Ranking 3 najlepszych suszarek do ubrań Samsung w 2024

Ostatnio aktualizowane: 14.07.24

 

Suszarki do ubrań Samsung – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wielu konsumentów poleca suszarki do ubrań marki Samsung. Ilość dostępnych na rynku urządzeń jest jednak tak duża, że trudno zdecydować się na to, jaki model wybrać. W związku z tym postanowiliśmy stworzyć ranking, który obejmuje jedynie sprawdzone produkty. Samsung DV90M5200QW/EO to suszarka do ubrań zajmująca pierwsze miejsce w zestawieniu. Jest to urządzenie energooszczędne. Kupując je nie musimy się martwić o to, że nasze rachunki za prąd znacznie wzrosną. Sprzęt ma funkcję szybkiego suszenia, która zdaniem wielu Internautów jest bardzo przydatna. Do produkcji modelu wykorzystano dobre gatunkowo tworzywa. Obudowa jest odporna na zarysowania, a dodatkowo łatwa w czyszczeniu. Urządzenie zostało wyposażone w skuteczny filtr, który pozwala pozbyć się kurzu z wnętrza suszarki. Użytkownik jest informowany o konieczności czyszczenia filtra, co ułatwia konserwację sprzętu. Polecanym sprzętem przeznaczonym do suszenia tkanin jest również Samsung DV80M6210CW o załadunku 8 kg. Oszczędny model jest wyposażony w pompę ciepła, która pozwala na szybkie i całkowicie bezpieczne suszenie tkanin. Silnik Digital Inverter w połączeniu z systemem OptimalDry oraz funkcją Air Wash gwarantuje optymalny efekt i zadowolenie konsumenta.

3 najlepszych suszarek do ubrań Samsung. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Suszarka jest wyposażona w system SmartCheck, co oznacza, że samodzielnie diagnozuje usterkę i wskazuje rozwiązanie umożliwiające jej naprawienie. Model ma wskaźnik pokazujący, jak dużo wody odparowało z suszonych ubrań. Blokada Child Lock uniemożliwia włączenie produktu przez dzieci.

Difetto

Urządzenie bardzo głośno pracuje i generowany przez nie hałas jest na tyle uciążliwy, że utrudnia domownikom wypoczynek. Nie powinno się włączać sprzętu zbyt wcześnie rano ani późno wieczorem.

Conclusione

To model w klasie energetycznej A+++, a więc nie pobiera dużo prądu. Sprzęt umożliwia wysuszenie ubrań w krótkim czasie, nawet w ciągu 35 minut. Suszarkę wyposażono w filtr 2w1, który wyłapuje cząsteczki kurzu i włókna tkanin.

Drugi wybór

Pregio

Urządzenie jest wyposażone w funkcję umożliwiającą stałą kontrolę nad poziomem wilgotności tkanin, dzięki trzem czujnikom znajdującym się w środku. Pojemności suszarki wynosi 8 kg, co pozwala jednocześnie wysuszyć więcej odzieży. Poziom głośności pracy wynosi zaledwie 65 dB.

Difetto

Suszarka do ubrań marki Samsung ma wymiary (60 cm szerokości, 60 cm głębokości oraz 85 cm wysokości), które utrudniają ustawienie urządzenia w pomieszczeniu o małej powierzchni.

Conclusione

Suszarka do ubrań Samsung ma pełen zestaw 14 programów dopasowanych do potrzeb użytkowników. Już po 35 minutach pojedyncze sztuki odzieży są gotowe do ubrania. Model ma tryb odpowiadający za neutralizację zapachów oraz 3 poziomy suszenia. Klasa energetyczna urządzenia to A+++.

Rozważ też

Pregio

Urządzenie ma filtr 2w1, czyli dwuwarstwowe sitko wyłapujące osadzający się na tkaninach kurz. Alarm powiadomi nas, kiedy należy go wyczyścić. Produkt jest wyposażony we wskaźnik poziomu wody, dlatego możemy na bieżąco kontrolować, czy trzeba opróżnić zbiornik.

Difetto

Konsumenci przekonują, że czyszczenie filtra i wymiennika ciepła nie należy do najprostszych czynności. Wpływa na to m.in. to, że elementy te trudno jest wyjąć z obudowy.

Conclusione

Sprzęt ma kilka programów pracy do wyboru, w tym Super Speed, pozwalający na szybkie wysuszenie niewielkiej ilości ubrań. Urządzenie wyposażono w zabezpieczenie przed dziećmi, więc maluchy nie włączą go samodzielnie. To model w klasie energetycznej A+++, nie pobiera dużo prądu.

