Ranking 10 najlepszych myjek parowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 10.10.24

 

Myjka parowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Po dogłębnej analizie trendów zakupowych, jak również opinii opublikowanych w Internecie, okazało się, że najlepszą myjką parową w 2024 roku jest model Karcher SC 3, którego moc wynosi 1900 W. Urządzenie jest idealne dla osób, które uważają konieczność regularnego sprzątania w domu za przykry obowiązek. Z pomocą sprzętu szybko i bez wysiłku umyjemy wszystkie, wodoodporne powierzchnie w domu, takie jak kafelki, podłogi, lustra, szyby i kabinę prysznicową. Myjka neutralizuje 99,99% bakterii oraz alergenów. Z uwagi na 4 m przewód zasilający nie powinniśmy narzekać na ograniczenie swobody ruchów. Drugie miejsce w rankingu zajmuje urządzenie Vileda 146574. Moc modelu to 1550 W. Produkt nagrzewa się w kilkadziesiąt sekund, dlatego jest szybko gotowy do użytku. Oba sprzęty nie spodobały Ci się lub nie są dostępne? W takim razie powinieneś zapoznać się z opisami innych, wytypowanych przez nas myjek parowych. Na pewno znajdziesz wśród nich idealny model.


10 najlepszych myjek parowych. Opinie w 2024 roku

 

Ścierka, gąbka i szczotka – najprostsze sprzęty do czyszczenia. Nie są to jednak rozwiązania bez wad, a sprzątanie z ich wykorzystaniem zajmuje sporo czasu. Dlatego warto zwrócić uwagę na inne sprzęty usprawniające dbanie o czystość pomieszczeń. Nasz ranking myjek parowych to zestawienie najlepszych urządzeń, które usprawnią pielęgnację domu czy biura. Znajdzie sie w nim też myjka parowa do auta, która pomoże w czyszczeniu wnętrza.

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

To parownica przystosowana do wyczyszczenia 75 m2 powierzchni podłogi za jednym razem. Moc urządzenia wynosi 1900 W i wytwarza ono ciśnienie 3,5 bara. Bezkontaktowa wymiana pada czyszczącego ułatwia pracę, a przewód elektryczny o długości 4 m nie ogranicza sprzątającego.

Difetto

Przy sprzątaniu dużych powierzchni przydałaby się blokada pozwalająca na stały wyrzut pary, bo ciągłe pompowanie, aby ją wydobyć jest uciążliwe i przyczynia się do bólu dłoni.

Conclusione

Parownica pozwala na sprzątanie wszelkich powierzchni, niezależnie czy jest to podłoga, kabina prysznicowa czy blat kuchenny. W zestawie zawiera instrukcję obsługi w języku polskim, a producent udziela na sprzęt 24 miesiące gwarancji.

Drugi wybór

Pregio

Mop parowy przeznaczony do czyszczenia podłóg. Urządzenie jest lekkie, łatwe w użyciu i rozgrzewa się po 25 sekundach od włączenia. Nakładka czyszcząca jest wykonana z mikrofibry, a przegub 180 stopni pozwala na dotarcie szczotką we wszystkie miejsca.

Difetto

Mop niekiedy pozostawia smugi na podłodze, z którymi trzeba sobie poradzić w inny sposób. Nie nadaje się też do podłóg woskowanych ze względu na wytapianie przez parę z nich wosku. Przydałby się również przycisk „pauza” w generacji pary.

Conclusione

Parowy mop do czyszczenia podłóg o mocy 1550 W i wadze zaledwie 2,3 kg. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 400 ml. Posiada wskaźnik gotowości do pracy, a gotowość tę uzyskuje się po 25 sekundach od włączenia. Wkład z mikrofibry pozwala na pranie w pralce.

Rozważ też

Pregio

Myjka jest lekka i cicho pracuje, dzięki niej szybko i bez wysiłku umyjemy okna czy lustra w domu. Pojemnik na brudną wodę łatwo się opróżnia, nie mamy przy tym kontaktu z zanieczyszczeniami. Urządzenie nie pozostawia smug na mytych powierzchniach.

Difetto

Sprzęt wymaga regularnego ładowania akumulatora, co trwa ok. 120 minut. W pełni naładowana bateria zapewnia 25-minutową pracę myjki, a to może nie wystarczać, aby umyć wszystkie okna w domu.

Conclusione

Urządzenie jest niewielkie. Produkt wyposażono we wskaźnik LED pozwalający na kontrolowanie poziomu naładowania baterii. Myjka ma dwie wymienne ssawki w komplecie, a także ściereczkę z mikrofibry. Jest przystosowana do mycia wszystkich wodoodpornych powierzchni.

 

Myjka parowa Karcher

 

1. Parownica Karcher SC 3 EasyFix 1.513-110.0

 

30 sekund potrzebuje do pełnej gotowości pracy parownica Karcher SC 3 EasyFix 1.513-110.0. Ten żółto-czarny sprzęt waży 3,1 kg i wytwarza ciśnienie 3,5 barów, a moc 1900 W sprawia, że jest on przeznaczony do czyszczenia powierzchni do 75 m2. W zestawie klient otrzymuje wąż, filtr, dyszę, szczotkę okrągłą i 1 nasadkę. Pojemność zbiornika wynosi 1 litr i ma on system odkamieniający. Zbiornik można napełniać podczas pracy urządzenia bez obaw o poparzenie czy wylanie się resztek wody.

