Ranking 10 najlepszych desek do prasowania w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Deska do prasowania – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

To nic przyjemnego, gdy prasuje się na podłożu źle do tego przystosowanym. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, na jakich deskach do prasowania najchętniej prasują Polki. Sprawdziliśmy wiele produktów, porównując opinie o nich, a także przyglądając się ilości sprzedanych produktów. Po dogłębnych analizach wybraliśmy dwie, najlepiej sprzedające się i mające najlepsze opinie deski do prasowania. Numer jeden roku 2024 to deska Vileda Vileda Premium Total Reflect Plus 159385. Na drugim miejscu uplasował się model Leifheit 72585 Airboard Compact M. Aby poznać tajemnicę sukcesu pierwszej deski, opiszemy krótko jej cechy. Jest to model deski z powierzchnią z siatki metalowej przepuszczającej wilgoć i pokrytą pokrowcem z warstwą metaliczną odbijającą parę. Powierzchnia prasowania wynosi 130 cm x 44 cm. Jest to sprzęt, na którym najlepiej prasuje się żelazkiem parowym. Ta dobra i tania deska do prasowania posiada zintegrowaną podstawkę na gorące żelazko. Regulacja ustawień wysokości funkcjonuje do wysokości 96 cm. Model ten jest również bardzo lekki, bo jego waga wynosi zaledwie 5 kg.


10 najlepszych desek do prasowania. Opinie w 2024 roku

 

Dobra deska do prasowania może znacząco umilić tę nie do końca przez wszystkich lubianą czynność. Jeśli zastanawiacie się jaką deskę do prasowania kupić, polecamy lekturę naszego artykułu, który zestawia najlepsze produkty z tej kategorii.

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

To deska o dużych rozmiarach pozwalająca na prasowanie pościeli i obrusów. Ma ona blat wykonany z metalowej siatki, odpornej na korozję oraz dwie skrzyżne nogi pozwalające na regulację wysokości. Waga deski wynosi 5 kg.

Difetto

Dla niektórych użytkowników pokrowiec (wierzchni materiał, na którym się prasuje) w jaki deskę wyposażoną jest nieco za cienki. Inni podnoszą kwestię braku rękawnika, który ułatwiłby prasowanie koszul.

Conclusione

Na wygodę użytkowania deski pływa fakt umieszczenia z jej jednego krańca gniazdka elektrycznego wraz z przedłużaczem podłączonym do gniazdka domowego. Podobnie użytkownicy chwalą zainstalowanie antenki do umocowania przewodu elektrycznego żelazka. Maksymalna wysokość deski to 96 cm.

Drugi wybór

Pregio

Model ten jest bardzo lekki, dzięki czemu można go łatwo przenosić. Produkt zajmuje niewiele miejsca, a jego składanie i rozkładanie jest bardzo proste. Deska posiada pokrowiec odbijający parę, co sprawia, że prasowanie jest znacznie szybsze i łatwiejsze. Co więcej, wyposażona jest ona w antenkę podtrzymującą kabel.

Difetto

Maksymalna wysokość tego modelu po jego rozłożeniu wynosi jedynie około 88 cm, co niestety może być za mało dla bardzo wysokich osób.

Conclusione

Model ten jest funkcjonalny oraz praktyczny i sprawia, że prasowanie staje się łatwe i przyjemne. Deska jest bardzo lekka i stabilna, jej wysokość można regulować i posiada dużą powierzchnię do prasowania.

Rozważ też

Pregio

Deska do prasowania jest objęta 10-letnią gwarancją, co stanowi dowód na jej wysoką jakość. Podstawa jest zrobiona z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej. Na końcach znajdują się specjalne nakładki, które gwarantują stabilność.

Difetto

W pojedynczych komentarzach pojawiają się głosy, że czasami występuje problem z rozkładaniem i składaniem produktu. Powoduje to irytację, szczególnie jeśli trzeba coś szybko wyprasować.

Conclusione

Wymiary deski do prasowania to: Długość - 48,5 cm, szerokość - 7 cm i wysokość - 159 cm. Ma ona dużo miejsca na stację parową. Każde urządzenie powinno bez problemu zmieścić się na desce. Pokrowiec z bawełny odznacza się trwałością. Pianka pod spodem zapewnia komfort podczas prasowania.

 

Deska do prasowania Vileda

 

1. Deska do prasowania Vileda Vileda Premium Total Reflect Plus 159385

 

Okazuje się, że deska do prasowania Vileda Vileda Premium Total Reflect Plus 159385 porównywana z innymi produktami, ma bardzo dużą powierzchnię do prasowania. Blat jej bowiem wynosi 130 x 44 cm. Istotnym jest również to, że podstawa mając dwie nogi skrzyżne umożliwiające regulację wysokości jest bardzo stabilna, bo została zakończona gumowymi wkładkami zapewniającymi stabilność i nieprzesuwanie się jej po podłodze.