 

1. Suszarka Samsung DV90M5200QW/EO

 

Blokadę panelu sterowania i blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi ma model Samsung DV90M5200QW/EO. Jego wymiary wynoszą (WxSxG) 64 x 60 x 85 cm, a sterowanie odbywa się elektronicznie za pomocą panelu sterowania. Model ten został wyposażony w takie programy, jak bawełna, delikatny, do prasowania, koszule, mix, odzież wierzchnia, pościel, powietrze ciepłe, powietrze zimne, program czasowy, ręczniki, syntetyki, szybki oraz wełna, i pozwala na opóźniony start każdego z nich.

Ponadto suszarka ta posiada unikatowy system pozwalający na zamontowanie jej na górze pralki, dzięki czemu nie zabiera dodatkowej przestrzeni w łazience. Jednorazowy załadunek tego urządzenia to 9 kg odzieży i należy do klasy energetycznej A+++. Producent podaje, że roczne zużycie energii tego modelu wynosi 194 kWh. Dzięki zamontowanym trzem czujnikom suszarka sama monitoruje temperaturę i wilgotność tkanin, aby skończyć suszenie w czasie możliwie najszybszym.

Użytkownicy cenią sobie w tym modelu, że wyświetla on czas pozostały do ukończenia programu, pozwala na wybranie programu powodującego mniejsze zagniecenia ubrań, oraz wysoką energooszczędność.

Model DV90M5200QW/EO to dobra suszarka do ubrań Samsung do 3000 zł. Urządzenie jest w klasie energetycznej A+++. Wymiary modelu to: 60 cm x 85 cm x 64 cm.

 

Zalety

Szybkie suszenie: Sprzęt ma program szybkiego suszenia trwający 35 minut. Jest on przeznaczony do małego prania. Dzięki tej funkcji możemy szybko wysuszyć potrzebne nam ubrania.

Energooszczędność: Klasa energetyczna sprzętu to A+++. W rezultacie możemy być pewni, że urządzenie nie pobiera zbyt dużo prądu, a tym samym nasze rachunki za energię nie będą zbyt wysokie.

Filtr 2w1: Urządzenie jest wyposażone w skuteczny filtr typu 2w1, który bardzo dobrze usuwa ze sprzętu kurz i włókna. Warto podkreślić, że filtr nie wymaga częstego czyszczenia, a o potrzebie jego wymycia informuje specjalny alarm.

Pompa ciepła: Za sprawą pompy ciepła możliwe jest suszenie ubrań w niższej temperaturze. To pozwala uchronić tkaniny przed ich ewentualnym zniszczeniem.

System Smart Check: Model ma system Smart Check, który pozwala łatwo rozpoznać i rozwiązać problem w przypadku nieodpowiedniego działania suszarki.

 

Wady

Głośność pracy: Po przeczytaniu wielu komentarzy można dojść do wniosku, że jedyną wadą urządzenia jest stosunkowo głośna praca.

 

 

 

 

2. Suszarka do Ubrań 8kg Samsung DV80M6210CW

 

Suszarka do ubrań o dużej pojemności wynoszącej 8 kg to dobre rozwiązanie dla wielodzietnej rodziny. Urządzenie za pomocą ciepłego powietrza może wysuszyć odzież tuż po praniu do takiego stanu, że jest gotowa do ubrania. Model Samsung DV80M6210CW jest wyposażony w trzy czujniki, które są odpowiedzialne za wymianę ciepła, temperaturę oraz wilgotność w trakcie cyklu suszenia. Do suszenia wykorzystywane jest ciepłe powietrze, które dodatkowo eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Dyskretna praca urządzenia Samsung pozwala użytkownikowi włączyć suszarkę nawet o późnej porze. Poziom głośności emitowany przez sprzęt wynosi 65 dB. Suszarka ma 8 kg załadunku, dzięki czemu pomieści większą ilość ubrań czy komplet pościeli. Model oferuje 14 różnych programów oraz 3 poziomy suszenia dopasowane do tkanin znajdujących się w bębnie. Suszarka ma wymiary wynoszące 60 cm x 85 cm x 60 cm. Klasa energetyczna modelu to A+++.

Konsumenci poszukujący sprawdzonego urządzenia chętnie wybierają suszarkę Samsung DV80M6210CW. Jest to model prosty w obsłudze i zapewniający bezpieczeństwo w trakcie użytkowania.