Parownica doskonale się spisuje na wszelkich powierzchniach podłóg, a zakładanie i zdejmowanie pada z mikrofibry odbywa się bezdotykowo i bez schylania się, a ruchomy przegub na dyszy pozwala dotrzeć do zakamarków.

Podczas sprzątania użytkownik ma do dyspozycji regulację ilości wypuszczanej pary i może ją zmieniać w zależności od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni. Rodziców natomiast cieszy fakt, że pistolet parowy ma blokadę, której nie sforsują pociechy, zatem nie będzie im grozić poparzenie, gdy rodzic spuści ich z oczu. Parownica Karcher SC 3 EasyFix 1.513-110.0 jest przez wielu użytkowników wybierana ze względu na dobrą sławę urządzeń firmy.

 

 

Zalety

Gotowość pracy: Od włączenia do nagrzania i pełnej gotowości pracy mija zaledwie 30 sekund. To czas oczekiwania, który nie zirytuje żadnego z użytkowników.

Kabel zasilający: Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie do urządzenia kabla zasilającego o długości 4 m. Nie ogranicza to zasięgu sprzątania.

Blokada przed dziećmi: Pistolet został wyposażony w blokadę, która nie pozwala dziecku uruchomić parownicy, tym samym chroni je przed poparzeniem.

Bezkontaktowa zmiana pada: Za pomocą systemu Easyfix pad z mikrofibrą jest mocowany na dyszy bez konieczności schylania się i bez użycia rąk. Podobnie odbywa się demontaż.

Regulacja ilości pary: Wyrzut pary jest regulowany przez użytkownika, który decyduje o jego wydatku w zależności od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni.

 

Wady

Brak funkcji stałego wypuszczania pary: Użytkownicy czyszczący większe powierzchnie podłogi uważają, że urządzeniu brakuje blokady spustu pary do stałego jej uwalniania. Po sprzątnięciu większej powierzchni dłoń boli od ciągłego naciskania dźwigni.

 

 

 

 

Myjka parowa do podłogi

 

2. Mop Parowy Vileda 146574 Perfect Cleaning Steam

 

2-vileda-146574Mop parowy VILEDA 146574 to doskonała propozycja do szybkiego i higienicznego czyszczenia podłóg. Urządzenie zabija do 99,9% bakterii i co istotne nie musimy używać żadnych chemikaliów. W efekcie, czyszczenie jest bezpieczne dla naszego zdrowia, środowiska, jak również samych podłóg. Ze względu na budowę nie wyczyścimy nim innych powierzchni, ale test myjek parowych VILEDA 146574 udowadnia, że w czyszczeniu podłóg doskonale spełnia swoją rolę.

Urządzenie jest lekkie i łatwe do przenoszenia, a szybkie rozgrzewanie sprawia, że wszystkie prace porządkowe wykonamy w zaledwie kilkanaście minut. Nie ważne, czy masz płytki, panele, podłogi drewniane, dzięki myjce nic nie ulegnie zniszczeniu.

W zestawie znajduje się dodatkowa nakładka do czyszczenia dywanów. Urządzenie ma wyjątkowy wkład czyszczący 3D z microfibry, który ma świetne właściwości czyszczące i zapewnia optymalną wilgotność do pielęgnacji podłóg. Przegub 180 stopni jest ergonomiczny i umożliwia sprzątanie w trudno dostępnych miejscach, w tym do narożników, czy podłóg pod meblami.

Pojemność zbiornika na wodę to 400 ml, a samo urządzenie waży 2.3 kg. Warto też wspomnieć, że opinie o myjkach parowych Vileda są bardzo pochlebne.

Kolejne urządzenie w naszym zestawieniu to model Vileda 146574. Jest to sprzęt do higienicznego i szybkiego czyszczenia podłóg. Ta dobra myjka parowa do 250 zł jest ceniona przez konsumentów za jej lekkość i łatwość w przenoszeniu.

 

Zalety

Właściwości dezynfekujące: Według producenta ten mop parowy zabija 99,9% bakterii. Podczas sprzątania nie ma konieczności stosowania środków chemicznych, co jest szczególnie ważne dla alergików i małych dzieci.

Waga: Urządzenie jest niezwykle lekkie, dzięki czemu myjka jest bardzo łatwa w przenoszeniu i zapewnia swobodę pracy. Myjkę możemy śmiało dźwigać bez obaw o nasz kręgosłup.

Szybkie rozgrzewanie: Myjka parowa bardzo szybko się rozgrzewa, jest gotowa do pracy już po 15 sekundach od włączenia. Dzięki temu wszelkie porządki jesteśmy w stanie wykonać w bardzo krótkim czasie i już po kilku minutach możemy cieszyć się czystym pomieszczeniem.

Nakładka czyszcząca: Produkt posiada specjalną nakładkę czyszczącą, wykonaną w 100% z mikrofibry. Zapewnia ona perfekcyjną czystość oraz optymalną wilgotność umytych powierzchni.

Ergonomiczny przegub: Za sprawą przegubu 180 stopni myjka dociera do trudnodostępnych miejsc. Bez problemu wyczyścimy nią wszelkie kąty, narożniki czy podłogę pod meblami.

