Najlepszy odkurzacz akumulatorowy Makita

Ostatnio aktualizowane: 14.07.24

Odkurzacze akumulatorowe Makita – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2024

 

 

Odkurzacze akumulatorowe Makita – ranking

 

 

Makita CL107FDZ

 

Odkurzacz akumulatorowy Makita CL107FDZ to jeden z najlepszych sprzętów, jakie są obecnie dostępne na rynku. Moc zasysania uzależniona jest od wybranych ustawień. Na pierwszym biegu wynosi 5 W, na drugim jest równa 20 W, a na trzecim – 32 W. Model pozwala szybko pozbyć się zabrudzeń.

Czas pracy sprzętu na jednym naładowaniu akumulatora wynosi od 25 minut do 10 minut. Wartość ta jest uzależniona od tego, jaki bieg ustawimy. Długość całkowita urządzenia jest równa 96 cm, a jego waga wynosi 1,1 kg. Użytkownik ma możliwość stosowania tekstylnych (500 ml) lub papierowych (330 ml) worków na pył. Sprzęt wyposażono w diodę LED, która skutecznie oświetla obszar roboczy.

Zdecydowana większość osób uważa, że Makita CL107FDZ to efektywny odkurzacz akumulatorowy. Konsumenci doceniają to, że w zestawie znajduje się zarówno ssawka podłogowa, jak i szczelinowa. Sprzęt można wykorzystywać np. w trakcie czyszczenia samochodu.

 

 

 

 

Makita CL102DZX

 

Chcesz kupić odkurzacz akumulatorowy Makita w dobrej cenie? W takim razie polecamy Ci model CL102DZX. Urządzenie sprzedawane jest w zestawie z jednym workiem tekstylnym (500 ml) i pięcioma workami papierowymi (330 ml). Komplet obejmuje ssawkę podłogową i szczelinową, jak również rurę ssącą.

Moc prezentowanego odkurzacza akumulatorowego na pierwszym biegu wynosi 6 W, a na drugim – 14 W. Maksymalne natężenie przepływu powietrza jest równe 900 l/min. Produkt waży 1,1 kg, więc jego przenoszenie nie jest trudne. Model można łatwo złożyć, więc mieści się on nawet w niewielkich szafkach. Zaletą odkurzacza jest dobrze wyprofilowana rączką gwarantująca komfort w trakcie sprzątania.

Opinie na temat urządzenia Makita CL102DZX są z reguły pozytywne. Użytkownicy chwalą to, że odkurzacz nie zajmuje dużo miejsca, szczególnie po jego złożeniu. W rezultacie na jego kupno może zdecydować się każdy, niezależnie od tego, czy ma duże mieszkanie. Sprzęt pozwala zachować czystość w domu, niewielkim warsztacie czy samochodzie.

 

 

 

 

Makita DCL180ZB

 

Odkurzacz akumulatorowy Makita DCL180ZB jest uznawany za efektywny, dlatego też postanowiliśmy zamieścić go w naszym zestawieniu. Jesteśmy pewni, że jeśli zdecydujesz się na jego zakup, będziesz zadowolony. Sprzęt nie generuje dużego hałasu podczas pracy, co stanowi jego sporą zaletę.

Wymiary odkurzacza są następujące: 47,6 cm x 11,4 cm x 15,2 cm, a jego waga wraz z akumulatorem to 1,2 kg. Pojemność zbiornika na pył jest równa 650 ml. Moc urządzenia wynosi 30 W. Model ma dobrze wyprofilowaną rączkę. Jest ona pokryta przyjemną w dotyku gumą, która nie tylko wpływa na wygodę użytkowania odkurzacza, ale także chroni przed wyślizgiwaniem się urządzenia z ręki.

Dlaczego konsumenci kupują model Makita DCL180ZB? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Prezentowany sprzęt jest efektywny, a dodatkowo solidnie wykonany. W związku z tym korzystanie z urządzenia jest przyjemne.

 

 

 

 

Jaki odkurzacz akumulatorowy Makita wybrać?

 

Odkurzacze akumulatorowe mają zwykle kompaktowe wymiary, dlatego cieszą się sporym zainteresowaniem konsumentów. Tego typu sprzęt można używać zarówno do sprzątania mieszkania, jak i czyszczenia samochodu czy pozbywania się drobnych zabrudzeń z warsztatu. Jeśli jesteś przekonany do zakupu produktu, ale szukasz kilku wskazówek, ten tekst jest dla Ciebie. Obejmuje on krótki poradnik, jak również zestawienie, w którym znalazły się najlepsze odkurzacze akumulatorowe Makita.

 

 

Nie bez powodu do naszego rankingu wybraliśmy sprzęty marki Makita. Jest ona jednym z liderów wśród producentów profesjonalnych elektronarzędzi. Dostarczane przez firmę produkty cechuje wysoka jakość wykonania i efektywność działania. Dodatkowo urządzenia są łatwe w obsłudze, czym zyskały spore uznanie użytkowników.

Kupując odkurzacz akumulatorowy, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego moc. To od tego parametru zależy, czy urządzenie będzie dobrze działać, a sprzątanie nie okaże się zbyt czasochłonne. Modele akumulatorowe zazwyczaj mają moc wynoszącą od kilkunastu do kilkudziesięciu watów. Ważna jest również pojemność akumulatora. Im będzie ona większa, tym rzadziej będziemy musieli ładować sprzęt. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zwykle bateria nie znajduje się w zestawie, więc konieczny jest jej zakup. Nie należy się jednak martwić o to, że jej koszt będzie bardzo duży.

Wiele osób podziela zdanie, że najlepszy odkurzacz akumulatorowy Makita w 2024 roku zawiera w zestawie akcesoria tj. dysza podłogowa i ssawka szczelinowa. Elementy te są niezbędne do dokładnego odkurzenia powierzchni. Za pomocą ssawki szczelinowej można z łatwością pozbyć się kurzu zalegającego w zagłębieniach fotelu samochodowego. Często w komplecie znajdują się także worki na odpady. Niektóre modele mają natomiast stały zbiornik, który trzeba jedynie regularnie opróżniać.

Jeśli chcemy zaoszczędzić nieco miejsca w mieszkaniu czy garażu, dobrym wyborem będzie zakup urządzenia z demontowalnymi częściami. W przypadku odkurzaczy akumulatorowych Makita jest to standard. Z pewnością będziemy zadowoleni, jeśli w zakupionym przez nas sprzęcie rączka będzie pokryta antypoślizgowym tworzywem.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