Na uwagę zasługuje pokrowiec w jaki została ta dobra deska do prasowania zaopatrzona, ma on warstwę metaliczną, co zapobiega skraplaniu się wody. Deska do prasowania Vileda ma także zabezpieczenie typu click stop przed rozłożeniem lub złożeniem jej przez dzieci. Składana deska do prasowania ma również dużą podstawkę na żelazko o wymiarach 40 x 27 cm oraz złącze elektryczne i antenkę przytrzymującą przewód żelazka.

Okazuje się, że deska do prasowania Vileda Vileda Premium Total Reflect Plus 159385 zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie jako produkt o największym zainteresowaniu klientów.

 

Zalety

Konstrukcja blatu: Blat został wykonany z siatki metalowej odpornej na korozję. Pokryty pokrowcem z warstwą metaliczną zapobiega skraplaniu się pary.

Duża powierzchnia prasowania: 130 x 44 cm to powierzchnia dostępna do prasowania. Przy tak dużym blacie problemem nie będzie wyprasowanie nawet pościeli.

Stabilność: Ranking desek do prasowania stawia ten model wśród najbardziej stabilnych produktów. Stabilność deska zawdzięcza dwuramiennemu stelażowi zaopatrzonemu w gumowe wkładki.

Kid Safe: Specjalne zabezpieczenie typu click stop ogranicza możliwość użycia deski przez dzieci. Bez wiedzy jak to zrobić dziecko nie rozłoży ani nie złoży samodzielnie deski.

Wyposażenie: Deska została wyposażona w specjalną antenkę przytrzymującą przewód elektryczny żelazka, gniazdko elektryczne oraz podstawkę na żelazko czy stację parową o wymiarach 40 x 27 cm.

 

Wady

Brak rękawnika: Użytkownicy wskazują, że pomimo dużej funkcjonalności deski, nie został on wyposażony w rękawnik. Dla niektórych użytkowników również pokrowiec deski jest zbyt cienki.

 

 

 

 

Deska do prasowania Leifheit

 

2. Leifheit Deska do prasowania Air Board M Compact 72585

 

2.Leifheit 72585 Airboard Compact MLeifheit to niemiecka marka, która cieszy się dużą popularnością za naszą zachodnią granicą. Wszystkie artykuły tej firmy są funkcjonalne i praktyczne. Opisywana deska do prasowania, również charakteryzuje się tymi cechami. Zdecydowanie ułatwia czynność prasowania, która staje się prostsza i przyjemniejsza. Warto zaznaczyć, że deska jest ultralekka, co sprawia, że bardzo łatwo ją przenieść z miejsca przechowywania do miejsca prasowania.

To bardzo istotna cecha, zważywszy na fakt, że duża część tego typu sprzętu jest dość ciężka. Mimo swojej niedużej wagi jest bardzo stabilna. Kolejnym dużym atutem deski jest jej pokrowiec, który został wyposażony w technologię Thermo Reflect. Jego wyjątkowość polega na tym, że powłoka, którą został pokryty odbija gorącą temperaturę i parę.

W konsekwencji proces prasowania jest dużo szybszy. Maksymalna wysokość jaką osiąga deska to 88 cm. Omawiania deska do prasowania ma pozytywne opinie. Podkreślana jest jej lekkość oraz ergonomiczny kształt po złożeniu. Wysoko oceniany jest także pokrowiec, który skutecznie odbija parę.

Deska do prasowania Airboard Compact M jest wyprodukowana przez popularną niemiecką firmę Leifheit. Za sprawą tego modelu, prasowanie będzie przyjemniejsze. Produkt jest bardzo pozytywnie oceniany przez użytkowników.

 

Zalety

Waga: Ze względu na swoją niewielką wagę, bez problemu możemy przenosić deskę z miejsca na miejsce. W efekcie urządzenie jest bardzo mobilne.

Pokrowiec: Pokrowiec został wykonany w technologii Thermo Reflect. Odbija on parę, co znacznie przyspiesza prasowanie, np.: T-shirtów, gdyż nie musisz prasować koszulki z obu stron.

Kształt : Produkt ma ergonomiczny kształt. Zajmuje bardzo mało miejsca, a więc bez problemu znajdziesz kąt na jego schowanie.

Obsługa: Deskę można bardzo łatwo rozłożyć i złożyć. System obsługi nie jest skomplikowany i poradzą sobie z nim nawet dzieci.

 

Wady

Wymiary: Wysokość maksymalna tego urządzenia to tylko 88 cm, a więc może być ono zbyt niskie dla wysokich osób.

 

 

 

 

Deska do prasowania do stacji parowej

 

3. Deska do Prasowania Brabantia Titan Oval 101083

 

Deska do prasowania Brabantia Titan Oval 101083 ma wymiary: Długość – 48,5 cm, szerokość – 7 cm i wysokość – 159 cm. Podstawa pod stację parową pasuje do większości sprzętów tego typu, a jej wymiary to: 39 cm x 29 cm. Wysokość nóg o grubości 25 mm można regulować w zakresie od 75 mm do 98 cm.