 

Wady

Krótki kabel: Użytkownicy twierdzą, że urządzenia ma nieco za krótki kabel, przez co zasięg sprzętu również jest mniejszy. Podczas sprzątania przewód trzeba wielokrotnie przepinać do innego gniazdka, co bywa uciążliwe i czasochłonne.

 

 

 

 

Myjka parowa do okien

 

3. Myjka do Okien Karcher WV 2 Premium 1.633-430.0

 

Produkt Karcher WV 2 Premium 1.633-430.0 jest przeznaczony do mycia okien, luster oraz innych, wodoodpornych powierzchni w domu. Wymiary urządzenia to: wysokość – 32 cm, szerokość – 28 cm oraz długość – 12 cm. Myjka waży 0,6 kg, wyposażono ją w 0,1 l pojemnik na brudną wodę.

Sprzęt jest zasilany akumulatorowo. W pełni naładowana bateria zapewnia do 25 minut ciągłej pracy, jej czas ładowania wynosi 120 minut. W komplecie otrzymujemy akcesoria: ssawkę szeroką i wąską, spryskiwacz z padem z mikrofibry, a także środek do czyszczenia okien. Produkt dobrze leży w dłoni. Na obudowie umieszczono wskaźnik LED pozwalający na kontrolę poziomu naładowania akumulatora.

Lekkość, komfortowe użytkowanie oraz odporność na uszkodzenia – to według konsumentów najważniejsze atuty prezentowanej myjki. Urządzenie ułatwia sprzątanie w domu, możemy bez dużego wysiłku umyć lustra i okna bez powstawania nieestetycznych smug. Produkt nie wymaga podłączenia do prądu, dlatego możemy go użytkować na zewnątrz i sprawdzi się doskonale jako myjka parowa samochodowa. Ponadto model cicho pracuje.

Myjka Karcher WV 2 Premium 1.633-430.0 nadaje się do mycia płaskich, wodoodpornych powierzchni – głównie luster i okien. Wymiary modelu to: 32 cm x 28 cm x 12 cm. Urządzenie ma 0,1 l pojemnik na brudną wodę.

 

Zalety

Praktyczność: Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, więc nie trzeba podłączać go do prądu. Oznacza to, że kabel nie ogranicza naszej swobody ruchów i możemy użytkować myjkę na zewnątrz.

Wskaźnik poziomu naładowania baterii: Na obudowie znajdziemy wskaźnik LED informujący nas o poziomie naładowania baterii. Z tego powodu nie zaskoczy nas nagle rozładowany akumulator.

Łatwe opróżnianie zbiornika: Opróżnianie zbiornika z brudną wodą jest łatwe. Nie musimy przy tym mieć kontaktu z zanieczyszczeniami, dlatego nie trzeba zakładać na dłonie ochronnych rękawiczek.

 

Wady

Pozostawia smugi: Przy pierwszych próbach mycia okien z pomocą myjki na powierzchni pozostają smugi. Trzeba je zetrzeć przy pomocy dołączonej do zestawu ścierki z mikrofibry, co czasami bardzo długo trwa.

 

 

 

 

Myjka parowa do płytek

 

4. Zestaw Podłogowy Karcher SC 1

 

Sprzęt Karcher SC 1 Floor Kit ma moc 1200 W. Do urządzenia dołączono komplet akcesoriów ułatwiających sprzątanie: dyszę punktową, dyszę do detali, dyszę power, okrągłą szczotkę oraz ściereczki. Bez wyposażenia model waży 1,6 kg, jego wymiary to: długość – 32,1 cm, szerokość – 12,7 cm oraz wysokość – 18,6 cm.

Myjka generuje parę wodną pod ciśnieniem do 3 barów. Sprzęt ma 4 m przewód zasilający. Urządzenie jest poręczne i łatwe w przechowywaniu. Zawór ciśnieniowy, który zapobiega otwarciu bojlera w wyniku wysokiego ciśnienia, gwarantuje bezpieczne sprzątanie w domu. Za sprawą produktu bez dużego wysiłku wyczyścimy wszystkie zakamarki, np. narożniki i szczeliny pomiędzy meblami.

Wielu konsumentów uważa, że myjka jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Dzięki sprzętowi możemy polubić sprzątanie, ponieważ pozbywanie się zanieczyszczeń nie zajmuje dużo czasu. Poza tym urządzenie nadaje się nie tylko do mycia podłóg czy kafelków, ale również płyty kuchennej i luster. Prezentowany model nie waży zbyt dużo i nie wyślizguje się z dłoni.

Sprzęt Karcher SC 1 Floor Kit bez wyposażenia waży 1,6 kg. To model o mocy 1200 W. Urządzenie ma wymiary: 32,1 cm x 12,7 cm x 18,6 cm.

 

Zalety

Dociera do wszystkich zakamarków: Do myjki dołączono komplet wymiennych dysz, które pozwalają nam na dokładne posprzątanie wszystkich, trudno dostępnych miejsc, przykładowo narożników.

Skutecznie usuwa zabrudzenia: Para wodna jest generowana przez urządzenie pod dużym ciśnieniem (do 3 barów), dlatego możemy szybko i skutecznie usunąć nawet najbardziej uporczywe plamy.

Bezpieczeństwo użytkowania: Nie musimy się obawiać, że w wyniku wysokiego ciśnienia bojler otworzy się podczas sprzątania. Takim sytuacjom zapobiega wbudowany zawór bezpieczeństwa.