Suszarka do ubrań marki Samsung jest wyposażona w 14 praktycznych programów oraz funkcję Air Wash. Technologia OptimalDry w połączeniu z możliwością załadowania do 8 kg pozwala na wysuszenie tkanin zaledwie w 35 min.

 

Zalety

Energooszczędna: Poziom zużycia energii w trakcie pracy zgodnie ze standardami UE klasyfikuje się do A+++, co oznacza, że model jest oszczędny.

Wybór programów: Urządzenie oferuje aż 14 programów, które w zależności od potrzeb można dopasować do rodzaju tkanin znajdujących się w bębnie.

Szybkie suszenie: Suszarka jest wyposażona w funkcję szybkiego suszenia tkanin. Już po 35 minutach pojedyncze sztuki odzieży są gotowe do ubrania. System OptimalDry stale monitoruje wilgotność oraz temperaturę odzieży.

Pojemność: Duża pojemność suszarki Samsung wynosząca 8 kg pozwala na jednoczesne suszenie większej ilości odzieży, pościeli oraz innych tkanin podczas trwania jednego cyklu.

 

Wady

Wymiary: Suszarka Samsung ma wymiary wynoszące 60 cm x 85 cm x 60 cm, które utrudniają ustawienie sprzętu.

 

 

 

 

3. Suszarka do Ubrań Samsung QuickDrive DV90N62632W

 

Suszarka do ubrań Samsung QuickDrive DV90N62632W jest w klasie energetycznej A+++. To daje pewność, że jej regularne używanie nie będzie powodowało znacznego zwiększenia kosztów za prąd. Ponadto kupując energooszczędny model wspieramy środowisko naturalne.

Wymiary sprzętu są następujące: 85 cm x 60 cm x 60 cm. Jego ładowność jest równa 9 kg. Model waży ok. 50 kg. Urządzenie ma wskaźnik poziomu wody, dzięki któremu wiadomo, kiedy należy opróżnić zebraną w pojemniku ciecz. Suszarkę można obsługiwać z poziomu swojego telefonu, a więc niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy. Filtr 2w1 pozwala łatwo utrzymać wnętrze sprzętu w nienagannej czystości. Czysty bęben stanowi gwarancję efektywności.

Do zakupu suszarki do ubrań Samsung QuickDrive DV90N62632W zachęca jej funkcjonalność i solidne wykonanie. Konsumenci bez wątpienia doceniają to, że w urządzeniu można bezpiecznie suszyć nawet bardzo delikatne tkaniny. Sporym plusem jest również wytrzymały i efektywny silnik.

Samsung QuickDrive DV90N62632W to suszarka do ubrań w klasie energetycznej A+++. Model ma wymiary: 85 cm x 60 cm x 60 cm.

 

Zalety

Smart Control: Użytkownik ma możliwość zdalnego sterowania pracą suszarki z poziomu swojego smartfona. Wystarczy przed pierwszym użyciem urządzenia sparować je z posiadanym przez nas telefonem.

Silnik: Model został wyposażony w silnik Digital Inverter, który cechuje niezwykła trwałość. Ogranicza to ryzyko wystąpienia awarii. Warto wspomnieć o tym, że silnik stosunkowo cicho pracuje.

Delikatna dla ubrań: Prezentowana suszarka jest delikatna dla różnego rodzaju tkanin. W związku z tym można w niej bez obaw suszyć nawet bardzo cienkie materiały (np. aksamitną bluzkę).

 

Wady

Obsługa: Dołączona do opakowania instrukcja obsługi nie wyjaśnia w sposób wyczerpujący, jak należy korzystać ze sprzętu.

 

 

 

 

Jaką suszarkę do ubrań Samsung wybrać?

 

Coraz częściej suszarka do ubrań staje się wyposażeniem naszych domów. Jednak, jaką wybrać, gdy się kupuje suszarkę po raz pierwszy i nie ma się z tym urządzeniem żadnych doświadczeń? Właśnie to postaramy się podpowiedzieć prezentując również najlepsze suszarki do ubrań Samsung w rankingu na końcu poradnika.

Istnieją dwa rodzaje suszarek: kondensacyjne i wywiewowe. Te drugie ze względu na konieczność odprowadzenia pary muszą być podłączone do instalacji wentylacyjnej, więc coraz więcej producentów zarzuca ich produkcję. Suszarki kondensacyjne zbierają wodę z ubrań w specjalnym pojemniku, który jest opróżniany przez użytkownika, bądź automatycznie. Bardziej innowacyjne urządzenia mają pompę ciepła, co pozwala na kumulację ciepła i używanie rozgrzanego po raz kolejny, co wpływa na oszczędności energetyczne.

