Ranking 3 najlepszych myjek parowych do fug w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Myjki parowe do fug – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zastanawiasz się, jak skutecznie umyć fugi w łazience czy kuchni? Do tego przyda Ci się parownica do czyszczenia fug, która szybko usunie wszystkie zanieczyszczenia, a jednocześnie zneutralizuje bakterie i inne mikroorganizmy. Wśród tego typu urządzeń największą popularnością cieszy się model Karcher SC 1 o mocy 1200 W. Ma on niewielkie wymiary i jest lekki, dlatego nie będziesz narzekać na nieprzyjemny ból rąk. W zestawie znajduje się kilka dodatkowych elementów pozwalających na szybkie umycie okien, luster i wielu innych powierzchni w domu. Istotne jest to, że sprzęt szybko się nagrzewa, a specjalna blokada zapobiega jego włączeniu przez dzieci. Zależy Ci na tym, żeby parownica do fug miała nieco większy zbiornik na wodę? W takim razie zwróć szczególną uwagę na urządzenie Overmax Steamy. Jego moc wynosi 1000 W. Za pomocą sprzętu możesz bez zbędnego wysiłku pozbyć się zabrudzeń ze wszystkich zakamarków, jest on bardzo praktyczny i wygodny w użyciu.

3 najlepszych myjek parowych do fug. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Myjka parowa ma kompaktowe wymiary, więc można z niej swobodnie korzystać nawet w niewielkich pomieszczeniach. Urządzenie ma blokadę zapobiegającą naciśnięciu spustu przez małe dzieci. Gwarantuje to bezpieczeństwo użytkowania. Parownica jest sprzedawana w zestawie z torbą na akcesoria.

Difetto

Sprzęt ma funkcję blokady korka. Użytkownicy przyznają, że jest ona nieco irytująca. To rozwiązanie polega na tym, że po wlaniu wody trzeba odczekać odpowiedni czas, aby myjka się nagrzała, a później, żeby opróżnić zbiornik trzeba poczekać, aż urządzenie się ostudzi.

Conclusione

Parownica jest przystosowana do czyszczenia różnych powierzchni, przydaje się do sprzątania całego domu. W zestawie znajduje się dysza power, ręczna, punktowa i okrągła szczotka.

Drugi wybór

Pregio

To niewielkie urządzenie przeznaczone do domowego użytku. Temperatura podgrzewania wynosi 165 st. C., a ciśnienie jest równe 3 bary. Z pomocą sprzętu można z łatwością usunąć uporczywy brud, a także zneutralizować bakterie i roztocza.

Difetto

W niektórych recenzjach kupujący zwracają uwagę na to, że obudowa parownicy stosunkowo szybko się nagrzewa. Czasami warto zrobić przerwę w użytkowaniu sprzętu, aby nie doszło do jego przegrzania, a w konsekwencji awarii.

Conclusione

Overmax Steamy to jedna z najtańszych myjek parowych dostępnych na rynku. W skład kompletu wchodzi wiele przydatnych akcesoriów, do których można zaliczyć m.in.: giętką dyszę, szczotkę z metalowym włosiem i 2 nakładki z materiału frotte.

Rozważ też

Pregio

Parownica ma dużą moc równą 1500 W, co daje pewność skuteczności działania. W komplecie znajduje się wiele dodatkowych akcesoriów, które pozwalają na wykorzystanie sprzętu do czyszczenia różnych powierzchni.

Difetto

Urządzenie będzie odpowiednie do czyszczenia stosunkowo małych powierzchni, ale gorzej poradzi sobie z większymi zabrudzonymi obszarami. Kabel zasilający ma długość 4 m, a pewna grupa użytkowników twierdzi, że to nie zawsze wystarcza do komfortowej pracy.

Conclusione

Model ma zawór bezpieczeństwa i blokadę. Przechowywanie jest proste z uwagi na kompaktowe wymiary urządzenia i pozycję parking. Parownica ma wbudowany lejek do napełniania. Sprzęt waży niecałe 3 kg, a na obudowie znajduje się odpowiednio wyprofilowany uchwyt.

 

1. Parownica Kärcher SC 1

 

Karcher SC 1 to produkt o mocy 1200 W. Tak duża moc pozwala na bardzo dokładne czyszczenie fug z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Wielu użytkowników wspomina, że po potraktowaniu powierzchni tym urządzeniem wyglądają one, jak nowe.

Prezentowana myjka parowa do czyszczenia fug zapewnia mocne strumieniowanie pary. Dzięki temu para dociera do każdej, nawet najmniejszej szczeliny. Po wlaniu wody do zbiornika nagrzewa się ona w 3 minuty. Nie musimy więc zbyt długo czekać, aby zacząć używanie sprzętu. Jego maksymalne ciśnienie wynosi 3 bary. Ze względu na niską wagę produktu, która wynosi 1,5 kg korzystanie z niego nie będzie dla nas męczące. Z kolei zbiornik ma pojemność 0,2 l. Może się zdarzyć, że będziemy musieli go co jakiś czas napełnić, lecz dzięki temu nie narażamy naszych mięśni na ból – opinie o myjkach parowych do fug mówią, ze jest ona lekka.

