Najlepsza myjka parowa do okien

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Jeżeli ciekawi cię, jaka myjka do okien i innych gładkich powierzchni jest najlepsza, doskonale trafiłeś. Na podstawie analizy opinii znalezionych w Internecie przygotowaliśmy zestawienie godnych uwagi sprzętów, które bez wątpienia ułatwią Ci utrzymanie porządku w domu. Na pierwszym miejscu plasuje się model Karcher SC 2, który w zestawie ma kilka wymiennych akcesoriów. Myjka nadaje się nie tylko do mycia okien, ale i podłóg, luster oraz fug. Produkt skutecznie eliminuje nawet do 99,9% bakterii i innych drobnoustrojów, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Poza tym sprzęt wyposażono w schowek na akcesoria w obudowie, gdzie możesz przechowywać wszystkie, dołączone do kompletu końcówki czyszczące. Na drugim miejscu jest Karcher SC 5 – myjka o dużej mocy, która generuje parę wodną pod dużym ciśnieniem. Z tego względu usuwanie uporczywych zabrudzeń jest proste i nie musisz energicznie szorować powierzchni, co bywa niezwykle męczące. Sprzęt ma 6 m kabel zasilający, a także 0,5 l pojemnik na wodę.

Myjki parowe do okien – Ranking

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Urządzenie gwarantuje skuteczne czyszczenie bez detergentów. W czasie sprzątania sprzęt nie zużywa za dużo wody, dlatego nie generuje dużych kosztów. Poza tym praca przebiega szybko i cicho, co wpływa na komfort używania. Obsługa jest intuicyjna, dlatego wszyscy konsumenci poradzą sobie z myjką.

Difetto

W zestawie brakuje końcówki do czyszczenia okien – trzeba ją dokupić samodzielnie. Ponadto część osób twierdzi, że w przypadku delikatnych powierzchni należy nie przesadzać z intensywnością pary, bo po kilku sprzątaniach można je uszkodzić.

Conclusione

Przy pomocy sprzętu wyczyścisz wiele powierzchni w domu. Myjka usuwa nawet silne zabrudzenia, ale też drobnoustroje i bakterie. Po czyszczeniu na powierzchni nie zostają smugi. Poza tym urządzenie jest bezpieczne dla wielu powierzchni w domu, bo do pracy nie używamy detergentów.

Drugi wybór

Pregio

Jest to cicha myjka, którą wyczyścisz okna, blaty w kuchni i kabiny prysznicowe. Pojemny zbiornik na wodę sprawia, że nie musisz przerywać pracy, by go napełnić. Wysokie maksymalne ciśnienie wody (4,2 bar) umożliwia usunięcie nawet zaschniętego brudu.

Difetto

Brak zwijanego kabla może utrudnić przechowywanie sprzętu. Poza tym konsumenci twierdzą, że w przypadku dużego brudu praca z użyciem myjki zajmuje więcej czasu niż zakładali.

Conclusione

Produkt sprawdzi się podczas czyszczenia wszystkich wodoodpornych powierzchni w domu. Wydajność myjki to 150 m2, dlatego sprawdzi się w dużych domach. Zbiornik na wodę zaprojektowano tak, by można go było szybko wyjąć i uzupełnić ciecz. Obsługa modelu jest prosta.

Rozważ też

Pregio

Oczyszczacz parowy bardzo dobrze usuwa kamień, rdzę oraz tłuste plamy z wodoodpornych powierzchni. Dzięki dużej mocy już po chwili po włączeniu woda zamienia się w parę wodną i sprzęt jest gotowy do pracy. Spore ciśnienie robocze (3 bar) sprawia, że sprzątanie przebiega bardzo szybko.

Difetto

Jest to niewielki model, którym wyczyścimy niewielkie powierzchnie. Nie jest odpowiedni do sprzątania podłóg, co według części konsumentów bardzo ogranicza jego funkcjonalność.

Conclusione

Jest to niewielki model. Nawet osoby o niewielkiej tężyźnie fizycznej nie będą miały problemu z podnoszeniem myjki. Produkt nada się nie tylko do okien czy kabin prysznicowych, z jego pomocą wyczyścisz zasłony i firany. W czasie czyszczenia model usuwa bakterie, roztocza, drobnoustroje i alergeny.

