Ranking 3 najlepszych suszarek do ubrań w Bosch 2024

Ostatnio aktualizowane: 14.07.24

 

Suszarka do ubrań Bosch – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Chcesz cieszyć się miłymi w dotyku i szybko wysuszonymi ubraniami przez cały rok? Polecamy zapoznać się z opisem suszarki do ubrań Bosch z pompą ciepła WTR87TW0PL. Pomieści ona aż 8 kg mokrej odzieży i zapewni jej optymalne warunki podczas suszenia. Producent zadbał o swoich użytkowników i wyposażył sprzęt w dodatkowe programy i funkcje, pozwalające m.in. na wysuszenie puchowych poduszek. Bosch WTY87783PL to suszarka do ubrań, która uplasowała się na drugim miejscu w rankingu. Urządzenie pobiera mało prądu, dlatego z pewnością zasługuje na miano energooszczędnego sprzętu domowego.


3 najlepszych suszarek do ubrań w Bosch. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

W suszarce zastosowano nowoczesną pompę ciepła, co przekłada się na niewielkie zużycie energii elektrycznej oraz dostosowanie optymalnej temperatury suszenia do każdego rodzaju ubrań. Urządzenie wyposażono w pojemny bęben ze stali szlachetnej ze specjalną wewnętrzną powłoką, chroniącą tkaniny przed zniszczeniem. Dodatkowym autem jest blokada, zabezpieczająca otwarcie suszarki przez dzieci.

Difetto

Użytkownicy zwracają uwagę, iż suszarka ma problem z dosuszeniem bardzo grubych ubrań, dlatego cały proces trzeba od początku powtórzyć.

Conclusione

Suszarka do ubrań marki Bosch pomieści do 8 kg ubrań. Jej wymiary to: Wysokość – 84,2 cm, szerokość – 59,8 cm oraz głębokość – 59,9 cm. Urządzenie wyposażono w technologię pompy ciepła z elementem chłodzącym przyjaznym dla środowiska.

Drugi wybór

Pregio

Wymiennik ciepła z funkcją samoczyszczenia sprawia, że nie trzeba poświęcać zbyt dużo czasu na konserwację urządzenia. Istnieje możliwość zapamiętania ostatnich ustawień sprzętu, dzięki czemu przygotowanie go do pracy zajmuje dosłownie chwilę.

Difetto

Obudowa modelu jest delikatna, stąd też do jej czyszczenia zaleca się stosowanie miękkich ściereczek. Na wyświetlaczu stosunkowo szybko pojawią się zarysowania, jednak nie wpływają one zbyt mocno na komfort użytkowania suszarki.

Conclusione

Model ma 9 kg wsad, dlatego będzie dobrą propozycją dla większej rodziny. Urządzenie nie pobiera zbyt dużo energii. Użytkownik może wybrać jeden z kilku dostępnych programów suszenia. Każdy z nich jest dostosowany do innego rodzaju tkanin.

Rozważ też

Pregio

Model ma pompę ciepła, która nie tylko jest energooszczędna, ale też pozwala suszyć ubrania w niższej temperaturze. Minimalizuje to ryzyko uszkodzenia tkanin. Wykonany ze stali nierdzewnej bęben nie niszczy ubrań i wykazuje dużą odporność na korozję.

Difetto

Urządzenie generuje duży hałas, dlatego jego używanie w środku nocy może okazać się nie najlepszym pomysłem. Z uwagi na sporą liczbę funkcji dla niektórych osób użytkowanie modelu może wydawać się skomplikowane.

Conclusione

Suszarka ma wyświetlacz LED. Można ją ustawić na pralce Bosch nie martwiąc się o uszkodzenie któregokolwiek ze sprzętów. W rezultacie model dobrze spisuje się nie tylko w dużych, ale także małej wielkości łazienkach czy pralniach.

 

1. Suszarka do Ubrań Bosch z Pompą Ciepła WTR87TW0PL

 

Marka Bosch umożliwia użytkownikom korzystanie z wysokiej jakości suszarki do ubrań z pompą ciepła WTR87TW0PL. Zastosowanie najnowszych rozwiązań pozwoli nam na zaoszczędzenie energii elektrycznej oraz suszenie ubrań w niższej temperaturze niż tradycyjne suszarki. Oznacza to, że nie musimy się już martwić o najbardziej delikatne tkaniny, ponieważ urządzenie automatycznie dopasuje do nich odpowiednią temperaturę.