Ponadto możemy wyróżnić urządzenia wolnostojące lub te do zabudowy. Suszarki mogą, również, jak pralki, być ładowane zarówno od góry, jak i od frontu – zależy to od modelu.

Kupując model dla siebie powinniśmy zwrócić uwagę na jego ładowność. Im więcej domowników, to podobnie, jak pralka, większą ładowność powinna mieć i suszarka. Dobrze jest ładowność dopasować do wkładu, jaki mamy w pralce, aby całe pranie można było przenieść do suszarki.

Najlepsza suszarka do ubrań Samsung w 2024 roku to będzie taki model, który ma wysoką klasę energetyczną. Najlepsze modele mają klasę energetyczną A+++ i takie w pierwszym rzędzie należy wybierać do zakupu, bo suszarka to urządzenie, które zużywa dużo prądu. Zatem urządzenie nawet o wysokiej klasie energetycznej zużyje nie mało prądu.

Zwrócić uwagę trzeba również na pojemność zbiornika na wodę. Im jest on większy, tym rzadziej, go będziesz opróżniał. Większość modeli ma zbiorniki o pojemności 4 – 5 litrów.

Przydatne w obsłudze urządzenia są różnego rodzaju funkcje, takie jak funkcja opóźnionego startu, czy auto suszenia, gdzie czujniki pralki wykrywają wilgotność ubrań i dostosowują do nich czas suszenia. Dwukierunkowa praca bębna pozwala na efektywniejsze suszenie, a system redukcji zagnieceń ułatwia prasowanie. Suszarki do ubrań Samsung w dobrej cenie posiadają również szereg programów do wyboru, w zależności od rodzaju suszonej odzieży i wymaganego tempa suszenia.

 

 

Czy warto kupić suszarkę do ubrań?

 

Nie zawsze mamy możliwość swobodnego wywieszenia ubrań po praniu na lince. Musimy wtedy korzystać z innych rozwiązań, np. takich jak automatyczna suszarka do ubrań. Urządzenie przypomina pralkę, ale jego zadaniem jest nie pranie, a suszenie. Zastanawiasz się, czy zaopatrzyć się w taki sprzęt? W tym artykule podpowiemy Ci, czy warto kupić suszarkę do ubrań.

Komu przydaje się suszarka do ubrań?

Jeżeli mieszkasz sam, to raczej nie gromadzisz zbyt dużo prania. W tym wypadku możliwe, że suszarka będzie wyłącznie zajmować Ci miejsce w domu i lepszy będzie zakupu sprzętu 2w1. Jeżeli jednak w domu mieszkają więcej niż dwie osoby, a szczególnie dzieci, to suszarka jest jak najbardziej pomocna. Urządzenie przyda się nawet dwójce osób, które mieszkają w bloku i nie mają za bardzo gdzie powiesić prania. Sprzęt 2w1 to dobry wybór do małego mieszkania, ale jeśli masz miejsce, osobna suszarka jest lepsza, gdyż jest mocniejsza i wydajniejsza.

 

Czy suszenie w suszarce do ubrań zabiera dużo czasu?

Suszarka do ubrań pozwala zaoszczędzić czas. Możesz zapomnieć o żmudnym wywieszaniu ubrań na linkach lub kaloryferach. Wystarczy, że włożysz całość prania do bębna sprzętu i ustawisz jego pracę. Po zakończeniu suszenia możesz zazwyczaj bezpośrednio poskładać już suche ubrania, a następnie umieścić je w szafach. Pamiętaj jednak, że wszystko zależy od modelu suszarki, z jakiego korzystasz.

 

Czy używanie suszarki do ubrań jest wygodne?

Jaka suszarka do ubrań jest polecana? Wielu użytkowników odpowiada, że taka, która jest wyposażona w wiele ustawień. Takie ustawienia są dla nas bardzo wygodne. Pamiętaj, że suszarka działa podobnie do pralka. Dlatego ma znaczenie, jaki rodzaj ubrań wkładasz do urządzenia. Nowoczesne suszarki mają specjalne programy, z pomocą których można suszyć delikatne tkaniny, ubrania dla dzieci, jeans i wiele innych materiałów. Nie musisz się martwić, że po wypraniu te dziecięce lub bardzo delikatne zostaną zniszczone.