 

Karcher SC 2

 

Model Karcher SC 2 to wielofunkcyjna parownica domowa, która może być używana do czyszczenia wielu powierzchni, w tym okien. Zaletą tego sprzętu jest to, że w czasie pracy usuwa nie tylko silne zabrudzenia, ale również wiele bakterii i drobnoustrojów.

Ta bardzo dobra myjka parowa do okien w dobrej cenie może zostać użyta do czyszczenia podłóg, kafelek, kabin prysznicowych, piekarników, blatów kuchennych czy fug. Model wykonuje te czynności bez użycia chemii oraz z wykorzystaniem minimalnej ilości wody. Dzięki temu używanie tego produktu to duża oszczędność. Zaletą sprzętu jest to, że w czasie mycia okien lub luster, nie pozostawia żadnych smug. W zależności od powierzchni i stopnia zabrudzenia, musimy użyć innej ilości pary. Jej regulacja jest możliwa dzięki specjalnemu przełącznikowi umieszczonemu na rękojeści.

Warto dodać, że urządzenie jest bardzo bezpieczne, bowiem zostało wyposażone w specjalną blokadę pistoletu parowego. Sprawia to, że nawet jeśli Twoje dzieci znajdą maszynę, nie będą mogły jej użyć. Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło maszynę za jej wielofunkcyjność i wydajność.

Myjka Karcher SC 2 ma moc 1500 W i zbiornik o pojemności 1 l. Urządzenie jest zasilane sieciowo, a długość przewodu wynosi 4 m. Produkt wytwarza ciśnienie do 3,2 bara.

 

Zalety

Wiele zastosowań: Sprzęt nadaje się nie tylko do mycia okien, ale również luster, kafelków, podłóg, fug, okapów i innych, gładkich powierzchni. Wszystko przez to, że w zestawie znajdziemy kilka wymiennych końcówek, m.in.: dyszę ręczną, ściereczkę podłogową i okrągłą szczotkę.

Schowek na akcesoria: W obudowie myjki znajduje się praktyczny schowek na akcesoria, dlatego wszystko możemy przechowywać w jednym miejscu.

Blokada pistoletu parowego: Na pistolecie parowym znajduje się blokada, dlatego urządzenia z pewnością nie uruchomią przypadkowo dzieci.

Zabija do 99,9% bakterii: Myjka wytwarza gorącą parę pod wysokim ciśnieniem, która pozwala pozbyć się niemal wszystkich bakterii i innych mikroorganizmów.

Regulacja ilości pary: Możliwość regulacji ilości pary umożliwia nam samodzielne decydowanie o efektywności działania urządzenia.

 

Wady

Za długi czas nagrzewania: Niektórzy użytkownicy uważają, że sprzęt zbyt długo się nagrzewa i sprzątanie domu zajmuje więcej czasu, niż początkowo oczekiwaliśmy.

 

 

 

 

Karcher SC 5

 

Model Karcher SC 5 to nowoczesna i bardzo skuteczna myjka domowa, która może być używana na wielu wodoodpornych powierzchniach, w tym oknach.

Ta najlepsza myjka parowa do okien w 2024 roku została wyposażona w dodatkowy zbiornik na wodę. Jego wyjęcie jest bardzo proste, zatem bez konieczności przerywania będziesz mógł dolać do niego wody. Dużym udogodnieniem ze strony producenta jest funkcja Vapo Hydro. Opcja ta pozwala na bezstopniową regulację wilgotności pary, co pomoże Ci dopasować sposób pracy modelu do stopnia zabrudzeń.

Wydajność powierzchniowa tego produktu wynosi 150 m², zatem bez problemu upora się on z zabrudzeniami w Twoim domu. Maksymalne ciśnienie modelu to 4,2 bar, co gwarantuje efektywne usuwanie brudu. Wśród zalet sprzętu trzeba wymienić krótki czas nagrzewania. Po umieszczeniu w zbiorniku 1,5 l wody i uruchomieniu, maszyna jest gotowa do pracy po 3 minutach. Wymiary myjki to: długość – 43,9 cm, szerokość – 30,1 cm i wysokość – 30, 5 cm. Zaś waga sprzętu, bez wyposażenia to 6 kg.

Prezentowany model zebrał wiele dobrych opinii wśród konsumentów. Użytkownicy docenili dużą wydajność parownicy.

