Ranking 5 najlepszych myjek do okien w 2021

Ostatnio aktualizowane: 28.09.21

 

Myjka do okien – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza myjka do okien w 2021 roku to podpowiadamy, że według opinii konsumentów jest to Karcher WV 5 Plus. Jest to ręczna, automatyczna myjka wyposażona w mocny akumulator litowo – jonowy (według producenta na pełnej baterii umyjemy aż 105m2 powierzchni szklanych). Również sprzęt ten jest bardzo lekki. W zestawie wraz z urządzeniem znajdziemy wszystko, co jest potrzebne do umycia okien. Oprócz samej maszyny producent dołącza także buteleczkę ze spryskiwaczem oraz ściereczkę z mikrofibry, które pozwolą nam na umycie powierzchni szklanej. W zestawie znajdziemy również płyn do mycia okien. Jest to więc kompletny zestaw do czyszczenia okien. Dodatkowo wraz z urządzeniem otrzymujemy dyszę ssącą o szerokości 28 cm, która ułatwi zbieranie wody z okien. W tym modelu mamy także możliwość regulowania odległości czyszczenia. Jeśli nie lubisz produktów marki Karcher lub powyższy opis nie przekonuje Cię to polecamy zapoznać się z myjką Leifheit 51114. Jak przekazują jej użytkownicy, jest to również produkt godny polecenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Myjka przy zastosowaniu płynu dostarczanego wraz z nią nie pozostawia smug, a także czyni szyby odporniejszymi na zabrudzenia i zacieki od deszczu. Wygodna obsługa powoduje, że tempo pracy jest duże, a zmęczenie niewielkie.

Difetto

Bateria urządzenia jest dość duża i ciężka. Wystarcza jednak na umycie wszystkich okien w przeciętnej wielkości mieszkaniu. Również silniczek maszyny wymaga, aby robić przerwy techniczne, inaczej można silniczek zniszczyć.

Conclusione

Myjka, aczkolwiek dla niewprawnego użytkownika wymaga nieco nauki używania, to po opanowaniu wymagań urządzenia nagradza ono użytkownika szybkim myciem dużej ilości okien. Myjkę można stosować nie tylko do okien, ale do wszelkich powierzchni szklanych, jak lustra, kabiny prysznicowe i inne.

Drugi wybór

Pregio

Akumulator urządzenia starcza na długie mycie, można na jednym ładowaniu umyć do 10 dużych okien. Model ten równie dobrze umyje okna, jak i stoły szklane, granitowe blaty, kafelki czy kabiny prysznicowe.

Difetto

Przy małej wprawie myjka pozostawia smugi na oknach, dlatego model ten wymaga treningu operatora. Również zdarza się, że myjka przypadkowo wysuwa się z drążka, dlatego zaleca się uważne jej stosowanie.

Conclusione

Długi czas pracy na jednym ładowania wynika z faktu, że myjka zużywa energię tylko w trakcie zasysania wody z czyszczonej powierzchni. W okresach przerwy jest w trybie czuwania, który pochłania znacznie mniej energii. A możliwość użycia w pionie, poziomie, czy też do góry nogami rozszerza funkcjonalność modelu.

Rozważ też

Pregio

Ściągaczka do wody rewelacyjnie usuwa wodę z powierzchni nie pozostawiając ani smug, ani wilgoci. Model ten jest również lekki, dzięki czemu mycie okien nie jest męczące. A zakres regulacji końcówki na boki w zakresie 15 stopni pozwala na łatwą zmianę kierunku mycia.

Difetto

Wyłącznik urządzenia umieszczony jest w takim miejscu, że niechcący podczas obsługi myjki naciska się go, przez co następuje wyłączenie sprzętu. Ponadto niewielki pojemnik na wodę sprawia, że gdy mamy do umycia większą ilość okien, trzeba go w trakcie pracy kilkakrotnie wypróżniać.