Suszarka gwarantuje minimalne zużycie prądu. Wyposażono ją w specjalne czujniki monitorujące temperaturę i poziom wilgotności delikatnych ubrań. System AutoDry zapewnia użytkownikom efekt zgodny z zastosowanym trybem, dlatego możemy wyjąć ubrania gotowe do powieszenia w szafie, bez potrzeby prasowania. Godnym uwagi jest również system Sensitive Drying, który umożliwia delikatne suszenie za pomocą lekkiego, ciepłego powietrza oraz eliminuje zagniecenia, pozostawiając miękką i miłą w dotyku odzież.

Konsumenci są zadowoleni z zakupu suszarki z pompą ciepła. Zgodnie twierdzą, iż dokonali słusznego wyboru. Doceniają urządzenie za cichą i efektywną pracę, a także za dużą ilość dostępnych programów.

Suszarka do ubrań Bosch z pompą ciepła WTR87TW0PL ma klasę energetyczną A+++ w zakresie od A+++ do D. Produkt może pomieścić do 8 kg wsadu i ma prawostronne otwieranie drzwi. Jego wymiary to: Wysokość – 84,2 cm, szerokość – 59,8 cm oraz głębokość – 59,9 cm.

 

 

 

 

 

2. Bosch SelfCleaning Condenser WTY87783PL

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez suszarki Bosch WTY87783PL. Jest to model w klasie energetycznej A++, co oznacza, że nie pobiera on zbyt dużo prądu, a tym samym jest przyjazny środowisku. Urządzenie mieści do 9 kg ubrań. Wymiary produktu to: głębokość – 59,9 cm i szerokość – 59,8 cm.

Suszarka do ubrań ma wymiennik ciepła z funkcją samoczyszczenia (SelfCleaning Condenser). W rezultacie nie tracimy zbyt dużo czasu na odpowiednią pielęgnację urządzenia i nie musimy się martwić, że znajdujące się we wnętrzu sprzętu osady wpłyną na efektywność jego pracy. Użytkownik ma do wyboru różne tryby suszenia np. Do prasowania, Do szafy czy Extra suche.

Pozytywne opinie na temat Bosch WTY87783PL sprawiają, że suszarka jest chętnie wybierana przez użytkowników. Konsumenci wskazują, że urządzenie ma zdecydowanie więcej zalet, aniżeli wad. Urządzenie jest efektywne, a przy tym delikatne dla ubrań. Atutami są także estetyczny wygląd i ławy system obsługi.

Suszarka do ubrań Bosch WTY87783PL jest w klasie energetycznej A++. Ładowność sprzętu jest równa 9 kg.

 

Zalety

Możliwość zapamiętania ustawień: Ciekawą i bardzo przydatną funkcją jest zapamiętanie ostatnich ustawień. To pozwala nam zaoszczędzić czas. Wystarczy, jeśli przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia naciśniemy jeden przycisk.

Odpowiedni do małych mieszkań: Sprzęt jest odpowiedni nie tylko do dużych, ale także stosunkowo małych mieszkań. Wszystko przez to, że suszarkę można ustawić bezpośrednio na pralce i nie martwić się o uszkodzenie któregokolwiek z urządzeń.

System Sensitive Drying: Model ma system Sensitive Drying, który automatycznie dopasowuje sposób suszenia do rodzaju tkanin znajdujących się w suszarce. To gwarantuje, że nasze ubrania się nie zniszczą.

Oszczędność energii: Na zakup Bosch WTY87783PL możemy się zdecydować bez obaw o to, że nasze rachunki za energię drastycznie wzrosną. Urządzenie pobiera mało prądu (klasa energetyczna A++).

 

Wady

Wyświetlacz: Podczas czyszczenia produktu trzeba uważać na wyświetlacz, ponieważ jest on podatny na zarysowania.

 

 

 

 

3. Bosch SelfCleaning Condenser WTW85562PL

 

Jeśli szukasz energooszczędnej suszarki do ubrań, Bosch WTW85562PL to urządzenie, które powinno Cię zainteresować. Klasa energetyczna sprzętu to A++. Dodatkowo model jest wyposażony w pompę ciepła, która umożliwia suszenie tkanin w niższej temperaturze. Urządzenie ma także samoczyszczący kondensator.

