Najlepsza szczotka do zamiatania kostki brukowej

Ostatnio aktualizowane: 16.09.21

 

 

Szczotki do zamiatania kostki brukowej – Ranking

 

 

Fiskars 135522

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Fiskars 135522. Jest to szczotka przeznaczona do usuwania zanieczyszczeń spomiędzy płyt chodnikowych.

Głowica przyrządu wykonana została z wysokiej jakości tworzywa FiberComp, gwarantującego jego trwałość. Model ten wyposażony jest w stalowe włosie, dzięki któremu bez problemu usuniemy trawę i mech z kostki brukowej. Posiada on również dodatkowe ostrze, która umożliwia usunięcie nawet głęboko osadzonych i trudno dostępnych chwastów.

Długość narzędzia wynosi 185 mm, a jego waga to 160 g. Trzonek jest kompatybilny z gamą narzędzi ogrodniczych Fiskars QuikFit™. Takie rozwiązanie sprawia, że oszczędzimy mnóstwo miejsca i możemy dobrać odpowiednie narzędzie do danej czynności zmieniając tylko głowicę.

Konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich opiniach podkreślają, że jest on solidnie wykonany. Dodatkową zaletą jest jego trwałość i twardość, dzięki której z łatwością usuwa się zanieczyszczenia z chodnika.

 

 

 

 

Gardena 03605-20

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Gardena 03605-20. Jest to szczotka przeznaczona do czyszczenia fug oraz usuwania zanieczyszczeń ze ścian i szczelin pomiędzy płytami ogrodowymi.

Model ten wyposażony jest we włosie wykonane ze stali nierdzewnej oraz skrobak do usuwania uporczywego brudu, które gwarantują optymalne efekty czyszczenia i skuteczną pracę. Trzonek wykonano z wytrzymałego tworzywa sztucznego, zapewniającego dużą stabilność i długotrwałe użytkowanie. Ponadto, wysoką jakość produktu potwierdza 25 letnia gwarancja producenta.

Szczotka pasuje do wszystkich trzonków producenta GARDENA, zarówno drewnianych, jak i aluminiowych. Głowica przymocowana jest dużą śrubą, która zapewnia bezpieczne i stabilne połączenie. Użytkownik ma do wyboru dwie długości trzonka: 130 cm lub 150 cm, które należy dostosować do swojego wzrostu, aby nie przeciążać kręgosłupa.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat tego modelu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jego solidność wykonania oraz ergonomiczność, zapewniającą łatwiejsze, bardziej komfortowe sprzątanie.

 

 

 

 

Geolia 92721

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Geolia 92721. Jest to szczotka do zamiatania kostki brukowej w dobrej cenie, która skutecznie usuwa mech, chwasty i inne uciążliwe zanieczyszczenia rosnące w szczelinach pomiędzy kostką brukową.

Głowicę przyrządu stanowi połączenie drucianej szczotki oraz stalowego skrobaka, które gwarantują idealny efekt czyszczenia. Włosie o długości 4 cm umieszczone jest w wytrzymałej obudowie drewnianej, zabezpieczonej metalową osłoną. Dodatkowe ostrze umożliwia usunięcie nawet głęboko osadzonych chwastów, co bardzo usprawnia wykonywaną pracę.

Wymiary szczotki to: długość – 10 cm i szerokość – 4 cm. Narzędzie posiada specjalny, czerwony gwint, aby łatwiej można je było nabić na trzonek. Kij umieszcza się pod kątem 35 stopni, co pozwala operować przyrządem bez konieczności schylania się i zginania.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego sprzętu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownicy twierdzą, że szczotka jest bardzo praktyczna, poręczna i wygodna w użytkowaniu.

 

 

 

 

Jaką szczotkę do zamiatania kostki brukowej wybrać?

 

Szczotka i miotła to przydatne przyrządy pozwalające na szybkie uprzątnięcie brudu zalegającego na chodniku czy podjeździe. Przy ich użyciu z łatwością pozbędziemy się takich zanieczyszczeń, jak piasek, mech, trawa czy chwasty. Oferta rynkowa tego typu produktów jest bardzo szeroka, a producenci prześcigają się w mnogości wzorów i dodatków. Aby nieco ułatwić Ci wybór, w niniejszym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Na końcu zamieszczony został również ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze szczotki do zamiatania kostki brukowej.

 

 

Pierwszym parametrem, który warto mieć na uwadze podczas zakupów nowej szczotki, jest jej trzonek. Najlepiej sprawdzają się modele wykonane z drewna, na przykład bukowego, gdyż są trwałe i nie niszczą się zbyt szybko. Wybierzmy szczotkę z kijem dostosowanym do naszego wzrostu, posiadającą możliwość jego wymiany w razie złamania lub uszkodzenia. W przypadku zakupu modelu z plastikową rączką, dobrym rozwiązaniem jest wybór teleskopowego uchwytu, którego długość można regulować. Przydatną opcją jest również otwór umożliwiający powieszenie.

Miejmy na uwadze także włosie. Powinno być ono na tyle twarde, aby można było łatwo usunąć wszelkie zanieczyszczenia pomiędzy płytami chodnikowymi, i jednocześnie delikatne, aby nie zniszczyć kostki brukowej. Producenci najczęściej stosują włosie z hartowanego, stalowego drutu. Włosie takie zapewnia doskonały efekt czyszczenia oraz sprawną pracę. Wygodnym rozwiązaniem jest także zastosowanie metalowego ostrza w przedniej części szczotki, dzięki któremu usuniemy trudno dostępne zabrudzenia.

Ponadto, kupując nową szczotkę sprawdźmy najpierw, czy jest ona poręczna i czy dobrze leży w dłoni. Nie może być ona za ciężka, gdyż praca będzie męcząca i niepotrzebnie obciąży nasz kręgosłup. Najlepsza szczotka do zamiatania kostki brukowej w 2021 roku powinna posiadać kij o ergonomicznym kształcie, umieszczonym pod kątem 35 stopni w stosunku do głowicy, co pozwoli nam operować przyrządem bez konieczności schylania się i zginania.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