Model Karcher SC 5 jest przeznaczony do mycia wszystkich powierzchni w domu, m.in. okien, luster i płytek. Urządzenie ma moc 2200 W i wytwarza parę wodną pod ciśnieniem 4,2 bara. Sprzęt wyposażono w 0,5 l pojemnik na wodę.

 

Zalety

Długi kabel zasilający: Przewód o długości 6 m pozwala uniknąć konieczności przepinania myjki do gniazdek w kolejnych, sprzątanych pomieszczeniach. To pozwala uniknąć konieczności nadmiernego pochylania się.

Efektywne usuwanie zanieczyszczeń: Duża moc silnika i generowana pod odpowiednim ciśnieniem para wodna sprawiają, że bez zbędnego wysiłku możemy pozbyć się zanieczyszczeń.

Praktyczność: W komplecie dostajemy akcesoria umożliwiające łatwe mycie podłóg, luster, okien, a także trudno dostępnych zakamarków w domu.

Wskaźnik gotowości pary: Na obudowie umieszczono wskaźnik gotowości pary, za sprawą którego wiemy, kiedy urządzenie jest nagrzane do odpowiedniej temperatury.

 

Wady

Za mały zbiornik na wodę: Ponieważ zbiornik na wodę ma pojemność 0,5 l, w czasie sprzątania dużych powierzchni trzeba go często uzupełniać, co może stać się wyjątkowo uciążliwe.

 

 

 

 

Concept CP 1010 Perfect Clean

 

Concept CP 1010 Perfect Clean to myjka parowa, której maksymalna moc wynosi 1200 W. Sprzęt wytwarza parę wodną pod ciśnieniem do 3 barów. Urządzenie nagrzewa się w ciągu max. 4 minut, a czas pracy z napełnionym pojemnikiem na wodę wynosi ok. 10 minut.

Prezentowany model służy do mycia różnego rodzaju powierzchni: okien, fug, luster, zlewozmywaków, podłóg, a nawet opon samochodowych. Z pomocą sprzętu możemy też szybko odświeżyć firanki i zasłonki bez konieczności zdejmowania ich z karnisza. Do zestawu dołączono praktyczne akcesoria: wąż, miarkę z lejkiem, dyfuzor parowy, ściereczkę do czyszczenia, szczotkę i łopatkę.

Urządzenie przypadło do gustu konsumentom, ponieważ jest lekkie i niewielkie. Myjka zabija większość znajdujących się w domu bakterii i wirusów, w efekcie czego możemy cieszyć się czystością i świeżością. Produkt ma odporną na uszkodzenia obudowę i wygodny uchwyt. Sprzęt skutecznie usuwa nawet bardzo uporczywe plamy (np. z tłuszczu) oraz kamienny osad. To niezwykle funkcjonalne i łatwe w obsłudze urządzenie.

Produkt Concept CP 1010 Perfect Clean jest wyposażony w 0,4 l pojemnik na wodę. Ta dobra myjka parowa do okien do 250 zł ma moc 1200 W. Sprzęt ułatwia mycie luster, podłóg, obić mebli, a także trudno dostępnych miejsc.

 

Zalety

Szybki czas nagrzewania: Urządzenie nagrzewa się w maksymalnie 4 minuty, dlatego nie musimy zbyt długo czekać, aby myjka była gotowa do użytku.

Estetyczny wygląd: Biało-niebieska obudowa sprawia, że myjka prezentuje się estetycznie. Co ważne, produkt został wykonany z solidnych tworzyw, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Bezpieczeństwo użytkowania: Sprzęt ma specjalny zawór bezpieczeństwa, który zapobiega zbyt wysokiemu wzrostowi ciśnienia wewnątrz obudowy. Mogłoby to doprowadzić do awarii urządzenia lub wybuchu pojemnika na wodę.

 

Wady

Krótki czas pracy: Czas pracy z pełnym pojemnikiem wynosi średnio 10 minut, więc jest to stosunkowo mało, aby móc szybko i skutecznie wyczyścić dużą powierzchnię.

 

 

 

 

Karcher SC 3 EasyFix

 

Polecamy Twojej uwadze urządzenie Karcher SC 3 EasyFix. Jest to sprzęt o szerokim zastosowaniu – będzie odpowiedni do czyszczenia okien i luster, płyt kuchennych, armatury łazienkowej czy podłóg. Decydując się na zakup tego produktu będziesz mógł skutecznie i szybko posprzątać całe mieszkanie.