Wymiary suszarki do ubrań są następujące: głębokość – 59,9 cm i szerokość – 59,8 cm. Ładowność sprzętu wynosi 9 kg. Model generuje hałas na poziomie 65 dB. Zaletą jest ilość dostępnych w urządzeniu funkcji. Jedną z najbardziej przydatnych jest możliwość opóźnienia startu. Opcja ta pozwala zaplanować godzinę, w której zakończy się suszenie. W ten sposób możemy dostosować pracę urządzenia do naszych codziennych planów i zobowiązań.

Większość komentarzy na temat Bosch WTW85562PL jest pozytywna. Zdaniem wielu osób model jest wykonany z dobrych gatunkowo materiałów. Bęben ze stali nierdzewnej jest nie tylko wytrzymały i odporny na działanie korozji, ale także odpowiednio delikatny dla ubrań.

Bosch WTW85562PL to suszarka do ubrań z 9 kg wsadem. Sprzęt jest w klasie energetycznej A++. Produkt ma biały kolor.

 

Zalety

Pompa ciepła: Urządzenie zostało wyposażone w pompę ciepła, która pozwala oszczędzić energię. Dzięki niej możliwe jest suszenie ubrań w niższej temperaturze, co przynosi korzyści nie tylko w postaci niższych rachunków, ale także jest bezpieczniejsze dla tkanin.

Funkcja samoczyszczenia: Wymiennik ciepła ma opcję samoczyszczenia, więc nie trzeba samodzielnie usuwać zanieczyszczeń (np. kłaczków bawełny) z wnętrza suszarki.

Panel sterowania: Przejrzysty panel sterowania sprawia, że obsługa sprzętu jest wyjątkowo łatwa. Nawet bez czytania dołączonej do zestawu instrukcji nie powinniśmy mieć problemu z użytkowaniem Bosch WTW85562PL.

 

Wady

Głośność pracy: Nieliczne osoby wskazują, że urządzenie generuje stosunkowo duży hałas w trakcie suszenia. Biorąc jednak pod uwagę efektywność pracy nie jest to znacząca wada.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką suszarkę do ubrań Bosch wybrać?

 

Osoby, które żyją w niewielkich mieszkaniach na pewno zgodzą się, że suszenie prania to duży kłopot. Ze względu na niewielki metraż domu, nie ma miejsca na wywieszenie mokrych ubrań. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnej suszarki. Posiadanie takiego typu sprzętu zdecydowanie ułatwi Ci życie. Musisz jednak wiedzieć, że wybór takiego urządzenie nie jest rzeczą prostą. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy niewielkie zestawienie, gdzie znalazły się trzy najlepsze suszarki do ubrań Bosch.

Niemiecka firma Bosch znana jest na całym świecie jako producent wysokiej klasy sprzętów gospodarstwa domowego oraz części i akcesoria samochodowe. Marka ta istnieje na rynku już ponad 100 lat i przez ten czas regularnie usprawnia swoje produkty. Dzięki temu, oferowane przez nią modele są obecnie uważane za jedne z najlepszych na rynku. Bowiem, cechują się one dużą wytrzymałością, nowoczesnością oraz przystępną ceną. Na szczególną uwagę zasługuje to, że urządzenia marki Bosch posiadają najwyższą klasę energetyczną, co przyczynia się do redukcji zanieczyszczeń.

Decydując się na zakup suszarki do ubrań, musisz zdecydować, jaki tryb suszenia najbardziej Ci odpowiada. Do dyspozycji masz dwa rodzaje urządzeń: kondensacyjne i wywiewowe. W pierwszym typie, woda gromadzona jest w specjalnym pojemniku. W zależności od modelu albo obowiązkiem użytkownika jest jego opróżnianie, albo suszarka posiada wbudowany system, który odprowadza wodę. Sprzęty wywiewowe, do pracy używają parę wodną, dlatego niezbędne jest, aby były podpięte do instalacji wentylacyjnej. Niestety, ich instalacja jest dość skomplikowana.

Istotną cechą, którą powinna mieć dobra suszarka do ubrań jest wysoka klasa energetyczna urządzenia. Sprzęty posiadają oznakowania od A do G, gdzie pierwsza litera alfabetu symbolizuje najwyższą klasę. Choć takie modele są zazwyczaj droższe, to inwestycja ta szybko Ci się zwróci. Bowiem, im niższa klasa energetyczna, tym Twoje rachunki za prąd będą większe.