Conclusione

Na jednym ładowaniu produkt ten potrafi wyczyścić 50 – 60 m2 okien. Myjka jest lekka, bo jej waga trochę przekracza 0,5 kg. Pozwala to na długą pracę bez zmęczenia ręki od ciężaru urządzenia. Model ten nie tylko dobrze ściąga wodę z powierzchni szklanych, ale też pracuje cicho.

 

 

5 najlepszych myjek do okien. Opinie w 2021 roku

 

Mycie okien to zmora każdej Pani domu. Dlatego często szukamy rozwiązań, które ułatwią nam wykonanie nielubianej czynności. Przeczytaj nasz ranking myjek do okien, by dobrać odpowiednie urządzenie do swoich potrzeb.

 

1. Karcher WV5 Plus myjka do okien

 

1.Karcher WV 5 Plus 1.633-440.0Każda osoba, która ogląda telewizję, na pewno widziała reklamy myjek Karcher – firmy znanej z produkcji urządzeń czyszczących. Dlatego w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć sprzętu tej firmy. Myjka akumulatorowa Karcher WV5 Plus to przyrząd do mycia okien. Zestaw składa się z urządzenia myjącego wyposażonego w akumulator litowo – jonowy, ładowarkę, dyszę ssącą, oraz butelkę ze spryskiwaczem i ściereczką z mikrofibry.

Bardzo miłym gestem producenta jest dołączenie 20ml koncentratu płynu do mycia okien. Urządzenie posiada przydatną diodę LED, która będzie nas informować o stanie naładowania baterii. W pełni naładowana bateria pozwoli nam na umycie około 105m2 powierzchni.

Dysza ssąca, która zbiera wodę ze szklanych powierzchni ma 28 cm szerokości. Dodatkowo model ten umożliwia regulowanie odległości czyszczenia, jeśli Twoje okna mają wysokie framugi przeszkadzające w myciu to urządzenie będzie wstanie dotrzeć do powierzchni szklanej. Wbudowany 100ml zbiornik na brudną wodę jest łatwy w opróżnianiu. Plusem jest to, że urządzenie waży jedyne 0.6kg. Użytkownicy chwalą myjkę za lekkość, cichą pracę oraz niepozostawianie smug na mytych powierzchniach.

Ta myjka akumulatorowa jest produkowana przez jednego z bardziej znanych i polecanych producentów sprzętów sprzątających – Karcher. Model Karcher WV 5 Plus jest określany, jako najlepsza myjka w 2021 roku.

 

Zalety

Wyposażenie: Kupując ten sprzęt otrzymamy myjkę wraz z akumulatorem litowo – jonowym i ładowarką oraz dodatkowe wyposażenie. W jego skład wchodzą: dysza ssąca, butelka ze spryskiwaczem i ściereczką z mikrofibry i koncentrat płynu do mycia okien.

Dioda LED: Wbudowana dioda LED będzie nas na bieżąco informować, na jakim poziomie naładowania jest bateria. Dzięki temu możemy zaplanować pracę. Unikniemy też sytuacji, w której w połowie mycia szyby urządzenie odmówi posłuszeństwa z powodu wyładowania baterii.

Mocna bateria: Producent podaje, że urządzenie jest w stanie wyczyścić do 105 m2 na jednym ładowaniu.

Regulowana odległość czyszczenia: Model ten posiada możliwość regulowania odległości czyszczenia. Jeśli więc nasze okna, lub inne powierzchnie szklane, które czyścimy mają wysokie framugi to możemy tak dostosować to urządzenie, by było w stanie dotrzeć do powierzchni szklanej.

Lekka waga: Myjka ta waży zaledwie 0,6 kg.

 

Wady

Cena: Niestety za jakość trzeba zapłacić. By cieszyć się tą myjką musimy przygotować się na wydatek rzędu 300 zł.