Prezentowana myjka parowa ma moc równą 1900 W. Wymiary modelu są następujące: długość – 36 cm, szerokość – 23,6 cm i wysokość – 25,3 cm, a jego waga to ok. 3 kg. Długość kabla zasilającego wynosi 4 m (to gwarancja komfortu podczas pracy). Urządzenie ma blokadę bezpieczeństwa, co jest przydatne szczególnie w domach, w których mieszkają małe dzieci. Do zestawu dołączono filtr odkamieniający. Wiele osób potwierdziło jego skuteczność działania.

Karcher SC 3 EasyFix to produkt polecany przez dużą liczbę Internautów. Osoby używające ten sprzęt na co dzień zapewniają, że jest łatwy w obsłudze i wykonany z dobrych gatunkowo tworzyw. Atutem modelu są dołączone do zestawu akcesoria zwiększające możliwości zastosowania myjki parowej.

Karcher SC 3 EasyFix to urządzenie sprzątające o mocy 1900 W. Długość przewodu zasilającego wynosi 4 m.

 

Zalety

Czas podgrzewania: Konsumenci doceniają krótki czas nagrzewania parownicy. Wynosi on zaledwie 30 sekund. Możemy więc szybko przystąpić do sprzątania i nie musimy czekać zbyt długo, aż sprzęt będzie gotowy do pracy.

Filtr odkamieniający: W zestawie otrzymujemy skuteczny filtr odkamieniający. Dobrze zabezpiecza on znajdujący się w środku silnik i inne elementy odpowiedzialne za pracę urządzenia.

Szczotka do czyszczenia podłóg: W związku z tym, że szczotka do czyszczenia podłóg jest dobrze wyprofilowana, z jej pomocą dotrzemy nawet do trudno dostępnych miejsc (pod szafkami czy łóżkiem). Nasz parkiet będzie więc idealnie czysty.

 

Wady

Czyszczenie luster: Niektóre osoby zauważyły, że po wyczyszczeniu lustra na jego powierzchni pozostają drobne smugi.

 

 

 

 

Jaką myjkę parową do okien wybrać?

 

Najbardziej czasochłonnym zadaniem podczas wykonywania porządków jest mycie okien. Ze względu na powstawanie dużej ilości smug na szybie, uporanie się z zabrudzeniami potrafi zająć wiele godzin. Na szczęście, urządzeniem, które może pomóc Ci skrócić sprzątania jest myjka parowa. Aby pomóc Ci zakupić możliwie najlepszy produkt, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu. Dodatkowo, na końcu artykułu znajdziesz niewielki ranking, w którym opisaliśmy trzy najlepsze myjki parowe do okien.

Produkty tego typu są bardzo przydatne i na pewno znajdą zastosowanie w każdym domu. Mogą być bowiem wykorzystywane do czyszczenie wielu rodzajów powierzchni, jak kabiny prysznicowe, okapy czy lustra.

Decydując się na zakup takiego sprzętu powinieneś zastanowić się, czy interesuje Cię zakup modelu działającego samodzielnie czy sprzętu wielofunkcyjnego. Drugi rodzaj produktów w zestawie posiada wiele przydatnych akcesoriów, jak spryskiwacz z padem z mikrofibry lub ściągacz do okien. Różnica w tych dwóch produktach polega na cenie. Im uboższy zestaw, tym niższe koszty zakupu.

Ponieważ większość myjek ręcznych zasilana jest na baterie, przed dokonaniem zakupu powinieneś upewnić się, jaka ich ilość potrzebna jest do efektywnej pracy. Jest to bardzo ważne, gdyż może się okazać, że interesujące Cię urządzenie potrzebuje aż 5 baterii do działania. Niestety odradzamy takie sprzęty, gdyż są drogie w eksploatacji.

W przypadku modeli z akumulatorami, warto porównać czas pracy i ładowania. Mało wydajne myjki mogą pracować przez 20 min, zaś potrzebują aż 6 godzin by sprawnie działać. Zdecydowanie polecamy znacznie wydajniejsze modele, których czas działania przekracza godzinę. Bowiem, pozwolą Ci one na usunięcie zabrudzeń z wszystkich szklanych powierzchni.