Kolejnym, ważnym elementem jest ładowność bębna. Uwarunkowana jest ona częstotliwością Twojego prania oraz wielkością rodziny. Sugerowany jest zakup modelu, którego ładowność jest taka sama, jak w przypadku pralki. Jeśli żyjesz samemu, upewnij się, czy interesujący Cię produkt posiada opcję suszenia jedynie połowy wsadu.

 

 

Czy warto kupić suszarkę do ubrań Bosch?

 

Po przeczytaniu ranking potrafisz już odpowiedzieć na pytanie: jaka suszarka do ubrań Bosch jest polecana przez konsumentów? Jednak czy jesteś pewien, że potrzebujesz takiego urządzenia w domu? Postanowiliśmy sprawdzić, czy warto kupić sprzęt do suszenia ubrań i komu może się przydać.

Kto powinien kupić suszarkę do ubrań?

Suszarka to urządzenie idealne dla wszystkich osób, które często muszą robić pranie i nie mają gdzie wieszać czystych ubrań do wyschnięcia. Dotyczy to przede wszystkim mieszkańców bloków, ale nie tylko. Mieszkając w domu jednorodzinnym możemy wynieść pranie na zewnątrz i powiesić je na sznurkach lub w dowolnym miejscu ustawić zwykłą suszarkę. Niemniej jednak taką możliwość mamy głównie wiosną i latem, w okresie jesienno-zimowym nie pozwalają nam na to warunki atmosferyczne. Mimo że w chłodniejsze miesiące możemy powiesić ubrania na sznurkach nad wanną, nie wygląda to zbyt estetycznie. Poza tym rozłożona suszarka w salonie czy innym pomieszczeniu zajmuje dużo miejsca i może przeszkadzać domownikom. Suszarka bębnowa pozwala na szybkie wysuszenie odzieży, pościeli i firanek niezależnie od pory roku.

 

Zalety suszarki do ubrań

Suszarka do ubrań ma kilka istotnych zalet, a jedną z nich jest możliwość szybkiego założenia świeżo wypranej bluzki, spodni itp. Nie musimy przeszukiwać szafy, aby wybrać inną stylizację. Wystarczy włożyć wilgotne ubranie do bębna suszarki, wybrać odpowiedni program i odczekać chwilę, aby odzież była całkowicie sucha. Niemniej istotne jest to, że suszarka bębnowa ma wymiary zbliżone do pralki i możemy ustawić urządzenia jedno na drugim (potrzebujemy do tego specjalnego łącznika). Nie musimy się więc obawiać ograniczenia wolnej przestrzeni w łazience. Wiele osób mówi też, że pranie wysuszone w suszarce bębnowej ładniej pachnie niż to wywieszone na sznurku. Poza tym tego typu sprzęty mają od kilku do kilkunastu różnych programów pracy, więc z pewnością unikniemy zniszczenia odzieży.

 

Czy suszarka do ubrań ma wady?

Często suszarka do ubrań okazuje się wyjątkowo praktyczna, ale nie jest to sprzęt pozbawiony wad. To kolejne urządzenie w domu, które wymaga podłączenia do prądu i instalacji wodnej, a więc może przyczynić się do wzrostu rachunków (zwłaszcza gdy będziemy jej bardzo często używać). Co więcej, zanim włożymy ubrania do bębna musimy się upewnić, że są przystosowane do mechanicznego suszenia. Są materiały, które mogą się zniszczyć w wyniku działania suszarki do ubrań, dlatego trzeba je suszyć w tradycyjny sposób. Kłopotliwe może być nie tylko sprawdzanie metek odzieży, ale też czyszczenie filtra i wylewanie wody z pojemnika. Czynności te należy powtarzać po każdym użyciu sprzętu.

Czy zakup suszarki do ubrań może coś zmienić?

Osoby, które zdecydowały się na zakup suszarki bębnowej przekonują, że była to słuszna decyzja. Jeśli często robimy pranie (bo np. mamy małe dzieci), to takie urządzenie może być dla nas dużym ułatwieniem. Ubrania zwykle są suche po upływie ok. dwóch czy trzech godzin, dlatego szybko możemy je wyprasować i z powrotem schować do szafy. Przekładanie wypranej odzieży z pralki do suszarki zajmuje kilka minut, natomiast ich rozwieszanie trwa przeważnie dłużej. Możemy zyskać chwilę dla siebie i odpocząć od domowych obowiązków.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