Do produkcji deski do prasowania wykorzystano m.in. wysokiej jakości stal nierdzewną. To gwarantuje wytrzymałość całej konstrukcji. Deska jest pokryta specjalną pianką, która zapewnia lepszy komfort prasowania i ma pokrowiec wykonany z bawełny. Wymiary pokrowca to: 124 cm x 38 cm. Produkt jest objęty 10-letnią gwarancją.

Zarówno opinie na temat tego produktu, jak i test desek do prasowania potwierdzają, że warto w produkt zainwestować. Ta profesjonalna deska do prasowania  jest solidnie wykonana, co daje pewność, że będzie nam długo służyła. Jest ona na tyle duża, że prasowanie nawet większych ubrań okazuje się wygodne.

Deska do prasowania Brabantia Titan Oval 101083 ma wymiary: 48,5 cm x 7 cm x 159 cm. Do jej wykonania wykorzystano stal nierdzewną i bawełnę i jest to odpowiednia deska do prasowania pod generator pary.

 

Zalety

Bezpieczeństwo użytkowania: Model ma blokadę rozkładania, więc nie ma obawy o to, że przypadkiem deska się rozłoży. Ponadto u jej podstawy znajdują się specjalne nakładki, które zapobiegają jej ślizganiu po podłodze.

Potwierdzona jakość wykonania: Produkt został zrobiony z dobrej jakości materiałów, czego dowodem jest udzielana przez producenta 10-letnia gwarancja. Na powierzchni pokrowca nie pojawiają się przetarcia, a stalowa podstawa nie jest podatna na działanie korozji.

Duża podstawa: Deska do prasowania ma dużą podstawę na stację parową i żelazko. Można być pewnym, że każdy sprzęt bez problemu się tam zmieści.

 

Wady

Rozkładanie: Niektórzy użytkownicy przyznają, że czasami podczas rozkładania odpowiadający za to mechanizm się zacina.

 

 

 

 

Mała deska do prasowania

 

4. Deska do Prasowania Nastołowa P&P DESKPM-21

 

Osobom, które potrzebują w domu deski do prasowania, ale dysponują niewielką przestrzenią możemy polecić produkt: Deska do prasowania nastołowa P&P DESKPM-21. Wymiary blatu deski wynoszą 78 x 28 cm, a gdy zostanie złożona, to przechować trzeba przedmiot o wielkości 80 x 28 x 4 cm. Dodatkowo producent zaopatrzył deskę, w jej górnej części w specjalny haczyk tożsamy z tym, jaki mamy w wieszakach ubraniowych, co pozwala na zawieszenie deski w szafie.

Ta mini deska do prasowania może być rozłożona na każdej płaskiej powierzchni, na przykład na stole, blacie szafki czy kanapie czy nawet pralce. Zaopatrzono ją bowiem w krótkie, składane nóżki pokryte lakierem proszkowym zabezpieczającym nóżki przed korozją, a powierzchnię, na której stoją przed zarysowaniami, nóżki mają też nakładki antypoślizgowe.

Ta mała deska do prasowania ma blat wykonany z płyty wiórowej, pokryto ją materiałem wykonanym ze 100% bawełny zespolonym od spodu z laminatem z gąbki o grubości 3 mm. Takie wykonanie pozwala na prasowanie zarówno na sucho jak i mokro. Deska do prasowania nastołowa P&P DESKPM-21 to model, który sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach ponieważ ta deska to niewielki przedmiot.

 

Zalety

Rozmiary i waga: Powierzchnia przeznaczona do prasowania opisywanej deski wynosi 78 x 28 cm. Można ją ustawić na stole w blacie w łóżku. Waga deski wynosi około 2 kg.

Wieszak: Deska została wyposażona w specjalny wieszaczek pozwalający na zawieszenie jej w szafie ubraniowej. Dzięki temu jej przechowywanie jest niekłopotliwe.

Produkt polski: Ta najlepsza deska do prasowania 2024 r. została wykonana przez polskiego producenta.

Pokrowiec: Blat wykonany z drewnianej płyty wiórowej został pokryty tkaniną – 100% bawełną, która jest stabilizowana termicznie. Użytkownik ma do wyboru 5 rodzajów wzorów tkaniny.

Składane nóżki: Model ten zaopatrzono w składane nóżki wyposażone w nakładki antypoślizgowe. Pozwalają one na ustawienie deski na stole, czy nawet na pralce.

 

Wady

Stabilność: Składane nóżki deski są mało stabilne, część użytkowników rezygnuje z ich używania. 