 

Wady

Mały pojemnik na wodę: Ponieważ pojemnik na wodę jest stosunkowo mały, podczas mycia dużych powierzchni trzeba go często uzupełniać, co może wydłużać czas sprzątania.

Zbyt dużo waży: Niektóre osoby twierdzą, że po podłączeniu akcesoriów urządzenie staje się za ciężkie i przyczynia się do szybkiego zmęczenia rąk.

 

 

 

 

Ręczna myjka parowa

 

5. Oczyszczacz parowy Ariete 4139 Vapori Jet

 

Bezpiecznym dla użytkownika jest oczyszczacz parowy ARIETE 4139 Vapori Jet. Zainstalowano w nim zawór i blokadę bezpieczeństwa, a także lampkę informującą użytkownika o gotowości sprzętu do pracy. ARIETE 4139 Vapori Jet ma wagę 1,1 kg, a zbiornik na wodę pomieści jej 250 ml.

Zatem jest to poręczne urządzenie, którego ciężar nie stanowi obciążenia dla osoby przeprowadzającej sprzątanie. Moc parownicy wynosi 900 W i wytwarza ciśnienie 3,5 barów. Pełną gotowość do pracy osiąga ono po 4 minutach od jego włączenia. Użytkownicy, którzy używają sprzętu doceniają jego wyposażenie, na które składa się szereg końcówek: do mycia szyb, fug i odświeżania tkanin, a także szmatka, szczoteczka, lejek i miarka.

Podkreślają oni również, że praca z urządzeniem jest efektywna, a jego zastosowanie wszechstronne. Użytkownicy chwalą zabezpieczenie pojemnika zaworem, który daje się odkręcić dopiero po spadku ciśnienia wewnątrz. Dzięki temu ograniczamy niebezpieczeństwo poparzenia. Niewielki oczyszczacz parowy ARIETE 4139 Vapori Jet, to urządzenie, którym posługuje się w sprzątaniu wielu użytkowników.

 

Zalety

Niska waga: Sprzęt waży 1,1 kg, gdy napełnimy zbiornik o pojemności 250 ml, nadal jest on na tyle lekki, że bez problemu można nim manipulować podczas sprzątania.

Zabezpieczenia: Blokada przycisku podawania pary zabezpiecza przed nieautoryzowanym użyciem sprzętu, zabezpieczenie przed otwarciem pojemnika do czasu, gdy jest pod ciśnieniem, to sposób na ochronę przed poparzeniem osoby sprzątającej.

Wyposażenie: Do sprzętu dołączono szereg końcówek ułatwiających pracę, składają się na nie: końcówka do odświeżania tkanin, do mycia szyb, fug, a także szmatka, szczoteczka, miarka i lejek.

 

Wady

Długi czas nagrzewania: Czas od włączenia urządzenia do gotowości do pracy to 4 minuty. To więcej niż potrzebuje do pełnego rozgrzania większość urządzeń tego typu.

Pojemność zbiornika: Wielkość zbiornika wynosi tu zaledwie 250 ml, nie pozwoli to na wykonanie czyszczenia dużej powierzchni bez powtórnego napełnienia go.

 

 

 

 

Myjka parowa do tapicerki

 

6. Parownica Sencor SSC 3001YL

 

Parownica Sencor SSC 3001YL jest zasilana sieciowo, a jej przewód przyłączeniowy nie ogranicza użytkownika, bo ma aż 4 m długości. Urządzenie jest stosunkowo lekkie, bo jego masa wynosi 1 kg, a podczas pracy, dzięki mocy 1000W potrafi wytworzyć ciśnienie na poziomie 3 bar. Parownica Sencor SSC 3001YL ma szerokie zastosowanie. Możemy ją użyć do czyszczenia płytek ceramicznych, luster, piekarników i okien. Urządzenie może też służyć jako myjka parowa do tapicerki.

Szeroka funkcjonalność wynika z tego, że do czyścika parowego zostało dołączonych szereg specjalistycznych końcówek. Mamy tu równą dyszę podstawową, dyszę wygiętą, szczotkę okrągłą i nasadkę do mycia okien, a także głowicę do mini mopa zaopatrzoną w tkaninę ochronną.

Pojemność zbiornika na wodę wynosi 0,35 l, a po włączeniu ogrzanie wody zajmuje zaledwie 2,5 minuty, aby sprzęt zaczął produkować parę. Myjka parowa posiada też zabezpieczenie przed nieautoryzowanym użyciem jej przez dzieci, a także zaopatrzono ją w zawór bezpieczeństwa, zatem jest przez użytkowników postrzegana jako urządzenie bezpieczne w stosowaniu. 

 

 

 

 

Myjka parowa do samochodu

 

7. Parownica Clatronic DR 3280

 

Jako myjka parowa do samochodu, roweru czy do czyszczenia mebli ogrodowych dobrze się sprawi parownica Clatronic DR 3280. To sprzęt, który pozwoli zapewnić Ci czystość i higienę w domu i wokół niego. Za pomocą generowanej pary myjka usunie nie tylko brud, ale też dezynfekuje, odtłuści i pozbawi osadów wapiennych rozmaitych powierzchni w Twoim domu, a praktyczne dysze dotrą do wielu zakamarków.