Warto również zaznajomić się z ciśnieniem pary w produkcie. Im jest ono większe, tym wydajniejsze i szybsze będzie sprzątanie. Tylko sprzęty o dużej mocy pozwolą Ci usunąć wszystkie zabrudzenia powstałe po zewnętrznej stronie okna. W naszym poradniku polecamy myjki, które posiadają od 2 bar do 4 bar.

 

 

Jak działa myjka parowa do okien?

 

Myjki parowe do okien pozwalają łatwiej i szybciej zadbać o porządek. Taka rekomendacja z pewnością zachęca do zastanowienia się nad zakupem urządzenia. Wiele osób jednak wciąż waha się, czy inwestować w produkt, ponieważ nie do końca wiedzą, jak z niego korzystać. Kolejnym wątpliwym aspektem jest skuteczność działania poszczególnych modeli.

 

 

Myjka parowa do okien – jak działa?

Jednym z najważniejszych zagadnień jest sposób działania myjki parowej. Jak wynika z samej nazwy, tego typu sprzęt wykorzystuje do pracy parę wodną. Każdy produkt jest wyposażony w specjalny zbiornik, do którego wlewa się wodę. Po włączeniu urządzenia, znajdująca się w zbiorniku ciecz zostaje doprowadzona do wrzenia. Następnie powstała w ten sposób para wodna jest wypychana na zewnątrz. Nie musisz się obawiać o to, że zebrany za pomocą ściągaczki brud ponownie trafi do zbiornika z czystą wodą, a wtedy czyszczenie okien okaże się mało skuteczne. Należy podkreślić, że dostępne w sklepach myjki zazwyczaj mają dwa zbiorniki, w których jest odpowiednio czysta i brudna woda. Na rynku można znaleźć też modele, które mają jeden pojemnik, jednak jest on wyposażony w dobrej jakości filtr, który skutecznie oczyszcza ciecz. Z pewnością jest to ekologiczne rozwiązanie, ponieważ raz użytą wodę możemy wykorzystać po raz kolejny.

 

Czy do myjki parowej potrzebne są detergenty?

Kolejnym pytaniem, które można często usłyszeć z ust konsumentów, jest to, czy do myjki parowej do okien należy wlewać detergenty. Jest to zbędne, ponieważ i bez tego można skutecznie wyczyścić powierzchnię. Oznacza to, że nie trzeba wydawać pieniędzy na często drogie środki myjące, aby zadbać o czystość w swoim mieszkaniu. Jest to ekologiczne rozwiązanie, które doceni wiele osób.

 

 

Czy myjka parowa do okien jest skuteczna?

Wiesz już, jak działa sprzęt i czego potrzebujemy, aby go używać. Na pewno ciekawi Cię także to, czy myjka parowa do okien jest skuteczna. Oczywiście nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko jest uzależnione od jakości wykonania danego produktu. Jeśli zdecydujemy się kupić tani sprzęt, który nie zdobył dobrych ocen od użytkowników, możemy przypuszczać, że zawiedzie także nas. Dlatego też przed inwestycją w myjkę do okien, warto zapoznać się z recenzjami konsumentów. Jeśli w większości komentarzy można przeczytać, że sprzęt jest skuteczny, zwiększa to prawdopodobieństwo, że będziemy zadowoleni z zakupu.

 

Jak używać myjki parowej do okien?

Ważne jest jednak nie tylko to, aby dowiedzieć się, jaka myjka parowa do okien jest polecana przez użytkowników, ale także poznać zasady użytkowania sprzętu. Tylko jeśli będziemy korzystać z urządzenia zgodnie z jego przeznaczeniem, możemy spodziewać się dobrych efektów. Do zbiornika na wodę należy wlewać ciepłą ciecz. Niektórzy uzupełniają pojemnik wodą filtrowaną, co jest dobrym posunięciem (zmniejsza ryzyko osadzania się kamienia wewnątrz myjki). Podczas sprzątania trzeba kontrolować poziom wody w zbiorniku na brudną wodę i w razie konieczności go opróżnić. Ważną czynnością jest regularne ładowania akumulatora (większość dostępnych w sklepach modeli jest zasilania w ten sposób). Włączenie sprzętu, a także sterowanie nim nie powinno sprawiać żadnych kłopotów. Zazwyczaj przyciski są dobrze opisane, a w razie potrzeby można skorzystać z dołączonej do zestawu instrukcji obsługi.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