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Wielu użytkowników zauważyło, że ubrania wyjęte bezpośrednio z suszarki do ubrań bardzo ładnie pachną, a na dodatek są bardzo miękkie. Jeżeli suszy się sprzętem, napełniając go ciepłą wodą, to działa on podobnie jak żelazko. Ubrania nie są pogniecione i bardzo często nie wymagają dodatkowego prasowania. W tym momencie możemy zaoszczędzić czas i uniknąć nielubianej przez wielu czynności, jaką jest prasowanie. Pamiętaj jednak, żeby ubrania wyglądały dobrze, trzeba je od razu po zakończeniu suszenia wyciągnąć z suszarki. Warto zainwestować w model, który ma specjalny czujnik i daje sygnał wtedy, kiedy suszenie się kończy (w zależności od ilości oraz rodzaju ubrań sam proces może trwać od kilku minut do kilku godzin). W rezultacie nie musisz co chwilę sprawdzać, czy suszenie się zakończyło.

 

Dbanie o suszarkę do ubrań

Niektórym osobom wydaje się, że nie warto kupować suszarki do ubrań ze względu na skomplikowaną pielęgnację. Jednak pielęgnacja urządzenia typu suszarka zazwyczaj ogranicza się wyłącznie do mycia raz na jakiś czas. Tak samo, jak w przypadku innych sprzętów, musimy co pewien czas kontrolować, czy wszystkie części suszarki odpowiednio działają, ponieważ na wewnętrznych częściach często osiada kamień z wody. Warto dodać, że większość urządzeń nie pobiera zbyt dużo prądu, a koszt 1 suszenia to zazwyczaj około 1 zł. Biorąc pod uwagę wygodę oraz szybkość pracy, korzystanie z suszarki do ubrań jest w wielu wypadkach bardziej opłacalne niż korzystanie z tradycyjnych metod suszenia, na przykład wieszanie ubrań na lince.

 

 

FAQ

 

P1: Dlaczego suszarka Samsung nie suszy?

Niedosuszone ubrania w suszarce to problem, który nie zawsze oznacza awarię sprzętu. Warto upewnić się, że jego przyczyną nie jest niewłaściwe używanie suszarki. Być może urządzenie nie działa prawidłowo ze względu na zbyt dużą ilość ubrań wkładaną do suszenia. Kolejną przyczyną może być pełny zbiornik na wodę. Suszarki kondensacyjne gromadzą ją w specjalnym pojemniku, który należy regularnie opróżniać. Warto również sprawdzić, czy w suszarce nie zatkał się filtr, lub czy czujniki suszenia nie są zabrudzone. Źródłem problemu może być także źle dobrany program suszenia. Jeśli pomimo wykluczenia tych przyczyn, urządzenie nadal nie działa prawidłowo, należy zgłosić się do serwisu.

P2: Jak ustawić suszarkę na pralce Samsung?

Jeśli nie lubisz wieszać prania, które długo schnie i psuje wygląd Twojego mieszkania lub balkonu – suszarka Samsung to urządzenie dla Ciebie. Na rynku dostępne są również pralko-suszarki, jednak mają one mniejszą moc. Dwa oddzielne urządzenia zajmują dużo miejsca, możemy jednak w prosty sposób ustawić jedno na drugim. Potrzebujemy do tego specjalnego łącznika, który zapewnia stabilne umocowanie suszarki na pralce. Nie należy ustawiać urządzeń bez łącznika. Wiąże się to z ryzykiem ich uszkodzenia. Firma Samsung oferuje łączniki odpowiednie dla urządzeń tej marki. Znajdziemy je w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Sprzęt nie jest trudny w montażu, każdy zestaw zawiera instrukcję instalacji.

 

P3: Pralko-suszarka Samsung – jak działa?

Pralko-suszarka to sprzęt, który pełni dwie funkcje. Pozwala zapomnieć o obowiązku wieszania mokrych ubrań, ponieważ dzięki niej nasza odzież zaraz po praniu jest nie tylko czysta, ale też sucha. Ponadto, takie urządzenie zajmuje mniej miejsca, niż osobna pralka i suszarka. Idealnie sprawdzi się w małym mieszkaniu. Pranie w tym urządzeniu odbywa się tak samo, jak w przypadku zwykłej pralki. Suszenie natomiast wymaga procesu kondensacji. Wyprana odzież poddawana jest nadmuchowi gorącego powietrza. Następnie wilgotne powietrze oczyszcza filtr. Długość suszenia uzależniona jest od wybranego programu. Niektóre urządzenia mają również funkcję zimnego nadmuchu na koniec suszenia. Dzięki temu nasze ubrania nie będą wygniecione.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