Model DR 3280 ma 1,5 litrowy kocioł ze stali nierdzewnej, a podczas pracy urządzenie wytwarza ciśnienie na poziomie 4 bar. Pozwala na to moc sprzętu zasilanego sieciowo, wynosząca 1500W. Na wygodę obsługi wpływa umieszczony na uchwycie regulator pary, dzięki czemu użytkownik łatwo dozuje jej ilość w zależności od czyszczonego miejsca. Sam uchwyt jest ukształtowany ergonomicznie i jest wyposażony w przycisk blokady do pracy ciągłej.

Wymiary sprzętu wynoszą 670 x 260 x 285 mm, a waga to 5,5 kg. Dzięki lekko obracającym się kołom operator nie ma problemu z przemieszczaniem się po mieszkaniu, a na korpusie znajdują się również zawór bezpieczeństwa oraz lampki kontrolne informujące o stanie aktywności. 

 

 

 

 

Myjka parowa do fug

 

8. Urządzenie do Czyszczenia Parowego Ariete Xvapor Deluxe 4146

 

Urządzenie do czyszczenia parowego Ariete Xvapor Deluxe 4146 zaopatrzono w moc 1500 W i regulowany przez użytkownika strumień pary. Dzięki wytwarzaniu 5 bar ciśnienia sprzęt sprawdzi się do czyszczenia i dezynfekcji wielu powierzchni bez użycia detergentów. Myjka sprawdzi się nie tylko w usuwaniu bakterii czy wirusów, ale również w pozbyciu rozmaitych insektów bowiem żadne z nich nie przeżyje działającej na nie temperatury pary wychodzącej z dyszy urządzenia.

Ariete Xvapor Deluxe 4146 doskonale zda egzamin przy czyszczeniu okien, odświeżaniu domowej tapicerki i zasłon, komfortowo wyczyści też płyty kuchenne, podłogi, dywany i sprawi się jako myjka parowa do fug. Na szeroką funkcjonalność pozwalają dołączone końcówki, z których można wymienić dyszę standardową, końcówkę do dywanów, końcówkę kątową, obrotową oraz szczotkę okrągłą. Wszystkie elementy wyposażenia znalazły swoje miejsce przechowania w obudowie myjki.

Producent zadbał też o bezpieczeństwo użytkownika umieszczając blokadę zaworu w przypadku spadku ciśnienia, co zapobiega przypadkowym kontaktom z gorącą parą. Gumowe koła gładko suną zarówno po podłodze jak i wykładzinach.

 

 

 

 

Myjka parowa Maltec

 

9. Myjka Parowa MalTec HDS 3000W 

 

Myjka parowa MalTec HDS 3000W jest zasilana sieciowo, a przewód zasilający nie ogranicza ruchów operatora, bo ma długość 2,7 m. Sprzęt ma moc 900 W i wytwarza ciśnienie na poziomie 3 bar oraz generuje parę w ilości 28g/min o maksymalnej temperaturze 135 stopni Celsjusza. Jest to niewielki sprzęt o wymiarach 25,5 x 14,5 x 24 cm i wadze 1,75 kg. Choć sprzęt jest mały ma dużą ilość końcówek dołączonych do wyposażenia i między innymi dlatego myjka parowa Maltec ma opinię sprzętu funkcjonalnego.

Użytkownik kupując tę myjkę do wykorzystania będzie miał dyszę długą turbo-grubo, końcówkę ze szczotką, szczelinową, nakładkę do mycia szyb, ściągaczkę do wody do szyb i luster, frotkę do tapicerek, a także lejek, przedłużkę elastyczną o zasięgu 65 cm oraz pojemnik do uzupełniania wody w zbiorniku, którego pojemność wynosi 350 ml.

Sprzęt cieszy się powodzeniem u klientów ze względu na małe rozmiary, które ułatwiają zarówno manipulację nim jak i przechowywanie, gdy nie jest używany. 

 

 

 

 

Myjka parowa Hoffen

 

10. Myjka Parowa Hoffen EM-303

 

Wielu użytkowników wskazuje myjkę parową Hoffen EM-303 jako sprzęt warty zakupu. To wielofunkcyjne urządzenie pozwoli szybko wyczyścić kafle i fugi między nimi, zabrudzoną armaturę, płyty kuchenne i kuchnie gazowe wraz z piekarnikami. Za pomocą pary usuniesz zarówno brud jak i zdezynfekujesz swoje otoczenie.

Myjka parowa Hoffen jest gotowa do pracy w ciągu 3 – 5 minut od jej włączenia, a zamontowana blokada sprawia, że dzieci samodzielnie nie dadzą rady myjki uruchomić, co cieszy rodziców. Choć urządzenie jest niewielkie, to podczas pracy wytwarza ciśnienie 3,2 bar, za pomocą którego dysza wyrzuca parę w ilości 35g/min. Pozwala na to moc znamionowa 1050 W. Przewód zasilający myjkę z sieci domowej ma długość 2,8 m, co gwarantuje swobodne manipulowanie urządzeniem.

Zbiornik na wodę o pojemności 325 ml pozwala na przeprowadzenie sporych porządków, w czym pomagają różnorodne końcówki dedykowane do różnego wykorzystania. Mamy tu dyszę prostą, zgiętą, szczotkę małą, ściągaczkę do wody i końcówkę z mopem do czyszczenia tapicerek i tekstyliów.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką myjkę parową kupić?