 

 

 

 

2. Leifheit Zestaw Odkurzacz Do Szyb Dry&Clean Z Drążkiem

 

2.Leifheit Urządzenie Do Mycia Szyb 51114Drugim produktem w naszym rankingu jest Leifheit 51114. Kupując to urządzenie w zestawie otrzymamy myjkę wyposażoną w baterię litowo – jonową, gumową ściągaczkę o szerokości 28 cm, ładowarkę, oraz drążek o długości 43 cm. Drążek będzie szczególnie przydatny dla osób posiadających powierzchnie szklane zlokalizowane na dużej wysokości, np. drzwi od szafy z wmontowanym lustrem.

Przy pomocy systemu Click możemy zamontować drążek do urządzenia myjącego, pozwoli to na umycie powierzchni do wysokości ok. 240 cm. Myjka wyposażona jest również w pojemnik do brudnej wody o pojemności 0,1L, pojemnik ten dzięki dużemu wylotowi jest łatwy do opróżnienia. Ciekawą funkcją jest zainstalowany tryb czuwania. Uruchamia on urządzenie w momencie zetknięcia dyszy ssącej z powierzchnią.

Pozwala to na oszczędzanie baterii, która w pełni naładowana pozwala na 30 minut nieprzerwanej pracy. Klienci, którzy zakupili ten produkt wskazują, że jest to tania i dobra myjka do okien. Użytkownicy uważają również, że urządzenie jest łatwe w obsłudze oraz znacznie przyspiesza prace.

Myjka ta produkcji niemieckiej firmy Leifheit oferuje ciekawe rozwiązania, które mogą okazać się przydatne szczególnie dla osób mieszkających w domach. Konsumenci podają, że jest to dobra myjka do 200 zł.

 

Zalety

Ciekawe wyposażenie: Oprócz samej myjki i standardowego wyposażenia, jak ładowarka, bateria litowo – jonowa czy gumowa ściągaczka w zestawie znajdziemy również specjalny drążek. Drążek ten ma długość 43 cm i pozwala zamontować myjkę na jego końcu. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba dorosła da radę umyć okna i inne przestrzenie szklane, które zazwyczaj wymagały ustawienia drabiny.

Wielorakość zastosowania: Jak producent podaje za pomocą urządzenia możemy sprzątać różnorodne powierzchnie, zarówno poziome, jak i pionowe. Myjkę wykorzystamy do umycia m.in. okien, luster, kafelków czy kabin prysznicowych.

Czujnik czuwania: Leifheit został wyposażony w specjalny czujnik czuwania, który uruchamia funkcję ssania tylko przy kontakcie z powierzchnią. Dzięki temu znacznie oszczędzamy baterię.

Cena: Ten model możemy nabyć już za niecałe 200 zł.

 

Wady

Waga: Urządzenie nie nadaje się do długiego użytkowania, gdyż waży aż 1,5 kg.

 

 

 

 

3. Vileda Windomatic Ściągaczka Do Okien Elektryczna 146752

 

3.Vileda Windomatic 146752Koleją naszą propozycją jest Vileda Windomatic 146752. Vileda to firma znana z produkcji sprzętów do sprzątania, jednak najczęściej możemy spotkać mopy ich produkcji. Czy zatem najlepsza myjka do okien jest producji Viledy? To zależy, jakich funkcji szukasz. Urządzenie jest wyposażone w akumulator litowo – jonowy, ładowarkę, oraz ściągaczkę o szerokości 27 cm.

Dodatkowo model został wyposażony w 100ml zbiornik na brudną wodę. Przyrząd pomoże w umyciu okien, luster i glazury. Możemy również wykorzystać myjkę do sprzątnięcia powierzchni poziomych, jak szklane stoły lub półki. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość 15 stopniowej regulacji końcówki ssącej. Regulacja następuje automatycznie, więc jeśli powierzchnia czyszczona jest nierówna, to dysza samoczynnie się do niej dostosuje.