 

 

 

 

Duża deska do prasowania

 

5. Rörets Deska Do Prasowania Athena

 

5.Rorets Athena

Kolejny polecany produkt to deska szwedzkiej firmy Rorets. Model Athena dostępny jest w rozsądnej cenie. Jest to dobry produkt o stabilnej strukturze. Nóżki są zakończone antypoślizgowymi nakładkami i w konsekwencji produkt nie ślizga się po parkiecie.

Blat deski został wykonany z rozciągniętej siatki. Powoduje to przenikanie pary, dzięki czemu nasze ubrania nie stają się wilgotne. Produkt dysponuje podstawką na żelazko.

Nie musimy już ustawiać deski blisko gniazdka. Ta deska do prasowania XXL jest w nie zaopatrzona. To deska do prasowania elektryczna. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dodatkowo deska do prasowania z gniazdkiem została wyposażona w antenkę, która podtrzymuje przewód. Warto podkreślić, ze model ten jest bardzo lekki, co znacząco ułatwia jego przenoszenie. Jest bardzo łatwa w obsłudze.

Szybko się rozkłada. Deska osiąga wysokość do 100 cm. Regulacja jest płynna, więc idealnie ustawimy wysokość jaka nas interesuje. Jest to dobry wybór dla wysokich osób. Recenzje deski są bardzo pochlebne i dlatego produkt jest godny polecenia.

Rorets Athena jest stabilną deską do prasowania w dobrej cenie. Dostała bardzo wiele pochlebnych komentarzy.

 

Zalety

Antypoślizgowe nóżki: Deska wyposażona jest w antypoślizgowe nóżki, co sprawi, że będzie stabilnie stała w jednym miejscu przez cały czas pracy.

Waga: Model jest bardzo lekki, wobec tego nie ma problemu, aby go przenieść lub schować.

Łatwa obsługa: Rozłożenie i złożenie sprzętu zajmuje dosłownie chwilkę, a więc nie będziesz męczyć się nad przygotowaniem miejsca do prasowania.

 

Wady

Materiał: Niektórzy użytkownicy skarżą się na słabą jakość materiału, jaki pokrywa deskę. Z czasem żółknie i w efekcie całość źle się prezentuje.

 

 

 

 

Deska do prasowania IKEA

 

6. IKEA RUTER Deska do Prasowania 108×33 cm

 

Gdy poszukujesz deski, która ma blat wykonany z metalowej siatki, polecamy produkt: Deska do prasowania klasyczna Ikea 604.716.10. Jest to model składany, który można ustawić w dowolnym miejscu mieszkania, bo zaopatrzono go we własne nóżki. Powierzchnia do prasowania wynosi tu 108 cm x 33 cm. Deskę można ustawić na minimalną wysokość wynoszącą 60 cm i maksymalną 89 cm, zatem z jej użytkowania będą zadowolone osoby o różnym wzroście, a także te, które wolą pracować na siedząco.

Stelaż i podstawa deski została wykonana ze stali, po rozłożeniu deska do prasowania Ikea jest stabilna. Jak przekazują użytkownicy, tajemnica trwałości deski tkwi w tym, że zamiast drewnopochodnego blatu zastosowano tu metalową siatkę, która nie nasiąka wilgocią pochodzącą z pary żelazka przedostającą się do wnętrza pokrycia wierzchniego. Po skończonym prasowaniu, deskę można odstawić do niewielkiego kąta, bowiem składa się ona na płasko, co pozwala na wsunięcie jej w wąskie przestrzenie.

IKEA RUTER Deska do prasowania 108×33 cm sprawdzi się wszędzie tam gdzie jest mała powierzchnia mieszkania i u osób które stosunkowo rzadko prasują.

 

Zalety

Niewielkie wymiary: Deska jest łatwa w przechowywaniu bowiem jej powierzchnia prasowania to tylko 108 cm x 33 cm.

Regulacja wysokości: Deska do prasowania Ikea ma nóżki o regulowanej wysokości. Minimalnie można ustawić deskę na wysokość 60 cm, maksymalna wysokość to 89 cm.

Stabilność: Dzięki wykonaniu stopek z tworzywa polipropylenowego są one stabilne i nie przesuwają się po powierzchni podłogi.

Trwałość: Ramę wykonano ze stali i pokryto ją proszkową powłoką epoksydowo-poliestrową.

 

Wady

Tkanina: Tkanina wykonana ze stuprocentowej bawełny z poliestrowym wypełnieniem jest stosunkowo cienka. Klienci przekazują, że jest na tyle cienka, że na prasowanej odzieży odbija się siatka ramy. 

 

 

 

 

Deska do prasowania na ścianę

 

7. Deska do Prasowania Mocowana do ściany lub Drzwi Goodée 4

 

Deska do prasowania, mocowana do ściany lub drzwi Goodée 4 to całkiem innowacyjne rozwiązanie, które zapewne przypadnie do gustu osobom poszukującym nowinek dobrze sprawdzających się w domowej przestrzeni. To model szczególnie polecany dla osób dysponujących garderobą. Deska do prasowania mocowana do ściany, o wadze około 4 kg jest objęta 2 letnią gwarancją producenta i pozwala na montaż zarówno na ścianie, szafie (lub w jej wnętrzu) czy drzwiach w mieszkaniu. Dobrze też sprawdzi się jako deska do prasowana do zabudowy.