 

Sprzątanie zajmuje sporo czasu, ale korzystając z ciekawych, funkcjonalnych rozwiązań, możemy je sobie ułatwić. Bardzo ciekawym sprzętem jest myjka parowa, która ułatwi nam czyszczenie różnych powierzchni. Nie jest tajemnicą, ze myjka parowa do tapicerki czyści ja najlepiej, ale znajdziemy też dedykowane urządzenia takie jak: Myjka parowa do okien, do podłóg czy do fug. W opini użytkowników myjka parowa może nawet służyć na pluskwy i pomóc sie w ich pozbyciu. Para skutecznie czyści zabrudzenia, a jednocześnie zwalcza bakterie i wirusy. Warto też zauważyć, że czyszcząc nasz dom przy użyciu myjki parowej możemy ograniczyć zużycie detergentów. Myjka parowa, jest więc sposobem nie tylko na czyste mieszkanie, ale też urządzeniem, które pozwoli nam zadbać o środowisko. Poza tym jest niezastąpione w domu alergika.

Jeśli wybierzesz dobry, funkcjonalny sprzęt z różnymi końcówkami możesz czyścić nim najróżniejsze powierzchnie. Aby ułatwić Ci zakup urządzenia przygotowaliśmy ten oto poradnik o tym, jaką myjkę parową wybrać.

Rodzaje myjek

Musimy zacząć od tego, że na rynku znajdziemy nie tylko myjki parowe, ale też ciśnieniowe. Myjka parowa ciśnieniowa przeznaczona jest raczej do mycia samochodu, ale także rowerów, czy chociażby tarasów i balkonów. Natomiast modele parowe możemy używać w domu do pielęgnacji najróżniejszych powierzchni. Na rynku znajdziemy trzy rodzaje urządzeń tego typu:

myjkę parową ręczną – to niewielkie urządzenie, które możemy trzymać w dłoni. Jest odpowiednie do czyszczenia okien, umywalek czy piekarnika. Często taka myjka parowa jest w ofercie sklepu Lidl.

mop parowy – to model służący do czyszczenia podłóg.

parownicę – takie sprzęty są najbardziej zaawansowane i jednocześnie bardzo funkcjonalne.

 

Moc urządzenia

Pierwsza kwestia to moc urządzenia. Im jest ona większa, tym sprzęt jest wydajniejszy. Największą moc, nawet 2500 W, mają parownice. Większą też mocą charakteryzuje się myjka parowa przemysłowa. Mopy parowe mają moc od ok. 700 W do nawet 2000 W. Moc urządzenia ma wpływ na szybkość nagrzewania urządzenia i temperaturę wody, jaką osiąga. Im szybciej nagrzewa się sprzęt, tym szybciej możemy zacząć pracę.

 

Pojemność zbiornika

Bardzo duże znaczenie ma wielkość pojemnika na wodę. W przypadku myjek ręcznych większy pojemnik utrudni nam pracę, bo takie urządzenie trzymamy w rękach. Jeśli więc nie chcesz męczyć się z myjką, lepiej wybrać mały model i regularnie uzupełniać zbiornik. W przypadku mopów parowych i parownic wielkość zbiornika też wpływa na wagę sprzętu, a także zwrotność sprzętu. Z drugiej strony bardzo mały np. 0,5 l zbiornik sprawi, że naszą pracę będziemy wykonywać zdecydowanie dłużej.

 

Zasilanie

Na rynku znajdziemy modele na baterie, z akumulatorem lub też zasilane sieciowo. Modele z akumulatorem nie są mniej wydajne. Niestety, nie zawsze pełna bateria wystarcza nam na posprzątanie wszystkich powierzchni.

 

Długość kabla

Mop parowy i parownicę musimy podłączyć do prądu, a więc istotną rolę będzie odgrywać długość kabla. Ważne jest to, żeby był wystarczająco długi. Dzięki temu będziemy mogli posprzątać dużą powierzchnię bez konieczności przełączania sprzętu.

 

Waga

Warto zwrócić uwagę, ile waży urządzenie, zarówno z pustym, jak i pełnym pojemnikiem. Waga myjki będzie miała ogromny wpływ na komfort jej użytkowania. Jeśli myjka ręczna będzie ciężka, często będziemy przerywać pracę. W przypadku parownic i mopów parowych waga w znacznym stopniu wpływa na zwrotność urządzenia.

 

Materiał

Warto też zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego wykonano parownicę. Jeśli będzie kiepskiej jakości, urządzenie często będzie ulegać awarii.

Ilość końcówek i ścierek

Przy zakupie tego typu produktu warto sprawdzić, jakie końcówki i ściereczki dołączono do zestawu. Często producenci oferują nam możliwość dokupienia dodatkowych elementów. Jednak takie dodatkowe akcesoria bywają drogie, dlatego od razu warto sprawdzić zawartość zestawu. Jeśli chodzi o końcówki możemy znaleźć modele, które służą do czyszczenia: drewna, dywanów, fug, gresu, grzejników, kabin prysznicowych, mebli, okien, luster i innych powierzchni szklanych, piekarnika, płytek, tapicerek, terakoty, zlewów.

 

Dodatkowe funkcje

Warto zauważyć, że niektóre modele myjek parowych mają też inne, ciekawe rozwiązania, dzięki którym są bardziej funkcjonalne. Parownice bardzo często mają funkcję prasowania ubrań. Poza tym każdy typ może być wyposażony w system dezynfekcji czyszczonych powierzchni.