Zdecydowaną zaletą tego modelu jest jego waga – 630g. umożliwiająca użytkowanie sprzętu osobom niemogącym podnosić ciężarów.

Urządzenie zbiera pozytywne opinie wśród użytkowników, którzy spośród wielu zalet wymieniają solidne wykonanie oraz małą wagę. Konsumenci podkreślają również, że myjka dobrze zbiera wodę i zdecydowanie ułatwia prace domowe.

Vileda Windomatic 146752 to kompaktowy model, który w szybki sposób pozwoli nam pozbyć się brudu z okien.

 

Zalety

Automatyczna regulacja końcówki: Model ten posiada automatyczną regulację końcówki ssącej, dzięki której dostosowuje się ona do czyszczonej powierzchni. Po przeciągnięciu ściągaczką po czyszczonej powierzchni będzie ona idealnie czysta, bez smug.

Mała waga: Dzięki niskiej wadze wynoszącej tylko 630 gram bez problemu umyjemy wszystkie okna. A po skończonej pracy nie będzie nas bolało ramię od trzymania ciężkiego sprzętu.

Prosta obsługa: Dużo użytkowników tego sprzętu podaje za jedną z zalet prostą obsługę urządzenia. Myjką możemy manipulować jedną ręką, a do obsługi mamy tylko jeden przycisk.

Cena: Myjka ta jest w bardzo atrakcyjnej cenie i można ją już zakupić za około 150 zł.

 

Wady

Słaby akumulator: Niektórzy użytkownicy podają, że sprzęt został wyposażony w słabą baterię. W związku z tym planując wiosenne porządki okna w domu muszą myć „na raty”.

 

 

 

 

4. Karcher Myjka do okien WV 2 Plus 1.633-301

 

4.Karcher MyjkaNastępną naszą propozycją jest myjka Karcher WV2 Plus. Jest to młodszy brat modelu Karcher WV 5 Plus. Kupując ten produkt możemy się spodziewać urządzenia myjącego wyposażonego w akumulator litowo – jonowy, ładowarkę, dyszę ssącą o szerokości 28 cm, oraz pojemnika ze spryskiwaczem i ściereczką z mikrofibry. Ściereczkę bez obaw możemy prać w pralce.

W prezencie otrzymamy 20ml koncentratu płynu do mycia okien, który według opinii użytkowników jest bardzo wydajny i świetnie myje okna. Pełne naładowanie baterii pozwoli myjce na działanie do 25 minut, w tym czasie powinniśmy być w stanie umyć 75m2 powierzchni szklanych, myjkę również możemy wykorzystać do czyszczenia glazury. Dodatkowo zainstalowana dioda LED poinformuje nas, kiedy bateria będzie na wyczerpaniu.

Myjka jest lekka, ponieważ waży tylko 0,6kg. Może więc być bez problemu używana przez osoby niemające dużo siły, by utrzymywać ciężkie sprzęty w powietrzu. Jakie ta myjka do okien firmy karcher zbiera opinie wśród klientów? Osoby, które zakupiły ten produkt szczególnie chwalą sobie jego porządne wykonanie, łatwą obsługę i dobrą siłę ssącą.

Karcher WV 2 Plus jest to mniejsza wersja prezentowanej wcześniej Karcher WV 5 Plus i będzie idealna dla osób z mniejszą ilością powierzchni szklanych do mycia.

 

Zalety

Bogate wyposażenie: Jak większość myjek Kercher, i ta jest wyposażona w szereg dodatkowych elementów. W zestawie znajdziemy dodatkowy pojemnik do płynu ze spryskiwaczem i ściereczką z mikrofibry oraz 20 ml koncentratu płynu do mycia okien. Oczywiście komplet składa się również z samej myjki, ładowarki oraz akumulatora litowo – jonowego i dyszy ssącej.

Mała waga: Ten model waży tylko 0,6 kg. Jest więc idealny do pracy, nie będzie za bardzo męczyć ręki podczas mycia okien.