Jej innowacyjna konstrukcja sprawia, że nieużywana, jest podniesiona i schowana za załomem szafy czy z tyłu drzwi, a w chwili, gdy trzeba coś przeprasować, wystarczy deskę opuścić i ustawić ją w poziomie, aby zabrać się za prasowanie.

Długość powierzchni do prasowania wynosi 85 cm, jej szerokość to 30 cm. Blat deski wykonano ze stalowej siatki, zapewniającej jej trwałość i długie użytkowanie, wypełnienie pod pokrowcem to pianka poliuretanowa. Stelaż deski mocuje się do szafy czy ściany za pomocą dołączonych do produktu śrub. Złożona deska do prasowania ścienna  ma wymiary 100 x 43 x 7 cm. 

Deska do prasowania mocowana do ściany lub drzwi Goodée 4 to najlepsza deska do prasowania dla tych z użytkowników, którzy chcą przymocować przyrząd na stałe. 

 

Zalety

Niewielkie wymiary: Deska o powierzchni prasowania 108 x 33 cm jest raczej jedną z mniejszych desek do prasowania, i dobrze wkomponuje się w niewielkim mieszkaniu.

Stałe miejsce do prasowania: Dzięki temu, że deska jest montowana na stałe do ściany, szafy lub drzwi, użytkownik zyskuje stały kącik do prasowania wciąż gotowy do uruchomienia.

Płynne działanie: Mechanizm składania i rozkładania deski działa płynnie i cicho. Dzięki blokadzie nie ma obawy, że deska samoczynnie się rozłoży.

 

Wady

Mechanizm blokady: Aby deskę zablokować w pozycji pionowej należy dość silnie przekręcić śrubę blokującą. Nie jest to bardzo wygodny sposób blokady i rodzi trudności w obsłudze.

 

 

 

 

Deska do prasowania Rorets

 

8. Rorets Deska Do Prasowania Standard Plus 996501000

 

Rorets deska do prasowania Standard Plus 996501000 została wykonana z płyty wiórowej, a w jej szerszej części zamontowano specjalną podstawkę na odstawienie żelazka. Stabilność deski zapewnia jej wykonanie stelaża ze stalowych rurek o przekroju 19 mm. Stelaż ten jest składany, a wymiary całej deski po złożeniu wynoszą 41 x 128 x 5 cm. Jej waga całkowita to 4 kg. Oba te parametry wpływają na bezproblemowe przenoszenie i przechowywanie produktu, gdy nie jest używany.

Deska do prasowania Rorets ma też możliwość ustawienia jej w różnej wysokości do prasowania w zakresie 4 stopni zawierających się w wymiarach od 64 cm wysokości do 88 cm.

Powierzchnia przeznaczona do prasowania to przestrzeń 108 cm x 28,5 cm pokryta wielokolorowym pokrowcem. Użytkownicy potwierdzają stabilność deski podczas prasowania i użyteczność zamontowania podstawki na żelazko. Również doceniają możliwość regulacji wysokości, a także bardzo przystępną cenę produktu.

Rorets deska do prasowania Standard Plus 996501000 to tani i lekki produkt spełniający wymagania wielu z klientów.

 

Zalety

Regulacja wysokości: Deska posiada czterostopniową regulację wysokości w zakresie od 64 do 88 cm.

Niska waga: Model ten waży zaledwie 4 kg, dlatego manipulacja deską jest nietrudna.

Podstawka na żelazko: Produkt został wyposażony w specjalną, wysuwaną podstawkę pod żelazko, ułatwia to prasowanie.

 

Wady

Cienki materiał: Jak przekazują użytkownicy, materiał rozciągnięty na płycie wiórowej deski jest cienki i do prasowania wymaga podłożenia dodatkowej tkaniny.

 

 

 

 

Deska do prasowania z rękawnikiem

 

9. Tescoma Deska do Prasowania z Rękawnikiem Fancy Home 89975000

 

Tescoma deska do prasowania z rękawnikiem Fancy Home 89975000 to bardzo rozbudowany model, który zapewne sprawdzi się u pań lubiących prasować. Model ten wykonano z metalu o perforowanej konstrukcji pozwalającej na odprowadzanie pary.

Powierzchnia prasowania wynosi tu 116 x 36 cm. Na uwagę zasługuje zamontowana na jednym końcu podkładka silikonowa do odkładania żelazka w trakcie prasowania oraz praktyczna poręcz do zawieszenia odzieży na wieszakach. Mamy tu również dodatkową półeczkę drucianą, gdzie można odłożyć prasowaną odzież lub tę przygotowaną do prasowania.