 

Łatwy system obsługi

Bardzo często o tym zapominamy, a przecież ma to ogromne znaczenie. Łatwy system obsługi wpływa na komfort użytkowania sprzętu. Jeśli jego uruchamianie oraz ustawianie systemu pracy jest zbyt skomplikowane, taka myjka zamiast nam służyć, będzie kolejnym, nieudanym zakupem.

 

Zabezpieczenia – jaka myjka parowa jest najlepsza?

Przed zakupem tego typu urządzenia warto zwrócić uwagę na wszelkie zabezpieczenia jakie posiada. Przede wszystkim dobra i tania myjka parowa musi mieć zabezpieczenie przed przegrzaniem. Poza tym materiał powinien być odpowiednio gruby, aby nie nagrzewał się podczas pracy. Dobrze wybrać model z automatycznym wyłączeniem, gdy zbiornik z wodą będzie pusty. Najlepsze myjki parowe mają też automatyczny wyłącznik w momencie, gdy przez jakiś czas urządzenie nie jest użytkowane. Dobrym rozwiązaniem są wszelkie kontrolki pracy. Informują nas o tym, że urządzenie jest podłączone do prądu. Najczęściej myjki informują nas również o tym, że są gotowe do pracy.

 

Myjki parowe w dobrych cenach

Często wybieramy produkty, bo mają atrakcyjną cenę. Jednak w przypadku takich urządzeń, niska cena może oznaczać kiepską jakość wykonania. Za dobry mop parowy zapłacimy ok. 300 zł. Myjka ręczna kosztuje od 100 zł do nawet 500 zł. Natomiast parownice są najdroższe i kosztują ok. 600 zł. Jeśli masz wątpliwości jaki model kupić, dobrze jest poszukać dział “myjka parowa” w sklepie Castorama, Media Markt, Leroy Merlin, czy nawet Biedronka i oglądnąć kilka modeli sprawdzic ich rozmiary i poręczność.

 

 

Jak używać myjki parowej?

 

Z pomocą myjki parowej możemy dokładnie wyczyścić okna, lustra, płytki, a niekiedy również fugi. To wyjątkowo praktyczne urządzenie jest komfortowe w użytkowaniu i na pewno spodoba się osobom, które nie lubią sprzątać. Zdradzamy, jaka myjka parowa jest polecana przez konsumentów oraz w jaki sposób należy jej używać. Za sprawą umieszczonych niżej informacji dowiesz się, do czego można wykorzystać wspomniany sprzęt.

Mycie łazienkowej armatury

Przy użyciu myjki parowej możemy wyczyścić wiele różnych powierzchni, jednak większość osób kupuje ją z myślą o łatwiejszym myciu armatury łazienkowej pokrytej warstwą kamiennego osadu. Tego typu sprzęt pomoże nam szybko i bez dużego wysiłku wyczyścić baterię czy kabinę prysznicową. W tej sytuacji przyda nam się specjalna dysza do detali, za sprawą której uda nam się uniknąć zarysowania powierzchni (zwłaszcza chromowanej lub wykonanej ze stali). Po założeniu odpowiedniej końcówki należy zbliżyć urządzenie do zabrudzonej powierzchni i trzymać je do momentu, aż zauważymy, że osad wapienny zaczyna odchodzić. Jeśli po dłuższym czasie zanieczyszczenia będą wciąż uporczywe, można sięgnąć po okrągłą szczotkę do detali (jeżeli otrzymaliśmy taką w zestawie) i przetrzeć nią powierzchnię, przy jednoczesnym wytwarzaniu dużej ilości pary.

Z grubą warstwą osadu można poradzić sobie również w inny sposób. Osoby, które nie posiadają dużego zestawu końcówek wymiennych, mogą spryskać czyszczoną powierzchnię octem, odczekać chwilę i uruchomić urządzenie. Aby uniknąć nieestetycznie wyglądających zacieków, wystarczy przetrzeć armaturę ściereczką z mikrofibry.

 

Jak przy użyciu myjki wyczyścić okna?

Za sprawą myjki parowej czyszczenie okien i luster staje się przyjemniejsze i mniej czasochłonne. Wystarczy zaaplikować parę wodną na zanieczyszczoną powierzchnię, a następnie usunąć ją przy pomocy ściągaczki (warto co pewien czas przetrzeć ją suchą ściereczką, żeby nie powstały zacieki). Jeśli czyścimy okna zimą, przed umyciem należy je lekko ogrzać parą wydobywającą się z dyszy (trzymając urządzenie w odległości ok. 5 cm).

 

Czyszczenie fug

Wiele osób narzeka, że ręczne czyszczenie fug zajmuje dużo czasu i często nie przynosi oczekiwanych efektów. Okazuje się, że myjka parowa może znacząco ułatwić nam to zadanie, w efekcie czego łazienka będzie zachwycać czystością. Do mycia najlepiej zastosować dyszę do detali z okrągłą szczotką. Wystarczy uruchomić sprzęt, skierować strumień pary na fugę i energicznie przesuwać myjkę. W ten sposób na pewno uda nam się pozbyć nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. Zaleca się, aby po skończonym myciu delikatnie osuszyć powierzchnię miękką ściereczką (najlepiej z mikrofibry, gdyż dobrze chłonie wilgoć).