 

Wady

Krótki czas działania: Producent podaje, że urządzenie jest w stanie działać do 25 minut na jednym ładowaniu.

Mały zasięg: Z tym sprzętem jednorazowo będziemy w stanie sprzątnąć do 75 m2 powierzchni szklanych.

 

 

 

 

5. Leifheit Myjka do okien 3 w 1 z teleskopowym drążkiem 51120

 

5.Leifheit Plus 3 51120Ostatnim produktem w naszym zestawieniu jest myjka do okien Leifheit Plus 3 51120. Jest to urządzenie manualne wyposażone w teleskopową rączkę, która pozwoli nam na umycie powierzchni znajdujących się na wysokości do 2 metrów.

W skład zestawu wchodzi właśnie teleskopowa rączka, trzystronna przypinana nakładka, wykonana z mikrofibry, oraz ruchomy przegub o szerokości 33 cm, na który zakłada się na tę właśnie nakładkę. Ściereczkę możemy myć w pralce, więc po skończonej pracy wystarczy ją wrzucić do prania. Mikrofibra to materiał, który łatwo absorbuje wodę, a także jest w stanie usunąć uciążliwy brud.

Ponadto przegub myjki został wyposażony w ściągaczkę, którą możemy wykorzystać, gdy na mytej powierzchni pozostanie nadmiar wody. A dzięki ruchomości przegubu, możemy sprzęt z łatwością dostosować do mytych powierzchni i dotrzeć do zwykle kłopotliwych zakamarków.

Urządzenie wydaje się być najprostszym w obsłudze ze wszystkich przedstawionych myjek. Jest ono też najtańszym modelem w naszym zestawieniu. Użytkownicy są zadowoleni z prostoty obsługi. Chwalą oni również nakładkę z mikrofibry, oraz możliwość prania jej w pralce.

Ta teleskopowa, manualna myjka do okien pozwoli dosięgnąć nawet najwyżej położone okna. Korzystając z tego sprzętu nie musimy się martwić, że bateria wyładuje się podczas sprzątania.

 

Zalety

Ruchomy przegub: Dzięki tej funkcji użytkownik może ustawić element myjący pod dowolnym kątem. Dzięki temu jest w stanie dotrzeć do zakamarków i dostosować myjkę do mytej powierzchni.

3 funkcje: Za pomocą myjki możemy umyć zarówno okna, jak i ramy. Możemy również zebrać wodę, ponieważ producent dołącza do urządzenia specjalną ściągaczkę.

 

Wady

Bałagan: Niestety model ten nie zbiera wody jak automatyczne myjki. Jeśli nie jesteśmy ostrożni to możemy pomoczyć powierzchnie znajdujące się pod oknem.

Wymaga siły: Ponieważ woda zbierana jest siłą naszych mięśni to musimy przy sciąganiu wody zastosować odpowiedni nacisk. Im wyżej będą znajdować się czyszczone powierzchnie tym bardziej wymagające może zbieranie wody się okazać.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką myjkę do okien kupić?

 

Na pewno zgodzicie się ze stwierdzeniem, że sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków. Mycie okien wydaje się być jedną z mniej ulubionych czynności. Jeśli szukasz sposobów ułatwienia sobie tego obowiązku to istnieje szereg urządzeń, które mogą Ci w tym pomóc. Do wyboru mamy tradycyjnie używane szmatki wykonane z nowoczesnych materiałów, które ułatwiają zbieranie brudu i nie pozostawiają smug. Wymagają one jednak takiego samego wkładu pracy jak czyszczenie gazetami, czy papierem toaletowym. Dostępne są także roboty czyszczące do okien, które są bardzo skuteczne i zarazem bardzo drogie. Znajdziemy na rynku również myjki do okien. Są to urządzenia, które pomagają zbierać brudną wodę z szyby.

