika na odpady. Jeśli będzie ona dostatecznie duża pozwoli nam na dłuższą pracę między opróżnieniami. Poza tym dla zapewnienia lepszego komfortu pracy poziom hałasu sprzętu nie powinien przekraczyć 70 dB.

Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe Bosch wyposażone są również w moduły ręczne. Dzięki temu świetnie sprawdzają się przy drobnych porządkach lub podczas sprzątania samochodu.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