Należy pamiętać, że fug silikonowych nie należy czyścić zbyt mocno. W ich przypadku trzeba skierować na zabrudzenia delikatny strumień pary i delikatnie przetrzeć szmatką, aby nie uszkodzić mytej powierzchni.

Pozostałe sposoby wykorzystania myjki parowej

Użytkownicy często wykorzystują myjkę parową również do usuwania tłustych osadów z mebli i urządzeń kuchennych. W tym celu trzeba zastosować dyszę ręczną pokrytą miękką powłoką frotte (unikniemy w ten sposób zarysowania delikatnych powierzchni). Aby wyczyścić osad, należy skierować na dany mebel lub sprzęt strumień gorącej pary, a jednocześnie energicznie go przecierać. Warto pamiętać, że podczas tej czynności powinno się regularnie wymieniać powłoczkę czyszczącą. Jeżeli o tym zapomnimy, rozetrzemy tłusty osad, zamiast się go pozbyć.

Duże myjki parowe przydają się ponadto do mycia parkietów, paneli i płytek podłogowych, z kolei te mniejsze mogą nam pomóc w szybkim odświeżeniu ubrań.

 

 

FAQ

 

P1: Co można myć myjką parową?

Myjka parowa to przydatne urządzenie, które można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Wiele osób kupuje ją przede wszystkim po to, aby ułatwić sobie mycie okien. Jednak nie jest to jedyne zastosowanie tego typu sprzętu. Nadaje się on także do czyszczenia innych, gładkich powierzchni w domu. Mowa tu o: lustrach, kamiennych blatach, płytkach, ściankach działowych wykonanych z luksferów, płycie indukcyjnej itp. Za sprawą myjki możemy szybko i skutecznie wyczyścić fugi między płytkami oraz podobne, trudno dostępne miejsca. Trzeba przy tym pamiętać, że takie urządzenie nie jest przystosowane do mycia olejowanych i woskowanych podłóg, a także surowego drewna.

P2: Jak czyścić kafelki myjką parową?

Aby usunąć zanieczyszczenia z kafelków za pomocą myjki parowej, należy napełnić ją wodą, włączyć i ustawić odpowiednie ciśnienie. Potem wystarczy zbliżyć końcówkę do zabrudzonej powierzchni i powoli ją przesuwać, aby strumień pary mógł rozpuścić brud. Dyszę należy przemieszczać zarówno horyzontalnie, jak i po przekątnej, w ten sposób uda nam się dokładniej wyczyścić powierzchnię. Może się zdarzyć, że po użyciu myjki kafelki wciąż nie będą całkowicie czyste. W takiej sytuacji możemy spryskać zabrudzone miejsca octem, odczekać chwilę, a później znowu wyczyścić je strumieniem pary wodnej. Nie ma potrzeby sięgania po mocne detergenty.

 

P3: Jak myć okna myjką parową?

Mycie okien za pomocą myjki parowej nie jest męczące ani czasochłonne. Jeżeli robimy to po raz pierwszy, najpierw powinniśmy przeprowadzić tzw. czyszczenie wstępne. Na czym to polega? Należy dokładnie przetrzeć wszystkie szyby za pomocą ręcznej dyszy z miękką powłoczką. Następnie możemy już nanieść parę wodną na całą powierzchnię okna i usunąć jej nadmiar przy użyciu ściągaczki. Od czasu do czasu powinniśmy przetrzeć jej gumową listwę suchą ściereczką, w ten sposób zapobiegniemy powstawaniu zacieków na szybie. Jeżeli zauważymy na okiennej ramie kropelki wody, wystarczy przetrzeć ją szmatką. Kiedy postanowimy umyć okna zimą, najpierw musimy ogrzać szyby strumieniem pary z odległości ok. 5 cm.

 

P4: Jak działa myjka parowa?

Na rynku jest wiele różnych myjek parowych, ale działają one w podobny sposób. Tego typu urządzenia są wyposażone w zbiornik na wodę, który trzeba uzupełnić przed sprzątaniem. Po włączeniu sprzętu uaktywnia się wbudowana grzałka, która podgrzewa pojemnik, w efekcie czego powstaje para wodna. Dzięki odpowiednio wysokiemu ciśnieniu jest ona odprowadzana na zewnątrz przez specjalną dyszę. Brud rozpuszczany pod wpływem gorącego strumienia jest zbierany dzięki specjalnej, miękkiej nakładce. Część myjek wymaga podłączenia do prądu, aby móc ich używać, ale są też takie zasilane akumulatorowo. W ich przypadku trzeba pamiętać o regularnym ładowaniu baterii.

P5: Ile kosztuje myjka parowa?

Czy myjka parowa to bardzo drogie urządzenie? Niewielkie modele ręczne, które są bardzo dobrze przystosowane do mycia okien i luster, średnio kosztują 100 – 500 zł. Za parowy mop umożliwiający szybkie wyczyszczenie podłóg zapłacimy 300 zł lub więcej. Najdroższe są wielofunkcyjne parownice, sprzedawane w zestawie z kilkoma różnymi końcówkami. Kosztują one minimum 600 zł, ale są bardzo praktyczne. Istotnym czynnikiem mającym wpływ na cenę myjki parowej jest marka. Modele mniej znanych producentów są tańsze, ale nie zawsze dostatecznie solidne i skuteczne. Z tego powodu wiele osób woli zainwestować w nieco droższy sprzęt, oferowany przez renomowaną markę.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