Znacząco więc redukują czas mycia okien. Dodatkowo eliminują wysiłek fizyczny, który zazwyczaj musimy włożyć w polerowanie szyb. Jeśli zastanawiasz się, jaką myjkę do okien wybrać koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Dowiesz się z niego, na jakie cechy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego sprzętu dopasowanego do Twoich potrzeb.

1.Karcher WV 5 Plus

Waga urządzenia

Ponieważ myjki do okien zazwyczaj używa się trzymając to urządzenie w jednej ręce, ważne jest by nie było one zbyt ciężkie. Podczas zbierania wody powinniśmy trzymać myjkę stabilnie, by nie pojawiły się smugi. Dodatkowo waga urządzenie będzie się zwiększała w miarę pracy i zbierania wody z okien. Myjki dostępne na rynku ważą poniżej 1 kg, jednak ciężar pojedynczych egzemplarzy może się różnić, w zależności od producenta. Znajdziemy więc modele o wadze 600 gram, oraz takie o ciężarze 800 gram.

Jednak urządzenie może wydawać się znacznie cięższe, niż jego faktyczna waga z powodu źle zaprojektowanego uchwytu. Niewygodna rączka może powodować wyślizgiwanie się urządzenia podczas pracy, czy ból nadgarstka po skończonym sprzątaniu. Dlatego dobrze jest się „przymierzyć” do myjki przed jej zakupem. Sprawdzić jej ciężar oraz to, czy wygodnie się ją trzyma w ręce.

 

Mocna bateria i szybkie ładowanie

Wszystkie myjki do okien są wyposażone a baterie – akumulatory, które przed pracą powinniśmy naładować. Ze względu na małe rozmiary urządzenia, bateria nie będzie bardzo pojemna. Lecz ze względu na sposób mycia okien, który nie wymaga, by sprzęt był włączony przez cały czas pracy możemy być w stanie umyć wszystkie powierzchnie szklane na jednym ładowaniu. Porównując różne modele możemy śmiało powiedzieć, że średni czas działania baterii to około 30 minut. Niektórzy producenci podają czas działania 25 minut, inni 35 minut.

Oprócz czasu pracy powinniśmy też zwrócić uwagę na czas ładowania baterii. Jeśli bateria myjki ładuje się ponad 4 godziny oznacza to, że wbudowana bateria nie jest wydajna. Także energia, którą zużyjemy na naładowanie akumulatora nie będzie równoważna z czasem, który możemy wykorzystać na sprzątanie z urządzeniem.

 

Dodatkowe elementy

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza myjka do okien to podpowiadamy: taka, która w zestawie posiada dodatkowe elementy. Zazwyczaj takie urządzenia składają się z silnika, do którego dołączony jest pojemnik na brudną wodę, oraz końcówki ssącej zbierającej wodę z szyby. Przeważnie ssawki mają szerokość 28 cm, jednak w przypadku węższych okien, lub innych powierzchni szklanych, taki rozmiar może okazać się za duży. Pomimo możliwości sciągania wody w położeniu poziomym urządzenia, takie rozwiązanie może okazać się bardziej pracochłonne niż przeciągnięcie urządzeniem w dół szklanej powierzchni.

Standardowo w zestawie z urządzeniem znajdziemy ładowarkę i instrukcję obsługi. Jednak niektórzy producenci dołączają do urządzenia również dodatkową ssawkę, zazwyczaj o mniejszej szerokości. W niektórych zestawach znajdziemy także spryskiwacze z padem do czyszczenia, które dopełnią myjkę tworząc komplet do mycia okien. W takich wypadkach wystarczy dokupić płyn do szyb, (choć w niektórych przypadkach producenci dołączają i płyn do mycia) i mamy cały zestaw gotowy do sprzątania.