Karcher do fug SC 1 to produkt, który jest szczególnie ceniony za swoją wysoką moc. Użytkownicy uważają, że sprzęt bardzo dokładnie oczyszcza fugi.

Urządzenie Karcher SC 1 ma moc równą 1200 W, a jego maksymalne ciśnienie to 3 bary. Sprzęt wyposażono w 0,2 l pojemnik na wodę.

 

Zalety

Niewielkie wymiary: Myjka jest niewielka i lekka, a tym samym poręczna. Jej przechowywanie nie jest kłopotliwe, ponieważ zmieści się w każdej szafce.

Praktyczna blokada: Nie ma ryzyka, że dzieci same włączą urządzenie i się poparzą, zapobiega temu specjalna blokada.

Skuteczność: Sprzęt skutecznie usuwa zabrudzenia z fug, ponieważ wytwarza strumień pary wodnej pod odpowiednio dużym ciśnieniem.

Wymienne dysze: W komplecie znajdziemy kilka wymiennych dysz pozwalających na łatwe wyczyszczenie m.in. elementów armatury łazienkowej, kuchenki do gotowania czy okien.

Szybko się nagrzewa: Urządzenie bardzo szybko się nagrzewa, trwa to ok. 3 minuty. Tym samym sprzątanie zajmuje nieco mniej czasu.

 

Wady

Za mały zbiornik: Konsumenci uważają, że zbiornik mógłby być nieco większy. Podczas mycia większej powierzchni konieczne jest jego częste uzupełnianie, co bywa irytujące.

 

 

 

 

2. Overmax Myjka parowa Steamy

 

Overmax Steamy to myjka parowa do fug w dobrej cenie. Jest to urządzenie, które za pomocą gorącej pary dokładnie wyczyści nawet najmniejszą cząsteczkę brudu. Przy okazji dezynfekuje podłogę i usuwa z niej alergeny, roztocza i bakterie. Jest to idealny wybór dla osób, które cierpią na alergię.

Overmax Steamy to nie tylko dobre urządzenie do czyszczenia fug. Możemy używać go do pielęgnowania powierzchni, takich jak płytki i terakota. Specjalna frotka usuwa plamy z tapicerek i dywanów. Z kolei ściągaczka usuwa brud z luster lub z szyb. Dzięki końcówce, takiej jak szczelinówka możemy dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

To właśnie bardzo duża ilość końcówek i możliwość stosowania sprzętu na wielu, różnych powierzchniach sprawiła, że prezentowana dobra i tania myjka parowa do fug jest tak popularna. Użytkownicy uważają, że jest to produkt do oczyszczania każdego rodzaju brudu i robi to bardzo skutecznie.

Sprzęt Overmax Steamy ma 0,35 l pojemnik na wodę. To dobra myjka parowa do fug do 100 zł, której moc wynosi 1000 W.

 

Zalety

Neutralizuje bakterie: Za pomocą myjki nie tylko skutecznie usuwamy zanieczyszczenia, ale też dezynfekujemy powierzchnie. Para wodna pozwala na neutralizację bakterii, roztoczy, wirusów i innych drobnoustrojów, co docenią alergicy i rodzice opiekujący się małymi dziećmi.

Przydatne elementy w komplecie: W komplecie znajdziemy kilka elementów ułatwiających sprzątanie. To m.in. dysza turbo, końcówka do czyszczenia tapicerki, ściągaczka do szyb i przedłużka.

Wodoszczelna obudowa: Sprzęt nie ulegnie awarii na skutek kontaktu jego wewnętrznych elementów budowy z wilgocią. Obudowa jest wodoszczelna (klasa IPX4).

Łatwe napełnianie zbiornika: Napełnianie zbiornika nie jest trudne, gdyż w zestawie znajdziemy specjalną miarkę i lejek.

 

Wady

Za krótki przewód: Długość przewodu zasilającego wynosi 2 m. Część kupujących twierdzi, że jest on za krótki i ogranicza swobodę ruchów w czasie sprzątania.

 

 

 

 

3. Parownica Karcher SC 2 EasyFix

 

Myjka parowa Kärcher SC 2 Easyfix to model, którego nie mogło zabraknąć w zestawieniu. Jej moc wynosi 1500 W, a maksymalne ciśnienie pary to 3,2 bara. Sprzęt ma kompaktowe wymiary: 38 cm x 25,4 cm x 26 cm, a w dodatku nie jest ciężki (waży 2,9 kg bez wyposażenia).

Urządzenie parowe do czyszczenia fug jest wyposażone w 1 l zbiornik na wodę, a napełnianie go nie sprawia problemu, ponieważ ma wbudowany lejek. W komplecie znajdziemy kilka elementów pozwalających na szybkie i efektywne usuwanie zabrudzeń. To: ściereczka podłogowa z mikrofibry, dysza ręczna, dysza do detali, okrągła szczotka, powłoczka z mikrofibry oraz zestaw do czyszczenia podłóg.

Kupujący docenili sprzęt za skuteczne działanie. Daje on możliwość pozbycia się zabrudzeń nie tylko z fug, ale i wielu innych powierzchni w domu, m.in. luster, okien, blatu kuchennego oraz podłóg. Myjka ma specjalny zawór ciśnieniowy, który zapobiega niespodziewanemu otwarciu bojlera na skutek wzrostu ciśnienia.

Model Kärcher SC 2 Easyfix ma moc 1500 W, pojemność zbiornika na wodę to 1 l. Maksymalne ciśnienie wytwarzania pary wodnej wynosi 3,2 bara.

 

Zalety

Nie tylko do fug: Urządzenie nadaje się do czyszczenia fug, jak i wielu innych powierzchni. W komplecie znajdziemy dwie wymienne dysze (ręczną i do detali), okrągłą szczotkę, ściereczkę podłogową i zestaw do mycia podłóg.

Długi kabel: Test myjek parowych do fug wykazał, że sprzęt ma odpowiednio długi przewód zasilający. Nie ogranicza on swobody ruchów i nie plącze się, co mogłoby negatywnie wpłynąć na komfort użytkowania urządzenia.

Pojemny zbiornik na wodę: Zbiornik na wodę jest duży i nie musimy się martwić, że podczas sprzątania konieczne będzie częste robienie przerw, aby go uzupełnić. Do napełniania go możemy wykorzystać dołączoną do zestawu miarkę.

 

Wady

Zbyt długo się nagrzewa: Po podłączeniu myjki do prądu musimy odczekać ok. 6,5 minuty, zanim się nagrzeje. Wpływa to na wydłużenie całkowitego czasu, jaki trzeba poświęcić na sprzątanie w domu.

 

 

 

 

Jaką myjkę parową do fug wybrać?

 

Myjka to urządzenie, które pomoże w dokładnym posprzątaniu domu. Jest to sprzęt coraz popularniejszy – ze względu na to, że skraca czas potrzebny na posprzątanie wielu powierzchni i zakamarków – w tym fug, a także pozwala zmniejszyć zużycie detergentów. Oglądając różne modele myjek można odnieść wrażenie, że nie różnią się między sobą. Jednak każdy z dostępnych produktów ma odmienne parametry, pewne wady i zalety. Jeżeli nie jesteś pewien, jaki produkt wybrać, to przeczytaj nasz krótki poradnik oraz ranking myjek parowych do fug . Wyjaśniliśmy w nim, co jest istotne przy wybieraniu dobrej myjki parowej do fug.

W pierwszej kolejności sprawdźmy moc urządzenia. Jeżeli jest ona wysoka, to będziemy mogli łatwiej pozbyć się zabrudzeń z fug. Standardem jest około 1000 W. Najlepiej jednak, gdy urządzenie ma około od 1500 W do 2000 W.

Według wielu osób najlepsze myjki parowe do fug nie mają zbyt dużego zbiornika na wodę. Urządzeniem z dużym zbiornikiem nie sprząta się zbyt swobodnie i może nas bardzo szybko zmęczyć. Dlatego lepiej zaopatrzyć się w sprzęt z trochę mniejszym pojemnikiem, np. od 0,5 l do 1,5 l.

Przed zakupem sprawdźmy także, co oferuje nam producent w zestawie. Bardzo dobrze, jeżeli w komplecie znajdziemy różnego rodzaju ścierki, szczotki i końcówki. Oznacza to, że oprócz czyszczenia fug możemy użyć myjki do czyszczenia innych powierzchni lub przedmiotów.

Najlepsza myjka parowa do fug w 2024 roku ma różnego rodzaju zabezpieczenia. Najważniejsze spośród nich jest zabezpieczenie przed przegrzaniem, zazwyczaj w postaci automatycznego wyłączenia się produktu. Przydatną funkcją jest także wyłączenie się urządzenia, kiedy zbiornik z wodą jest pusty. Dzieje się tak również w przypadku, kiedy sprzęt nie jest używany przez pewien czas.

Nie mniej ważna jest także waga produktu. Pamiętajmy, że po zakupie wlewamy wodę do urządzenia, więc waga sklepowa nie jest tą, która będzie nam towarzyszyć w czasie sprzątania. Zbyt ciężkie urządzenie sprawi, że jego użytkowanie nie będzie komfortowe, a my będziemy musieli przerywać pracę.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