Jest to również deska do prasowania z rękawnikiem. Całkowita długość deski wraz z podkładką pod żelazko i wieszakiem wynosi 153 cm. Wysokość jest regulowana w zakresie od 73 do 90 cm.

Tescoma deska do prasowania z rękawnikiem Fancy Home 89975000 przyda się osobom, które dużo prasują i potrzebują mieć rozbudowany model deski. 

 

Zalety

Solidność: Deska została wykonana jako metalowa konstrukcja o regulowanej wysokości, jej perforowany blat umożliwia odprowadzanie pary, a bawełniany pokrowiec dwuwarstwowy jest wygodny przy prasowaniu.

Regulowana wysokość: Konstrukcja umożliwia regulację w zakresie wysokości począwszy od 73 cm do 90 cm wysokości.

Wyposażenie dodatkowe: Deskę wyposażono nie tylko w podstawkę na żelazko, ale także mamy tu wbudowany rękawnik oraz wieszak na koszule i półkę na prasowaną odzież.

 

Wady

Waga: Niestety tak rozbudowana deska o wielu funkcjonalnościach sporo waży. Waga deski wynosi prawie 7 kg.

 

 

 

 

Składana deska do prasowania

 

10. Deska do Prasowania Emuca 81 cm x 30 cm

 

Deska do prasowania Emuca 81 cm x 30 cm to bardzo ciekawy model deski do prasowania – składany z systemem szybkiego składania. Długość blatu roboczego wynosi 81 cm szerokość 30 cm. Deska jest przeznaczona do montażu wewnątrz szafy dzięki czemu jest niewidoczna w mieszkaniu, a i szybkie rozłożenie sprawia, że bez problemu przygotowujemy stanowisko pracy.

Po rozłożeniu deskę można obrócić o 180 stopni i prasować w wygodnej dla siebie pozycji. Mechanizm blokujący nie pozwoli na niezamierzoną zmianę tej pozycji. Do deski dołączono zdejmowany pokrowiec, który można wyprać w pralce w razie potrzeby. Długość złożonej deski to zaledwie 435 mm.

Deska do prasowania Emuca 81 cm x 30 cm to deska przeznaczona do montażu w szafie, do prasowania – wysuwana. Można ją ustawić w dowolnej pozycji.

 

Zalety

Obrót deski: Aby przygotować deskę do prasowania najpierw należy ją wysunąć z szafy, a kolejno obrócić pod kątem, który wydaje się najbardziej wygodny do prasowania.

Oszczędność miejsca: Montaż deski w szafie to oszczędność miejsca w domu. Deska nie wymaga specjalnej przestrzeni w szafie zatem jest to rozwiązanie do małych mieszkań.

Cichy i płynny wysuw: Prowadnice kulowe z wbudowanym samociągiem i hamulcem zapewniają płynny i cichy wysuw. Mamy tu także specjalny teleskop do wysuwu.

 

Wady

Mała powierzchnia prasowania: Deska do prasowania będzie użyteczna dla osób, które prasuje wyłącznie odzież. Do prasowania pościeli czy obrusów deska może się okazać za mała.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką deskę do prasowania kupić?

 

Prasowanie to czynność, która zazwyczaj znajduje się na jednym z pierwszych miejsc listy najmniej lubianych obowiązków domowych. Powodem możemy być to, że większość Pań domu nie posiada odpowiedniego stanowiska do prasowania. O ile przyjemniejsze prasowanie może być, gdy mamy do dyspozycji porządną deskę do prasowania, dzięki której nie musimy się garbić nad za niskim stołem. Nie musimy się też martwić, że uszkodzimy cenny mebel.

Obecnie znajdziemy w sprzedaży deski do prasowania w dobrych cenach, które pomogą nam nie tylko w zorganizowaniu przestrzeni do pracy, zwiększą również komfort wykonywanej pracy. A jeśli „zaparkujemy” taką deskę przed telewizorem to nawet nie zauważymy, kiedy całe pranie wyprasujemy podczas oglądania naszego ulubionego serialu.

Jeśli uważasz, że sprzęt tego typu powinien znaleźć się i w Twoim domu, ale nie wiesz, jaką deskę do prasowania wybrać służymy pomocą. Opiszemy kilka cech tego produktu, które uważamy za ważne. Jeśli weźmiesz je pod uwagę podczas wyboru modelu do zakupu to powinnaś być zadowolona ze swojej decyzji.

Trzy rodzaje desek

Aktualnie w sklepach znajdziemy deski klasyczne, deski ze zintegrowanym przedłużaczem oraz takie z systemem prasowania. Klasyczne deski do prasowania to najprostszy sprzęt tego typu. Składa się on ze stelaża, deski z powłoką oraz podstawki na żelazko. Modele tego typu nie posiadają specjalnych funkcji. Są za to najtańsze.

Deski ze zintegrowanym przedłużaczem będą szczególnie użyteczne dla osób z żelazkami, które mają krótkie kable zasilające. A to dlatego, że takie deski mają wbudowany kontakt elektryczny. Nie musimy więc już szukać przedłużacza i przeciągać go przez pół pokoju. Także prasowanie dzięki takiemu rozwiązaniu jest łatwiejsze. Podczas używania żelazko nie jest obciążane ciężarem przedłużacza. Nie hamuje też on naszych ruchów.

Ostatni rodzaj deski to tzw. systemy prasowania. Znane również pod nazwą stacje prasowania. To są najnowocześniejsze produkty tego typu. Kupując taki sprzęt nie będziemy potrzebować niczego więcej do prasowania. Deski te wyposażone są w stacje parową, deskę ze stelażem i deskę z powłoką oraz samo żelazko. Wśród takich produktów do kupienia możliwa jest aktywna deska do prasowania, deska do prasowania z nadmuchem, bardzo efektywna stacja parowa, jednak są to produkty najdroższe wśród desek do prasowania. Ceny tego typu urządzeń zaczynają się od 1500 zł i mogą kosztować nawet około 6000zł. i to nawet w przypadku, gdy deskę do prasowania obejmuje promocja.

 

Materiał powłoki

Przed zakupem deski do prasowania powinniśmy sprawdzić, z jakiego materiału została wykonana powłoka, którą nakłada się na deskę. Powinna być ona odporna na wysoką temperaturę, oraz na odbarwienia. Dobrze jest też, gdy producent umożliwia pranie powłoki w pralce. Ułatwia to utrzymanie całości w czystości.

Warto kupić taką deskę, która została wyposażona w powłokę wykonaną z wytrzymałego materiału. Jeśli jednak, z jakiegokolwiek powodu nasza powłoka ulegnie uszkodzeniu, będziemy mogli nabyć nową powłokę. Takie uszkodzenie nie będzie jednak wymagało zakupu całej deski do prasowania. Jest to jednak jedyny element tego sprzętu, który możemy dokupić osobno.

 

Wytrzymały stelaż

Stelaż powinien być wytrzymały, gdyż będzie utrzymywał ciężar naszego prania, żelazka oraz naszego nacisku podczas prasowania. W sprzedaży znajdziemy stelaże stalowe, metalowe i takie wykonane z tworzywa sztucznego. Najmniej trwałe są modele wykonane z tworzywa sztucznego, jednak są one bardzo lekkie. Mogą być więc odpowiednie dla osób, które będą przenosić deskę i nie mają dużo prasowania.

Natomiast kupując deskę do prasowania ze stelażem metalowym czy stalowym powinniśmy zwrócić uwagę na jego wykończenie. A to dlatego, że znajdziemy w sprzedaży stelaże pokryte przeciwkorozyjną powłoką. Będą one odporne na działania zewnętrznych czynników. Nie musimy więc się obawiać przechowywania deski w pomieszczeniach, które mogą być lekko zawilgocone, np. w piwnicy. Producenci oferują również takie modele, które nie zostały pokryte dodatkową powłoką ochronną. Metalowe czy stalowe stelaże są dużo cięższe od tych wykonanych z tworzywa sztucznego, jednak są one bardziej wytrzymałe oraz mają dużo większy udźwig.

Mocny blat

Najczęściej możemy spotkać blaty wykonane z płyty wiórowej lub paździerzowej, oraz takie wykonane z metalowej lub stalowej kratki. Tradycjonaliści mogą preferować blaty z płyty, materiału, z którego pierwotnie robiło się deski do prasowania. Coraz częściej jednak panie domu wybierają metalowe lub stalowe kratki. Takie blaty są znacznie lżejsze od tych wykonanych z płyty. Niektórzy przekonują również, że umożliwiają one bardziej efektywne odprowadzanie pary, dzięki czemu nie gromadzi się ona pod powłoką.

Jeśli jednak lubimy nowinki technologiczne to może nas zainteresować blat wykonany z aluminium. Deski tego typu są odporne na wysoką temperaturę. Jednak, jak każda nowość, będą droższe od modeli, które już są dostępne jakiś czas na rynku.

 

Jaka jest najlepsza deska do prasowania?

Mamy nadzieje, że po lekturze naszego poradnika będziesz w stanie wybrać najlepszą deskę do prasowania dla siebie. Przy wyborze modelu powinniśmy brać pod uwagę nasze potrzeby, ile prania zazwyczaj prasujemy czy i gdzie tę czynność wykonujemy. Postawmy jednak na produkt wykonany z wytrzymałych materiałów, dzięki temu deska do prasowania będzie nam służyć przez długie lata. Szukając dla siebie takiego produktu takiego jak deska do prasowania radzimy zajrzeć do sklepów takich jak Lidl, Castorama, Carrefour, Jysk, Media Markt, Media Expert, Leroy Merlin, Pepco oraz serwis Allegro. Również w takich miejscach jak Biedronka, Obi czy Auchan możemy poszukiwać produktu takiego jak deska do prasowania. 

 

 

Jak zrobić deskę do prasowania?

 

Jak już wiesz, deska do prasowania jest ważnym elementem wyposażenia domu. To dzięki niej prasowanie jest wygodniejsze. We wcześniejszej części artykułu wyjaśniliśmy, jaka deska do prasowania jest polecana przez Internautów, w tej części chcielibyśmy się skupić na samodzielnym wykonaniu takiego produktu. Poniżej znajdziesz kilka porad o tym, jak wykonać deskę i uszyć pokrowiec na nią.

Wykonanie deski do prasowania

Co zrobić, gdy zepsuła nam się deska do prasowania, a nie stać nas na zakup nowego modelu lub po prostu lubimy majsterkować Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak stworzyć własny sprzęt do prasowania. Najważniejszym krokiem jest zgromadzenie niezbędnych materiałów: tkaniny na pokrowiec, gąbki tapicerskiej i spodu deski. Ostatni element musi być wykonany z wytrzymałego i twardego materiału, może więc to być drewniana deska do prasowania. Możesz jednak użyć metalowych lub plastikowych płyt. Niestety, jeśli nie są one wykonane z dobrej jakości tworzywa, nie zapewnią właściwej stabilności w czasie prasowania. Grubość gąbki teoretycznie nie ma znaczenia, jednak sugerujemy, by wartość ta nie była niższa niż 5 cm. Drugim krokiem jest odrysowanie deski na materiale i gąbce. Pamiętaj o pozostawieniu brzegów na tkaninie, by można ją było później zagiąć i przyczepić do deski. Następnie przymocuj przygotowane elementy do deseczki. W celu wykonania tej czynności polecamy użycie zszywacza. Niektórzy Internauci przewiercili materiał w kilku kluczowych miejscach. Ważne jest, by materiał został dobrze naprężony, dzięki temu na ubraniach nie będą powstawały dodatkowe zagniecenia.

Tak przygotowaną deskę możesz ustawić na blacie lub komodzie i używać w dowolnym momencie. Dużym atutem tak przygotowanego produktu jest to, że ma on wymiary zgodne z Twoimi preferencjami. Jeśli potrzebujesz małego modelu, który bez trudu przechowasz w szufladzie, to ciekawa propozycja. Sam też podejmujesz decyzję, jaki kształt będzie miała deska.

 

Jak wykonać pokrowiec na deskę do prasowania – instrukcja krok po kroku

Bardzo ważnym elementem każdej deski do prasowania jest pokrowiec. Co zrobić, gdy ulegnie on zniszczeniu lub jest po prostu stary i nieestetyczny? Zamiast kupować nowy sprzęt możesz samodzielnie uszyć pokrowiec. W celu wykonania tej czynności musisz przygotować gąbkę tapicerską (jeśli stara jest zepsuta), materiał, nożyczki, sznurek i maszynę do szycia. Pierwszym krokiem jest usunięcie starego materiału z całej deski. Czynność tę należy wykonywać z ostrożnością, gdyż stara gąbka ułatwi nam wykrojenie nowego pokrowca. W tym celu kładziemy ją na płaskiej powierzchni i przy pomocy markera obrysowujemy kształt. Powstały wzór przenosimy na materiał. Pamiętaj jednak, że niezbędne jest zostawienie marginesów o wielkości od 2 cm do 4 cm. Następnym krokiem jest podszycie marginesów tkaniny do deski. Musisz wykonać to tak, by bez trudu można było przeprowadzić sznurek. Wielu Internautów uważa, że spinacz biurowy bardzo pomaga w wykonaniu tej czynności. Ostatnią rzeczą, jaką musisz wykonać, jest równe ułożenie wyciętej tkaniny i gąbki na desce. Sznurek zacieśnij wokół konstrukcji, by materiał pozostał napięty.

Czy wykonanie własnej deski do prasowania jest trudne?

Choć przygotowanie własnej deski do prasowania może wydawać się skomplikowane, jest to dość łatwa czynność. Jeśli masz wprawę w szyciu, cała praca zajmie Ci od 20 min do 1 godziny. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się filmy DIY, które warto obejrzeć przed przystąpieniem do pracy. Wiele osób uważa, że samodzielne wykonanie deski do prasowania nie tylko sprawia radość i odpręża, ale jest też ekonomicznym rozwiązaniem.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Paulina

October 24, 2021 at 12:03 pm

Vileda to nei jest polska marka!!!

Odpowiadać
Minerva

November 3, 2021 at 10:29 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i wskazanie błędu. Tekst został już uaktualniony.

Pozdrawiamy,
Zespół SposóbNaCzystość.com

Odpowiadać