Posiadaczy wysokich okien, czy takich trudno dostępnych powinny zainteresować dodatki typu przedłużka. Typowo jest to rura teleskopowa, którą możemy przyczepić do myjki i tym samym zwiększyć zasięg urządzenia. Zazwyczaj takie przedłużki umożliwiają kilkustopniową regulację długości, także możemy odległość dostosować do naszych potrzeb. Niektórzy producenci, choć nie dołączają drążka do zestawu to umożliwiają klientom jego dokupienie w razie potrzeby.

 

Wszechstronne zastosowanie

Pomimo powszechnej opinii, że myjki do okien służą głównie do mycia okien. Mając takie urządzenie w domu możemy wykorzystać je do umycia innych szklanych powierzchni np. szklanych stołów czy szafek ze szklanymi drzwiczkami. Urządzenie będzie również przydane podczas mycia luster. A jeśli posiadasz wysoką szafę ze szklanymi drzwiami myjka do okien z teleskopową przedłużką może znacznie ułatwić czyszczenie partii, które zazwyczaj wymagały od nas wchodzenia na stołek, czy drabinę. Użycie przedłużki jest też bardziej bezpieczne od balansowania na chybotliwym taborecie. Myjka do okien świetnie też nada się do sprzątania kabin prysznicowych. Najważniejsza jednak jest oszczędność czasu oraz brak bałaganu podczas sprzątania. A szybkość uporania się z porządkami może przekonać nas do częstszego ich przeprowadzania.

2.Leifheit 51114

Wygodnie użytkowanie

Nie tylko lekka waga i wygodna rączka powodują, że urządzenie będzie komfortowe w użytkowaniu. Ważne też jest, w jaki sposób będziemy opróżniać pojemnik z brudną woda, oraz mycie urządzenia po skończonym sprzątaniu. Ponieważ zbiorniki na wodę mają raczej małe rozmiary, może okazać się podczas sprzątania, że musimy je opróżnić. Na szczęście większość producentów myjek do okien umożliwia wypróżnienie pojemnika, gdzie zbiera się brudna woda, bez konieczności rozmontowywania całego urządzenia. Zazwyczaj myjki te posiadają swego rodzaju korek umieszczony w zbiorniku. Pozwala on na swobodne wylanie zaciągniętej cieczy bez rozmontowywania całego urządzenia. Po zakończeniu sprzątania możemy z łatwością rozłożyć sprzęt by wypłukać zbrudzone elementy.

Wszystkie myjki do okien w dobrych cenach spowodują, że ta nielubiana czynność zostanie wykonana sprawniej i znacznie szybciej. Urządzenia te mogą nawet spowodować polubienie mycia szyb. Jeśli mieszkasz w domu, gdzie jest dużo okien to zakup takiego sprzętu zdecydowanie usprawni sezonowe sprzątanie i zaoszczędzi Ci bardzo dużo czasu. Dodatkowo myjki do szyb są bezprzewodowe, więc podczas mycia mamy swobodę ruchów. Choć ich baterie nie pozwalają na długą pracę, to naładowany akumulator powinien wystarczyć do umycia wszystkich szyb. Zazwyczaj producenci podają ilość metrów kwadratowych, które urządzenie będzie w stanie wyczyścić na jednym naładowaniu.

Myjki do okien mają małe rozmiary, łatwo więc znajdziemy dla nich miejsce w każdym domu. Są one też bardzo lekkie, dlatego też sprzątanie za ich pomocą będzie bezproblemowe. Natomiast jeśli masz okna o różnych wymiarach, lub powierzchnie szklane na wysokościach utrudniających do nich dotarcie, to powinieneś rozważyć zakup myjki do okien z dodatkowym wyposażeniem, np. dodatkową ssawką o innej długości czy rury teleskopowej pozwalającej na pracę na wysokościach.

 

 

Jak działa myjka do okien?

 

Mycie okien nie należy do najprzyjemniejszych oboQwiązków domowych. Jednak z pomocą myjki czynność ta może okazać się wyjątkowo łatwa. Jeżeli marzą Ci się idealnie czyste, pozbawione smug szyby, jesteś w odpowiednim miejscu. W tym artykule znajdziesz informacje o sposobie działania takiego sprzętu. Podpowiemy Ci również, jaka myjka do okien jest polecana przez konsumentów i czy rzeczywiście warto wybrać tego typu produkt.

