Najlepsza myjka parowa do domu

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Jeżeli szukasz idealnej myjki, to jesteś w dobrym miejscu. Zaoszczędziliśmy Ci pracy i wytypowaliśmy najsolidniejsze modele, wśród których znalazł się Kärcher SC 3 EasyFix. Jest to sprzęt przystosowany do sprzątania części zewnętrznych domu (na przykład czyszczenia obejścia lub samochód). Myjka jest wykonana z dobrego gatunkowo plastiku. Wąż jest długi i można nim dokładnie wymyć na przykład posadzkę. Użytkownikom podoba się bardzo krótki czas nagrzewania (wynosi on jedynie 30 sekund) i zestaw, który zawiera kilka wymiennych dysz. Z ich pomocą można bezpiecznie czyścić różne powierzchnie. Przemieszczanie myjki jest ułatwione przez zastosowanie dobrze wykonanych kółek, a także dzięki temu, że model jest lekki. Innym, polecanym przez konsumentów sprzętem jest Bissell Steam Shot 2635N, który bardzo dobrze sprawdzi się podczas wykonywania domowych porządków. Model jest mały, lecz na tyle mocny, aby bez problemu wyczyścił wannę, szafki lub inne domowe przedmioty. Jego niewątpliwą zaletą jest poręczność.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

System Easy Fix sprawia, że montowanie poszczególnych końcówek oraz ścierki z mikrofibry nie wymaga użycia rąk. Końcówki bardzo dobrze przylegają do podłogi, więc mycie jest bardzo skuteczne. Ilość generowanej pary można łatwo regulować na rękojeści.

Difetto

Niektórzy konsumenci uważają, że podczas sprzątania bardzo dużych powierzchni korzystanie z myjki może być kłopotliwe. Jest to rezultat tego, że pistolet nie ma spustu i trzeba go cały czas trzymać w dłoni, aby para wylatywała.

Conclusione

Moc urządzenia wynosi 1900 W, a pojemność zbiornika - 1 l. Długość przewodu to 4 m. Waga myjki to około 3 kg. W zestawie znajduje się wiele końcówek przystosowanych do czyszczenia różnych powierzchni. Wymiary myjki to: 23 cm x 25 cm.

Drugi wybór

Pregio

Myjka skutecznie pozbywa się tłustego i zaschniętego brudu z różnych powierzchni. Para jest generowana pod ciśnieniem 4,5 bara, co jest wystarczające, aby pozbyć się uporczywego brudu. Myjka jest łatwa w obsłudze.

Difetto

Czas nagrzewania się sprzętu wynosi co najmniej 2 minuty. Niektórzy użytkownicy uważają, że trzeba zbyt długo czekać i lepiej z wyprzedzeniem uruchomić sprzęt.

Conclusione

Myjka ma zbiornik o pojemności 0,36 ml. Jej czas pracy wynosi około 15 minut. Długość przewodu sprzętu to 4,8 m. Moc myjki oscyluje pomiędzy 900 W a 1050 W. Sprzęt jest wyposażony w kilka końcówek.

Rozważ też

Pregio

Urządzenie jest gotowe do pracy już po około 30 sekundach. Zestaw zawiera aż 6 końcówek, więc można bezpiecznie czyścić różne powierzchnie. Myjka jest bardzo poręczna, więc korzystanie z niej nie będzie problemem.

Difetto

Czas działania myjki wynosi 10 minut. Możliwe, że w tym czasie nie uda się nam oczyścić wszystkiego, co zamierzaliśmy. Trzeba będzie więc odczekać trochę, aby ponownie z niej korzystać.

Conclusione

Sprzęt waży około 1,6 kg. Jego moc wynosi 1200 W. W zestawie znajdują się dozownik do wody, ściągaczka, nakładka z mikrofibry, rura oraz 6 końcówek, które są przystosowane do czyszczenia różnych powierzchni.

 

 

Myjki parowe do domu – Ranking

 

 

Kärcher SC 3 EasyFix


Kärcher SC 3 EasyFix to myjka parowa, która jest szczególnie ceniona przez użytkowników. Jej moc wynosi 1900 W, co sprawia, że ciśnienie pary to 3,5 bara. Dlatego usuwanie nawet zaschniętych zabrudzeń trwa co najwyżej kilka sekund. Warto zaznaczyć, że w komplecie znajduje się sporo końcówek, więc można czyścić wiele powierzchni bez obaw o zniszczenie ich.

Czas nagrzewania myjki wynosi 30 sekund, co oznacza, że możemy szybko zacząć pracę. Urządzenie jest wyposażone w dobrej jakości filtr, który chroni myjkę przed zanieczyszczoną wodą. Mocowanie pada z pomocą rzepa sprawia, że można go zdjąć bez dotykania rękoma. Takie rozwiązanie zwiększa higienę pracy.

Długość węża sprzętu wynosi 4 m. Z kolei pojemność zbiornika to 1 l, a waga myjki to 3 kg. Jej szerokość to 23 cm, a wysokość to 25 cm. Użytkownikom bardzo podoba się to, że pistolet ma dobrą blokadę, dzięki której dzieci nie mogą same uruchomić sprzętu. Na pistolecie znajduje się też wygodna regulacja ciśnienia.

Kärcher SC 3 EasyFix to sprzęt o wymiarach 23 cm x 25 cm. Moc myjki wynosi 1900 W. Waga modelu to 3 kg. Myjka nagrzewa się w ciągu 30 sekund.

 

Zalety

Transport: Myjka jest lekka, waży jedynie 3 kg. Dlatego przenoszenie jej z miejsca na miejsce jest łatwe. Poza tym ma ona dwa duże kółka, które ułatwiają przewóz.

Czas nagrzewania: Sprzęt jest gotowy do pracy po 30 sekundach od uruchomienia. W porównaniu do innych urządzeń tego typu to jest to dobry czas.

Moc: Moc modelu to aż 1900 W. Test myjek parowych do domu pokazuje, że z taką mocą sprzęt nie ma żadnego problemu, aby pozbyć się uporczywego i zaschniętego brudu z powierzchni, którą trudno się czyści.

Duża ilość dodatków: Myjka ma w komplecie wiele akcesoriów o różnym przeznaczeniu. Możesz używać sprzętu do sprzątania różnego rodzaju powierzchni.

Pojemność: Zbiornik na wodę ma pojemność 1 l, co jest wystarczające, aby wyczyścić sporą powierzchnię bez konieczności ciągłego dolewania wody.

 

Wady

Trudność korzystania z pistoletu: Pistolet nie może być zablokowany tak, aby cały czas leciała z niego para. Podczas dłuższego sprzątania może to być dość irytujące, a nawet bolesne.

 

 

 

 

Bissell Steam Shot 2635N

 

Urządzenie Bissell Steam Shot 2635N to myjka parowa do domu w dobrej cenie, która cechuje się niewielkimi gabarytami.

Produkt dysponuje dużą mocą, wynoszącą 900 W, co czyni go bardzo wydajnym. Poza tym gwarantuje to szybkie usunięcie nawet dużych zabrudzeń. To właśnie duża wydajność urządzenia jest powodem tego, że tak wiele osób zdecydowało się na jego zakup. Ponadto ciśnienie pary wynosi aż 4,5 bar, co sprawia, że nie będziesz musiał kilkakrotnie sprzątać tej samej powierzchni. Bowiem, wszystkie zabrudzenia zostaną usunięte już za pierwszym razem.

Dokonując zakupu w zestawie utrzymasz wąż, dyszę kątową, 2 nakładki z mikrofibry, płaską przystawkę oraz dozownik do napełniania maszyny. Co więcej, aby sprzątanie było bardziej efektywne, konsument otrzyma ściągacz do szyb, szczotkę do fug i trzy inne szczoteczki o różnych twardościach. Ostatni element pomoże Ci posprzątać trudno dostępne miejsca. Jeśli napotkasz bardzo uporczywą plamę, wystarczy potraktować ją opcją Steam on Demand. Jest to jednorazowy, duży wystrzał pary.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło to, że podczas sprzątania przy użyciu myjki nie ma potrzeby wykorzystywania chemikaliów.

Bissell Steam Shot 2635N to myjka z przewodem o długości 5 m. Moc sprzętu jest regulowana i wynosi od 900 W do 1050 W, a generowane ciśnienie to 4,5 bara. Jest to dobra myjka ciśnieniowa do 300 zł.

 

Zalety

Skuteczność urządzenia: Myjka bardzo dobrze pozbywa się wszelkiego rodzaju zabrudzeń, nie trzeba generować pary przez kilkadziesiąt sekund w jedno miejsce, aby pozbyć się brudu.

Wygoda: Uchwyt sprzętu oraz cała myjka są wykonane w taki sposób, że trzymanie jej nawet przez dłuższy czas nie jest dla nikogo niewygodne.

Mycie trudno dostępnych miejsc: Ze względu na obecność długiej, lecz twardej rury z przodu, myjka może dostać się i wymyć trudno dostępne miejsca, co jest chwalone przez użytkowników.

Obsługa: Sprzęt ma tylko jeden przycisk, a zmiana poszczególnych części jest bardzo łatwa, więc obsługa myjki z pewnością nie sprawi nikomu problemu.

 

Wady

Duża głośność pracy: Podczas sprzątania urządzenie jest bardzo głośne. Hałas może przeszkadzać osobie sprzątającej lub innym domownikom.

 

 

 

 

Dirt Devil M317 Aqua Clean

 

Myjka parowa Dirt Devil M317 Aqua Clean to godne polecenia urządzenie, które zdecydowanie skróci czas potrzebny do posprzątania domu. Za sprawą dużej mocy, która wynosi aż 1200 W, model ten jest w stanie uporać się nawet z dużymi zabrudzeniami. Co więcej, za sprawą kompaktowych rozmiarów produktów, możliwe jest sprzątanie nawet trudnodostępnych miejsc.

Obsługa myjki jest bardzo prosta, bowiem wystarczy umieścić 0,3 l w zbiorniku i odczekać 40 sekund, aby woda się zagrzała. Po tym czasie, maszyna może działać przez 10 minut. Warto dodać, że waga sprzętu wynosi jedynie 1,6 kg, zatem nie musisz obawiać się o nadwyrężenie Twojego nadgarstka.

Poza zbiornikiem na wodę, model ten posiada osobny pojemnik na środki dezynfekujące, który wynosi 0,15 l. Pozwoli Ci to dokładnie usunąć zabrudzenia, bakterie, drobnoustroje i zarazki z Twoich podłóg.

Przy zakupie konsument otrzymuje zestaw aż 6 końcówek, które pomogą Ci pozbyć się brudu z wielu różnych powierzchni oraz szczelin. Ponadto na wyposażeniu znajduje się również giętka rura, ściągaczka do wody, nakładka z mikrofibry oraz dozownik do wody.

Opinie konsumentów o tej myjce są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło urządzenie za jego niską cenę, dużą moc i niewielkie gabaryty.

Dirt Devil M317 Aqua Clean to myjka ze zbiornikiem na wodę o pojemności około 0,3 l. Zbiornik na środek dezynfekujący ma pojemność 0,15 l. Waga sprzętu wynosi 1,6 kg. Maksymalne ciśnienie to 2,5 bara.

 

Zalety

Czas gotowości: Po podłączeniu sprzętu do gniazdka jest on gotowy do pracy po około 40 sekundach, więc nie musimy zbyt długo czekać aby rozpocząć pracę.

Gabaryty: Model jest bardzo poręczny oraz lekki, dlatego z jego pomocą możemy dostać się do trudno dostępnych miejsc.

Końcówki: W zestawie znajduje się aż 6 różnych końcówek i można ich używać na różnych powierzchniach.

 

Wady

Krótki czas działania: Czas działania sprzętu wynosi jedynie 10 minut, co może nie starczyć do posprzątania wszystkiego, co zaplanowaliśmy.

 

 

 

 

Jaką myjkę parową do domu wybrać?

 

Wielu z nas, aby przyśpieszyć proces sprzątania mieszkania kompulsywnie kupuje coraz to bardziej nowoczesne modele mopów czy ścierek. Niestety, wszystkie te sprzęty zajmują dość dużo miejsca i wcale nie skracają czasu porządków. Jeśli przedstawiony problem jest Ci dobrze znamy, chcielibyśmy zachęcić Cię do wymiany wszystkich wymienionych sprzętów na myjkę parową. Zaletą tego produktu jest to, że może być używany do czyszczenia niemal wszystkich powierzchni w domu, jednocześnie zajmuje niewiele miejsca. Aby pomóc Ci w zakupie możliwie najlepszego modelu na rynku, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu. Co więcej, na jego końcu zamieściliśmy ranking, w którym znalazły się trzy najlepsze myjki parowe do domu.

Decydując się na zakup takiego urządzenia w pierwszej kolejności powinniśmy dowiedzieć się, ile wynosi moc produktu. Im jest ona większa, tym bardziej wydajniejsza jest praca sprzętu. Jest to szczególnie ważne w przypadku sprzątania dywanów, na których znajdują się dużej wielkości plamy.

Kolejnym, istotnym parametrem jest ciśnienie pary. Analogicznie jak w przypadku mocy, im jest ono wyższe, tym efektywniejsze będzie sprzątanie. Z tego powodu polecamy modele, które posiadają między 2 a 4 bar, bowiem tylko wydajne maszyny, pomogą uporać się z zaschniętym brudem.

Jeśli chcesz, aby sprzątanie odbywało się szybciej, koniecznie przyjrzyj się pojemności zbiornika na wodę. Jeśli będzie on zbyt mały, ciągle będziesz musiał dolewać wody, co wydłuży czas porządków. Pamiętaj jednak, że wraz z pojemnością modelu, rośnie jego waga (ciężar przeciętnej myjki to 4 kg). Niestety urządzenia mogące pomieścić 10 l wody nie są polecane, gdyż ciężko nimi manewrować. Najlepiej byś zainwestował w sprzęt o pojemności od 0,5 l do 2 l.

Ponadto warto przyjrzeć się długości kabla. Gdyż jeśli będzie on zbyt krótki, nie będziesz mógł wykonywać swobodnych ruchów. Dobre modele mają zasięg pracy, który wynosi 5 m.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