Działanie myjki do okien

Myjka do okien to niewielkie i lekkie urządzenie bezprzewodowe. Sprzęt ten jest zasilany akumulatorowo, dlatego przed użyciem należy go naładować (trwa to zwykle ok. 2 godziny). Sposób działania produktu jest bardzo prosty. Wewnątrz myjki znajduje się pojemnik na wodę. Wlany do zbiornika płyn/woda wydobywa się na zewnątrz poprzez spryskiwacz, w następnej kolejności jest usuwany z okien przy użyciu specjalnej ściągaczki, która zbiera wodę razem z zabrudzeniami. Dzięki temu nie musimy wycierać szyby i nie powstają smugi.

W przypadku niektórych urządzeń możemy w razie konieczności zastosować odpowiedni środek do czyszczenia (oferowany przez producenta lub zwykły płyn do mycia szyb lub naczyń), co daje nam pewność, że bez trudu pozbędziemy się grubej warstwy kurzu czy rozbitych na szybie owadów. Tego rodzaju myjki często wyposażone są w szeroką końcówkę z mikrofibry, wewnątrz końcówki znajduje się rozpylacz ułatwiający spryskanie szyby wlanym do pojemnika płynem.

 

Czy warto kupić myjkę do okien?

Myjka do okien to wyjątkowo funkcjonalny produkt, który możemy wykorzystać na wiele sposobów. Z jej pomocą szybko i bez wysiłku wyczyścimy dokładnie lustra i szklane blaty. Opisywane urządzenie ułatwia także mycie powierzchni lakierowanych i kamiennych (głównie marmurowych i granitowych), a nawet kabiny prysznicowej.

Za sprawą myjki znacząco skraca się czas sprzątania w domu. Brak konieczności polerowania szyb na sucho powoduje, że sprzątanie jest przyjemniejsze niż dotychczas, a dodatkowo znacznie mniej męczące.

 

Najważniejsze zalety myjki do okien

Myjka do okien umożliwia łatwe czyszczenie zarówno powierzchni pionowych, jak i poziomych. Oznacza to, że urządzenie pozwala na mycie w wygodny sposób szyb, stołów, a także ozdobnych przeszkleń w domu, np. na ścianie. Warto dodać, że przy użyciu myjki możemy czyścić powierzchnię tak, jak nam wygodnie, a więc przesuwać końcówkę urządzenia na boki lub w górę i w dół. Nie ma jednocześnie ryzyka, że na szybie pozostaną nieestetycznie wyglądające smugi.

Od czego zależy skuteczność działania myjki do okien?

Na efektywność działania myjki do okien wpływa m.in. rozmiar czyszczącej końcówki. Przeważnie szerokość ssawki wynosi ok. 28 cm, dlatego za sprawą sprzętu szybko umyjemy nawet bardzo duże okna. Jeśli w domu znajdują się bardzo wąskie szyby i przeszklenia, najlepiej poszukać produktu mającego w zestawie dodatkową, mniejszą końcówkę. Wówczas bez problemu umyjemy każdą powierzchnię.

Wybrana myjka powinna być wyposażona w pojemny akumulator zapewniający długi czas pracy. Standardowo jest to ok. 30 minut. Zwykle to w zupełności wystarcza, aby umyć wszystkie okna w domu i nie czekać na ponowne naładowanie baterii, aby dokończyć pracę. Ponadto urządzenie musi mieć odpowiednio wyprofilowaną rękojeść zapewniającą mocny chwyt. Jeżeli sprzęt nie będzie wyślizgiwał się z dłoni, ryzyko, że spadnie na podłogę i ulegnie uszkodzeniu, jest zmniejszone do minimum.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